#66526 Re: Automobilizam - sve o tome
Posted: 02/04/2025 07:59
ja ipak cekam strucnjake da kazu kako je bolje 150 PS iz jutarnje smjene iz 2litra nego ovih 270 iz 1,6
fin audi ttsime_cipol wrote: ↑02/04/2025 01:11 https://olx.ba/artikal/62856604
Zanimljiv auto, nisam znao da ga ima kod nas.
Kovani motor, plivajući diskovi naprijed, Torsen.![]()
Golf 7.5 TCR GTI i da ti ostane 10.000 mambi za kurve i bijelo. I da ovu kantu ispišaš svaki put kad je vidiš na cesti, i baciš levatu petobanku da ga utješiš što je dao ovoliko para za ovu skulu a svi pišaju po njemu.Evolution_IV wrote: ↑02/04/2025 07:37 dobar je, cekamo javljanje strucnjaka kako je preskup i da se moze Golf R kupit za ove pare
![]()
Tako jeemko1234 wrote: ↑08/04/2025 13:40Golf 7.5 TCR GTI i da ti ostane 10.000 mambi za kurve i bijelo. I da ovu kantu ispišaš svaki put kad je vidiš na cesti, i baciš levatu petobanku da ga utješiš što je dao ovoliko para za ovu skulu a svi pišaju po njemu.Evolution_IV wrote: ↑02/04/2025 07:37 dobar je, cekamo javljanje strucnjaka kako je preskup i da se moze Golf R kupit za ove pare
![]()
Štoperica ne laze
Ovo nije bilo ispravno ni kad je izašlo iz fabrike.Evolution_IV wrote: ↑02/04/2025 07:37 dobar je, cekamo javljanje strucnjaka kako je preskup i da se moze Golf R kupit za ove pare
![]()
84,414 new cars were sold in German private customers in March, a 33.3% ratio and +0.3% year-on-year improvement. The private sales ratio (PSR) in March 2024 was 31.9%. Over Q1, the PS volume is up 3.9% to 225,954 and 34% ratio vs. 31.3% a year ago. This month and as is usually the case in the lead-up to summer, the Fiat Ducato is the favourite of private buyers with a strong 64.1% PSR. Cars purchased by campervan makers are counted as private sales. The year-to-date leader, the VW T-Roc is down to #2 with 30.7% PSR. Excellent month for the Cupra Formentor at #3 with 45.6% PSR, dislodging the Dacia Sandero at 64.7%. Leader in the overall market, the VW Golf falls to #5 with private buyers with a poor 23.1% PSR. The Cupra Born (89% PSR), Mercedes GLA (63%) and Skoda Karoq (62.3%) also post stellar ratios in the remainder of the Top 10.
PS Pos Model PS Mar-25 PS ratio Feb PS 2025 PS ratio Pos FY24
1 10 Fiat Ducato 2,293 64.1% 6 4,754 69.4% 5 5
2 2 VW T-Roc 2,245 30.7% 1 7,829 40.8% 1 1
3 5 Cupra Formentor 2,014 45.6% 8 4,362 45.6% 7 15
4 16 Dacia Sandero 1,898 64.7% 3 5,247 72.1% 3 2
5 1 VW Golf 1,691 23.1% 2 6,076 27.6% 2 3
6 3 VW Tiguan 1,598 25.6% 4 5,020 27.5% 4 7
7 45 Cupra Born 1,560 89.0% 5 4,654 88.8% 6 17
8 6 BMW X1 1,516 37.9% 10 3,349 34.3% 11 14
9 32 Skoda Karoq 1,434 62.3% 7 3,844 63.1% 8 6
10 37 Mercedes GLA/EQA 1,347 63.0% 13 3,155 59.3% 13 8
11 9 Seat Leon 1,338 35.9% 11 3,736 35.4% 9 19
12 31 Skoda Fabia 1,292 55.4% 12 3,369 57.1% 10 12
13 42 Dacia Duster 1,274 67.1% 17 3,120 69.1% 15 9
14 40 Skoda Kamiq 1,111 55.9% 9 3,278 63.6% 12 11
15 24 Mini All 1,110 44.6% 19 2,765 41.3% 19 10
16 8 Skoda Octavia 1,033 27.2% 18 3,079 26.3% 16 41
17 30 VW Polo 1,009 43.2% 20 3,145 47.8% 14 13
18 15 Mercedes GLC/EQC 961 31.2% 15 2,777 30.5% 18 27
19 21 Mercedes E-Klasse/EQE 950 35.4% 27 2,517 31.9% 21 18
20 29 Cupra Terramar 948 40.4% 63 1,494 37.4% 44 281
Obzirom da 90% vozača/kupaca tih auta nikad trake neće vidjeti osim na slici, vrlo bitan podatak je vrijeme na stazi. U stvarnom životu je pišanje. Međuubrzanje, iskoristivost, krajnja brzina, postprodaja, status/imidž. GTI je ime, i uvijek će biti ime. RCZ je neuspjeli pokušaj. Iako nisu direktna konkurencija, head to head, šta god ko od vas mislio, golf je bolji u svakom mogućem smislu iako ja lično nikad ne bih uzeo TCR-a jer pretvrd.sime_cipol wrote: ↑08/04/2025 14:46Tako jeemko1234 wrote: ↑08/04/2025 13:40Golf 7.5 TCR GTI i da ti ostane 10.000 mambi za kurve i bijelo. I da ovu kantu ispišaš svaki put kad je vidiš na cesti, i baciš levatu petobanku da ga utješiš što je dao ovoliko para za ovu skulu a svi pišaju po njemu.Evolution_IV wrote: ↑02/04/2025 07:37 dobar je, cekamo javljanje strucnjaka kako je preskup i da se moze Golf R kupit za ove pare
![]()
![]()
A iz vijesti izdvajamo
Golf 7.5 GTI TCR
Track Time
Anglesey Coastal 1:22.56
Circuito Tazio Nuvolari 1:36.20
Ring Knutstorp. 1:15.50
Sachsenring 1:40:43
Peugeot RCZ R
Track Time
Anglesey Coastal 1:22.00
Circuito Tazio Nuvolari 1:37:33
Ring Knutstrop 1:14.70
Sachsenring 1:40.40
Tako jeemko1234 wrote: ↑10/04/2025 13:28Obzirom da 90% vozača/kupaca tih auta nikad trake neće vidjeti osim na slici, vrlo bitan podatak je vrijeme na stazi. U stvarnom životu je pišanje. Međuubrzanje, iskoristivost, krajnja brzina, postprodaja, status/imidž. GTI je ime, i uvijek će biti ime. RCZ je neuspjeli pokušaj. Iako nisu direktna konkurencija, head to head, šta god ko od vas mislio, golf je bolji u svakom mogućem smislu iako ja lično nikad ne bih uzeo TCR-a jer pretvrd.sime_cipol wrote: ↑08/04/2025 14:46Tako je![]()
A iz vijesti izdvajamo
Golf 7.5 GTI TCR
Track Time
Anglesey Coastal 1:22.56
Circuito Tazio Nuvolari 1:36.20
Ring Knutstorp. 1:15.50
Sachsenring 1:40:43
Peugeot RCZ R
Track Time
Anglesey Coastal 1:22.00
Circuito Tazio Nuvolari 1:37:33
Ring Knutstrop 1:14.70
Sachsenring 1:40.40
Nisi mi ti morao reći da je tako da bih znao da je tako. GTI postoji 40 godina. RCZ je postojao 6 godina. Pametnom dosta, ostali nek gledaju vremena na stazama.sime_cipol wrote: ↑10/04/2025 13:33Tako jeemko1234 wrote: ↑10/04/2025 13:28Obzirom da 90% vozača/kupaca tih auta nikad trake neće vidjeti osim na slici, vrlo bitan podatak je vrijeme na stazi. U stvarnom životu je pišanje. Međuubrzanje, iskoristivost, krajnja brzina, postprodaja, status/imidž. GTI je ime, i uvijek će biti ime. RCZ je neuspjeli pokušaj. Iako nisu direktna konkurencija, head to head, šta god ko od vas mislio, golf je bolji u svakom mogućem smislu iako ja lično nikad ne bih uzeo TCR-a jer pretvrd.sime_cipol wrote: ↑08/04/2025 14:46
Tako je![]()
A iz vijesti izdvajamo
Golf 7.5 GTI TCR
Track Time
Anglesey Coastal 1:22.56
Circuito Tazio Nuvolari 1:36.20
Ring Knutstorp. 1:15.50
Sachsenring 1:40:43
Peugeot RCZ R
Track Time
Anglesey Coastal 1:22.00
Circuito Tazio Nuvolari 1:37:33
Ring Knutstrop 1:14.70
Sachsenring 1:40.40![]()
Jedini koji je ispisan ovdje si ti. Empirijskim dokazom.emko1234 wrote: ↑10/04/2025 13:40Nisi mi ti morao reći da je tako da bih znao da je tako. GTI postoji 40 godina. RCZ je postojao 6 godina. Pametnom dosta, ostali nek gledaju vremena na stazama.sime_cipol wrote: ↑10/04/2025 13:33Tako jeemko1234 wrote: ↑10/04/2025 13:28
Obzirom da 90% vozača/kupaca tih auta nikad trake neće vidjeti osim na slici, vrlo bitan podatak je vrijeme na stazi. U stvarnom životu je pišanje. Međuubrzanje, iskoristivost, krajnja brzina, postprodaja, status/imidž. GTI je ime, i uvijek će biti ime. RCZ je neuspjeli pokušaj. Iako nisu direktna konkurencija, head to head, šta god ko od vas mislio, golf je bolji u svakom mogućem smislu iako ja lično nikad ne bih uzeo TCR-a jer pretvrd.![]()
Kod tebe je više buba i jala imperija nego empirija.sime_cipol wrote: ↑10/04/2025 13:54Jedini koji je ispisan ovdje si ti. Empirijskim dokazom.
Jos samo da ti dam petobanku![]()
Imperija, empirija,..piŠnuo te Sime.emko1234 wrote: ↑10/04/2025 14:08Kod tebe je više buba i jala imperija nego empirija.sime_cipol wrote: ↑10/04/2025 13:54Jedini koji je ispisan ovdje si ti. Empirijskim dokazom.
Jos samo da ti dam petobanku![]()