ibizza wrote:Kada upalim grijanje, pojavljuje mi se bijeli dim, kaze mi u ovlastenom servisu da je hladnjak puko, te da popravka kosta 550KM, od toga, hladnjak je 350KM.
Zovem lokalnog mehanicara, on govori cijenu ruku, te da dio/hladnjak kosta oko 50KM. cudno mi sve ovo, cak sam I ja zvao poznatu prodavnicu autodijelova I rekli su mi da je cijena 39KM. Zbog cega tolika rqzlika u odnosu na ovlasteni?
Radi se o Oktaviji 2005 godina.
Dva-tri moguca scenarija:
1 - taj jeftini hladnjak/radijator je prejeftin, sto ce reci da su u njemu obicne cjevurine, i da ce slabije grijati.
2 - taj radijator je ok, grijat ce ok, za cijenu ovog u ovlastenom mozes kupiti 7 takvih i mijenjati svake godine
3 - ovaj radijator u ovlastenom je pravljen od pozlacenih cijevi, a nosaci su platinasti, otuda cijena komada metala s cijevima od 350 KM
Sretno