Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66451 Re: Zeničani

Post by anex »

xPaco1337 wrote: 13/05/2024 08:55 Bitno bula u prvom safu sa ljiljanom, haj sad na biro.
Šta je problem...
...Bula?
...Ljiljan?
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#66452 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

xPaco1337 wrote: 13/05/2024 08:55 Bitno bula u prvom safu sa ljiljanom, haj sad na biro.
Prije komentarisanja treba se malo educirati. Znaš li uopšte ko su bule?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38033
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66453 Re: Zeničani

Post by Bobi »

E...sad ja morao pogledat fotografije da skontam šta je...meni je regularno sve...mogli su čelikovu zastavu isto ponijeti :bih:
User avatar
gentoo
Posts: 4596
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#66454 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Covjek ipak u RS-u zaradjuje za zivot :mrgreen: :lol:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66455 Re: Zeničani

Post by anex »

Zato ga pitam šta je problem, komentar mu je malo bezveze...
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#66456 Re: Zeničani

Post by dr_Evil »

xPaco1337 wrote: 13/05/2024 08:55 Bitno bula u prvom safu sa ljiljanom, haj sad na biro.
Djevojka prije svega ne nosi ljiljane, niti je u prvom safu. Ali dobro je vidjeti s kim dijelimo virtuelni zrak :)
User avatar
gentoo
Posts: 4596
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#66457 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Zanimljivo je da ovi maturanti pokazuju da su novije, tiktok generacije malo manje "bogobojazne" i da nema ni 2% pokrivenih :evil: .


Dakle, nije isto kad ja kazem na djecijem igralistu od 10 mama 8 pokriveno jer je ocigledna razlika tih od 35+ i ovih od 18


Image
biglebovski
Posts: 3432
Joined: 02/11/2005 16:43

#66458 Re: Zeničani

Post by biglebovski »

ShnjaZZZ wrote: 12/05/2024 11:26 Gospodin, još je zaposlio ljubavnicu i napravio joj kuću od para iz Zavoda.
Nisu to pare od Zavoda. To su pare svih nas koji uplaćujemo zdravstveno osiguranje svaki mjesec da bi ovaj krmak prokleti sebi stavio platu od 10000 maraka, da bi mogli onu kriminalku sa DIF-om plaćat 3000 da vrši kobojagi istraživački rad u bolnici i koliko još poznatih i nepoznatih koji su obični lopovi, duhovna sirotinja, moralno dno i talog društva koji otimaju poštenom narodu teško zarađeni novac i koji koče razvoj društva radi svoje pohlepe.

Iz bolnice ne izlazili, apoteka im menza bila.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#66459 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

gentoo wrote: 13/05/2024 13:18 Zanimljivo je da ovi maturanti pokazuju da su novije, tiktok generacije malo manje "bogobojazne" i da nema ni 2% pokrivenih :evil: .


Dakle, nije isto kad ja kazem na djecijem igralistu od 10 mama 8 pokriveno jer je ocigledna razlika tih od 35+ i ovih od 18


Image
Baš htjedoh reći, od 500 maturanata možda da su samo dvije bule i da sam prosto pozitivno iznenađen
Bobi
Forum administrator
Posts: 38033
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66460 Re: Zeničani

Post by Bobi »

gentoo wrote: 13/05/2024 13:18 na djecijem igralistu od 10 mama 8 pokriveno jer je ocigledna razlika tih od 35+ i ovih od 18
Sabur...stignu se one do 35-e pokriti.
User avatar
Truba
Posts: 93850
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#66461 Re: Zeničani

Post by Truba »

Mozda medresa nije sudjelovala,???
Ci-Nick
Posts: 6890
Joined: 15/03/2015 17:38

#66462 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Bobi wrote: 13/05/2024 14:13
gentoo wrote: 13/05/2024 13:18 na djecijem igralistu od 10 mama 8 pokriveno jer je ocigledna razlika tih od 35+ i ovih od 18
Sabur...stignu se one do 35-e pokriti.
Da, ponovo je izražen trend pokrivanja. Nekoliko bivših školskih drugarica moje kćerke, 21. i 22. godina ničim izazvane, čak nisu bile ni religiozne, mame im nisu pokrivene. Kao da se plaše da se neće udati ako se ne pokriju.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38033
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66463 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Ci-Nick wrote: 13/05/2024 15:33
Bobi wrote: 13/05/2024 14:13
gentoo wrote: 13/05/2024 13:18 na djecijem igralistu od 10 mama 8 pokriveno jer je ocigledna razlika tih od 35+ i ovih od 18
Sabur...stignu se one do 35-e pokriti.
Da, ponovo je izražen trend pokrivanja. Nekoliko bivših školskih drugarica moje kćerke, 21. i 22. godina ničim izazvane, čak nisu bile ni religiozne, mame im nisu pokrivene. Kao da se plaše da se neće udati ako se ne pokriju.
Cuj to..ja konto da se prvo udaju guzlate i sisate :D.Kakvo je ovo vrijeme doslo :D ?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66031
Joined: 03/08/2010 19:04

#66464 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

zna li ko koliko košta apostille pečat u Sudu?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66465 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Bobi wrote: 13/05/2024 15:47
Ci-Nick wrote: 13/05/2024 15:33
Bobi wrote: 13/05/2024 14:13

Sabur...stignu se one do 35-e pokriti.
Da, ponovo je izražen trend pokrivanja. Nekoliko bivših školskih drugarica moje kćerke, 21. i 22. godina ničim izazvane, čak nisu bile ni religiozne, mame im nisu pokrivene. Kao da se plaše da se neće udati ako se ne pokriju.
Cuj to..ja konto da se prvo udaju guzlate i sisate :D.Kakvo je ovo vrijeme doslo :D ?
:lol:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#66466 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Fakat ljudi su spremni svasta izgovoriti bez imalo stida. Kada se pili o "sisuljama" onda je sve sasvim normalno, ali "bula" je anomalija, jos ako je mlada djevojka, onda se sigurno radi o nekoj vrsti represije. Tragikomicno mi je ovo povlacenje nekih paralela i pozivanja na to kako je bilo ili kako ce biti.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#66467 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Ja_Ja wrote: 13/05/2024 19:31 Fakat ljudi su spremni svasta izgovoriti bez imalo stida. Kada se pili o "sisuljama" onda je sve sasvim normalno, ali "bula" je anomalija, jos ako je mlada djevojka, onda se sigurno radi o nekoj vrsti represije. Tragikomicno mi je ovo povlacenje nekih paralela i pozivanja na to kako je bilo ili kako ce biti.
U pravu si. Nije mi jasno zašto se upućuju ovako zlonamjerni komentari pokrivenim djevojkama. Tačno me par idiota ovdje podsjetilo na ustaške i četničke idiote i uvrede koje iznose pokrivenim ženama. Valjda misle da su cool kad vrijeđaju vjersko obilježje i nečiji izbor.
Neka svako nosi šta hoće, njegov/njen lični izbor.
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#66468 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

Pa nema nigdje više pokrivenih nego u Zenici, to se radi jer ima institucija u Radakovu koja placa određenim "damama" da se pokrivaju (na mjesecnoj bazi 5-6 stoja), svaka ravaku koju znam je se pokrila u zadnjem periodu i iz sigurnih izvora sam saznao isto. Također Arapi dolaze prave im djecu i kuce ovde, te pare od Arapa ustvari kradu iz tih muslimanskih država ustvari i tamo govore da ulažu vamo u razvoj zemlje itd a u stvari uzimaju sebi i prave po 5 djece dotičnim.

Zenica je se pretvorila u đehamiriju boli me ona stvar ko ce sta rec, ali ovo je se pocelo poremecenom brzinom dešavati ovde. Vjera se nosi za sebe u privatnosti osim kod ovih radikala kod nas. Sačekajte još par godina pa ce te vidjet šta ce se desiti sa gradom pa onda se pitajte zašto nitko ništa ne otvara ovde.

P.S Musliman sam i stid me je ovog šta se radi kod nas i u šta su vjeru pretvorili.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38033
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66469 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Mene vala ne dotiče ko se kako oblaci niti se uzbudjujem jel vako i nako, volim raznovrsnosti svakakavih oblika. Mislim kad bi vidio one Sikhi sa svojim turbanima malo bi zastao :D, kontam je oni onako i spavaju :D s turbanom na glavi ?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#66470 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

xPaco1337 wrote: 13/05/2024 20:46 Pa nema nigdje više pokrivenih nego u Zenici, to se radi jer ima institucija u Radakovu koja placa određenim "damama" da se pokrivaju (na mjesecnoj bazi 5-6 stoja), svaka ravaku koju znam je se pokrila u zadnjem periodu i iz sigurnih izvora sam saznao isto. Također Arapi dolaze prave im djecu i kuce ovde, te pare od Arapa ustvari kradu iz tih muslimanskih država ustvari i tamo govore da ulažu vamo u razvoj zemlje itd a u stvari uzimaju sebi i prave po 5 djece dotičnim.

Zenica je se pretvorila u đehamiriju boli me ona stvar ko ce sta rec, ali ovo je se pocelo poremecenom brzinom dešavati ovde. Vjera se nosi za sebe u privatnosti osim kod ovih radikala kod nas. Sačekajte još par godina pa ce te vidjet šta ce se desiti sa gradom pa onda se pitajte zašto nitko ništa ne otvara ovde.

P.S Musliman sam i stid me je ovog šta se radi kod nas i u šta su vjeru pretvorili.
Nadrobi ga i ti svega u ovom postu.
Daj neki kontakt od te tzv. institucije iz Radakova.
I šta ti je đehamirija? :D
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#66471 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

Džamahirija ili ti đehamirija( :lol: ) , sekularni koncept koji nema veze sa Islamom , ali kao izraz cesto koristen od strane islamofobnih neznalica , cesto iza zadruge uz klipacu nektara ili pana, dok izrazavaju svoje gadjenje prema pokrivenim zenama, bradama , ezanima , mektebima , bajramima , iftarima itd.
robijash
Posts: 39
Joined: 04/02/2010 02:29

#66472 Re: Zeničani

Post by robijash »

xPaco1337 wrote: 13/05/2024 20:46 Pa nema nigdje više pokrivenih nego u Zenici, to se radi jer ima institucija u Radakovu koja placa određenim "damama" da se pokrivaju (na mjesecnoj bazi 5-6 stoja), svaka ravaku koju znam je se pokrila u zadnjem periodu i iz sigurnih izvora sam saznao isto. Također Arapi dolaze prave im djecu i kuce ovde, te pare od Arapa ustvari kradu iz tih muslimanskih država ustvari i tamo govore da ulažu vamo u razvoj zemlje itd a u stvari uzimaju sebi i prave po 5 djece dotičnim.

Zenica je se pretvorila u đehamiriju boli me ona stvar ko ce sta rec, ali ovo je se pocelo poremecenom brzinom dešavati ovde. Vjera se nosi za sebe u privatnosti osim kod ovih radikala kod nas. Sačekajte još par godina pa ce te vidjet šta ce se desiti sa gradom pa onda se pitajte zašto nitko ništa ne otvara ovde.

P.S Musliman sam i stid me je ovog šta se radi kod nas i u šta su vjeru pretvorili.
Ima li ovaj forum kakva pravila, ove nebuloze sto ovaj pise su uvrede. Veze s vezom ti nemas, nego si zadojen mrznjom prema islamu pa zato pises tako i izmisljas gluposti.
User avatar
aCme
Posts: 4542
Joined: 23/04/2010 01:06

#66473 Re: Zeničani

Post by aCme »

Ima l šta za muškinje za ta primanja 5-6 stoja kako navodiš ? :pisnuo:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66474 Re: Zeničani

Post by anex »

-Chesterfield- wrote: 13/05/2024 21:50
I šta ti je đehamirija? :D
Džamahirija (arap. جماهيرية) jeste arapska jezička kovanica koja označava poseban oblik vladavine i oblik političkog uređenja koji je zagovarao nekadašnji libijski vođa Muamer el Gadafi. Termin je po prvi put upotrijebljen u Zelenoj knjizi (1975).
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#66475 Re: Zeničani

Post by dr_Evil »

anex wrote: 14/05/2024 07:52
-Chesterfield- wrote: 13/05/2024 21:50
I šta ti je đehamirija? :D
Džamahirija (arap. جماهيرية) jeste arapska jezička kovanica koja označava poseban oblik vladavine i oblik političkog uređenja koji je zagovarao nekadašnji libijski vođa Muamer el Gadafi. Termin je po prvi put upotrijebljen u Zelenoj knjizi (1975).
Danas ustat pa reci "Gadafi", iskali su, evo im ga sad.
Post Reply