Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
xPaco1337 wrote: ↑05/05/2024 21:30
Kakvi su nam putevi i sudari ništa me ne cudi, danas sam proveo skoro 5 sati hodajuci po Žepču jer nisam mogao izaci na magistralu zbog onog sudara, dobro je da nisam bio koloni kao vecina odustao sam odma i vratio se nazad reko proce za sat-dva međutim....Vidim bruku autobusa,kamiona bilo kilometarske kolone, ne mogu shvatit da zbog obicnog prevrtanja auta oni zaustave saobracaj na skoro 5 sati na jedinom putu koji povezuje sve živo
Vidi, kad ima ozlijeđenih lica ili gore, onda se na uviđaj zove dežurni tužilac. Pošto je nedjelja, isti je zaglavio negdje na roštilju, pa se čekalo na njega.
Samo dokaz da nam je autoput trebao prije 20 godina, a ne za 20.
Zna li se šta hoće li se riješiti problem lutalica?
Sad me baš napali u podnožju Hamide kod Jabuke. Krenuo onom prečicom iznad kružnog toka, nepokošeno i nisam ih vidio, njih 6-7 prema meni i ja skočim sa zida i pofino sjebem nogu.
Jebeš što su mene napali, bez posljedica nekih većih, ali dijete neko bi ozbiljnu traumu preživjelo.
N.N. wrote: ↑06/05/2024 01:05
Idi u hitnu, slikaj nogu, zovi policiju...sa papirima idi advokatu i naplatit ces.
Ma nema nikakvog loma buraz, mogu hodati bez problema, dobro sam se dočekao, kroz dan-dva kao da ništa nije. Malo se jebenije dočekam na nogu, ali mi se ne da procedura rješavati sad jer nemam vremena za to.
Kažem opet jebeš mene, previše ih se nakotilo, a djeca prolaze stalno tim putem. Primijetio sam i ranije da ih ima, ali ono kako nisam imao straha od njih, prolazio sam pored bez problema.
Pklat4 wrote: ↑06/05/2024 01:02
Zna li se šta hoće li se riješiti problem lutalica?
Sad me baš napali u podnožju Hamide kod Jabuke. Krenuo onom prečicom iznad kružnog toka, nepokošeno i nisam ih vidio, njih 6-7 prema meni i ja skočim sa zida i pofino sjebem nogu.
Jebeš što su mene napali, bez posljedica nekih većih, ali dijete neko bi ozbiljnu traumu preživjelo.
Mene su jučer dva ogromna isto napali prije turbeta na skretanju za Bilmišće i to dva ogromna. Sreća imao sam ruksak pa sam mahao sa njim na njih pa su malo pobjegli. Treso sam se sat vremena. Već sam preživio ujed psa lutalice prije 10 godina.
Pklat4 wrote: ↑06/05/2024 01:02
Zna li se šta hoće li se riješiti problem lutalica?
Sad me baš napali u podnožju Hamide kod Jabuke. Krenuo onom prečicom iznad kružnog toka, nepokošeno i nisam ih vidio, njih 6-7 prema meni i ja skočim sa zida i pofino sjebem nogu.
Jebeš što su mene napali, bez posljedica nekih većih, ali dijete neko bi ozbiljnu traumu preživjelo.
Mene su jučer dva ogromna isto napali prije turbeta na skretanju za Bilmišće i to dva ogromna. Sreća imao sam ruksak pa sam mahao sa njim na njih pa su malo pobjegli. Treso sam se sat vremena. Već sam preživio ujed psa lutalice prije 10 godina.
Pklat4 wrote: ↑06/05/2024 01:02
Zna li se šta hoće li se riješiti problem lutalica?
Sad me baš napali u podnožju Hamide kod Jabuke. Krenuo onom prečicom iznad kružnog toka, nepokošeno i nisam ih vidio, njih 6-7 prema meni i ja skočim sa zida i pofino sjebem nogu.
Jebeš što su mene napali, bez posljedica nekih većih, ali dijete neko bi ozbiljnu traumu preživjelo.
Mene su jučer dva ogromna isto napali prije turbeta na skretanju za Bilmišće i to dva ogromna. Sreća imao sam ruksak pa sam mahao sa njim na njih pa su malo pobjegli. Treso sam se sat vremena. Već sam preživio ujed psa lutalice prije 10 godina.
Znaš li kome se obratiti da se ovo riješi?
Nikome. Nosat utoku sa sobom i molit se Bogu da te ne napadnu.
Pklat4 wrote: ↑06/05/2024 01:02
Zna li se šta hoće li se riješiti problem lutalica?
Sad me baš napali u podnožju Hamide kod Jabuke. Krenuo onom prečicom iznad kružnog toka, nepokošeno i nisam ih vidio, njih 6-7 prema meni i ja skočim sa zida i pofino sjebem nogu.
Jebeš što su mene napali, bez posljedica nekih većih, ali dijete neko bi ozbiljnu traumu preživjelo.
U Babinoj rijeci baš ima mnogo pasa lutalica.
Ima neki broj u gradskoj upravi na koji se to moze ili moglo prijaviti...
gentoo wrote: ↑06/05/2024 13:34
Mozda vam @dacha bosanac moze pomoci
Pa ja baš i ne mogu. Ja pokušavam da pomognem da se udome, ali ne ide baš lako. Mada, azil sada ima mnogo bolje uslove za udomljavanje u inostranstvo, ali je previše pasa i pored sterilizacija.
Ne znam, ja sam redovno tu u Babinoj rijeci i znam da ih ima, ali nisam vidio da napadaju, mada vjerujem ako tako drugi kažu.
apsidejzi wrote: ↑06/05/2024 19:30
A sta je sa onim centrom za pse? jel ugasen, pun il nesto trece?
Ma azil može da primi nešto više od 100 pasa, možda max 150. To je malo u odnosu na potrebe, ali da grad hoće da da da se gradi ( ima mjesta) možda bi se neke stvari i bolje rješavale.
apsidejzi wrote: ↑06/05/2024 19:30
A sta je sa onim centrom za pse? jel ugasen, pun il nesto trece?
Ma azil može da primi nešto više od 100 pasa, možda max 150. To je malo u odnosu na potrebe, ali da grad hoće da da da se gradi ( ima mjesta) možda bi se neke stvari i bolje rješavale.
Athlon64 wrote: ↑06/05/2024 22:49
Znam da većina zemalja ima pravilo ako se ne udome psi da se eutaniziraju.
Šta je onda rješenje?
Pa, prije svega da se donese zakon o vlasničkim psima, da se sprovede masovno čipovanje, sterilizacija (ako nećeš da ti se psi razmnožavaju radi prodaje), ako ih prodaješ da se zna kome si ih prodao, ako nisi gdje su ostali štenci, kažnjavanje onih koji ostavljaju i dovlače pse (vjeruj mi ima jako mnogo toga). Sve u svemu, osnovni problem su ljudi koji su i stvorili ovaj problem. Imam toliko situacija gdje sam lično vidio kako ljudi dovlače pse, zovu i prijete da će ih ostaviti. Dođe policija (ne uvijek) i zapiše, ali kazni nigdje.
Ja shvatam da vama psi predstavljaju problem, ali oni su posljedica, a ne uzrok problema.
Athlon64 wrote: ↑06/05/2024 22:49
Znam da većina zemalja ima pravilo ako se ne udome psi da se eutaniziraju.
Šta je onda rješenje?
Pa, prije svega da se donese zakon o vlasničkim psima, da se sprovede masovno čipovanje, sterilizacija (ako nećeš da ti se psi razmnožavaju radi prodaje), ako ih prodaješ da se zna kome si ih prodao, ako nisi gdje su ostali štenci, kažnjavanje onih koji ostavljaju i dovlače pse (vjeruj mi ima jako mnogo toga). Sve u svemu, osnovni problem su ljudi koji su i stvorili ovaj problem. Imam toliko situacija gdje sam lično vidio kako ljudi dovlače pse, zovu i prijete da će ih ostaviti. Dođe policija (ne uvijek) i zapiše, ali kazni nigdje.
Ja shvatam da vama psi predstavljaju problem, ali oni su posljedica, a ne uzrok problema.
Ovdje kod nas nema pasa lutalica uopšte, ne mogu baš opstati.
Mi nismo Njemacka, tako da je najveca glupost bila izglasavanje zakona o zivotinjama koji ova drzava ne moze da implementira. Mi da imamo azil za pse koji moze da primi 300 umjesto sadasnjih do 150 pasa, opet bi problem bio jer bi u gradu imali jos 100. Nama treba neko prelazno rijesenje kojim ce biti dozvoljena eutanazija nakon 30 dana. Istovrmeno trebaju mnogo veca sredstva sa svih nivoa da se regulise ova problematika na humaniji nacin.
Ja_Ja wrote: ↑06/05/2024 23:15
Mi nismo Njemacka, tako da je najveca glupost bila izglasavanje zakona o zivotinjama koji ova drzava ne moze da implementira. Mi da imamo azil za pse koji moze da primi 300 umjesto sadasnjih do 150 pasa, opet bi problem bio jer bi u gradu imali jos 100. Nama treba neko prelazno rijesenje kojim ce biti dozvoljena eutanazija nakon 30 dana. Istovrmeno trebaju mnogo veca sredstva sa svih nivoa da se regulise ova problematika na humaniji nacin.
Ti nikada time nećeš riješiti problem pasa jer taj isti problem stvaraju ljudi. Ja bih onda da se isto donese zakon da se tako i ljudi eutanaziraju. Šta fali? Nemaš love za život? Eutanazija. Kradeš? Eutanazija. Bolestan si? Zarazićeš druge? Eutanazija.
Jako smo laki za "povuči obarač", ali jako teški za rješavati problem sistematski i tamo gde ga treba rješavati. Psi su posljedice, ljudi su uzrok.