Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#6626 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by citroen xm »

Benediks?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6627 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

citroen xm wrote:Benediks?
forfikters
nesto preskace ubiceme otac
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#6628 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by citroen xm »

Ne skontah... jesam nešto zajebo? :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6629 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

citroen xm wrote:Ne skontah... jesam nešto zajebo? :)
ma nisi nego mi onaj debeli iz cazina pao na pamet odmah
neki dan je neko postavljao :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#6630 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by citroen xm »

Haha, nisam upratio. Nešto me na telefonu zeza pokretanje YT linkova. :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6631 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#6632 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by citroen xm »

Džaba, moram sutra na kompu. Ovako neće pa neće.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#6633 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ahaaha de vidi sto preskače
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#6634 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

gdje kupiti anti seize pastu
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#6635 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

bitanga_sa_otesa wrote:
citroen xm wrote:Ne skontah... jesam nešto zajebo? :)
ma nisi nego mi onaj debeli iz cazina pao na pamet odmah
neki dan je neko postavljao :lol:
Djecko je iz Bihaca :-D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6636 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Sodom1 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
citroen xm wrote:Ne skontah... jesam nešto zajebo? :)
ma nisi nego mi onaj debeli iz cazina pao na pamet odmah
neki dan je neko postavljao :lol:
Djecko je iz Bihaca :-D
domene :hrkljus:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#6637 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jefferson »

quarterback wrote:slika 15,

http://www.olx.ba/artikal/22942698/bmw- ... kamerapdc/

jel vama ovo lici na sjediste auta koje je preslo 117.000?

pitam nako, ne razumijem se pretjerano, kod mene je plateneno sjediste, bez presvlaka i izgleda jedno 2x novije od ovoga
Normala za BMW kozu koja se izguzva vrlo brzo.
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#6638 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ranger »

jefferson wrote:
quarterback wrote:slika 15,

http://www.olx.ba/artikal/22942698/bmw- ... kamerapdc/

jel vama ovo lici na sjediste auta koje je preslo 117.000?

pitam nako, ne razumijem se pretjerano, kod mene je plateneno sjediste, bez presvlaka i izgleda jedno 2x novije od ovoga
Normala za BMW kozu koja se izguzva vrlo brzo.
normala ali za 217.000
moj auto je presao 208 hiljada slicno koza izgleda.
EDIT:tek sad vidjeh 21.sliku, pa ovo je bezobrazno napisat 117.000 ljudi moji, preso je ovaj x5 300.000 minimum. jos i volan presvucen nanovo.
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#6639 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by newklear »

Zna li neko šta bi mogao biti uzrok-zaledi se dizna kada se vozi na LPG. U vožnji nema problema, ovo sam slučajno vidio. Ne osjetim da igdje pušta, da smrdi, niti više troši...

https://drive.google.com/file/d/0B7_PTh ... p=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/0B7_PTh ... p=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/0B7_PTh ... p=drivesdk
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#6640 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

newklear wrote:Zna li neko šta bi mogao biti uzrok-zaledi se dizna kada se vozi na LPG. U vožnji nema problema, ovo sam slučajno vidio. Ne osjetim da igdje pušta, da smrdi, niti više troši...

https://drive.google.com/file/d/0B7_PTh ... p=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/0B7_PTh ... p=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/0B7_PTh ... p=drivesdk
Preniska temperatura prebacivanja na LPG ili neispravan senzor temperature na isparivacu.
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#6641 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Paulaner »

Jel ima ovdje elektricara?
Imam problem sa jednim dijelom stop svjetla tacnije onaj dio na gepeku.U pitanju je bmw e90
Prvo mi prijavi da mi ne radi desno rikverc svjetlo.Posto sam bio na godisnjem i u stalnom pokretu nakon 20 tak dana odlucio sam je zamjenit.Stavio novu sijalicu ne radi,izvadim od pozicije stavim nista,vratim opet sad ni ona ne radi.Izvadim od maglenke sijalicu vratim vise ni ona ne radi :shock:
Znaci sve tri sijalice tj onaj dio gdje se one stavljaju je bez funkcije i to mi pokazuje na boardu.
Trazio na netu sta znaci ta greska,mnogi kazu da je modul svjetala lcm iskljucio taj dio jer se nije sijalica zamjenila na vrijeme :?
I sad meni ne ide u glavu da ja moram milju maraka izvalit za novi modul i kodiranje istog zbog toga,ne mogu shvatit da to tako funkcionise??
Jel moguce da taj modul treba samo resetovat i ponovo kodirat ili je ipak potreban novi modul?
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6642 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

konektovan wrote:
konektovan wrote:
Bakir1 wrote:upali auto primijeti razliku :D
Hvala uvazeni gospodine.[emoji12]

poslano sa Sonija Ze
Slušaj sad, auto sam upalio i zapusio je odmah uobicajeno, cim sam otkacio maf dim je nestao, al' bukvalno odmah i motor je manje tresao. Opet ukopcam maf, dim odmah pocinje na auspuh izlaziti i motor pocne da osjetno vise trese. Sta je problem??????[emoji1]

poslano sa Sonija Ze
Malehni update.[emoji1]

Jucer testirao maf senzor u servisu 206. Nasao jedan polovan i jedan novi, i naravno moj. Testirano dok je bio hladan motor, i opet ista stvar se desava k'o i sa mojim. Bukvalno sve isto. Kad iskopcam radi mirno motor i ne dimi, kad ga vratim, pocne drndati i dimiti. Majstori se samo zgledaju, i nedadose mi niti jedan vrijedan komentar?!

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6643 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

e jbg :-) :-x
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6644 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

da se ne patis, poslije pitanja o mjerenju kompresije i svi ostalim problemima, ja ti nudim milju na coravo da se kutarises belaja :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#6645 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Paulaner wrote:Jel ima ovdje elektricara?
Imam problem sa jednim dijelom stop svjetla tacnije onaj dio na gepeku.U pitanju je bmw e90
Prvo mi prijavi da mi ne radi desno rikverc svjetlo.Posto sam bio na godisnjem i u stalnom pokretu nakon 20 tak dana odlucio sam je zamjenit.Stavio novu sijalicu ne radi,izvadim od pozicije stavim nista,vratim opet sad ni ona ne radi.Izvadim od maglenke sijalicu vratim vise ni ona ne radi :shock:
Znaci sve tri sijalice tj onaj dio gdje se one stavljaju je bez funkcije i to mi pokazuje na boardu.
Trazio na netu sta znaci ta greska,mnogi kazu da je modul svjetala lcm iskljucio taj dio jer se nije sijalica zamjenila na vrijeme :?
I sad meni ne ide u glavu da ja moram milju maraka izvalit za novi modul i kodiranje istog zbog toga,ne mogu shvatit da to tako funkcionise??
Jel moguce da taj modul treba samo resetovat i ponovo kodirat ili je ipak potreban novi modul?
To što nisi zamjenio sijalicu " na vrijeme " nema nikakve veze. Koliko sam shvatio u pitanju je samo zadnji desni far ? Drugi rade normalno? Mislim da je do konektora na faru. Vidi da njega izvučeš i ponovo vratiš. Prije toga sve sijalice postavi.
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6646 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:da se ne patis, poslije pitanja o mjerenju kompresije i svi ostalim problemima, ja ti nudim milju na coravo da se kutarises belaja :D
Puno je milja druze.[emoji1] Pa valjda smijem pitati, nema vise druga dgL_, moram drzati forum budnim.[emoji2]

Ono u sta sam siguran definitivno, za PSA vozila nema postenog majstora, tj. nekoga ko poznaje materiju, da ne mora ostaviti musteriju sa hiljadu upitnika iznad glave.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6647 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

to se slazem, popravci hdi motora su jos uvijek u sferi eci peci pec....
ako su probao drugi maf tj 3 kom, i sva 3 se ponasaju isto, onda pogledaj egr...
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#6648 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Paulaner wrote:Jel ima ovdje elektricara?
Imam problem
Najlakse otici na dijagnostiku, lcm ima live data i vidi se da li je iskljucen vod. Prije toga mozes instrumentom vidjeti dolazi li struja na zicu ili ne. Ako ima struje pogledaj da nije korodirao kontakt, mala crna tacka je dovoljna da smeta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6649 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:to se slazem, popravci hdi motora su jos uvijek u sferi eci peci pec....
ako su probao drugi maf tj 3 kom, i sva 3 se ponasaju isto, onda pogledaj egr...
Vidi, kazu da su i njega ocistili, ako se da cistiti nd 1.6 hdi motoru?!

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6650 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

da...
Post Reply