Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#6627 Re: Pitamo Mehanicare ?
forfikterscitroen xm wrote:Benediks?
nesto preskace ubiceme otac
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#6628 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne skontah... jesam nešto zajebo? 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#6629 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma nisi nego mi onaj debeli iz cazina pao na pamet odmahcitroen xm wrote:Ne skontah... jesam nešto zajebo?
neki dan je neko postavljao
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#6630 Re: Pitamo Mehanicare ?
Haha, nisam upratio. Nešto me na telefonu zeza pokretanje YT linkova. 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#6632 Re: Pitamo Mehanicare ?
Džaba, moram sutra na kompu. Ovako neće pa neće.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#6633 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ahaaha de vidi sto preskače
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#6634 Re: Pitamo Mehanicare ?
gdje kupiti anti seize pastu
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#6635 Re: Pitamo Mehanicare ?
Djecko je iz Bihacabitanga_sa_otesa wrote:ma nisi nego mi onaj debeli iz cazina pao na pamet odmahcitroen xm wrote:Ne skontah... jesam nešto zajebo?
neki dan je neko postavljao
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#6636 Re: Pitamo Mehanicare ?
domene :hrkljus:Sodom1 wrote:Djecko je iz Bihacabitanga_sa_otesa wrote:ma nisi nego mi onaj debeli iz cazina pao na pamet odmahcitroen xm wrote:Ne skontah... jesam nešto zajebo?
neki dan je neko postavljao
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#6637 Re: Pitamo Mehanicare ?
Normala za BMW kozu koja se izguzva vrlo brzo.quarterback wrote:slika 15,
http://www.olx.ba/artikal/22942698/bmw- ... kamerapdc/
jel vama ovo lici na sjediste auta koje je preslo 117.000?
pitam nako, ne razumijem se pretjerano, kod mene je plateneno sjediste, bez presvlaka i izgleda jedno 2x novije od ovoga
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#6638 Re: Pitamo Mehanicare ?
normala ali za 217.000jefferson wrote:Normala za BMW kozu koja se izguzva vrlo brzo.quarterback wrote:slika 15,
http://www.olx.ba/artikal/22942698/bmw- ... kamerapdc/
jel vama ovo lici na sjediste auta koje je preslo 117.000?
pitam nako, ne razumijem se pretjerano, kod mene je plateneno sjediste, bez presvlaka i izgleda jedno 2x novije od ovoga
moj auto je presao 208 hiljada slicno koza izgleda.
EDIT:tek sad vidjeh 21.sliku, pa ovo je bezobrazno napisat 117.000 ljudi moji, preso je ovaj x5 300.000 minimum. jos i volan presvucen nanovo.
- newklear
- Posts: 1411
- Joined: 10/12/2009 15:59
#6639 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zna li neko šta bi mogao biti uzrok-zaledi se dizna kada se vozi na LPG. U vožnji nema problema, ovo sam slučajno vidio. Ne osjetim da igdje pušta, da smrdi, niti više troši...
https://drive.google.com/file/d/0B7_PTh ... p=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/0B7_PTh ... p=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/0B7_PTh ... p=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/0B7_PTh ... p=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/0B7_PTh ... p=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/0B7_PTh ... p=drivesdk
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#6640 Re: Pitamo Mehanicare ?
Preniska temperatura prebacivanja na LPG ili neispravan senzor temperature na isparivacu.newklear wrote:Zna li neko šta bi mogao biti uzrok-zaledi se dizna kada se vozi na LPG. U vožnji nema problema, ovo sam slučajno vidio. Ne osjetim da igdje pušta, da smrdi, niti više troši...
https://drive.google.com/file/d/0B7_PTh ... p=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/0B7_PTh ... p=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/0B7_PTh ... p=drivesdk
- Paulaner
- Posts: 271
- Joined: 04/01/2014 21:23
#6641 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel ima ovdje elektricara?
Imam problem sa jednim dijelom stop svjetla tacnije onaj dio na gepeku.U pitanju je bmw e90
Prvo mi prijavi da mi ne radi desno rikverc svjetlo.Posto sam bio na godisnjem i u stalnom pokretu nakon 20 tak dana odlucio sam je zamjenit.Stavio novu sijalicu ne radi,izvadim od pozicije stavim nista,vratim opet sad ni ona ne radi.Izvadim od maglenke sijalicu vratim vise ni ona ne radi
Znaci sve tri sijalice tj onaj dio gdje se one stavljaju je bez funkcije i to mi pokazuje na boardu.
Trazio na netu sta znaci ta greska,mnogi kazu da je modul svjetala lcm iskljucio taj dio jer se nije sijalica zamjenila na vrijeme
I sad meni ne ide u glavu da ja moram milju maraka izvalit za novi modul i kodiranje istog zbog toga,ne mogu shvatit da to tako funkcionise??
Jel moguce da taj modul treba samo resetovat i ponovo kodirat ili je ipak potreban novi modul?
Imam problem sa jednim dijelom stop svjetla tacnije onaj dio na gepeku.U pitanju je bmw e90
Prvo mi prijavi da mi ne radi desno rikverc svjetlo.Posto sam bio na godisnjem i u stalnom pokretu nakon 20 tak dana odlucio sam je zamjenit.Stavio novu sijalicu ne radi,izvadim od pozicije stavim nista,vratim opet sad ni ona ne radi.Izvadim od maglenke sijalicu vratim vise ni ona ne radi
Znaci sve tri sijalice tj onaj dio gdje se one stavljaju je bez funkcije i to mi pokazuje na boardu.
Trazio na netu sta znaci ta greska,mnogi kazu da je modul svjetala lcm iskljucio taj dio jer se nije sijalica zamjenila na vrijeme
I sad meni ne ide u glavu da ja moram milju maraka izvalit za novi modul i kodiranje istog zbog toga,ne mogu shvatit da to tako funkcionise??
Jel moguce da taj modul treba samo resetovat i ponovo kodirat ili je ipak potreban novi modul?
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6642 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Malehni update.[emoji1]konektovan wrote:Slušaj sad, auto sam upalio i zapusio je odmah uobicajeno, cim sam otkacio maf dim je nestao, al' bukvalno odmah i motor je manje tresao. Opet ukopcam maf, dim odmah pocinje na auspuh izlaziti i motor pocne da osjetno vise trese. Sta je problem??????[emoji1]konektovan wrote:Hvala uvazeni gospodine.[emoji12]Bakir1 wrote:upali auto primijeti razliku
poslano sa Sonija Ze
poslano sa Sonija Ze
Jucer testirao maf senzor u servisu 206. Nasao jedan polovan i jedan novi, i naravno moj. Testirano dok je bio hladan motor, i opet ista stvar se desava k'o i sa mojim. Bukvalno sve isto. Kad iskopcam radi mirno motor i ne dimi, kad ga vratim, pocne drndati i dimiti. Majstori se samo zgledaju, i nedadose mi niti jedan vrijedan komentar?!
Sent from my C6603 using Tapatalk
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#6644 Re: Pitamo Mehanicare ?
da se ne patis, poslije pitanja o mjerenju kompresije i svi ostalim problemima, ja ti nudim milju na coravo da se kutarises belaja 
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#6645 Re: Pitamo Mehanicare ?
To što nisi zamjenio sijalicu " na vrijeme " nema nikakve veze. Koliko sam shvatio u pitanju je samo zadnji desni far ? Drugi rade normalno? Mislim da je do konektora na faru. Vidi da njega izvučeš i ponovo vratiš. Prije toga sve sijalice postavi.Paulaner wrote:Jel ima ovdje elektricara?
Imam problem sa jednim dijelom stop svjetla tacnije onaj dio na gepeku.U pitanju je bmw e90
Prvo mi prijavi da mi ne radi desno rikverc svjetlo.Posto sam bio na godisnjem i u stalnom pokretu nakon 20 tak dana odlucio sam je zamjenit.Stavio novu sijalicu ne radi,izvadim od pozicije stavim nista,vratim opet sad ni ona ne radi.Izvadim od maglenke sijalicu vratim vise ni ona ne radi![]()
Znaci sve tri sijalice tj onaj dio gdje se one stavljaju je bez funkcije i to mi pokazuje na boardu.
Trazio na netu sta znaci ta greska,mnogi kazu da je modul svjetala lcm iskljucio taj dio jer se nije sijalica zamjenila na vrijeme![]()
I sad meni ne ide u glavu da ja moram milju maraka izvalit za novi modul i kodiranje istog zbog toga,ne mogu shvatit da to tako funkcionise??
Jel moguce da taj modul treba samo resetovat i ponovo kodirat ili je ipak potreban novi modul?
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6646 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Puno je milja druze.[emoji1] Pa valjda smijem pitati, nema vise druga dgL_, moram drzati forum budnim.[emoji2]Bakir1 wrote:da se ne patis, poslije pitanja o mjerenju kompresije i svi ostalim problemima, ja ti nudim milju na coravo da se kutarises belaja
Ono u sta sam siguran definitivno, za PSA vozila nema postenog majstora, tj. nekoga ko poznaje materiju, da ne mora ostaviti musteriju sa hiljadu upitnika iznad glave.
Sent from my C6603 using Tapatalk
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#6647 Re: Pitamo Mehanicare ?
to se slazem, popravci hdi motora su jos uvijek u sferi eci peci pec....
ako su probao drugi maf tj 3 kom, i sva 3 se ponasaju isto, onda pogledaj egr...
ako su probao drugi maf tj 3 kom, i sva 3 se ponasaju isto, onda pogledaj egr...
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#6648 Re: Pitamo Mehanicare ?
Najlakse otici na dijagnostiku, lcm ima live data i vidi se da li je iskljucen vod. Prije toga mozes instrumentom vidjeti dolazi li struja na zicu ili ne. Ako ima struje pogledaj da nije korodirao kontakt, mala crna tacka je dovoljna da smeta.Paulaner wrote:Jel ima ovdje elektricara?
Imam problem
Sent from my iPhone using Tapatalk
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6649 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Vidi, kazu da su i njega ocistili, ako se da cistiti nd 1.6 hdi motoru?!Bakir1 wrote:to se slazem, popravci hdi motora su jos uvijek u sferi eci peci pec....
ako su probao drugi maf tj 3 kom, i sva 3 se ponasaju isto, onda pogledaj egr...
Sent from my C6603 using Tapatalk
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
