Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83460
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6626 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by _BataZiv_0809 »

Otkako si prešao u kinesku ligu, pravo si otanušio :D
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6627 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

madner wrote:Problem je sto ne zna da ova niska inflacija nikako ne pogoduje rastu. Da ima neka ambiciozna vlada, ganjala bi 3-5% godisnje inflacije sa odgovarajucom stopom rasta ekonomije.
To te cudi? Mislim, sto on to ne konta? :D
Ne kontaju ni Fudo, Sissoko i jos poneki, pa sta? To ne znaci da o tome ne mogu pricati :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#6628 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by KatarinaKosaca »

Dozer wrote:Da, tacno je da je ovaj sistem prekopirao onaj, samo ga se drugacije zove. Jos tacnije - ovi koji danas vode ovaj "sistem" su skolu izucili u onom, a onda samo promijenili dresove.
Eto, u nečem smo se složili. Pa se nadam da će bar naša djeca dočekati pravnu državu bez moralno političke podobnosti kao conditio sine qua non normalnog života. A kad mislim normalnog, ne mislim samo na puki odlazak na more, nego i štelu, korupciju, nepravdu, indoktrinaciu bilo kojeg predznaka itd.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#6629 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by piupiu »

Mohamad Sissoko wrote:
prog321 wrote:Današnja BiH u nekoliko parametara stoji sigurno bolje od Juge u kasnim 80im.
Dovoljno je reći jednu riječ - inflacija :-D
To je zbog currency boarda.
Mada je i Juga mogla mjenjat stvari na vrijeme al crveni su slabo se tu snalazili. Al na kraju valjalo je molit za pare.
p.s. Tu su se dzamijski i crkveni misevi pokazali razboritijim od crvenih vezajuci valutu.
Je l' to pričasš o Peteru Nichollu, džamijskom i crkvenom mišu Svjetske Banke u BiH od 1997. do 2004.? :lol: :D
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#6630 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by prog321 »

VjecitiStudent wrote: Gdje su te cifre, dokazi tadašnjeg "bankrota"?

Ja ih imam negdje. Izvjestaji OECDa.
Moram na sastanak. Kad se vratim rado cu ti postirati ovdje.
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#6631 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Mohamad Sissoko »

piupiu wrote:
Mohamad Sissoko wrote:
prog321 wrote:Današnja BiH u nekoliko parametara stoji sigurno bolje od Juge u kasnim 80im.
Dovoljno je reći jednu riječ - inflacija :-D
To je zbog currency boarda.
Mada je i Juga mogla mjenjat stvari na vrijeme al crveni su slabo se tu snalazili. Al na kraju valjalo je molit za pare.
p.s. Tu su se dzamijski i crkveni misevi pokazali razboritijim od crvenih vezajuci valutu.
Je l' to pričasš o Peteru Nichollu, džamijskom i crkvenom mišu Svjetske Banke u BiH od 1997. do 2004.? :lol: :D
Misevi su prihvatili taj metod i danas ga sprovode. Mogli su to i kmeri al oni su htjeli po svom al opet na kraju uglavnom moljakali za pare.
Misevi su bili razboritiji prihvatajuci modele i pomoc a evo i danas dan se drze toga jer znaju gdje su kmeri pogrijesili. Jbga misevi pametnije odradise.
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6632 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

KatarinaKosaca wrote:
Dozer wrote:Da, tacno je da je ovaj sistem prekopirao onaj, samo ga se drugacije zove. Jos tacnije - ovi koji danas vode ovaj "sistem" su skolu izucili u onom, a onda samo promijenili dresove.
Eto, u nečem smo se složili. Pa se nadam da će bar naša djeca dočekati pravnu državu bez moralno političke podobnosti kao conditio sine qua non normalnog života. A kad mislim normalnog, ne mislim samo na puki odlazak na more, nego i štelu, korupciju, nepravdu, indoktrinaciu bilo kojeg predznaka itd.
Pa logicno.
Ni ja ne mislim da je "normalan zivot" puki odlazak na remo, nego upravo potpunu FUNKCIONALNOST SISTEMA. A to podrazumijeva prije svega mocan drzavni aparat koji je sposoban sankcionisati svako krsenje bilo kojeg zakona. I to rigidno.

Ovo je ono o cemu se ovdje zapravo cijelo vrijeme i prica - onaj sistem je bio daleko funkcionalniji i ugodniji za zivot od ovoga. Ne da je ono bilo savrsenstvo, jer jednostavno nije. Ali da je bilo bolje od ovoga, mislim da niko ko je zivio u onom, a imao dovoljno godina da ga se sjeca (sto ti jesi), ne moze reci da nije tacno.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#6633 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by piupiu »

Mohamad Sissoko wrote:
piupiu wrote:
Mohamad Sissoko wrote:[
To je zbog currency boarda.
Mada je i Juga mogla mjenjat stvari na vrijeme al crveni su slabo se tu snalazili. Al na kraju valjalo je molit za pare.
p.s. Tu su se dzamijski i crkveni misevi pokazali razboritijim od crvenih vezajuci valutu.
Je l' to pričasš o Peteru Nichollu, džamijskom i crkvenom mišu Svjetske Banke u BiH od 1997. do 2004.? :lol: :D
Misevi su prihvatili taj metod i danas ga sprovode. Mogli su to i kmeri al oni su htjeli po svom al opet na kraju uglavnom moljakali za pare.
Misevi su bili razboritiji prihvatajuci modele i pomoc a evo i danas dan se drze toga jer znaju gdje su kmeri pogrijesili. Jbga misevi pametnije odradise.
Ma, slava Peteru Nichollu i da poživi još dugo, dugo godina. Nego, mijenim da se miševi tu ništa nisu pitali. :)
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#6634 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Ali Kemal »

prog321 wrote:
VjecitiStudent wrote: Gdje su te cifre, dokazi tadašnjeg "bankrota"?

Ja ih imam negdje. Izvjestaji OECDa.
Moram na sastanak. Kad se vratim rado cu ti postirati ovdje.
Došo ćumur?
statixx
Posts: 9820
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#6635 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by statixx »

spreca wrote:Ko ima strpljenja nek cita....ima dosta interesantnih stvari
http://www.index.hr/vijesti/clanak/broj ... 16851.aspx
Imas sve detaljno opisano i u knjizi na linku. Istina je da je sredinom 80-ih svrstana medju 15 najlosijih zemalja u pogledu kreditne solventnosti. U tom periodu, u slicnoj situaciji su bile Poljska, Brazil, Madjarksa, Rumunija, Meksiko i jos neke zemlje, medjutim, postojala je volja ino-kreditora, narocito Amerike zbog geopolitickih interesa, da se pomogne ovim zemljama, formiran je i fond za Istocnu Evropu. Juga je 1990 usljed Markovicevih reformi i fokusa na trzisnu ekonomiju, bila u mnogo boljoj poziciji, nista losijoj u odnosu na vec navedene drzave. Autor istice da je iskljucivo politika razvalila zemlju.

https://books.google.ba/books?id=BqywAA ... &q&f=false
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#6636 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

statixx wrote:Istina je da je sredinom 80-ih svrstana medju 15 najlosijih zemalja u pogledu kreditne solventnosti.
:D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Raj na zemlji.
Kaze nosonja, 300 'iljaaaaadaaaa privatnih firmi registrovano, na sta madner potvrdno klimne glavom i kaze kako mu je nene bas tada
pocela svercati bofl robu iz Turske.
A u qrac, :lol:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#6637 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by piupiu »

prog321 wrote:
nosara wrote:... Markovic je pred raspad dobio paket od MMF-a uz kafu bez ikakvih problema... Otkad se kredit daje nekom ko ne brine ko ce ga isplatit...?
...
Druze Nosara, niste u pravu.
Markovic je dobio kredit u zamjenu za rigorodne ekonomske mjere. Neke od njih su dovele do rasta nezaposlenosti i bankrota desetina kompanijia.
Drugarica Piupiu je postavila link jednom da bi potvrdila zavjeru IMF; ko-fol, oni su htjeli tim mjerama dovedu Jugu pred kolaps. Sto ja ne vjerujem :-D
Jednostavno se Juga naguzila i skinula gace, da bi dobila taj kredit.
Ajooooj, Bože dragi i mili. :-) Drugarica piu je postavila link s riječima (otprilike - da ne tražim sada) ima ih koji na situaciju gledaju drugačije. Pa, je stavila tekst kanadskog profesora ekonomije u kojem on piše o neo-liberalnoj politici 'rane' šok doktrine u Jugoslaviji, upravo one o kojoj si me pitao kad je bilo govora o Čileu. Drugarica piu, kad istražuje neko pitanje, voli svašta pročitati. Možda i previše za potrebe ove teme. :roll:
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#6638 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Mohamad Sissoko »

piupiu wrote:
Mohamad Sissoko wrote: Misevi su prihvatili taj metod i danas ga sprovode. Mogli su to i kmeri al oni su htjeli po svom al opet na kraju uglavnom moljakali za pare.
Misevi su bili razboritiji prihvatajuci modele i pomoc a evo i danas dan se drze toga jer znaju gdje su kmeri pogrijesili. Jbga misevi pametnije odradise.
Ma, slava Peteru Nichollu i da poživi još dugo, dugo godina. Nego, mijenim da se miševi tu ništa nisu pitali. :)
Znas ti dobro kako je islo formiranje institucija BiH samo se volite pravit pametni.
Misevi se eto danas pitaju a petar je davno otiso.
Misevi ispadose pametniji od kmera i njihove borbe kad je upitanju inflacija.
p.s. Kad je sta pozitivno onda se nisu pitali a kad je negativno onda su odgovorni slicno kao i kod bravara za pozitivno je znao a ono sto nije valjalo to su drugovi oko njega mesetarili ili su se konvertovali.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#6639 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by nosara »

Vjestacki kontrolisana inflacija nije nista dobro, to je brana razvoju u nasem slucaju... Pored nesposobne vlasti i priglupog birackog tijela... I jos tri miliona sitnica vezanih za mentalitet, a koji su u ovom "klepi sto vise - jebe mi se" sistemu naprosto iskuljale...
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6640 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

Evo, koga zanima. Sve lijepo objasnjeno. Naravno, za one koji zele da razumiju. Oni koji odmah okrenu na BHS matricu, ionako nikada nece razumjeti...

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83460
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6641 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by _BataZiv_0809 »

:facepalm:

Koje neznanje
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#6642 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Mohamad Sissoko »

Fudo387 wrote: :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Raj na zemlji.
Kaze nosonja, 300 'iljaaaaadaaaa privatnih firmi registrovano, na sta madner potvrdno klimne glavom i kaze kako mu je nene bas tada
pocela svercati bofl robu iz Turske.
A u qrac, :lol:
Po drugovima šverc je odraz ekonomskog rasta ko što je nestašica ekonomska mjera. :oops:
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42278
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#6643 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Mis mekinjas »

Vi momci ako ne radite u MMF-u ili bar u EBRD-u ste protracili svoj talenat. :D
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#6644 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by piupiu »

Mohamad Sissoko wrote:
piupiu wrote:
Mohamad Sissoko wrote: Misevi su prihvatili taj metod i danas ga sprovode. Mogli su to i kmeri al oni su htjeli po svom al opet na kraju uglavnom moljakali za pare.
Misevi su bili razboritiji prihvatajuci modele i pomoc a evo i danas dan se drze toga jer znaju gdje su kmeri pogrijesili. Jbga misevi pametnije odradise.
Ma, slava Peteru Nichollu i da poživi još dugo, dugo godina. Nego, mijenim da se miševi tu ništa nisu pitali. :)
Znas ti dobro kako je islo formiranje institucija BiH samo se volite pravit pametni.
Misevi se eto danas pitaju a petar je davno otiso.
Misevi ispadose pametniji od kmera i njihove borbe kad je upitanju inflacija.
p.s. Kad je sta pozitivno onda se nisu pitali a kad je negativno onda su odgovorni slicno kao i kod bravara za pozitivno je znao a ono sto nije valjalo to su drugovi oko njega mesetarili ili su se konvertovali.
Znamo. Baš kao što znamo i koliko se oni danas pitaju u Reformskoj AGendi, lijepo upakovanom i još ljepše prevedenom paketu mjera na kojem su naši dečki vrijedno radili. :D (I, da me ne shvatiš pogrešno, ja sam za reforme, što prije, što brže, to bolje, :wink:).
Key elements of [the] economic vision are built into the Dayton Accords. Perhaps most importantly, the Dayton mandated constitutional arrangements for post-war Bosnia require the Central Bank to operate as the Currency Board for its first six years. This arrangement has provided post-war Bosnia with a common currency and a relatively stable macroeconomic framework, but also acts as a fiscal and monetary straightjacket, since it almost completely rules out an activist role for the state in economic policy.


Izbor Guvernera Centralne Banke aminuje ... MMF. Čitav ekonomski program liberalizacije i privatizacije je napravila ... Svjetska Banka. Ne bih znala reći sa sigurnošću, no logički mislim da je to otprilike to.

https://books.google.com.au/books?id=SE ... cy&f=false

https://books.google.com.au/books?id=wg ... or&f=false
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#6645 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Mohamad Sissoko »

piupiu wrote: Znamo. Baš kao što znamo i koliko se oni danas pitaju u Reformskoj AGendi, lijepo upakovanom i još ljepše prevedenom paketu mjera na kojem su naši dečki vrijedno radili. :D (I, da me ne shvatiš pogrešno, ja sam za reforme, što prije, što brže, to bolje, :wink:).
Key elements of [the] economic vision are built into the Dayton Accords. Perhaps most importantly, the Dayton mandated constitutional arrangements for post-war Bosnia require the Central Bank to operate as the Currency Board for its first six years. This arrangement has provided post-war Bosnia with a common currency and a relatively stable macroeconomic framework, but also acts as a fiscal and monetary straightjacket, since it almost completely rules out an activist role for the state in economic policy.


Izbor Guvernera Centralne Banke aminuje ... MMF. Čitav ekonomski program liberalizacije i privatizacije je napravila ... Svjetska Banka. Ne bih znala reći sa sigurnošću, no logički mislim da je to otprilike to.

https://books.google.com.au/books?id=SE ... cy&f=false

https://books.google.com.au/books?id=wg ... or&f=false
Sve navedeno je bolje i razboritije nego ono sto su kmeri radili. Sav taj currency board ima svoja pravila i pitaju se i misevi nesto. Ipak je dzamijski mis na celu c.banke i misevi sprovode odabrani ili ako vec hoces nametnuti model.
Kmeri su krenuli svojim putem i kako rekoh opet morali da idu na noge da mole. Mogli su i kmeri al...

p.s. Ako misevi se nista ne pitaju nego provode diktat s vana, onda mi od njih ocigledno trazimo vecu odgovornost nego sto imaju.
Plus vidio sam kritke na "vjestacko odrzavanje" inflacije, pa ako je ludjacka kosulja kao diktat s vana kako onda kritikovat miseve?
Vi bi malo ovako malo onako :zzzz:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#6646 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by piupiu »

Pogrešno interpretiraš ovo ustanovljavanje činjenica, ja bih voljela da mi sve radimo domaćom pameću i domaćim entuzijazmom. Ali ne radimo. I ono što radimo, ne radimo kako valja. To je problem.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#6647 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by hAZNADAR »

piupiu wrote:Pogrešno interpretiraš ovo ustanovljavanje činjenica, ja bih voljela da mi sve radimo domaćom pameću i domaćim entuzijazmom. Ali ne radimo. I ono što radimo, ne radimo kako valja. To je problem.
Mozda je takodjer problem odredjivanja arsina pravde po principu ideoloske podobnosti. Nedostatak kriticizma za osobe svog ideoloskog tabora.
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#6648 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Mohamad Sissoko »

piupiu wrote:Pogrešno interpretiraš ovo ustanovljavanje činjenica, ja bih voljela da mi sve radimo domaćom pameću i domaćim entuzijazmom. Ali ne radimo. I ono što radimo, ne radimo kako valja. To je problem.
A ja kazem bolje je ovako kako misevi "rade" ili kako im se diktira, uzmi kako hoces nego ono sto su kmeri radili. To sam i rekao na samom pocetku, misevi su razboritije odradili pitanje inflacije nego kmeri kojima ideologija nije dala da malo popuste al opet na kraju isli po pare i sprovodili "dikatat" kad im je Amer dao pare. Dakle ponavljam, misevi razumnije odradise, sto pise i u prvom postu a ti krenula sa Petrom kao da hoces nesto da dokazes suprotno a na kraju opet se svede na isto.Valjda hoces da pokazes da i ti nesto znas po tom pitanju, svaka cast, znas. :D evo ti i pehar Image
statixx
Posts: 9820
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#6649 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by statixx »

piupiu wrote: Znamo. Baš kao što znamo i koliko se oni danas pitaju u Reformskoj AGendi, lijepo upakovanom i još ljepše prevedenom paketu mjera na kojem su naši dečki vrijedno radili. :D (I, da me ne shvatiš pogrešno, ja sam za reforme, što prije, što brže, to bolje, :wink:).
:thumbup:

A u medjuvremenu posudicu malo od komercijalnih banaka po 6%.... :lol:
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#6650 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by oridjidji »

Dozer wrote:
oridjidji wrote:
Dozer wrote: Bosanstvo je zapelo u corsokaku samo u domacim glavama. Ostatak svijeta nas svakako i ne vidi nikako drugacije nego kao Bosance (i Hercegovce), a cak najcesce samo kao Bosance (ljudima valjda lakse, a i prate daleko duze istorijsko ime zemlje), pa ma koliko se mi ovdje upinjali da to negiramo.
To je tako jer oni imaju drugaciji pogled na medjunarodno pravo, nacin na koji se interpretira drzava, njen ustav, zakoni, granice, institucionalnost, uopste njen poredak od vrha do dna.
Dakle, pusti sta i kako funkcionise svijet, mi znamo bolje i nema potrebe da se uklapamo u to...?
Potom se pojavio drugi papir, u kome se više nisu spominjale države, nego jedinice, a Sarajevo više nije bilo eksteritorijalno. Taj prijedlog je ostavljen za buduće političke pregovore, koje je prekinuo rat. Izetbegović je u svom govoru pokazao da ne shvaća referendum kao izjašnjavanje građana, nego kao izjašnjavanje nacionalnih zajednica, čije je istovremeno pravnoformalno uspostavljanje osporavao.
I Alija je ovo i potpisao, dakle podjelu BiH, radi cega su ga Ganic & Co. ovdje proglasili izdajnikom. Nakon toga je po povratku bio zarobljen na aerodromu, a ostatak se zna...
Cim je rat sve prekinuo, to znaci da Kutiljer nikome nije odgovarao i danas imamo slicnu realnost. Odbijaju se rijesenja koja podsjecaju upravo na ovaj drugi prijedlog Kutiljera, a to je razbijanje BiH u ekonomske zone, a prihvaca se podijela na etnicke jedinice.
Da, cinjenica. Rat je prekinuo mirnodopski pokusaj podjele BiH.
E moj Dozeru, pa ti koji su kreirali svijet po tim pravilika krse medjunarodno pravo i imaju dvostruke arsine, pa Kosovo more postati nezavisno, Istocni Timor moze, Juzni Sudan takodjer, ali ne mogu OTurska republika Sjeverni Kipar, Juzna Osetija, Abhazija, Krim i td. Na sta se ugledati? Naravno da se treba uklopiti u to pravo, ali po tome pravu dobi i BiH prema njihovim dvostrukim arsinima suverenitet i cijelovitost iz dva dijela ko biva tako treba, Srbija izgubi Kosovo, jedino Hrvatska ostade citava, sad ce se i od Kosova oteti dio, po tim principima i dati nekome nesto sto na Kosovu nikada nije postojalo.

To u clanku nije navedeno koliko se sjecam. To su rekli drugi, prvo Srbi, da je Alija potpisao, a potom povukao potpis. Tamo sa njim nije bilo Ganica i Co., oni su se bavili problemima u Sarajevu.

Ovo boldirano je toliko zeleno, naivno ispisano, glupo malo je reci. Mislim kakav danak neikustvu novinara. Shvatio je on to kako treba, ali je to pravo iskoristio kako i sam kaze u clanku da otrgne Muslimane i BiH od srpskog uticaja. Ipak su njega izabrali oni prvenstveno, a ne Srbi i Hrvati, nije on vodio SDP, vec SDA, to je oduvijek prvenstveno bila stranka Bosnjaka.
Post Reply