Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#6601 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by citroen xm »

Ne zajebavajte čovjeka. :)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#6602 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

Zna li neko pametan razlog zašto automobil trza kad se pusti papučica gasa i prekine se dotok goriva odnosno koči se motorom.

Neki dan počelo, juče i jutros rasklopio čitav usis očistio MAP i ICV te ATS pregledao TPS i sve konektore i crijeva, odkopčao akumulatori sinoć i ostavio preko noći da se resetuje ECU. Jutros malo bolje ali se još uvijek osjeti udar kad se prekine dotok goriva nema onog uglađenog usporavanja kad se pusti papučica gasa.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#6603 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

Senzor papucice/ gasa
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#6604 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

O'zone wrote:Zna li neko pametan razlog zašto automobil trza kad se pusti papučica gasa i prekine se dotok goriva odnosno koči se motorom.

Neki dan počelo, juče i jutros rasklopio čitav usis očistio MAP i ICV te ATS pregledao TPS i sve konektore i crijeva, odkopčao akumulatori sinoć i ostavio preko noći da se resetuje ECU. Jutros malo bolje ali se još uvijek osjeti udar kad se prekine dotok goriva nema onog uglađenog usporavanja kad se pusti papučica gasa.
Pregledaj selene.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#6605 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

bleee_sa wrote:
O'zone wrote:Zna li neko pametan razlog zašto automobil trza kad se pusti papučica gasa i prekine se dotok goriva odnosno koči se motorom.

Neki dan počelo, juče i jutros rasklopio čitav usis očistio MAP i ICV te ATS pregledao TPS i sve konektore i crijeva, odkopčao akumulatori sinoć i ostavio preko noći da se resetuje ECU. Jutros malo bolje ali se još uvijek osjeti udar kad se prekine dotok goriva nema onog uglađenog usporavanja kad se pusti papučica gasa.
Pregledaj selene.
Može biti mada mi je jučer ludirao i sa ler gasom tako da sam isključio podvozje iz dijagnoze ostalo je na senzorima, bobini a svjećice su stavljene nove prije 4-5 tkm.

Poslato sa radnog mjesta...
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#6606 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Pregledaj selene i nosače, to ti je najjeftinije :mrgreen:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#6607 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

Ma jeftiniji mi je MAP I ICV a mogu ih sam zamjeniti :D a najskuplja mi je bobina.

Btw vidim da nisam napomenuo da je auto Xsara Picasso 1.8 16v, manuelac s LPG ( bio kod Darke jutros kopčali na dijagnostiku sve OK)

Vidjet ću kako će se ponašati sljedećih dana ali me opasno svrbi desni dlan pa bi moglo biti svašta :D
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#6608 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Ako ne budu seleni il neki nosač motora ja ću ti platit dio :mrgreen:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#6609 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

bleee_sa wrote:Ako ne budu seleni il neki nosač motora ja ću ti platit dio :mrgreen:
Nemoj me tjerati da sad idem kod @bitange :D poželio me :D
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#6610 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Ma 100% prednji seleni.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#6611 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Dobro ti neko rece, mogao bi biti senzor polozaja gasa. E sad ja mislim da je senzor polozaja gasa negdje na samom leptiru.

Ako imas dijagnostiku prati live parametre, u momentu kada pustis gas da li ocitanje polozaja gasa padne na 0%, to bi objasnilo neke stvari, jer on je po defaultu oko 18% negdje ja mislim.

@konektovani

Ma malo te zajebavam, ali sad najozbiljnije ako ti kompresija bude losa to ti vjerovatno ne gine. :)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#6612 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

NediM17 wrote:Dobro ti neko rece, mogao bi biti senzor polozaja gasa. E sad ja mislim da je senzor polozaja gasa negdje na samom leptiru.

Ako imas dijagnostiku prati live parametre, u momentu kada pustis gas da li ocitanje polozaja gasa padne na 0%, to bi objasnilo neke stvari, jer on je po defaultu oko 18% negdje ja mislim.

@konektovani

Ma malo te zajebavam, ali sad najozbiljnije ako ti kompresija bude losa to ti vjerovatno ne gine. :)
Ne padne stoji kod mene na 12% jedina stvar koja je naopaka je engine load koji bi trebao da kad sepritisne gas procentualno penje a kod mene se spušta
User avatar
konektovan
Posts: 51408
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6613 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

citroen xm wrote:Ne zajebavajte čovjeka. :)

Jesi l' ti vidio dijagnoza, moj citro??!!!
Specijala se spominje uveliko, a ja jos nisam ni izmjerio kompresiju. :D :thumbup:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6614 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Dijagnoza, covjeku doslo da iscjepa auto :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51408
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6615 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Leon16v wrote:Dijagnoza, covjeku doslo da iscjepa auto [emoji38]
Ma zapalit' ga odmah kad vidis komentare.[emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#6616 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by citroen xm »

Uzmi ćetvorku 1.9 TDI sa stvarnih 170 000. :D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#6617 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

slika 15,

http://www.olx.ba/artikal/22942698/bmw- ... kamerapdc/

jel vama ovo lici na sjediste auta koje je preslo 117.000?

pitam nako, ne razumijem se pretjerano, kod mene je plateneno sjediste, bez presvlaka i izgleda jedno 2x novije od ovoga
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#6618 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by citroen xm »

Aha, auto staro 9 godina prešlo 117 000 pa još X5 dizel. Šta ima... A sjedište se ovako može uništiti i od stalnih izlazaka i ulazaka bez obzira na kilometre.
User avatar
konektovan
Posts: 51408
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6619 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

citroen xm wrote:Aha, auto staro 9 godina prešlo 117 000 pa još X5 dizel. Šta ima... A sjedište se ovako može uništiti i od stalnih izlazaka i ulazaka bez obzira na kilometre.
Ja mislim da je to neka ljubomorna dusa, koja vozi francuza, ostetila sjediste nekim sredstvima i predstavila bmw k'o nekvalitetno vozilo.[emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#6620 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by citroen xm »

I ja nešto kontam, a BMW se nije još ni razradio. :D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#6621 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Auto ima mnooogo vise kilometara, sve u bijelom znaci farbano, i ovo sjedista ima min 250 hiljada i min 90 kg, a mozda i nekog niskog koji se penjao i silazio s kraja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#6622 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by walk_M-A-N »

Može li mi neko reći šta mi je ovo bilo. Auto dizel.
Vozao sam se po makadamu i skrenuo malo uzbrdo da propustim nekoga. Tu mi se auto ugasilo, mislim da sam čuo struganje odozdo, da li od trave ili granja, i popustio gas. Nisam više mogao upaliti, nestane struje na po' ključa prije verglanja, dakle nema škljocanja. Onda sam spustio auto nazad, probao opet par puta, ništa. Onda sam ga pogurao par metara, probam opet ključem i upali.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#6623 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

walk_M-A-N wrote:Može li mi neko reći šta mi je ovo bilo. Auto dizel.
Vozao sam se po makadamu i skrenuo malo uzbrdo da propustim nekoga. Tu mi se auto ugasilo, mislim da sam čuo struganje odozdo, da li od trave ili granja, i popustio gas. Nisam više mogao upaliti, nestane struje na po' ključa prije verglanja, dakle nema škljocanja. Onda sam spustio auto nazad, probao opet par puta, ništa. Onda sam ga pogurao par metara, probam opet ključem i upali.
Da možda nisi zakačio senzor radilice nečim?!
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#6624 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

Ne bi od slabog kontakta senzora radilice trebao imati pad napona prilikom anlasovanja, meni to vise lici na slabe kontakte na baterji ili slicno...
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6625 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Negdje masa nije na svom mjestu, na sasiji ili anlaseru.
Post Reply