Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#6601 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne zajebavajte čovjeka. 
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#6602 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zna li neko pametan razlog zašto automobil trza kad se pusti papučica gasa i prekine se dotok goriva odnosno koči se motorom.
Neki dan počelo, juče i jutros rasklopio čitav usis očistio MAP i ICV te ATS pregledao TPS i sve konektore i crijeva, odkopčao akumulatori sinoć i ostavio preko noći da se resetuje ECU. Jutros malo bolje ali se još uvijek osjeti udar kad se prekine dotok goriva nema onog uglađenog usporavanja kad se pusti papučica gasa.
Neki dan počelo, juče i jutros rasklopio čitav usis očistio MAP i ICV te ATS pregledao TPS i sve konektore i crijeva, odkopčao akumulatori sinoć i ostavio preko noći da se resetuje ECU. Jutros malo bolje ali se još uvijek osjeti udar kad se prekine dotok goriva nema onog uglađenog usporavanja kad se pusti papučica gasa.
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#6603 Re: Pitamo Mehanicare ?
Senzor papucice/ gasa
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#6604 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pregledaj selene.O'zone wrote:Zna li neko pametan razlog zašto automobil trza kad se pusti papučica gasa i prekine se dotok goriva odnosno koči se motorom.
Neki dan počelo, juče i jutros rasklopio čitav usis očistio MAP i ICV te ATS pregledao TPS i sve konektore i crijeva, odkopčao akumulatori sinoć i ostavio preko noći da se resetuje ECU. Jutros malo bolje ali se još uvijek osjeti udar kad se prekine dotok goriva nema onog uglađenog usporavanja kad se pusti papučica gasa.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#6605 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Može biti mada mi je jučer ludirao i sa ler gasom tako da sam isključio podvozje iz dijagnoze ostalo je na senzorima, bobini a svjećice su stavljene nove prije 4-5 tkm.bleee_sa wrote:Pregledaj selene.O'zone wrote:Zna li neko pametan razlog zašto automobil trza kad se pusti papučica gasa i prekine se dotok goriva odnosno koči se motorom.
Neki dan počelo, juče i jutros rasklopio čitav usis očistio MAP i ICV te ATS pregledao TPS i sve konektore i crijeva, odkopčao akumulatori sinoć i ostavio preko noći da se resetuje ECU. Jutros malo bolje ali se još uvijek osjeti udar kad se prekine dotok goriva nema onog uglađenog usporavanja kad se pusti papučica gasa.
Poslato sa radnog mjesta...
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#6606 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pregledaj selene i nosače, to ti je najjeftinije 
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#6607 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma jeftiniji mi je MAP I ICV a mogu ih sam zamjeniti
a najskuplja mi je bobina.
Btw vidim da nisam napomenuo da je auto Xsara Picasso 1.8 16v, manuelac s LPG ( bio kod Darke jutros kopčali na dijagnostiku sve OK)
Vidjet ću kako će se ponašati sljedećih dana ali me opasno svrbi desni dlan pa bi moglo biti svašta
Btw vidim da nisam napomenuo da je auto Xsara Picasso 1.8 16v, manuelac s LPG ( bio kod Darke jutros kopčali na dijagnostiku sve OK)
Vidjet ću kako će se ponašati sljedećih dana ali me opasno svrbi desni dlan pa bi moglo biti svašta
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#6608 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ne budu seleni il neki nosač motora ja ću ti platit dio 
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#6609 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemoj me tjerati da sad idem kod @bitangebleee_sa wrote:Ako ne budu seleni il neki nosač motora ja ću ti platit dio
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#6610 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma 100% prednji seleni.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#6611 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobro ti neko rece, mogao bi biti senzor polozaja gasa. E sad ja mislim da je senzor polozaja gasa negdje na samom leptiru.
Ako imas dijagnostiku prati live parametre, u momentu kada pustis gas da li ocitanje polozaja gasa padne na 0%, to bi objasnilo neke stvari, jer on je po defaultu oko 18% negdje ja mislim.
@konektovani
Ma malo te zajebavam, ali sad najozbiljnije ako ti kompresija bude losa to ti vjerovatno ne gine.
Ako imas dijagnostiku prati live parametre, u momentu kada pustis gas da li ocitanje polozaja gasa padne na 0%, to bi objasnilo neke stvari, jer on je po defaultu oko 18% negdje ja mislim.
@konektovani
Ma malo te zajebavam, ali sad najozbiljnije ako ti kompresija bude losa to ti vjerovatno ne gine.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#6612 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne padne stoji kod mene na 12% jedina stvar koja je naopaka je engine load koji bi trebao da kad sepritisne gas procentualno penje a kod mene se spuštaNediM17 wrote:Dobro ti neko rece, mogao bi biti senzor polozaja gasa. E sad ja mislim da je senzor polozaja gasa negdje na samom leptiru.
Ako imas dijagnostiku prati live parametre, u momentu kada pustis gas da li ocitanje polozaja gasa padne na 0%, to bi objasnilo neke stvari, jer on je po defaultu oko 18% negdje ja mislim.
@konektovani
Ma malo te zajebavam, ali sad najozbiljnije ako ti kompresija bude losa to ti vjerovatno ne gine.
- konektovan
- Posts: 51408
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6613 Re: Pitamo Mehanicare ?
citroen xm wrote:Ne zajebavajte čovjeka.
Jesi l' ti vidio dijagnoza, moj citro??!!!
Specijala se spominje uveliko, a ja jos nisam ni izmjerio kompresiju.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#6614 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dijagnoza, covjeku doslo da iscjepa auto 
- konektovan
- Posts: 51408
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6615 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma zapalit' ga odmah kad vidis komentare.[emoji1]Leon16v wrote:Dijagnoza, covjeku doslo da iscjepa auto [emoji38]
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#6616 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uzmi ćetvorku 1.9 TDI sa stvarnih 170 000. 
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#6617 Re: Pitamo Mehanicare ?
slika 15,
http://www.olx.ba/artikal/22942698/bmw- ... kamerapdc/
jel vama ovo lici na sjediste auta koje je preslo 117.000?
pitam nako, ne razumijem se pretjerano, kod mene je plateneno sjediste, bez presvlaka i izgleda jedno 2x novije od ovoga
http://www.olx.ba/artikal/22942698/bmw- ... kamerapdc/
jel vama ovo lici na sjediste auta koje je preslo 117.000?
pitam nako, ne razumijem se pretjerano, kod mene je plateneno sjediste, bez presvlaka i izgleda jedno 2x novije od ovoga
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#6618 Re: Pitamo Mehanicare ?
Aha, auto staro 9 godina prešlo 117 000 pa još X5 dizel. Šta ima... A sjedište se ovako može uništiti i od stalnih izlazaka i ulazaka bez obzira na kilometre.
- konektovan
- Posts: 51408
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6619 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja mislim da je to neka ljubomorna dusa, koja vozi francuza, ostetila sjediste nekim sredstvima i predstavila bmw k'o nekvalitetno vozilo.[emoji1]citroen xm wrote:Aha, auto staro 9 godina prešlo 117 000 pa još X5 dizel. Šta ima... A sjedište se ovako može uništiti i od stalnih izlazaka i ulazaka bez obzira na kilometre.
Sent from my C6603 using Tapatalk
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#6620 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ja nešto kontam, a BMW se nije još ni razradio. 
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#6621 Re: Pitamo Mehanicare ?
Auto ima mnooogo vise kilometara, sve u bijelom znaci farbano, i ovo sjedista ima min 250 hiljada i min 90 kg, a mozda i nekog niskog koji se penjao i silazio s kraja.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
walk_M-A-N
- Posts: 2003
- Joined: 09/05/2007 16:35
#6622 Re: Pitamo Mehanicare ?
Može li mi neko reći šta mi je ovo bilo. Auto dizel.
Vozao sam se po makadamu i skrenuo malo uzbrdo da propustim nekoga. Tu mi se auto ugasilo, mislim da sam čuo struganje odozdo, da li od trave ili granja, i popustio gas. Nisam više mogao upaliti, nestane struje na po' ključa prije verglanja, dakle nema škljocanja. Onda sam spustio auto nazad, probao opet par puta, ništa. Onda sam ga pogurao par metara, probam opet ključem i upali.
Vozao sam se po makadamu i skrenuo malo uzbrdo da propustim nekoga. Tu mi se auto ugasilo, mislim da sam čuo struganje odozdo, da li od trave ili granja, i popustio gas. Nisam više mogao upaliti, nestane struje na po' ključa prije verglanja, dakle nema škljocanja. Onda sam spustio auto nazad, probao opet par puta, ništa. Onda sam ga pogurao par metara, probam opet ključem i upali.
- Romeo 80
- Posts: 4627
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#6623 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da možda nisi zakačio senzor radilice nečim?!walk_M-A-N wrote:Može li mi neko reći šta mi je ovo bilo. Auto dizel.
Vozao sam se po makadamu i skrenuo malo uzbrdo da propustim nekoga. Tu mi se auto ugasilo, mislim da sam čuo struganje odozdo, da li od trave ili granja, i popustio gas. Nisam više mogao upaliti, nestane struje na po' ključa prije verglanja, dakle nema škljocanja. Onda sam spustio auto nazad, probao opet par puta, ništa. Onda sam ga pogurao par metara, probam opet ključem i upali.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#6624 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne bi od slabog kontakta senzora radilice trebao imati pad napona prilikom anlasovanja, meni to vise lici na slabe kontakte na baterji ili slicno...
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6625 Re: Pitamo Mehanicare ?
Negdje masa nije na svom mjestu, na sasiji ili anlaseru.
