kako, bolan, ti garantujes da neces na jug, a jedva cekas da odes na najdalji jug?
a svi ovi koji pominju Cebica (ili ga se boje, jer kiropraktika...) sam mislim vec i pricao. ja sam imao problem sa diskushernijom dugo godina (L5/S1) i svaki put bih nakon povrede, koja je svaki put se teze podnosila ili duze trajala, dobijao samo koktel injekcija 3-5 dana i mirovanje. u tom vremenu skupio kamaru dijagnoza. i fizioterepauta i nekolicinu rentgena i EMRG (hebo ga svak ko ono izmisli) i na kraju CT.
Cebic pogledao samo zadjni CT i rekao da mi vjerovatno moze pomoci. kad sam dosao hodao sam kao dedo od 80 godina. sestra mi rece da skinem patike i carape - nisam. morala mi je pomoci. on nakon doga odradio test koji je malo tesko prepricati ukratko. ostavio medicinskoj sestri da me masira sa nekim gelom nekih 15-ak minuta, a onda me "iskrckao". to je ono sto se na videima moze naci kako kiroprakticari rade...
prije toga sam imao probleme nekih 7-8 godina gdje bih se "ukocio" barem jednom - dva puta godisnje. nakon njegovog zahvata mi rece da odmirujem 5-10 minuta i da ponovo, polako, obucem carape i patike (sto mi je obicno bilo nemoguce kad me strefi). ja polako... obucem carape, pa patike i ustanem usparavan. bez bolova. pita me: moze li te ko voziti do kuce (Zavidovici - Zenica)? kazem moze. kaze: e, super, polozi sjediste i miruj jos barem 45 minuta, a onda polako... tako uradim i vec preko decenije nisam imao problema koji sam inace dozivljavao, kao sto rekoh, barem jednom do dva puta godisnje. no, ovo je samo moje iskustvo. vjerujem da ima i drugih. ja mu dajem preporuku iz mnogo razloga.
prije i poslije svog slucaja pricao sam sa ljudima. neki su se zalili sto im je rekao da im ne moze pomoci, a neki sto im je rekao da ne zna da li ce njegov tretman djelovati. po meni - sasvim realan covjek. nece ti obecati samo da bi bio placen. a tretman mu je smijesno jeftin u odnosu na ucinak. ja mislim da sam platio nesto izmedju 50 i 150 KM tada. a ja sam to vukao godinama... da mi je neko rekao prvi put da ce mi biti rijeseno za tako smijesne pare - dao bih troduplo.
elem, moja svaka preporuka za Cebica (cini mi se da ga u Zavidovicima zovu Cupo, ako sam dobro upamtio). makar bilo kao drugo misljenje.