Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Ci-Nick
Posts: 6884
Joined: 15/03/2015 17:38

#65826 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

cenecimoveocino wrote: 13/04/2024 12:20
Ci-Nick wrote: 13/04/2024 12:18
cenecimoveocino wrote: 13/04/2024 12:15
Hvala na odogovoru, ali to su sve osobe koje nemaju nikakvo formalno obrazovanje niti kvalifikacije za rad kiropraktike. Ipak se radi o kicmi tesko da bih riskirao da mi svako radi.
Kako nema, ovaj Čebić primarijus fizikalne terapije i kiropraktike.
Covjek uradio CT u Klinici Sunce i sa tim snimkom ozišao njemu, ovaj mu vratio prsljen na svoje mjesto i nestao mu bol.
To je taj iz Zavidovica Cebic?
Pretpostavljam.
Čovjek iz Njemačke imao problem sa ledima nekoliko dana, a morao se vratiti, voziti nazad. Ovaj mu vratio prsljen i dva dana poslije je vozio do Njemacke.
Platio je pregled, intervenciju 100 maraka.
Poslao sam mu poruka, da potvrdi da se radi o tom Čebiću i da kaže kaku su mu sad leda.
Kad odgovori,. Napisem ti ovdje.

P.S.
Evo brat mi je potvrdio,.. da je Čebić, uglavnom neće bez CT-a ili magmetne ni termin da ti da. Tesko je i dobiti termin.
Last edited by Ci-Nick on 13/04/2024 12:39, edited 2 times in total.
User avatar
gentoo
Posts: 4590
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#65827 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Imas i Alana Harpera iz Malibu-a :D
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65828 Re: Zeničani

Post by anex »

ShnjaZZZ wrote: 13/04/2024 12:19
kuglanje_ze wrote: 13/04/2024 10:47

Bujrum na kafu prije tekme u Avanti, pa možeš sa mnom i sa mojim ekipom.

TI NISI SAM.

Ne bi trebalo da se umorimo od Čelika kad smo blizu ostvarenja cilja. Oni koji su ga krali se nisu umarali 20 godina
Hvala na pozivu, drugi put :thumbup:


Raja, gdje ima kupiti novih benzinskih kosilica kod nas? Po mogućnosti sa garancijom...
Ja kupio u FISu.
A imaš i u Bingo u L. Polju a i u shopingu...
Einhel marka 2+1 godina garancija.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#65829 Re: Zeničani

Post by Bobi »

https://www.masineialati.ba/#722e/fulls ... q=kosilice

ja na ovoj stranici to sve naručujem, potrošim goriva dok sve radnje obidjem da ne govorim o vremenu. Zadnji put narucio online brusilicu negdje oko 11:00 sati...doslo sutradan brzom postom oko 12:00..racuna garancija...pitam ove dostavljače kaze ljudi su regularni i korektni 100% za sve.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65830 Re: Zeničani

Post by anex »

Ma dobro to. Imaš ti portala i stranica za prodaju ali čovjek pita kod nas, u Zenici valjda...
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1709
Joined: 29/11/2022 19:46

#65831 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

anex wrote: 13/04/2024 12:41
ShnjaZZZ wrote: 13/04/2024 12:19
kuglanje_ze wrote: 13/04/2024 10:47

Bujrum na kafu prije tekme u Avanti, pa možeš sa mnom i sa mojim ekipom.

TI NISI SAM.

Ne bi trebalo da se umorimo od Čelika kad smo blizu ostvarenja cilja. Oni koji su ga krali se nisu umarali 20 godina
Hvala na pozivu, drugi put :thumbup:


Raja, gdje ima kupiti novih benzinskih kosilica kod nas? Po mogućnosti sa garancijom...
Ja kupio u FISu.
A imaš i u Bingo u L. Polju a i u shopingu...
Einhel marka 2+1 godina garancija.
Ja baš u Bingu gledao nema. Valjda nisam glup :cry:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65832 Re: Zeničani

Post by anex »

Nisi, možda je nestalo.
Ima na Zeka komerc i na Almy.
Ovo 100%
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#65833 Re: Zeničani

Post by belfy »

ZoomZoomKiwi wrote: 12/04/2024 23:27 Ja garantujem da neću :mrgreen:
kako, bolan, ti garantujes da neces na jug, a jedva cekas da odes na najdalji jug? :mrgreen:


a svi ovi koji pominju Cebica (ili ga se boje, jer kiropraktika...) sam mislim vec i pricao. ja sam imao problem sa diskushernijom dugo godina (L5/S1) i svaki put bih nakon povrede, koja je svaki put se teze podnosila ili duze trajala, dobijao samo koktel injekcija 3-5 dana i mirovanje. u tom vremenu skupio kamaru dijagnoza. i fizioterepauta i nekolicinu rentgena i EMRG (hebo ga svak ko ono izmisli) i na kraju CT.

Cebic pogledao samo zadjni CT i rekao da mi vjerovatno moze pomoci. kad sam dosao hodao sam kao dedo od 80 godina. sestra mi rece da skinem patike i carape - nisam. morala mi je pomoci. on nakon doga odradio test koji je malo tesko prepricati ukratko. ostavio medicinskoj sestri da me masira sa nekim gelom nekih 15-ak minuta, a onda me "iskrckao". to je ono sto se na videima moze naci kako kiroprakticari rade...

prije toga sam imao probleme nekih 7-8 godina gdje bih se "ukocio" barem jednom - dva puta godisnje. nakon njegovog zahvata mi rece da odmirujem 5-10 minuta i da ponovo, polako, obucem carape i patike (sto mi je obicno bilo nemoguce kad me strefi). ja polako... obucem carape, pa patike i ustanem usparavan. bez bolova. pita me: moze li te ko voziti do kuce (Zavidovici - Zenica)? kazem moze. kaze: e, super, polozi sjediste i miruj jos barem 45 minuta, a onda polako... tako uradim i vec preko decenije nisam imao problema koji sam inace dozivljavao, kao sto rekoh, barem jednom do dva puta godisnje. no, ovo je samo moje iskustvo. vjerujem da ima i drugih. ja mu dajem preporuku iz mnogo razloga.

prije i poslije svog slucaja pricao sam sa ljudima. neki su se zalili sto im je rekao da im ne moze pomoci, a neki sto im je rekao da ne zna da li ce njegov tretman djelovati. po meni - sasvim realan covjek. nece ti obecati samo da bi bio placen. a tretman mu je smijesno jeftin u odnosu na ucinak. ja mislim da sam platio nesto izmedju 50 i 150 KM tada. a ja sam to vukao godinama... da mi je neko rekao prvi put da ce mi biti rijeseno za tako smijesne pare - dao bih troduplo.

elem, moja svaka preporuka za Cebica (cini mi se da ga u Zavidovicima zovu Cupo, ako sam dobro upamtio). makar bilo kao drugo misljenje.
Last edited by belfy on 13/04/2024 17:00, edited 2 times in total.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1709
Joined: 29/11/2022 19:46

#65834 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

anex wrote: 13/04/2024 15:15 Nisi, možda je nestalo.
Ima na Zeka komerc i na Almy.
Ovo 100%
Ima u Bingu ali stoje među televizorima :D
Gledao sam i na Zeki.

Još ću na Almyu. Loš izbor, imaju 2 različite i to je to.
Otiću i do FIS-a.
nauticamid
Posts: 1379
Joined: 14/05/2023 13:35

#65835 Re: Zeničani

Post by nauticamid »

ShnjaZZZ wrote: 13/04/2024 16:57
anex wrote: 13/04/2024 15:15 Nisi, možda je nestalo.
Ima na Zeka komerc i na Almy.
Ovo 100%
Ima u Bingu ali stoje među televizorima :D
Gledao sam i na Zeki.

Još ću na Almyu. Loš izbor, imaju 2 različite i to je to.
Otiću i do FIS-a.
Ima i firma iza Fisa prema Travniku(1 km poslije Fisa na onom pravcu pa sa lijeve strane).
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65836 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

ShnjaZZZ wrote: 13/04/2024 12:19 Raja, gdje ima kupiti novih benzinskih kosilica kod nas? Po mogućnosti sa garancijom...
Gdje god, i koju god da kupiš, samo gledaj da ima Briggs&Stratton motor, koji god.

Btw. ne znam koliki je teren i koliko je ravan odnosno imaš li obale imalo, ali gledaj da je s pogonom, dovoljno ti je samo zadnja vuča (2WD), jedino ako baš imaš uspon neki onda AWD obavezno.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65837 Re: Zeničani

Post by anex »

ZoomZoomKiwi wrote: 13/04/2024 22:56
ShnjaZZZ wrote: 13/04/2024 12:19 Raja, gdje ima kupiti novih benzinskih kosilica kod nas? Po mogućnosti sa garancijom...
Gdje god, i koju god da kupiš, samo gledaj da ima Briggs&Stratton motor, koji god.

Btw. ne znam koliki je teren i koliko je ravan odnosno imaš li obale imalo, ali gledaj da je s pogonom, dovoljno ti je samo zadnja vuča (2WD), jedino ako baš imaš uspon neki onda AWD obavezno.
kakav AWD jbt, ne pita za auto... :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65838 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

anex wrote: 13/04/2024 23:03
ZoomZoomKiwi wrote: 13/04/2024 22:56
ShnjaZZZ wrote: 13/04/2024 12:19 Raja, gdje ima kupiti novih benzinskih kosilica kod nas? Po mogućnosti sa garancijom...
Gdje god, i koju god da kupiš, samo gledaj da ima Briggs&Stratton motor, koji god.

Btw. ne znam koliki je teren i koliko je ravan odnosno imaš li obale imalo, ali gledaj da je s pogonom, dovoljno ti je samo zadnja vuča (2WD), jedino ako baš imaš uspon neki onda AWD obavezno.
kakav AWD jbt, ne pita za auto... :D
Zašto ne, ima kosilica sa AWD i to ispod 2000 KM.

Kod mene je zadnja vuča, neka talijanka i ne sjećam se brenda, ali je motor 180ccm Briggs&Stratton Quantum XQR 60.
Evo 14. sezona joj je počela. I nakon ko zna koliko radnih sati, 7 zamjena ulja i 10 filtera zraka nijednog drugog troška mi nije napravila niti me izdala. A pokosila je cca 700m2 svake godine po najmanje 35 puta.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65839 Re: Zeničani

Post by anex »

A kruh te hranio, mi pišemo o trimerima :D :D :D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#65840 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

ZoomZoomKiwi wrote: 13/04/2024 23:10
anex wrote: 13/04/2024 23:03
ZoomZoomKiwi wrote: 13/04/2024 22:56

Gdje god, i koju god da kupiš, samo gledaj da ima Briggs&Stratton motor, koji god.

Btw. ne znam koliki je teren i koliko je ravan odnosno imaš li obale imalo, ali gledaj da je s pogonom, dovoljno ti je samo zadnja vuča (2WD), jedino ako baš imaš uspon neki onda AWD obavezno.
kakav AWD jbt, ne pita za auto... :D
Zašto ne, ima kosilica sa AWD i to ispod 2000 KM.

Kod mene je zadnja vuča, neka talijanka i ne sjećam se brenda, ali je motor 180ccm Briggs&Stratton Quantum XQR 60.
Evo 14. sezona joj je počela. I nakon ko zna koliko radnih sati, 7 zamjena ulja i 10 filtera zraka nijednog drugog troška mi nije napravila niti me izdala. A pokosila je cca 700m2 svake godine po najmanje 35 puta.
Šta 35 puta?
Hoće reći da kosiš parcelu 35 puta godišnje?
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65841 Re: Zeničani

Post by anex »

Ma puko ovaj EFD :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65842 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

anex wrote: 13/04/2024 23:13 A kruh te hranio, mi pišemo o trimerima :D :D :D
Jebem ga napisao je kosilica, ne trimer :mrgreen:

Ako hoće dobar trimer, onda Prox u Radakovu. Nek uzme Stihl koji god samo sa dvostrukom (bike) ručkom, nikako onaj jednoručni.

Imam FS55 i on je 14 godina star, u tih 14 godina prije dvije godine išao baš u Prox na osvježavanje, za 50 KM ljudi ga sredili sa originalnim dijelovima i evo 14. sezona radi k'o singerica. Doduše kod mene se koristi samo za ćoškove i oko drveća i to gdje ne može prava kosilica da dohvati.

Ima Prox i Villager i Honda modela na lageru pa nek se posavjetuje s prodavcem, prošle godine je radio dobar lik koji baš zna znanje, ne znam je li i dalje tu.
Last edited by ZoomZoomKiwi on 13/04/2024 23:18, edited 1 time in total.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65843 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

-Chesterfield- wrote: 13/04/2024 23:15
ZoomZoomKiwi wrote: 13/04/2024 23:10
anex wrote: 13/04/2024 23:03

kakav AWD jbt, ne pita za auto... :D
Zašto ne, ima kosilica sa AWD i to ispod 2000 KM.

Kod mene je zadnja vuča, neka talijanka i ne sjećam se brenda, ali je motor 180ccm Briggs&Stratton Quantum XQR 60.
Evo 14. sezona joj je počela. I nakon ko zna koliko radnih sati, 7 zamjena ulja i 10 filtera zraka nijednog drugog troška mi nije napravila niti me izdala. A pokosila je cca 700m2 svake godine po najmanje 35 puta.
Šta 35 puta?
Hoće reći da kosiš parcelu 35 puta godišnje?
Da jednom sedmično, evo ove godine danas četvrti put.

Zato je travnjak k'o na Wembleyu ;-)
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#65844 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

ZoomZoomKiwi wrote: 13/04/2024 23:18
-Chesterfield- wrote: 13/04/2024 23:15
ZoomZoomKiwi wrote: 13/04/2024 23:10

Zašto ne, ima kosilica sa AWD i to ispod 2000 KM.

Kod mene je zadnja vuča, neka talijanka i ne sjećam se brenda, ali je motor 180ccm Briggs&Stratton Quantum XQR 60.
Evo 14. sezona joj je počela. I nakon ko zna koliko radnih sati, 7 zamjena ulja i 10 filtera zraka nijednog drugog troška mi nije napravila niti me izdala. A pokosila je cca 700m2 svake godine po najmanje 35 puta.
Šta 35 puta?
Hoće reći da kosiš parcelu 35 puta godišnje?
Da jednom sedmično, evo ove godine danas četvrti put.

Zato je travnjak k'o na Wembleyu ;-)
Zato kosilicu i nisi sjebao. Ja svoju pred Bajram, znači ove godine po prvi put uvalio u travnjak.
Počela se gasiti jer je velika trava.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65845 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Trava voli što češće košenje, korov (maslačak, tratinčice i ostala sranja) ne voli. Kad bih imao vremena, svaki dan bih kosio.

Nadam se da ću sebi nekad priuštiti onu robotsku, ona svaku noć kosi i usput malčira travnjak s pokosom jer je to bukvalno milimetar novog izrasta. Travnjak zdrav i uvijek savršeno pokošen. Al' skupa zajebancija jebiga.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1709
Joined: 29/11/2022 19:46

#65846 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

ZoomZoomKiwi wrote: 13/04/2024 22:56
ShnjaZZZ wrote: 13/04/2024 12:19 Raja, gdje ima kupiti novih benzinskih kosilica kod nas? Po mogućnosti sa garancijom...
Gdje god, i koju god da kupiš, samo gledaj da ima Briggs&Stratton motor, koji god.

Btw. ne znam koliki je teren i koliko je ravan odnosno imaš li obale imalo, ali gledaj da je s pogonom, dovoljno ti je samo zadnja vuča (2WD), jedino ako baš imaš uspon neki onda AWD obavezno.
Čuo sam već od nekog da treba gledati da bude taj motor jer je pouzdan

Ja kontao ovu
https://olx.ba/artikal/47059631

Otprilike imam 600-700 kvadrata za kosit, a otprilike nekih 100-tinjak je u laganoj obali.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65847 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

ShnjaZZZ wrote: 13/04/2024 23:31
ZoomZoomKiwi wrote: 13/04/2024 22:56
ShnjaZZZ wrote: 13/04/2024 12:19 Raja, gdje ima kupiti novih benzinskih kosilica kod nas? Po mogućnosti sa garancijom...
Gdje god, i koju god da kupiš, samo gledaj da ima Briggs&Stratton motor, koji god.

Btw. ne znam koliki je teren i koliko je ravan odnosno imaš li obale imalo, ali gledaj da je s pogonom, dovoljno ti je samo zadnja vuča (2WD), jedino ako baš imaš uspon neki onda AWD obavezno.
Čuo sam već od nekog da treba gledati da bude taj motor jer je pouzdan

Ja kontao ovu
https://olx.ba/artikal/47059631

Otprilike imam 600-700 kvadrata za kosit, a otprilike nekih 100-tinjak je u laganoj obali.
Ta ti je u Proxu još jeftinija https://prox.ba/shop/benzinska-kosilica ... l-3404823/

Vidi, najbolje da odeš do njih pa se posavjetuješ, probaj naći neku najjeftiniju sa Briggs and Stratton motorom, vidi šta kažu ovi iz Proxa.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1709
Joined: 29/11/2022 19:46

#65848 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

Gdje Prox? :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65849 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

ShnjaZZZ wrote: 13/04/2024 23:40 Gdje Prox? :D
Bili su u Radakovu prije godinu dana, prije kafane Lav, valjda su i sad tu. I imaju u Sarajevu ja mislim dvije ili tri prodavnice.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1709
Joined: 29/11/2022 19:46

#65850 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

ZoomZoomKiwi wrote: 13/04/2024 23:45
ShnjaZZZ wrote: 13/04/2024 23:40 Gdje Prox? :D
Bili su u Radakovu prije godinu dana, prije kafane Lav, valjda su i sad tu. I imaju u Sarajevu ja mislim dvije ili tri prodavnice.
Gledam na guglu, nema u Zenici. Hvala na pomoći svakako.
Post Reply