Gdje ce zivit, iz neke selendre izmigoljioDozer wrote:Da...ovo je bilo toliko katastrofalno da sam ja u novembru '91 uplatio novog Golfa 3prog321 wrote:Druze Nosara, niste u pravu.nosara wrote:... Markovic je pred raspad dobio paket od MMF-a uz kafu bez ikakvih problema... Otkad se kredit daje nekom ko ne brine ko ce ga isplatit...?
...
Markovic je dobio kredit u zamjenu za rigorodne ekonomske mjere. Neke od njih su dovele do rasta nezaposlenosti i bankrota desetina kompanijia.
Drugarica Piupiu je postavila link jednom da bi potvrdila zavjeru IMF; ko-fol, oni su htjeli tim mjerama dovedu Jugu pred kolaps. Sto ja ne vjerujem![]()
Jednostavno se Juga naguzila i skinula gace, da bi dobila taj kredit.![]()
![]()
![]()
Sve samo radi toga sto Markoviceve reforme nisu omogucile formiranje privatnih firmi i otvorile mogucnost za normalnije poslovanje![]()
![]()
Daj, ba, prog...gdje si ti zivio matere ti...reci nam, pa da znamo iz koje i kakve vizure pricas.
Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
- Ali Kemal
- Posts: 2060
- Joined: 04/01/2012 18:49
#6576 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#6577 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Ja u to doba diplomirala i bila bez poslaDozer wrote:Da...ovo je bilo toliko katastrofalno da sam ja u novembru '91 uplatio novog Golfa 3![]()
![]()
![]()
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#6578 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Jesen '90.... Orion video, 800 maraka, hotel Evropa...spreca wrote:kad si to kupio?nosara wrote:Laz... Dobio platu, kupio marke u banci za videorekorder... Kurs 1:7 i neka sica za proviziju... Sarajevo, doduse...spreca wrote: tad su ljudi ostali bez deviza na svojim racunima.....jedino si mogao dici dinare...1 marka 7 dinara a ta ista marka se na crno prodavala po 21 i vise
- Dozer
- Posts: 32997
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#6579 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Ojhaaaaaa! Ipak Taurus, aKatarinaKosaca wrote:Ja u to doba diplomirala i bila bez poslaDozer wrote:Da...ovo je bilo toliko katastrofalno da sam ja u novembru '91 uplatio novog Golfa 3![]()
![]()
![]()
A danas kupila onog taurusa... čim malo proljepota, eto me tebi na obuku.
Haj sa srecom. Cekamo proljece onda
-
prog321
- Posts: 7052
- Joined: 08/07/2014 21:03
#6580 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Ja u martu 2015e uplatim za novog Mercedesa sa jednog od računa i ne primjetim teškoće.Dozer wrote: Da...ovo je bilo toliko katastrofalno da sam ja u novembru '91 uplatio novog Golfa 3![]()
![]()
![]()
Sve samo radi toga sto Markoviceve reforme nisu omogucile formiranje privatnih firmi i otvorile mogucnost za normalnije poslovanje![]()
![]()
Daj, ba, prog...gdje si ti zivio matere ti...reci nam, pa da znamo iz koje i kakve vizure pricas.
Hoćeš reći svi danas u BiH ovako žive?
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#6581 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
NIsam mjenjala. Ovo je druga dozvola.Dozer wrote:Ojhaaaaaa! Ipak Taurus, a
Haj sa srecom. Cekamo proljece onda
- Dozer
- Posts: 32997
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#6582 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Ja da, kao i '80-ih i '90-ih, sto je bio slucaj s vecinom. A danas ja i dalje da, ali vecina - ne. Poenta tvog posta je...?prog321 wrote:Ja u martu 2015e uplatim za novog Mercedesa sa jednog od računa i ne primjetim teškoće.Dozer wrote: Da...ovo je bilo toliko katastrofalno da sam ja u novembru '91 uplatio novog Golfa 3![]()
![]()
![]()
Sve samo radi toga sto Markoviceve reforme nisu omogucile formiranje privatnih firmi i otvorile mogucnost za normalnije poslovanje![]()
![]()
Daj, ba, prog...gdje si ti zivio matere ti...reci nam, pa da znamo iz koje i kakve vizure pricas.
Hoćeš reći svi danas u BiH ovako žive?
- Dozer
- Posts: 32997
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#6583 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
KatarinaKosaca wrote:NIsam mjenjala. Ovo je druga dozvola.Dozer wrote:Ojhaaaaaa! Ipak Taurus, a
Haj sa srecom. Cekamo proljece ondaPrva ljubav stoji..
Pa naravno, prvi poljubac se nikad ne zaboravlja
Ali, mozda da ga zarotiras za Compact varijantu, radi rucke
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#6584 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Naravno da jeste stupidan. Imao sam vec ranije iskustvo sa tobom da si izvrtao moje recenice i dizao dreku kada nesto nisi skontao. Zato sam i sa pravom rekao da sumnjam da ces prihvatiti istinu.Dozer wrote:hAZNADAR wrote:Ali nisi uopce u pravu u svom objasnjenju. Valjda ja znam bolje kako ovdje ljudi sebe oslovljavaju.
Dakle jos jednom. Zasto postavljas pitanje meni ako ga unaprijed neces prihvatiti?
i imas unaprijed spreman stupidan odgovor? Svasta.![]()
Dakle, ja kazem: Bosnjakom (Bosniak) te mogu nazvati samo oni kojima si ti sam rekao da si to....
Na sta ti meni odgovoris:I moj odgovor je stupidanValjda ja znam bolje kako ovdje ljudi sebe oslovljavaju.![]()
Vrati se malo na ranije postove, posebno tamo gdje si stavljao brojeve na replike. Tu sam sve objasnio i kako se sve tumaci u Skandinaviji. I oficijelno a i greske koje nasi ljudi prave kada mijesaju Bosanac i Bosnjak. Mogu opet ponoviti i dodatno objasniti ali kome?
Lokalnom drekavcu sto pravi predstavu za publiku i unaprijed porucuje da ne prihvata odgovor?
Fino se malo smiri, izbaci gluposti i predrasude iz glave, otvori vidike, malo se kultivisi i onda mozemo nastaviti razgovor. To sam ti i rekao u spornom prethodnom obracanju na kraju posta. Valjda si zapamtio.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#6585 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Jaaarane,od sad ti tepam.KatarinaKosaca wrote:Ja u to doba diplomirala i bila bez poslaDozer wrote:Da...ovo je bilo toliko katastrofalno da sam ja u novembru '91 uplatio novog Golfa 3![]()
![]()
![]()
A danas kupila onog taurusa... čim malo proljepota, eto me tebi na obuku.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#6586 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Elitne skole, novi mercedesi, masta djecaka je jaka. 
-
prog321
- Posts: 7052
- Joined: 08/07/2014 21:03
#6587 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Poenta je da vas nekolicina kupovala nova auta dok druga većina sastavljala kraj sa krajom.
Ti nisi mjerilo.
Niti sam ja danas. Postoji nesto što se zove oficijalni međunarodni izvještaji.
Ti nisi mjerilo.
Niti sam ja danas. Postoji nesto što se zove oficijalni međunarodni izvještaji.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#6588 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
ja imo devizni racun u ljubljanskoj.....ni marke nisi u to vrijeme mogao dici osim dinara...a nevjerujem da si mogao kupiti tada valutu......ja tada uvezo Toyotu bas pred zabranu uvoza japanskih auta i morao ici u Bg za odobrenje da mogu ocariniti jer sam uvezao prije stupanja zakona u silu.....znaci nevjerujem tinosara wrote:
Jesen '90.... Orion video, 800 maraka, hotel Evropa...
-
Mohamad Sissoko
- Posts: 2421
- Joined: 27/10/2009 22:48
#6589 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
I danas neki ljudi imaju para samo sto ti odmah kazu da si se nakro. Al u Jugi je valjda bilo kad imas para onda je 100% posteno pogotovo ako si clan partije. Valjda je neke proklelo pa ide ono ...imo'o pa nem'o a sad pjene jer nema partije.Sad neke druge partije maze svoje a oni nisu uskocili na vrijeme.KatarinaKosaca wrote:
Ja u to doba diplomirala i bila bez poslaA danas kupila onog taurusa... čim malo proljepota, eto me tebi na obuku.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#6590 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Ko ima strpljenja nek cita....ima dosta interesantnih stvari
http://www.index.hr/vijesti/clanak/broj ... 16851.aspx
http://www.index.hr/vijesti/clanak/broj ... 16851.aspx
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#6591 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Po kojem oficijelnom medjunarodnom izvjestajuprog321 wrote:Poenta je da vas nekolicina kupovala nova auta dok druga većina sastavljala kraj sa krajom.
Ti nisi mjerilo.
Niti sam ja danas. Postoji nesto što se zove oficijalni međunarodni izvještaji.
- Dozer
- Posts: 32997
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#6592 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Sta reci... Za sve ti i ranije dam argumente, ti ih preskocis i samo nastavis svoju mantru.hAZNADAR wrote: Naravno da jeste stupidan. Imao sam vec ranije iskustvo sa tobom da si izvrtao moje recenice i dizao dreku kada nesto nisi skontao. Zato sam i sa pravom rekao da sumnjam da ces prihvatiti istinu.
Vrati se malo na ranije postove, posebno tamo gdje si stavljao brojeve na replike. Tu sam sve objasnio i kako se sve tumaci u Skandinaviji. I oficijelno a i greske koje nasi ljudi prave kada mijesaju Bosanac i Bosnjak. Mogu opet ponoviti i dodatno objasniti ali kome?
Lokalnom drekavcu sto pravi predstavu za publiku i unaprijed porucuje da ne prihvata odgovor?Zali Boze i ovog vremena potrosenog na ovaj post.
Fino se malo smiri, izbaci gluposti i predrasude iz glave, otvori vidike, malo se kultivisi i onda mozemo nastaviti razgovor. To sam ti i rekao u spornom prethodnom obracanju na kraju posta. Valjda si zapamtio.
Sad ti postiram nesto sto sam ti unaprijed rekao da je tako, ti to onda potvrdis u svojoj recenici, a odmah zatim kazes da ja nisam u pravu i da pravim predstavu za raju...
Hajd', dobro... Boldirana recenica je vrh
=====
Neka raja odluci
Last edited by Dozer on 21/10/2015 14:45, edited 1 time in total.
-
prog321
- Posts: 7052
- Joined: 08/07/2014 21:03
#6593 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Današnja BiH u nekoliko parametara stoji sigurno bolje od Juge u kasnim 80im.
Dovoljno je reći jednu riječ - inflacija
Dovoljno je reći jednu riječ - inflacija
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#6594 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Vrati se, iskoristi parametre...prog321 wrote:Današnja BiH u nekoliko parametara stoji sigurno bolje od Juge u kasnim 80im.
Dovoljno je reći jednu riječ - inflacija
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#6595 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Sve se nema, a nova Toyota.
Inflacija sama za sebe ne kaze nista.
Inflacija sama za sebe ne kaze nista.
- Dozer
- Posts: 32997
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#6596 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
I ti tu, zapravo, pokazes i dokazes da nemas blage veze o cemu pricasprog321 wrote:Današnja BiH u nekoliko parametara stoji sigurno bolje od Juge u kasnim 80im.
Dovoljno je reći jednu riječ - inflacija
Ako zelis da me/nas razuvjeris, onda nam samo daj odgovore na sljedeca pitanjca:
- Kolika je inflacija trenutno u BiH (a i proteklih) godina, i kako se ta inflacija naziva?
- Zasto je ta inflacija takva i od cega/koga zavisi?
Last edited by Dozer on 21/10/2015 14:47, edited 1 time in total.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#6597 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
madner wrote:Sve se nema, a nova Toyota.
![]()
Inflacija sama za sebe ne kaze nista.
-
prog321
- Posts: 7052
- Joined: 08/07/2014 21:03
#6598 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Dobro što ja nemam ali što većina pismenog svijeta o tome piše?
Sram ih bilo
Sram ih bilo
-
Mohamad Sissoko
- Posts: 2421
- Joined: 27/10/2009 22:48
#6599 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
To je zbog currency boarda.prog321 wrote:Današnja BiH u nekoliko parametara stoji sigurno bolje od Juge u kasnim 80im.
Dovoljno je reći jednu riječ - inflacija
Mada je i Juga mogla mjenjat stvari na vrijeme al crveni su slabo se tu snalazili. Al na kraju valjalo je molit za pare.
p.s. Tu su se dzamijski i crkveni misevi pokazali razboritijim od crvenih vezajuci valutu.
Last edited by Mohamad Sissoko on 21/10/2015 14:51, edited 1 time in total.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#6600 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Mozda ti je porijeklo novca bilo upitno...? Ili si probio ogranicenje, nije se moglo odmah podic preko neke sume, ne sjecam se vise...spreca wrote:ja imo devizni racun u ljubljanskoj.....ni marke nisi u to vrijeme mogao dici osim dinara...a nevjerujem da si mogao kupiti tada valutu......ja tada uvezo Toyotu bas pred zabranu uvoza japanskih auta i morao ici u Bg za odobrenje da mogu ocariniti jer sam uvezao prije stupanja zakona u silu.....znaci nevjerujem tinosara wrote:
Jesen '90.... Orion video, 800 maraka, hotel Evropa...
Ne lazem...
