Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#6576 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Ali Kemal »

Dozer wrote:
prog321 wrote:
nosara wrote:... Markovic je pred raspad dobio paket od MMF-a uz kafu bez ikakvih problema... Otkad se kredit daje nekom ko ne brine ko ce ga isplatit...?
...
Druze Nosara, niste u pravu.
Markovic je dobio kredit u zamjenu za rigorodne ekonomske mjere. Neke od njih su dovele do rasta nezaposlenosti i bankrota desetina kompanijia.
Drugarica Piupiu je postavila link jednom da bi potvrdila zavjeru IMF; ko-fol, oni su htjeli tim mjerama dovedu Jugu pred kolaps. Sto ja ne vjerujem :-D
Jednostavno se Juga naguzila i skinula gace, da bi dobila taj kredit.
Da...ovo je bilo toliko katastrofalno da sam ja u novembru '91 uplatio novog Golfa 3 :lol: :lol: :lol:
Sve samo radi toga sto Markoviceve reforme nisu omogucile formiranje privatnih firmi i otvorile mogucnost za normalnije poslovanje :lol: :lol:

Daj, ba, prog...gdje si ti zivio matere ti...reci nam, pa da znamo iz koje i kakve vizure pricas.
Gdje ce zivit, iz neke selendre izmigoljio :oops:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#6577 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by KatarinaKosaca »

Dozer wrote:Da...ovo je bilo toliko katastrofalno da sam ja u novembru '91 uplatio novog Golfa 3 :lol: :lol: :lol:
Ja u to doba diplomirala i bila bez posla :D A danas kupila onog taurusa... čim malo proljepota, eto me tebi na obuku. :kiss:
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#6578 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by nosara »

spreca wrote:
nosara wrote:
spreca wrote: tad su ljudi ostali bez deviza na svojim racunima.....jedino si mogao dici dinare...1 marka 7 dinara a ta ista marka se na crno prodavala po 21 i vise
Laz... Dobio platu, kupio marke u banci za videorekorder... Kurs 1:7 i neka sica za proviziju... Sarajevo, doduse...
kad si to kupio?
Jesen '90.... Orion video, 800 maraka, hotel Evropa...
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6579 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

KatarinaKosaca wrote:
Dozer wrote:Da...ovo je bilo toliko katastrofalno da sam ja u novembru '91 uplatio novog Golfa 3 :lol: :lol: :lol:
Ja u to doba diplomirala i bila bez posla :D A danas kupila onog taurusa... čim malo proljepota, eto me tebi na obuku. :kiss:
Ojhaaaaaa! Ipak Taurus, a :D
Haj sa srecom. Cekamo proljece onda ;)
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#6580 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by prog321 »

Dozer wrote: Da...ovo je bilo toliko katastrofalno da sam ja u novembru '91 uplatio novog Golfa 3 :lol: :lol: :lol:
Sve samo radi toga sto Markoviceve reforme nisu omogucile formiranje privatnih firmi i otvorile mogucnost za normalnije poslovanje :lol: :lol:

Daj, ba, prog...gdje si ti zivio matere ti...reci nam, pa da znamo iz koje i kakve vizure pricas.
Ja u martu 2015e uplatim za novog Mercedesa sa jednog od računa i ne primjetim teškoće.
Hoćeš reći svi danas u BiH ovako žive? :-D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#6581 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by KatarinaKosaca »

Dozer wrote:Ojhaaaaaa! Ipak Taurus, a :D
Haj sa srecom. Cekamo proljece onda ;)
NIsam mjenjala. Ovo je druga dozvola. ;-) Prva ljubav stoji..
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6582 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

prog321 wrote:
Dozer wrote: Da...ovo je bilo toliko katastrofalno da sam ja u novembru '91 uplatio novog Golfa 3 :lol: :lol: :lol:
Sve samo radi toga sto Markoviceve reforme nisu omogucile formiranje privatnih firmi i otvorile mogucnost za normalnije poslovanje :lol: :lol:

Daj, ba, prog...gdje si ti zivio matere ti...reci nam, pa da znamo iz koje i kakve vizure pricas.
Ja u martu 2015e uplatim za novog Mercedesa sa jednog od računa i ne primjetim teškoće.
Hoćeš reći svi danas u BiH ovako žive? :-D
Ja da, kao i '80-ih i '90-ih, sto je bio slucaj s vecinom. A danas ja i dalje da, ali vecina - ne. Poenta tvog posta je...?
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6583 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

KatarinaKosaca wrote:
Dozer wrote:Ojhaaaaaa! Ipak Taurus, a :D
Haj sa srecom. Cekamo proljece onda ;)
NIsam mjenjala. Ovo je druga dozvola. ;-) Prva ljubav stoji..
:lol: :lol: :lol:
Pa naravno, prvi poljubac se nikad ne zaboravlja :D
Ali, mozda da ga zarotiras za Compact varijantu, radi rucke ;)
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#6584 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by hAZNADAR »

Dozer wrote:
hAZNADAR wrote:Ali nisi uopce u pravu u svom objasnjenju. Valjda ja znam bolje kako ovdje ljudi sebe oslovljavaju.
Dakle jos jednom. Zasto postavljas pitanje meni ako ga unaprijed neces prihvatiti?

i imas unaprijed spreman stupidan odgovor? Svasta. :roll:
:-D
Dakle, ja kazem: Bosnjakom (Bosniak) te mogu nazvati samo oni kojima si ti sam rekao da si to....
Na sta ti meni odgovoris:
Valjda ja znam bolje kako ovdje ljudi sebe oslovljavaju.
I moj odgovor je stupidan :lol: :lol:
Naravno da jeste stupidan. Imao sam vec ranije iskustvo sa tobom da si izvrtao moje recenice i dizao dreku kada nesto nisi skontao. Zato sam i sa pravom rekao da sumnjam da ces prihvatiti istinu.

Vrati se malo na ranije postove, posebno tamo gdje si stavljao brojeve na replike. Tu sam sve objasnio i kako se sve tumaci u Skandinaviji. I oficijelno a i greske koje nasi ljudi prave kada mijesaju Bosanac i Bosnjak. Mogu opet ponoviti i dodatno objasniti ali kome?
Lokalnom drekavcu sto pravi predstavu za publiku i unaprijed porucuje da ne prihvata odgovor? :D Zali Boze i ovog vremena potrosenog na ovaj post.

Fino se malo smiri, izbaci gluposti i predrasude iz glave, otvori vidike, malo se kultivisi i onda mozemo nastaviti razgovor. To sam ti i rekao u spornom prethodnom obracanju na kraju posta. Valjda si zapamtio.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#6585 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by HAVANA »

KatarinaKosaca wrote:
Dozer wrote:Da...ovo je bilo toliko katastrofalno da sam ja u novembru '91 uplatio novog Golfa 3 :lol: :lol: :lol:
Ja u to doba diplomirala i bila bez posla :D A danas kupila onog taurusa... čim malo proljepota, eto me tebi na obuku. :kiss:
Jaaarane,od sad ti tepam. :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6586 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by madner »

Elitne skole, novi mercedesi, masta djecaka je jaka. :D
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#6587 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by prog321 »

Poenta je da vas nekolicina kupovala nova auta dok druga većina sastavljala kraj sa krajom.
Ti nisi mjerilo.
Niti sam ja danas. Postoji nesto što se zove oficijalni međunarodni izvještaji. :-D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6588 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by spreca »

nosara wrote:
Jesen '90.... Orion video, 800 maraka, hotel Evropa...
ja imo devizni racun u ljubljanskoj.....ni marke nisi u to vrijeme mogao dici osim dinara...a nevjerujem da si mogao kupiti tada valutu......ja tada uvezo Toyotu bas pred zabranu uvoza japanskih auta i morao ici u Bg za odobrenje da mogu ocariniti jer sam uvezao prije stupanja zakona u silu.....znaci nevjerujem ti
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#6589 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Mohamad Sissoko »

KatarinaKosaca wrote:

Ja u to doba diplomirala i bila bez posla :D A danas kupila onog taurusa... čim malo proljepota, eto me tebi na obuku. :kiss:
I danas neki ljudi imaju para samo sto ti odmah kazu da si se nakro. Al u Jugi je valjda bilo kad imas para onda je 100% posteno pogotovo ako si clan partije. Valjda je neke proklelo pa ide ono ...imo'o pa nem'o a sad pjene jer nema partije.Sad neke druge partije maze svoje a oni nisu uskocili na vrijeme.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6590 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by spreca »

Ko ima strpljenja nek cita....ima dosta interesantnih stvari
http://www.index.hr/vijesti/clanak/broj ... 16851.aspx
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#6591 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by nosara »

prog321 wrote:Poenta je da vas nekolicina kupovala nova auta dok druga većina sastavljala kraj sa krajom.
Ti nisi mjerilo.
Niti sam ja danas. Postoji nesto što se zove oficijalni međunarodni izvještaji. :-D
Po kojem oficijelnom medjunarodnom izvjestaju :-) ovo danas stoji bolje od SFRJ...? Ili si i ti pobrk'o teme...?
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6592 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

hAZNADAR wrote: Naravno da jeste stupidan. Imao sam vec ranije iskustvo sa tobom da si izvrtao moje recenice i dizao dreku kada nesto nisi skontao. Zato sam i sa pravom rekao da sumnjam da ces prihvatiti istinu.

Vrati se malo na ranije postove, posebno tamo gdje si stavljao brojeve na replike. Tu sam sve objasnio i kako se sve tumaci u Skandinaviji. I oficijelno a i greske koje nasi ljudi prave kada mijesaju Bosanac i Bosnjak. Mogu opet ponoviti i dodatno objasniti ali kome?
Lokalnom drekavcu sto pravi predstavu za publiku i unaprijed porucuje da ne prihvata odgovor? :D Zali Boze i ovog vremena potrosenog na ovaj post.

Fino se malo smiri, izbaci gluposti i predrasude iz glave, otvori vidike, malo se kultivisi i onda mozemo nastaviti razgovor. To sam ti i rekao u spornom prethodnom obracanju na kraju posta. Valjda si zapamtio.
Sta reci... Za sve ti i ranije dam argumente, ti ih preskocis i samo nastavis svoju mantru.
Sad ti postiram nesto sto sam ti unaprijed rekao da je tako, ti to onda potvrdis u svojoj recenici, a odmah zatim kazes da ja nisam u pravu i da pravim predstavu za raju...
Hajd', dobro... Boldirana recenica je vrh :thumbup:
=====

Neka raja odluci :D
Last edited by Dozer on 21/10/2015 14:45, edited 1 time in total.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#6593 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by prog321 »

Današnja BiH u nekoliko parametara stoji sigurno bolje od Juge u kasnim 80im.
Dovoljno je reći jednu riječ - inflacija :-D
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#6594 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by nosara »

prog321 wrote:Današnja BiH u nekoliko parametara stoji sigurno bolje od Juge u kasnim 80im.
Dovoljno je reći jednu riječ - inflacija :-D
Vrati se, iskoristi parametre...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6595 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by madner »

Sve se nema, a nova Toyota.

:D

Inflacija sama za sebe ne kaze nista. :D
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6596 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

prog321 wrote:Današnja BiH u nekoliko parametara stoji sigurno bolje od Juge u kasnim 80im.
Dovoljno je reći jednu riječ - inflacija :-D
I ti tu, zapravo, pokazes i dokazes da nemas blage veze o cemu pricas :D

Ako zelis da me/nas razuvjeris, onda nam samo daj odgovore na sljedeca pitanjca:
- Kolika je inflacija trenutno u BiH (a i proteklih) godina, i kako se ta inflacija naziva?
- Zasto je ta inflacija takva i od cega/koga zavisi?
:D
Last edited by Dozer on 21/10/2015 14:47, edited 1 time in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6597 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by spreca »

madner wrote:Sve se nema, a nova Toyota.

:D

Inflacija sama za sebe ne kaze nista. :D
:lol: :lol: :lol: nisam te pare zaradio u jugi
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#6598 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by prog321 »

Dobro što ja nemam ali što većina pismenog svijeta o tome piše?
Sram ih bilo :-D
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#6599 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Mohamad Sissoko »

prog321 wrote:Današnja BiH u nekoliko parametara stoji sigurno bolje od Juge u kasnim 80im.
Dovoljno je reći jednu riječ - inflacija :-D
To je zbog currency boarda.
Mada je i Juga mogla mjenjat stvari na vrijeme al crveni su slabo se tu snalazili. Al na kraju valjalo je molit za pare.
p.s. Tu su se dzamijski i crkveni misevi pokazali razboritijim od crvenih vezajuci valutu.
Last edited by Mohamad Sissoko on 21/10/2015 14:51, edited 1 time in total.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#6600 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by nosara »

spreca wrote:
nosara wrote:
Jesen '90.... Orion video, 800 maraka, hotel Evropa...
ja imo devizni racun u ljubljanskoj.....ni marke nisi u to vrijeme mogao dici osim dinara...a nevjerujem da si mogao kupiti tada valutu......ja tada uvezo Toyotu bas pred zabranu uvoza japanskih auta i morao ici u Bg za odobrenje da mogu ocariniti jer sam uvezao prije stupanja zakona u silu.....znaci nevjerujem ti
Mozda ti je porijeklo novca bilo upitno...? Ili si probio ogranicenje, nije se moglo odmah podic preko neke sume, ne sjecam se vise...

Ne lazem...
Post Reply