Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#65726 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Ja rodni list vadim u selu. Mama me kod kuće rodila. Komšinica došla i zavezala mi pupak.
Trebalo love da platiš vozača da te odveze u bolnicu. A haman samo jedan čovjek u selu imao auto.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65980
Joined: 03/08/2010 19:04

#65727 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

EFD22 wrote: 08/04/2024 23:10 Svaka stranica dokumenta čiju kopiju ovjeravaš je 2 KM, osim ako si oslobođen plaćanja.

Svaki dokument tipa Izjava ili nešto slično na kojem ovjeravaš svoj potpis, tj. ovjera potpisa također je 2 KM.

Rodni list, smrtni list itd. 4 KM.


To je tako oduvijek, nije neka nauka.
pretpostavljam da jeste ovjera dvije marke ali ja sačekam da mi osoba koja je nadležna za to kaže koliko takse treba
Bobi
Forum administrator
Posts: 38005
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#65728 Re: Zeničani

Post by Bobi »

To neko seli za NZ :D ?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65729 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

I gubiš i svoje i tuđe vrijeme.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#65730 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

On seli već par godina u Novi Zeland.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65731 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

-Chesterfield- wrote: 08/04/2024 23:14 On seli već par godina u Novi Zeland.
Nije to baš samo spakovat se i otići. A pogotovo ja koji volim da je manje-više sve a-OK prije no se upustim u nešto slično.

Recimo to ovako, od deset koraka, prvi being - ideja, a deseti - sletili smo na AKL, trenutno smo na petom.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#65732 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

ZoomZoomKiwi wrote: 08/04/2024 23:20
-Chesterfield- wrote: 08/04/2024 23:14 On seli već par godina u Novi Zeland.
Nije to baš samo spakovat se i otići. A pogotovo ja koji volim da je manje-više sve a-OK prije no se upustim u nešto slično.

Recimo to ovako, od deset koraka, prvi being - ideja, a deseti - sletili smo na AKL, trenutno smo na petom.
Ma zezam se.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65733 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Ma dobro, razumljivo. Traje to jako dugo :mrgreen:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38005
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#65734 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Jebe mene neko izgleda, kontam ko je ovaj Kiwi sad :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65735 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Image

Bird, not fruit.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8702
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#65736 Re: Zeničani

Post by Rockefeller »

:lol:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65737 Re: Zeničani

Post by anex »

Ja mislim da je Bobi - Mirso..
Bobi
Forum administrator
Posts: 38005
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#65738 Re: Zeničani

Post by Bobi »

anex wrote: 09/04/2024 00:19 Ja mislim da je Bobi - Mirso..
Ma one na salterima sve u penziju treba, kad vidim da tipkaju s dva prsta nema od njih ništa :D. Ova mladjarija to ne gleda u tastaturu, produktivniji su 10 puta :D.
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#65739 Re: Zeničani

Post by Athlon64 »

Ljudi moji, nijedan šalterski posao više nije zanimljiv nikome normalnom.

Bilo priije 20 god. zanimljivo.
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#65740 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

Ja sam u Posti dizao paket nedavno i one salteruse mrze i sebe i zivot i sve oko sebe, sigurno radit sa ljudima nije lahko, ali opet namrstena faca te odbije odma i ja sam radio sa hiljadama ljudi i usluzivao svaki dan i opet moras osmjeh imat ako nista pozdravit i sl.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65741 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

anex wrote: 09/04/2024 00:19 Ja mislim da je Bobi - Mirso..
Mirso je kralj.

Šta mi je izjava ovjerio za tendere jebote, pa to je nevjerovatno.

Ostavim mu ujutro, naletim popodne kad završi i to je to. :mrgreen:


Meni je ona BBW Emina strahota iritantna kako sporo radi. Tačno vidiš da namjerno sporo radi i gleda te u oči dok laganini lista papire. Pa onda ustane nešto prošeta ode tamo vamo.

Mirso i onaj drugi rade isto roboti jebote.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1710
Joined: 29/11/2022 19:46

#65742 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

Meni su šalteruše u Pošti divne žene. Svako malo nešto uplaćujem i nikad nisam imao loše iskustvo. Isto ni sa ovima što rade na ovjerama i rodnim listovima, fino pozdravim, fino odzdrave, ako može baci se neki komentar i svako svojim poslom. Jedino što sam od nekih ljudi čuo jeste da su u PIO/MIO malo nadrndane...
DebelinJoe
Posts: 4234
Joined: 03/03/2021 20:06

#65743 Re: Zeničani

Post by DebelinJoe »

ShnjaZZZ wrote: 09/04/2024 09:20 Meni su šalteruše u Pošti divne žene. Svako malo nešto uplaćujem i nikad nisam imao loše iskustvo. Isto ni sa ovima što rade na ovjerama i rodnim listovima, fino pozdravim, fino odzdrave, ako može baci se neki komentar i svako svojim poslom. Jedino što sam od nekih ljudi čuo jeste da su u PIO/MIO malo nadrndane...
Što je najsmješnije, jednom se i s tobom moram složiti. Gospođe koje rade u pošti kod Željezničke stanice su veoma ljubazne i profesionalne. U većini vanih služni u Zenici imao sam pozitivna iskustva kada su ljubaznost i profesionalnost u pitanju. Doduše, jednom me je tip koji radi u pošti u Masarikovoj pokušao zeznuti za 10 KM ali to smo vrlo jednostavno riješili.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65744 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

ShnjaZZZ wrote: 09/04/2024 09:20 Meni su šalteruše u Pošti divne žene. Svako malo nešto uplaćujem i nikad nisam imao loše iskustvo. Isto ni sa ovima što rade na ovjerama i rodnim listovima, fino pozdravim, fino odzdrave, ako može baci se neki komentar i svako svojim poslom. Jedino što sam od nekih ljudi čuo jeste da su u PIO/MIO malo nadrndane...
Ma ima dosta do toga i kako se ti postaviš.

Ja uvijek dođem s osmijehom na licu i što kažeš upitaš se uljudno, možda koji komentar ili pošalicu i to je to.

Naravno, bude jedna u dvadeset da je baš ono smrknuta, tu šutiš, odradiš svoje i hajmo dalje. :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65980
Joined: 03/08/2010 19:04

#65745 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ZoomZoomKiwi wrote: 09/04/2024 09:02
anex wrote: 09/04/2024 00:19 Ja mislim da je Bobi - Mirso..
Mirso je kralj.

Šta mi je izjava ovjerio za tendere jebote, pa to je nevjerovatno.

Ostavim mu ujutro, naletim popodne kad završi i to je to. :mrgreen:


Meni je ona BBW Emina strahota iritantna kako sporo radi. Tačno vidiš da namjerno sporo radi i gleda te u oči dok laganini lista papire. Pa onda ustane nešto prošeta ode tamo vamo.

Mirso i onaj drugi rade isto roboti jebote.
a da toj ženi je mrsko živiti

njih dvojica su deceniju i po minimalno na tim poslovima i ekspeditivni su obojica,brzi, osobito onaj drugi
User avatar
Sanjarko
Posts: 28424
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#65746 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Ja na vadzenju LK nedavno fino primljen sa starom u pratnji, zena na salteru finu nas docekala i pomogla nam da ne vadimo 2 puta neki dokumenat, samo ga kopirala, i bio sam 1 u redu. Bio red ispred ali se ispraznio odmah, cekali da vade CIPS, svi salter pogrijesili, odvojili su salter posebno za LK.

Nego imam pitanje moze li se i koliko se moze promasiti rok za podizanje LK? Bajram ide, ide Vaskrs itd, jos je Ramazan, a trebao bi sutra mislim ili u Petak da podignem LK, novu. Ja bi to ostavio za Ponedeljak.

Ne znam kako ce raditi i sl.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65980
Joined: 03/08/2010 19:04

#65747 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakve veze Vaskrs ima s time?
User avatar
Sanjarko
Posts: 28424
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#65748 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

kakavdanakneiskustvu wrote: 09/04/2024 12:53 kakve veze Vaskrs ima s time?
Ma opcenito mislio sam na praznike, idu oni, pogotovo Bajram pa ne znam kako ce raditi i sl.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#65749 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Odavno ne spominjemo simbol grada.
Danas zanimljivo saopštenje. Dokaz u kakvoj državi živimo

https://nkcelik.ba/nk-celik-talac-javas ... -sporosti/
User avatar
Mamma Mia!
Posts: 188
Joined: 07/09/2008 00:57

#65750 Re: Zeničani

Post by Mamma Mia! »

Koji je Mirso? Onaj sa naočalama? Svakako sam već primijetila da nekima preko reda uzimaju za ovjere a drugima nadrkano očitavaju bukvice. I da tako jedan broj stoji po 20-ak minuta ili lik jednostavno izađe i nema ga neko vrijeme. Koja je to Emina na ovjerama?

Apropo članka, možda je lik na Birou pa zato imao pravo na besplatnu ovjeru uz predočen konkurs. Zašto bi plaćao kod notara.

Naravno da ima i svakakvih stranaka, ali su ovjere odron i vrijeme je da nešto porade na tome.
Post Reply