Pa druže gradske apoteke Zenica, 4-5 objekata na dobrim lokacijama. Već godinama vlažni snovi Mensura Mušije. Igranka pravljena prije par godina i da se Čelik u tu matematiku uključi. Fudin dobar drug kojem će ekonomski mag iz G. Vakufa pokloniti neprofitabilni dio gradskih preduzeća.clio_dci120 wrote: ↑06/04/2024 11:59Mislis na Boris Kidric? Ja sam mislio da je to privatna, ali nije, drzavna. Kako god, zar je moguce da apoteka posluje sa gubitkom, pa neka je i drzavna. Ocito neko hoce da razgrabi imovinu, i mene je jutros to iznenadilo kada sam cuo.Sanjarko wrote: ↑06/04/2024 11:19Dr Weiss? Privatizovana, kako znam.clio_dci120 wrote: ↑06/04/2024 11:14
A pored Mitala, cujem i da se nekakve apoteke u Zenici pred zatvaranjem ili privatizacijom. Zar je apoteka Boris Kidric drzavna, nisam znao da smo imali drzavne apoteke.
A evo na kafi jutros cujem i da su navodno Neimari propali, da ide bankrot...
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
kuglanje_ze
- Posts: 1278
- Joined: 17/02/2020 11:29
#65676 Re: Zeničani
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#65677 Re: Zeničani
Još uvijek se puši na Liscu..._BataZiv_0809 wrote: ↑07/04/2024 00:18 Odbranjen je relej srecom
Kako se mocno vidi grad odozgo covjece
Slika 7
Nema vatre, ne vidi se....ali gdje ima dima ima i vatre...
- xPaco1337
- Posts: 2589
- Joined: 30/09/2020 14:34
#65678 Re: Zeničani
Dimi jos daanex wrote: ↑07/04/2024 09:04Još uvijek se puši na Liscu..._BataZiv_0809 wrote: ↑07/04/2024 00:18 Odbranjen je relej srecom
Kako se mocno vidi grad odozgo covjece
Slika 7
Nema vatre, ne vidi se....ali gdje ima dima ima i vatre...

- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#65679 Re: Zeničani
Fudo jos od prvog mandata pokusava da utusi apoteke Musiji. Apoteke su veoma profitabilne i sada, sa minimalnim ulaganjima bi bile zlatne koke. Apoteke vuku dugove iz SDA perioda u kojem se brutalno kralo, pa shodno tome i dug. Raspravljo se o tome najmanje 2-3 puta u poslijednjih par godina na sjednicama vijeca.
Za grad bi bilo najbolje da reprogramiraju dug, naprave program ulaganja i kroz 5-10 godina bi imali zdravo javno preduzece koje bi moglo unositi milione i u gradski budzet.
Posto gradsku upravu boli ona stvar sta je najbolje za grad, oni ce to preduzece prodati Musiji za oprilike iste pare koliko ima duga a ovaj ce vec u prvoj ili drugoj godini ostvarivati ogroman profit.
Za grad bi bilo najbolje da reprogramiraju dug, naprave program ulaganja i kroz 5-10 godina bi imali zdravo javno preduzece koje bi moglo unositi milione i u gradski budzet.
Posto gradsku upravu boli ona stvar sta je najbolje za grad, oni ce to preduzece prodati Musiji za oprilike iste pare koliko ima duga a ovaj ce vec u prvoj ili drugoj godini ostvarivati ogroman profit.
-
kuglanje_ze
- Posts: 1278
- Joined: 17/02/2020 11:29
#65680 Re: Zeničani
Mušija će samo od poslovnih prostora, koji su na atraktivnim lokacijama i namjenski rađeni za poslove apoteke, vratiti uloženo za godinu dana.Ja_Ja wrote: ↑07/04/2024 13:15 Fudo jos od prvog mandata pokusava da utusi apoteke Musiji. Apoteke su veoma profitabilne i sada, sa minimalnim ulaganjima bi bile zlatne koke. Apoteke vuku dugove iz SDA perioda u kojem se brutalno kralo, pa shodno tome i dug. Raspravljo se o tome najmanje 2-3 puta u poslijednjih par godina na sjednicama vijeca.
Za grad bi bilo najbolje da reprogramiraju dug, naprave program ulaganja i kroz 5-10 godina bi imali zdravo javno preduzece koje bi moglo unositi milione i u gradski budzet.
Posto gradsku upravu boli ona stvar sta je najbolje za grad, oni ce to preduzece prodati Musiji za oprilike iste pare koliko ima duga a ovaj ce vec u prvoj ili drugoj godini ostvarivati ogroman profit.
-
Ci-Nick
- Posts: 6884
- Joined: 15/03/2015 17:38
#65681 Re: Zeničani
Grijanje odlično,.. debili umjesto da završe grijnu sezonu i da nam naplate 7 dana manje oni će da nas griju iako je 30 stepeni.
Fudo je prošle godine produžio grijnu sezonu i to su nam uredno naplatili a sad se nije sjetio da skrati sezonu.
Fudo je prošle godine produžio grijnu sezonu i to su nam uredno naplatili a sad se nije sjetio da skrati sezonu.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#65682 Re: Zeničani
Pa cudi me da radnici sute na sve to, jer kada ih kupi privatnik, gube sve povlastice koje su imali kao radnici drzavne apoteke. Vjerovatno se boje revansa kada ih prodaju. Kakog god, do jucer nisam znao da imamo drzavne apoteke, bas steta da sve djelatnosti prelaze u privatne ruke. Doduse, neko spomenu kriminal prethodnih uprava, pa i tada su radnici to posmatrali nijemo i sutili, jer tek se sada akutelizirala ta prica oko apoteka. Tu sam pricu cuo na kafi, nisam kroz medije, zato mi je i cudno da se ovoj temi vise paznje ne posvecuje u medijima.
Meni bi nekako bilo logicno da Bosnalijek to kupi, i npr. kroz te apoteke prodaje svoje lijekove ili da se naprave kantonalne apoteke kao u Sarajevu.
Meni bi nekako bilo logicno da Bosnalijek to kupi, i npr. kroz te apoteke prodaje svoje lijekove ili da se naprave kantonalne apoteke kao u Sarajevu.
- gentoo
- Posts: 4592
- Joined: 05/01/2008 12:10
- Location: Ze
- Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25
#65683 Re: Zeničani
Ja sam cuo da ce na lokaciji Boris Kidric da Musija otvori Club 24/7.. Bice plesacice u cage-u i moce se piva popiti kad god hoces 
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#65684 Re: Zeničani
Pa bolje to nego apoteka.
Ja alkohol ne kozumiram, ali smeta mi sto drugovi koji dodju sa strane nemaju gdje popiti ili ovi iz Ze. Ja ako nesto ne konzumiram, nisam onaj koji onda osuduje druge koji konzumiraju.

Ili dodjes, a seksi apotekarke te usluzuju, u mini bijelim suknjicama i dekolteom na izvolte...

Ja alkohol ne kozumiram, ali smeta mi sto drugovi koji dodju sa strane nemaju gdje popiti ili ovi iz Ze. Ja ako nesto ne konzumiram, nisam onaj koji onda osuduje druge koji konzumiraju.
Ili dodjes, a seksi apotekarke te usluzuju, u mini bijelim suknjicama i dekolteom na izvolte...
-
DebelinJoe
- Posts: 4234
- Joined: 03/03/2021 20:06
#65685 Re: Zeničani
https://www.instagram.com/flasarakije/p/C4Q5ebvoxko/clio_dci120 wrote: ↑07/04/2024 19:06 Pa bolje to nego apoteka.
Ja alkohol ne kozumiram, ali smeta mi sto drugovi koji dodju sa strane nemaju gdje popiti ili ovi iz Ze. Ja ako nesto ne konzumiram, nisam onaj koji onda osuduje druge koji konzumiraju.![]()
Ili dodjes, a seksi apotekarke te usluzuju, u mini bijelim suknjicama i dekolteom na izvolte...![]()
![]()
Da li u apoteci Dr Weiss radi poznata zenička farmaceutkinja koja je na društvenim mrežama poznata kao "Flaša rakije"?
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#65686 Re: Zeničani
Jok, kod njega je haman presla, valjda oprema. : 
- Zaitsev
- Posts: 1998
- Joined: 08/10/2011 14:31
- Location: Zenica
- Contact:
#65687 Re: Zeničani
Radi i košta 500€ da te izinfluensira...DebelinJoe wrote: ↑07/04/2024 20:36https://www.instagram.com/flasarakije/p/C4Q5ebvoxko/clio_dci120 wrote: ↑07/04/2024 19:06 Pa bolje to nego apoteka.
Ja alkohol ne kozumiram, ali smeta mi sto drugovi koji dodju sa strane nemaju gdje popiti ili ovi iz Ze. Ja ako nesto ne konzumiram, nisam onaj koji onda osuduje druge koji konzumiraju.![]()
Ili dodjes, a seksi apotekarke te usluzuju, u mini bijelim suknjicama i dekolteom na izvolte...![]()
![]()
Da li u apoteci Dr Weiss radi poznata zenička farmaceutkinja koja je na društvenim mrežama poznata kao "Flaša rakije"?
- ShnjaZZZ
- Posts: 1710
- Joined: 29/11/2022 19:46
#65688 Re: Zeničani
- apsidejzi
- Posts: 9947
- Joined: 25/05/2013 23:49
#65689 Re: Zeničani
Lijepo izgleda. Nadati se da ce biti profitabilan.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83435
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#65690 Re: Zeničani
Ubit ce posao.
Ko otvara?
Ko otvara?
- xPaco1337
- Posts: 2589
- Joined: 30/09/2020 14:34
#65691 Re: Zeničani
Begic ko da gledam
- gentoo
- Posts: 4592
- Joined: 05/01/2008 12:10
- Location: Ze
- Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25
#65692 Re: Zeničani
Pa po nazivu vjerovatno ovi
https://www.korpa.ba/partner/arigato-sushi-bar
Cudi kako sarajlije na temi ne znaju
https://www.korpa.ba/partner/arigato-sushi-bar
Cudi kako sarajlije na temi ne znaju
-
macchiato
- Posts: 683
- Joined: 31/05/2013 21:39
#65693 Re: Zeničani
Hvala bogu da se pojavio dašak neke nove svjetske kuhinje u ovoj našoj mahali, a da to nije doner kebab shop.
Sad koliko će to biti uspješno među zeničanima, ostaje da vidimo. Nisam nešto optimistična.
Sad koliko će to biti uspješno među zeničanima, ostaje da vidimo. Nisam nešto optimistična.
- xPaco1337
- Posts: 2589
- Joined: 30/09/2020 14:34
#65694 Re: Zeničani
Pa ne znam koliko ce biti uspješno među normalnim narodom jer znam u Sarajevu da su cijene poprilicno lude, a i sa sirovom ribom se nije zezat ako se ne pripremi kako treba
- Ajatolah_
- Posts: 8609
- Joined: 11/02/2009 15:21
#65695 Re: Zeničani
Restoranska ponuda u Zenici ista kakva je bila i prije 20 godina. Ima itekako prostora da se napravi dobar posao ko ima šlifa da ponudi nešto novo i dobro.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83435
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#65697 Re: Zeničani
Prije 20 godina je bila 2004.
Sta si tad imao?
Dajte ba ljudi.
Sta si tad imao?
Dajte ba ljudi.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83435
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#65699 Re: Zeničani
Dobro tebi svakako nista ne valja 
-
kuglanje_ze
- Posts: 1278
- Joined: 17/02/2020 11:29
#65700 Re: Zeničani
Cijene u Sarajevu su lude i sushi moras stvarno voliti da bi jeo
90% ljudi koji prvi put probaju će pomisliti kako su za te pare mogli uzeti 3 porcije ćevapa... I ne vjerujem da će više ikad doći
