Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#65676 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

clio_dci120 wrote: 06/04/2024 11:59
Sanjarko wrote: 06/04/2024 11:19
clio_dci120 wrote: 06/04/2024 11:14

A pored Mitala, cujem i da se nekakve apoteke u Zenici pred zatvaranjem ili privatizacijom. Zar je apoteka Boris Kidric drzavna, nisam znao da smo imali drzavne apoteke.
Dr Weiss? Privatizovana, kako znam.
Mislis na Boris Kidric? Ja sam mislio da je to privatna, ali nije, drzavna. Kako god, zar je moguce da apoteka posluje sa gubitkom, pa neka je i drzavna. Ocito neko hoce da razgrabi imovinu, i mene je jutros to iznenadilo kada sam cuo.
A evo na kafi jutros cujem i da su navodno Neimari propali, da ide bankrot...
Pa druže gradske apoteke Zenica, 4-5 objekata na dobrim lokacijama. Već godinama vlažni snovi Mensura Mušije. Igranka pravljena prije par godina i da se Čelik u tu matematiku uključi. Fudin dobar drug kojem će ekonomski mag iz G. Vakufa pokloniti neprofitabilni dio gradskih preduzeća.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65677 Re: Zeničani

Post by anex »

_BataZiv_0809 wrote: 07/04/2024 00:18 Odbranjen je relej srecom
Kako se mocno vidi grad odozgo covjece
Slika 7
Još uvijek se puši na Liscu...
Nema vatre, ne vidi se....ali gdje ima dima ima i vatre...
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#65678 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

anex wrote: 07/04/2024 09:04
_BataZiv_0809 wrote: 07/04/2024 00:18 Odbranjen je relej srecom
Kako se mocno vidi grad odozgo covjece
Slika 7
Još uvijek se puši na Liscu...
Nema vatre, ne vidi se....ali gdje ima dima ima i vatre...
Dimi jos da
Image
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#65679 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Fudo jos od prvog mandata pokusava da utusi apoteke Musiji. Apoteke su veoma profitabilne i sada, sa minimalnim ulaganjima bi bile zlatne koke. Apoteke vuku dugove iz SDA perioda u kojem se brutalno kralo, pa shodno tome i dug. Raspravljo se o tome najmanje 2-3 puta u poslijednjih par godina na sjednicama vijeca.

Za grad bi bilo najbolje da reprogramiraju dug, naprave program ulaganja i kroz 5-10 godina bi imali zdravo javno preduzece koje bi moglo unositi milione i u gradski budzet.

Posto gradsku upravu boli ona stvar sta je najbolje za grad, oni ce to preduzece prodati Musiji za oprilike iste pare koliko ima duga a ovaj ce vec u prvoj ili drugoj godini ostvarivati ogroman profit.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#65680 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Ja_Ja wrote: 07/04/2024 13:15 Fudo jos od prvog mandata pokusava da utusi apoteke Musiji. Apoteke su veoma profitabilne i sada, sa minimalnim ulaganjima bi bile zlatne koke. Apoteke vuku dugove iz SDA perioda u kojem se brutalno kralo, pa shodno tome i dug. Raspravljo se o tome najmanje 2-3 puta u poslijednjih par godina na sjednicama vijeca.

Za grad bi bilo najbolje da reprogramiraju dug, naprave program ulaganja i kroz 5-10 godina bi imali zdravo javno preduzece koje bi moglo unositi milione i u gradski budzet.

Posto gradsku upravu boli ona stvar sta je najbolje za grad, oni ce to preduzece prodati Musiji za oprilike iste pare koliko ima duga a ovaj ce vec u prvoj ili drugoj godini ostvarivati ogroman profit.
Mušija će samo od poslovnih prostora, koji su na atraktivnim lokacijama i namjenski rađeni za poslove apoteke, vratiti uloženo za godinu dana.
Ci-Nick
Posts: 6884
Joined: 15/03/2015 17:38

#65681 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Grijanje odlično,.. debili umjesto da završe grijnu sezonu i da nam naplate 7 dana manje oni će da nas griju iako je 30 stepeni.
Fudo je prošle godine produžio grijnu sezonu i to su nam uredno naplatili a sad se nije sjetio da skrati sezonu.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#65682 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa cudi me da radnici sute na sve to, jer kada ih kupi privatnik, gube sve povlastice koje su imali kao radnici drzavne apoteke. Vjerovatno se boje revansa kada ih prodaju. Kakog god, do jucer nisam znao da imamo drzavne apoteke, bas steta da sve djelatnosti prelaze u privatne ruke. Doduse, neko spomenu kriminal prethodnih uprava, pa i tada su radnici to posmatrali nijemo i sutili, jer tek se sada akutelizirala ta prica oko apoteka. Tu sam pricu cuo na kafi, nisam kroz medije, zato mi je i cudno da se ovoj temi vise paznje ne posvecuje u medijima.

Meni bi nekako bilo logicno da Bosnalijek to kupi, i npr. kroz te apoteke prodaje svoje lijekove ili da se naprave kantonalne apoteke kao u Sarajevu.
User avatar
gentoo
Posts: 4592
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#65683 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Ja sam cuo da ce na lokaciji Boris Kidric da Musija otvori Club 24/7.. Bice plesacice u cage-u i moce se piva popiti kad god hoces :mrgreen:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#65684 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa bolje to nego apoteka.
Ja alkohol ne kozumiram, ali smeta mi sto drugovi koji dodju sa strane nemaju gdje popiti ili ovi iz Ze. Ja ako nesto ne konzumiram, nisam onaj koji onda osuduje druge koji konzumiraju. :-) ;-)

Ili dodjes, a seksi apotekarke te usluzuju, u mini bijelim suknjicama i dekolteom na izvolte... 8-) :lol:
DebelinJoe
Posts: 4234
Joined: 03/03/2021 20:06

#65685 Re: Zeničani

Post by DebelinJoe »

clio_dci120 wrote: 07/04/2024 19:06 Pa bolje to nego apoteka.
Ja alkohol ne kozumiram, ali smeta mi sto drugovi koji dodju sa strane nemaju gdje popiti ili ovi iz Ze. Ja ako nesto ne konzumiram, nisam onaj koji onda osuduje druge koji konzumiraju. :-) ;-)

Ili dodjes, a seksi apotekarke te usluzuju, u mini bijelim suknjicama i dekolteom na izvolte... 8-) :lol:
https://www.instagram.com/flasarakije/p/C4Q5ebvoxko/

Da li u apoteci Dr Weiss radi poznata zenička farmaceutkinja koja je na društvenim mrežama poznata kao "Flaša rakije"?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#65686 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Jok, kod njega je haman presla, valjda oprema. : :lol:
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#65687 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

DebelinJoe wrote: 07/04/2024 20:36
clio_dci120 wrote: 07/04/2024 19:06 Pa bolje to nego apoteka.
Ja alkohol ne kozumiram, ali smeta mi sto drugovi koji dodju sa strane nemaju gdje popiti ili ovi iz Ze. Ja ako nesto ne konzumiram, nisam onaj koji onda osuduje druge koji konzumiraju. :-) ;-)

Ili dodjes, a seksi apotekarke te usluzuju, u mini bijelim suknjicama i dekolteom na izvolte... 8-) :lol:
https://www.instagram.com/flasarakije/p/C4Q5ebvoxko/

Da li u apoteci Dr Weiss radi poznata zenička farmaceutkinja koja je na društvenim mrežama poznata kao "Flaša rakije"?
Radi i košta 500€ da te izinfluensira...
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1710
Joined: 29/11/2022 19:46

#65688 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

tap3ah75 wrote: 03/04/2024 14:28
anex wrote: 03/04/2024 08:30 @tap3ah75 jesi li živ?
Trepni dvaput ako si otet...
Je li se to otvorilo neko novo mjesto za njupati?
Evo otvara se sushi bar :lol:
https://www.zenicablog.com/foto-zenica- ... m-na-grad/
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#65689 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

ShnjaZZZ wrote: 08/04/2024 07:47
tap3ah75 wrote: 03/04/2024 14:28
anex wrote: 03/04/2024 08:30 @tap3ah75 jesi li živ?
Trepni dvaput ako si otet...
Je li se to otvorilo neko novo mjesto za njupati?
Evo otvara se sushi bar :lol:
https://www.zenicablog.com/foto-zenica- ... m-na-grad/
Lijepo izgleda. Nadati se da ce biti profitabilan.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#65690 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ubit ce posao.
Ko otvara?
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#65691 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

_BataZiv_0809 wrote: 08/04/2024 11:23 Ubit ce posao.
Ko otvara?
Begic ko da gledam
User avatar
gentoo
Posts: 4592
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#65692 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Pa po nazivu vjerovatno ovi

https://www.korpa.ba/partner/arigato-sushi-bar


Cudi kako sarajlije na temi ne znaju :mrgreen:
macchiato
Posts: 683
Joined: 31/05/2013 21:39

#65693 Re: Zeničani

Post by macchiato »

Hvala bogu da se pojavio dašak neke nove svjetske kuhinje u ovoj našoj mahali, a da to nije doner kebab shop. :oops:


Sad koliko će to biti uspješno među zeničanima, ostaje da vidimo. Nisam nešto optimistična.
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#65694 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

Pa ne znam koliko ce biti uspješno među normalnim narodom jer znam u Sarajevu da su cijene poprilicno lude, a i sa sirovom ribom se nije zezat ako se ne pripremi kako treba
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#65695 Re: Zeničani

Post by Ajatolah_ »

Restoranska ponuda u Zenici ista kakva je bila i prije 20 godina. Ima itekako prostora da se napravi dobar posao ko ima šlifa da ponudi nešto novo i dobro.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65696 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Ajatolah_ wrote: 08/04/2024 17:28 Restoranska ponuda u Zenici ista kakva je bila i prije 20 godina. Ima itekako prostora da se napravi dobar posao ko ima šlifa da ponudi nešto novo i dobro.
Gora
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#65697 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Prije 20 godina je bila 2004.
Sta si tad imao?
Dajte ba ljudi.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65698 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Gora 100%
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#65699 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Dobro tebi svakako nista ne valja :mrgreen:
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#65700 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

xPaco1337 wrote: 08/04/2024 13:51 Pa ne znam koliko ce biti uspješno među normalnim narodom jer znam u Sarajevu da su cijene poprilicno lude, a i sa sirovom ribom se nije zezat ako se ne pripremi kako treba
Cijene u Sarajevu su lude i sushi moras stvarno voliti da bi jeo
90% ljudi koji prvi put probaju će pomisliti kako su za te pare mogli uzeti 3 porcije ćevapa... I ne vjerujem da će više ikad doći
Post Reply