Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5102
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65601 Re: Zeničani

Post by anex »

n+1 wrote: 03/04/2024 12:22 Prije nekoliko godina me napadoše ovdje kad rekoh da ovaj top nije normalan.

U Crkvicama rokne kao da je Napoleon pred vratima.
Vala baš.

:fazlija: :fazlija:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#65602 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Ne smije se pričat protiv topa inače ste ona veika riječ na I.
Do godine će bit plotun.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5102
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65603 Re: Zeničani

Post by anex »

Sanjarko wrote: 03/04/2024 12:23 Bolje ezani da se čuju nego ovaj top, ne znam samo mogu li oni umjesto topa?

Top katastrofa. -1
Kako misliš mogu li ezani umjesto topa...?
Pa ezani se i trebaju cuti.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#65604 Re: Zeničani

Post by Digla_da_kreci »

Otkad datira ovo pucanje topom, ja se nesto ne sjecam da je to postojalo prije.

Kandilji na munari i ezan i bog te veselio. Kakvi topovi, kakve pucacine. :-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 28402
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#65605 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

anex wrote: 03/04/2024 12:26
Sanjarko wrote: 03/04/2024 12:23 Bolje ezani da se čuju nego ovaj top, ne znam samo mogu li oni umjesto topa?

Top katastrofa. -1
Kako misliš mogu li ezani umjesto topa...?
Pa ezani se i trebaju cuti.
Ne znam da li me kontate, još jedanput ezani da se čuju umjesto topa ili samo ezani da se čuju bez topa, kako to već ide.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28402
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#65606 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Digla_da_kreci wrote: 03/04/2024 12:29 Otkad datira ovo pucanje topom, ja se nesto ne sjecam da je to postojalo prije.

Kandilji na munari i ezan i bog te veselio. Kakvi topovi, kakve pucacine. :-)
:thumbup:

E to, na to sam i mislio.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#65607 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#65608 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Digla_da_kreci wrote: 03/04/2024 12:29 Otkad datira ovo pucanje topom, ja se nesto ne sjecam da je to postojalo prije.

Kandilji na munari i ezan i bog te veselio. Kakvi topovi, kakve pucacine. :-)
Tradicija pucanja topova u većini mjesta utihla je krajem Drugog svjetskog rata. Samo u nekim mjestima održala se i kasnije, kao npr. u Ljubuškom gdje je top najavljavao vrijeme iftara sve do 1979. godine, kada je, nakon greške u pripremanju baruta, teško povrijeđen posljednji tobdžija Hasan Korjenić Dedo, čime se ova tradicija ugasila.
https://iftarskimeni.com/tradicija-pucn ... skog-topa/


Prije par dana ja sjeo u auto i taman okrenuo ključ, nešto puče - ja mislio guma na autu. :D
Kod mene se čuje paljba iz drugih naselja i nije ovako glasno.
Kada sam ušao u auto bio sam u susjednom naselju.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#65609 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

U Crkvicama rokne ko da je 1993.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65610 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Neki dan sam se zadesio na M17 odmah ispod topa kad jer roknuo. Ja prvo zaboravio šta je.

Vjerovali ili ne (doduše bio sam u Dokkeru koji je visok), da mi je udarni val pomjerio auto malo, a o zvuku da ne pričam jebote.

Tačno sam u momentu mislio da mi je otpao zadnji lijevi točak.

Nakupio sam grijeha do petlje k'o nikad.
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#65611 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

anex wrote: 03/04/2024 08:30 @tap3ah75 jesi li živ?
Trepni dvaput ako si otet...
Je li se to otvorilo neko novo mjesto za njupati?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#65612 Re: Zeničani

Post by Bobi »

ShnjaZZZ wrote: 02/04/2024 12:38
n+1 wrote: 02/04/2024 09:22 Sad ću morati da gledam ovo sranje od serije samo zato što je u ZE snimljeno.
Ja sam slučajno prije desetak dana prošao kroz set, kakvu sam gotičarku vidio, zaljubih se na prvi pogled. Ne znam je li dio ekipe ili glumica ali Bože dragi šta je ono 😍
Evo gdje su danas :D prodji opet
Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#65613 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Sanjarko wrote: 03/04/2024 12:23 Bolje ezani da se čuju nego ovaj top, ne znam samo mogu li oni umjesto topa?

Top katastrofa. -1
Pa što ne bi mogli ezani umjesto topa,to kao ezana nije bilo prije topa?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#65614 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kamberovica polje wrote: 03/04/2024 12:25 Ne smije se pričat protiv topa inače ste ona veika riječ na I.
Do godine će bit plotun.
zato ja neću riječ o tome da napišem
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#65615 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Atmosferski uslovi mogu imati uticaj na percepciju jačine zvuka eksplozije. Vazda vam je isto to eksplozivno punjenje :D.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28402
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#65616 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

kakavdanakneiskustvu wrote: 03/04/2024 14:45
Sanjarko wrote: 03/04/2024 12:23 Bolje ezani da se čuju nego ovaj top, ne znam samo mogu li oni umjesto topa?

Top katastrofa. -1
Pa što ne bi mogli ezani umjesto topa,to kao ezana nije bilo prije topa?
Objasnila Digla_da_kreci, kandilji i ezani, bez topa.

Na to sam i mislio.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5102
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65617 Re: Zeničani

Post by anex »

Bobi wrote: 03/04/2024 14:47 Atmosferski uslovi mogu imati uticaj na percepciju jačine zvuka eksplozije. Vazda vam je isto to eksplozivno punjenje :D.
Nije majstore.
To sigurno nije tako.
Može biti do tih uslova, vjetar, tišina, vako nako...
Ali da je isto punjenje, nije.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5102
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65618 Re: Zeničani

Post by anex »

tap3ah75 wrote: 03/04/2024 14:28
anex wrote: 03/04/2024 08:30 @tap3ah75 jesi li živ?
Trepni dvaput ako si otet...
Je li se to otvorilo neko novo mjesto za njupati?
Ma ima hrane...lako je za to...
Nako ja pitam, nema te dugo :-D
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#65619 Re: Zeničani

Post by Bobi »

anex wrote: 03/04/2024 15:37
Bobi wrote: 03/04/2024 14:47 Atmosferski uslovi mogu imati uticaj na percepciju jačine zvuka eksplozije. Vazda vam je isto to eksplozivno punjenje :D.
Nije majstore.
To sigurno nije tako.
Može biti do tih uslova, vjetar, tišina, vako nako...
Ali da je isto punjenje, nije.
Nije tako a može :D, dobro...reci ti meni zbog čega se stvara zvuk kod explozije :D ? Oš da ti sredim da puniš top iduce godine, dobra dnevnica :D ?
User avatar
gentoo
Posts: 4588
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#65620 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Bobi pocasni clan crnojaknasa sa grbovima na ramenu spremih sutra da brane drzavu od separatista uz Sultan colu :mrgreen:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#65621 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Ne znam sto samo ne ispale neku obicniju pirotehnicu raketicu i to je to. Manje ce se cuti a imat ce isti vizualni efekat.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28402
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#65622 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Gdje kod nas ima obuka osnovno i naprednije koristenje kompjutera i sl? Mislim znam ja osnovne stvari neke, ali dosta toga ne znam. Kazem staroj da mi pokaze neki majstor kako i sta, kaze ona ne moze on to, i da vjerovatno ne bi htio, reko ali bi barem htio nastimati.

Zjbao kompjuter nekako sam, kazu da nisam, na onoj temi o HDD disku, tako nekako se zove tema. Htio igrati retro igre od PS2 na PS2 emulatoru na kompjuteru i snimio na kompjuter direktno igre te neke itd, opisao sam na toj temi sta je se desilo i sta sam uradio.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1709
Joined: 29/11/2022 19:46

#65623 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

Bobi wrote: 03/04/2024 14:43
ShnjaZZZ wrote: 02/04/2024 12:38
n+1 wrote: 02/04/2024 09:22 Sad ću morati da gledam ovo sranje od serije samo zato što je u ZE snimljeno.
Ja sam slučajno prije desetak dana prošao kroz set, kakvu sam gotičarku vidio, zaljubih se na prvi pogled. Ne znam je li dio ekipe ili glumica ali Bože dragi šta je ono 😍
Evo gdje su danas :D prodji opet
Image
Triput sam danas bio niđe ih
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#65624 Re: Zeničani

Post by Bobi »

ShnjaZZZ wrote: 03/04/2024 17:16
Bobi wrote: 03/04/2024 14:43
ShnjaZZZ wrote: 02/04/2024 12:38

Ja sam slučajno prije desetak dana prošao kroz set, kakvu sam gotičarku vidio, zaljubih se na prvi pogled. Ne znam je li dio ekipe ili glumica ali Bože dragi šta je ono 😍
Evo gdje su danas :D prodji opet
Image
Triput sam danas bio niđe ih
Evo ih upravo sad, odoh uletit go u kadar..gledajte me na tiketoke :D.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#65625 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Već vidim velike neonske reklame "Ekro komerc" i farbanje fasade u drečavo zeleno.
Post Reply