Vala baš.
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5102
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#65602 Re: Zeničani
Ne smije se pričat protiv topa inače ste ona veika riječ na I.
Do godine će bit plotun.
Do godine će bit plotun.
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5102
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
- Digla_da_kreci
- Posts: 6857
- Joined: 01/05/2010 19:03
#65604 Re: Zeničani
Otkad datira ovo pucanje topom, ja se nesto ne sjecam da je to postojalo prije.
Kandilji na munari i ezan i bog te veselio. Kakvi topovi, kakve pucacine.
Kandilji na munari i ezan i bog te veselio. Kakvi topovi, kakve pucacine.
- Sanjarko
- Posts: 28402
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#65605 Re: Zeničani
Ne znam da li me kontate, još jedanput ezani da se čuju umjesto topa ili samo ezani da se čuju bez topa, kako to već ide.
- Sanjarko
- Posts: 28402
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#65606 Re: Zeničani
Digla_da_kreci wrote: ↑03/04/2024 12:29 Otkad datira ovo pucanje topom, ja se nesto ne sjecam da je to postojalo prije.
Kandilji na munari i ezan i bog te veselio. Kakvi topovi, kakve pucacine.![]()
E to, na to sam i mislio.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#65608 Re: Zeničani
Digla_da_kreci wrote: ↑03/04/2024 12:29 Otkad datira ovo pucanje topom, ja se nesto ne sjecam da je to postojalo prije.
Kandilji na munari i ezan i bog te veselio. Kakvi topovi, kakve pucacine.![]()
https://iftarskimeni.com/tradicija-pucn ... skog-topa/Tradicija pucanja topova u većini mjesta utihla je krajem Drugog svjetskog rata. Samo u nekim mjestima održala se i kasnije, kao npr. u Ljubuškom gdje je top najavljavao vrijeme iftara sve do 1979. godine, kada je, nakon greške u pripremanju baruta, teško povrijeđen posljednji tobdžija Hasan Korjenić Dedo, čime se ova tradicija ugasila.
Prije par dana ja sjeo u auto i taman okrenuo ključ, nešto puče - ja mislio guma na autu.
Kod mene se čuje paljba iz drugih naselja i nije ovako glasno.
Kada sam ušao u auto bio sam u susjednom naselju.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#65609 Re: Zeničani
U Crkvicama rokne ko da je 1993.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#65610 Re: Zeničani
Neki dan sam se zadesio na M17 odmah ispod topa kad jer roknuo. Ja prvo zaboravio šta je.
Vjerovali ili ne (doduše bio sam u Dokkeru koji je visok), da mi je udarni val pomjerio auto malo, a o zvuku da ne pričam jebote.
Tačno sam u momentu mislio da mi je otpao zadnji lijevi točak.
Nakupio sam grijeha do petlje k'o nikad.
Vjerovali ili ne (doduše bio sam u Dokkeru koji je visok), da mi je udarni val pomjerio auto malo, a o zvuku da ne pričam jebote.
Tačno sam u momentu mislio da mi je otpao zadnji lijevi točak.
Nakupio sam grijeha do petlje k'o nikad.
-
tap3ah75
- Posts: 7593
- Joined: 07/09/2009 14:14
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#65612 Re: Zeničani
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
#65614 Re: Zeničani
zato ja neću riječ o tome da napišemkamberovica polje wrote: ↑03/04/2024 12:25 Ne smije se pričat protiv topa inače ste ona veika riječ na I.
Do godine će bit plotun.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#65615 Re: Zeničani
Atmosferski uslovi mogu imati uticaj na percepciju jačine zvuka eksplozije. Vazda vam je isto to eksplozivno punjenje
.
- Sanjarko
- Posts: 28402
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#65616 Re: Zeničani
Objasnila Digla_da_kreci, kandilji i ezani, bez topa.kakavdanakneiskustvu wrote: ↑03/04/2024 14:45Pa što ne bi mogli ezani umjesto topa,to kao ezana nije bilo prije topa?
Na to sam i mislio.
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5102
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5102
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#65619 Re: Zeničani
- gentoo
- Posts: 4588
- Joined: 05/01/2008 12:10
- Location: Ze
- Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25
#65620 Re: Zeničani
Bobi pocasni clan crnojaknasa sa grbovima na ramenu spremih sutra da brane drzavu od separatista uz Sultan colu 
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#65621 Re: Zeničani
Ne znam sto samo ne ispale neku obicniju pirotehnicu raketicu i to je to. Manje ce se cuti a imat ce isti vizualni efekat.
- Sanjarko
- Posts: 28402
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#65622 Re: Zeničani
Gdje kod nas ima obuka osnovno i naprednije koristenje kompjutera i sl? Mislim znam ja osnovne stvari neke, ali dosta toga ne znam. Kazem staroj da mi pokaze neki majstor kako i sta, kaze ona ne moze on to, i da vjerovatno ne bi htio, reko ali bi barem htio nastimati.
Zjbao kompjuter nekako sam, kazu da nisam, na onoj temi o HDD disku, tako nekako se zove tema. Htio igrati retro igre od PS2 na PS2 emulatoru na kompjuteru i snimio na kompjuter direktno igre te neke itd, opisao sam na toj temi sta je se desilo i sta sam uradio.
Zjbao kompjuter nekako sam, kazu da nisam, na onoj temi o HDD disku, tako nekako se zove tema. Htio igrati retro igre od PS2 na PS2 emulatoru na kompjuteru i snimio na kompjuter direktno igre te neke itd, opisao sam na toj temi sta je se desilo i sta sam uradio.
- ShnjaZZZ
- Posts: 1709
- Joined: 29/11/2022 19:46
#65623 Re: Zeničani
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#65624 Re: Zeničani
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#65625 Re: Zeničani
Već vidim velike neonske reklame "Ekro komerc" i farbanje fasade u drečavo zeleno._BataZiv_0809 wrote: ↑03/04/2024 12:53 https://www.biznisinfo.ba/ponovo-se-pro ... a-snizena/
Bogdo sceri

