The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
turbofolk
Posts: 3238
Joined: 13/05/2014 09:37

#6526 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by turbofolk »

r_faruk wrote:glasam za glena i gospoju mu zajedno...
+1 :thumbup:

Samo da ne ostane Maggie bez čooojka, pa taman ona zaginula, ionako su joj svi izginuli i baš bi bilo brutalno ostavit je samu, a k tome još i trudnu. Il ide ona il nijedeno od njih dvoje il idu oboje (iaoko je Negan rascopo samo jednog člana Rickove ekipe).

Mada ostajem pri tvrdnji da je to Eugen, šteta za njega (ako je on) taman mu se otvorio put do Rosite :izet:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6527 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tomahawk11 »

turbofolk wrote:
r_faruk wrote:glasam za glena i gospoju mu zajedno...
+1 :thumbup:

Samo da ne ostane Maggie bez čooojka, pa taman ona zaginula, ionako su joj svi izginuli i baš bi bilo brutalno ostavit je samu, a k tome još i trudnu. Il ide ona il nijedeno od njih dvoje il idu oboje (iaoko je Negan rascopo samo jednog člana Rickove ekipe).

Mada ostajem pri tvrdnji da je to Eugen, šteta za njega (ako je on) taman mu se otvorio put do Rosite :izet:
Kad skontas da je za neke apokalipsa providjenje....u normalnim okolnostima bi mogao samo prosetati fudbalerku :run: :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51268
Joined: 29/06/2011 23:39

#6528 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dječak sa šibicama »

Ma koga briga koga je umlatio palicom, najebali su svi, valja njima sad biti roblje, i slusati Negana.

A valja i nama gledati to sve :D dok oni ojacaju, dok se priberu, pobune, eto i 12 sezone.

Meni se svidja kuda su scenaristi krenuli, tek ovo je kraj svijeta, definitivno. Tek sad su shvatili da prezvjeti apokalipsu bas i nije neki blagoslov, dobili su diktatora da ih handri, a tesko ce mu se suprostaviti. Negan je sada Bog, ne diktator, sve se sad okrece. Cijela prica dobija novu dimenziju.

Jedino sam u jednu stvar siguran, na kraju ce ipak Negan zazaliti sto je upoznao Ricka.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51268
Joined: 29/06/2011 23:39

#6529 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dječak sa šibicama »

sizifinho wrote: Samo se bojim, brate mili, koliko twd zna razvuci medjuljudske odnose, sta ce tek biti sad kad se upoznaju s drugim grupama. Prva i zadnja epizoda s borbama a sve ostalo izmedju ce hodat, setat, pricat...
... sijeliti oko vatre, filozofirati o smislu zivota, Morgan ce navlaciti na covjekoljublje Rick ni da cuje, onda ce se podijeliti u misljenju, osnovace stranke, Alexandrijski Revolucionarni Front i Revolucionarni Front Alexandrije, imace izbore, prebrojavanje glasova, sukobe medju frakcijama, promjene stanackih dresova, otcjepljenje dijelova jedne stranke u Najrevolucionarniji Front Alexandrije i odliv clanova stranke, vanredni kongres i izbor lidera, dok Carl ne stasa u punoljetnog junca a onda ce on sa govornice gorljivo poruciti Das Surviveristische Ungeheuer, dem sie die alexandriäischen Nationen ausliefern wollen, wird sie und ihre Völker dereinst selbst zerfetzen. Der Negan aber wird nicht die alexandriäischen Völker ausrotten, sondern er wird das Opfer seines eigenen Anschlages sein....
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#6530 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dale cooper »

ExNihilo wrote:Bilo bi zanimljivo vidjeti Neganovu reakciju dok mu Morgan prosipa new age filozofiju. :D
Završilo bi se sasvim sigurno ovako:

Image

:mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#6531 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

turbofolk wrote:Eh pročitah zanimljiv komentar na jubitubiju:
:lol: :lol: :lol:

Maybe Negan won't kill anyone because every life is precious

Lik koji je napiso ima Morgana na avataru 
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 102837
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6532 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Logovan »

Da nije ovaj što se pozdravlja sa Morganom, nešto u rodu sa Abrahamom? :D
Image
sha_ba
Posts: 55937
Joined: 17/11/2011 12:16

#6533 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sha_ba »

kad je zadnja epizoda :? :mrgreen:
last mohicans
Posts: 18267
Joined: 09/08/2012 23:19

#6534 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by last mohicans »

sha_ba wrote:kad je zadnja epizoda :? :mrgreen:
Sezona završena.Nema epizoda do jeseni.
sha_ba
Posts: 55937
Joined: 17/11/2011 12:16

#6535 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sha_ba »

last mohicans wrote:
sha_ba wrote:kad je zadnja epizoda :? :mrgreen:
Sezona završena.Nema epizoda do jeseni.
:thumbup: :-D
last mohicans
Posts: 18267
Joined: 09/08/2012 23:19

#6536 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by last mohicans »

Fear The Walking Dead se nastavlja od ponedjeljka.Pa mozes to pratiti.Tematika je ista, gdje je fokus na sami pocetak zombi apokalipse.
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#6537 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by r_faruk »

propustio sam 20 epizoda stripa, jel jos uvijek izlaze po dva mjesecno ?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#6538 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by ExNihilo »

Jedna mjesečno, kao i uvijek. To sa dvije ep. mjesečno je bio eksperiment negdje u 2014., i trajao je 6 mjeseci.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#6539 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote:Jedna mjesečno, kao i uvijek. To sa dvije ep. mjesečno je bio eksperiment negdje u 2014., i trajao je 6 mjeseci.
Kakav ti je Fear the Walking Dead? Mozel' proc'? :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#6540 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by ExNihilo »

Tito_i_Partija wrote:
ExNihilo wrote:Jedna mjesečno, kao i uvijek. To sa dvije ep. mjesečno je bio eksperiment negdje u 2014., i trajao je 6 mjeseci.
Kakav ti je Fear the Walking Dead? Mozel' proc'? :D
Pisao sam na FTWD temi. Počelo je fino, prve 2-3 ep. su bile dosta dobre. Onda se rasplinulo totalno. Ali, eto, gledalo se, a gledat će se i druga sezona. :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51268
Joined: 29/06/2011 23:39

#6541 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dječak sa šibicama »

Mogla bi biti interesantna druga sezona Fear TWD, izgleda ce biti u avionu. To ne moze biti dosadno, jedino ako Samuel Jackson ne uleti sa zmijama :roll: :D
User avatar
Pandakonda
Posts: 6120
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#6542 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

dječak sa šibicama wrote:Mogla bi biti interesantna druga sezona Fear TWD, izgleda ce biti u avionu. To ne moze biti dosadno, jedino ako Samuel Jackson ne uleti sa zmijama :roll: :D
Buraz pomješao si ti nešto, druga sezona FTWD ti je na brodu, a u avionu je bio Flight 462, to ti je mini serijal koji se emitovao po 5 minuta tokom reklama u kojem prate jednu grupu ljudi (u avionu), i neko iz te grupe će se priključit ovima u FTWD.
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#6543 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Yapi Yapo »

na brodu? sviđa mi se
User avatar
Pandakonda
Posts: 6120
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#6544 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Yapi Yapo wrote:na brodu? sviđa mi se
Yep, sjećaš se da je onaj crnjo u zadnjoj epizodi rekao da idu na njegovu jahtu. On je barem pametan pa je skontao da zombiji ne mogu plivat :D
User avatar
turbofolk
Posts: 3238
Joined: 13/05/2014 09:37

#6545 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by turbofolk »

Fear TWD nisam još pogledo.
Pogledo sam ponovo ove najskorije epizode šeste sezone TWD. Nekoliko postova ranije sam zajedno sa vama srao po Morganu i njegovim sranjima, ali gledajući ponovo neke njegove momente, razmišljam da bi upravo on mogao biti jedan od klučnih likova sedme sezone. Svaki život je dragocjen, jest al u ... znate već u čemu. Međutim, kad je bila mobilizacija u crkvi, da se ide rokat Neganove ljude, jedini Morgan upozorava na opasnost i govori: Mi to ne radimo (ili nešto slično tome). Zaletili su se, pobili ljude na spavanju, ljude koji im (još uvijek) ništa nisu uradili i time na sebe navukli neviđen bijes Negana i njegove ekipe.
Ne znamo ko je platio cijenu u zadnjoj epizodi, ali ko god da je, njegov ili njen život je vrijedniji od onog masakra u onoj istraživačkoj stanici (čemu već). Samim tim životi i ovih pobijenih Neganovih ljudi su imali neku vrijednost, pa otud ima smisla ono Morganovo o dragocjenosti svakog života. Argument na strani Morgana je i taj što je upravo naišao na jednu miroljubivu ekipu, koja razmišlja slično kao on i mislim da će njihova uloga u nastavku biti vrlo značajna.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51268
Joined: 29/06/2011 23:39

#6546 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dječak sa šibicama »

Pa bas i nisu navukli bijes Negana na sebe, da jesu pobio bi ih sve, covjek je jasno rekao "naljutili ste me, ali..." uradice ono sto je i mislio uraditi, pretvorice ih u svoje roblje.

To bi im bilo i ovako i onako.

Sudeci po kapacitetima kojima raspolaze, nisu ga bas previse oslabili napadom na onu bazu. Ubice jednog od njih kao kaznu i upozorenje za unaprijed, i poslati ih nazad u Alexandriju da rade za njega.
Sad je samo pitanje kako ce scenaristi rijesiti problem koji su sami kreirali, pobijediti Negana je kako sad izgleda nemoguca misija. Guverner je bio mila majka, sef komsijskog tabora, niko i nista. Negan je kako god okrenes, direktor svemira.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#6547 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by ExNihilo »

Tako što će formirati alijansu sa drugim grupama.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51268
Joined: 29/06/2011 23:39

#6548 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dječak sa šibicama »

I opet ce morati pobiti sve ili vecinu Neganovih ljudi, tako da Morganova humana prica nema smisla u novom svijetu anarhije i bezakonja.

Bar u seriji TWD.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#6549 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by ExNihilo »

Pa nije baš tako, ali neću da spoilam.
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#6550 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sizifinho »

ljudi zaboravljaju, zbog lose editovane posljednjr epizode, da je i Morgan shvatio da su neki zivoti vazniji od drugih. Moment kad sasipa barut u covu koji je mucio carol je trebao imat vecu vrijednost nrgo sto je imao u onakvom formatu, pokusavajuci se nadmetati s Rickovim storylineom... bolje bi bilo da su carol nastavili u drugoj sezoni..
Post Reply