Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6526 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:ma ima onaj namjenski sprej na svakoj pumpi ali je poskup....
Pogledat cu ima l' kakav namjenski sprej, pa mozda pokusati ocistiti za pocetak.

poslano sa Sonija Ze
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#6527 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

konektovan wrote:
Bakir1 wrote:ma ima onaj namjenski sprej na svakoj pumpi ali je poskup....
Pogledat cu ima l' kakav namjenski sprej, pa mozda pokusati ocistiti za pocetak.

poslano sa Sonija Ze
ako ne nadjes onda moze i i s ovim

http://wd40specialist.com/products/contact-cleaner
Image

Image
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#6528 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

ne znam cijene ovih ali je slican sprej u conradu kostao prilicno, u obiju je cini mi se 9 maraka (odjel struje, sijalica, gdje su alarmi i kablovi)
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#6529 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

drugi je 5,5KM u FIS-u
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6530 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ma ima njih, taj wd je najskuplji ja mislim, oko 20 KM kosta, a ovi abro su dosta jeftiniji.

poslano sa Sonija Ze
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#6531 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

Treba imati u vidu da ti za ovaj poduhvat uopće ne treba nešto što je 'contact cleaner'. Ok, očisti ti kontakte konektora, ali ključno je očistiti sam senzor (njegovo tijelo) koji nema veze sa električnim kontaktima koje 'poboljšavaju' ovi sprejevi.

Vjerujem da ne previše jak alkohol to rješava bez problema - i puno bolje od ovih stvari.
User avatar
spree
Posts: 8667
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#6532 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by spree »

Vozim scenica 2 1.6 16v i uvijek kada dodjem na 2000 obrtaja cuje se nekakav cudan zvuk. Kao da grebe nesto. To bude do nekih 2300 obrtaja i onda prestane, doduse kad je hladan cuje se na malo vecem rasponu. Sta bi to moglo biti?

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#6533 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

konektovan wrote:
Bakir1 wrote:ma ima onaj namjenski sprej na svakoj pumpi ali je poskup....
Pogledat cu ima l' kakav namjenski sprej, pa mozda pokusati ocistiti za pocetak.

poslano sa Sonija Ze
Kad si zadnji put nešto očistio bolan :D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#6534 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

kB27 wrote:Treba imati u vidu da ti za ovaj poduhvat uopće ne treba nešto što je 'contact cleaner'. Ok, očisti ti kontakte konektora, ali ključno je očistiti sam senzor (njegovo tijelo) koji nema veze sa električnim kontaktima koje 'poboljšavaju' ovi sprejevi.

Vjerujem da ne previše jak alkohol to rješava bez problema - i puno bolje od ovih stvari.
alkohol rješava puno stvari :mrgreen: :pijani:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#6535 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

kB27 wrote:Treba imati u vidu da ti za ovaj poduhvat uopće ne treba nešto što je 'contact cleaner'. Ok, očisti ti kontakte konektora, ali ključno je očistiti sam senzor (njegovo tijelo) koji nema veze sa električnim kontaktima koje 'poboljšavaju' ovi sprejevi.

Vjerujem da ne previše jak alkohol to rješava bez problema - i puno bolje od ovih stvari.
Znači, ti tvrdiš da rakija ne pomaže :-) :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#6536 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

quarterback wrote:
kB27 wrote:Treba imati u vidu da ti za ovaj poduhvat uopće ne treba nešto što je 'contact cleaner'. Ok, očisti ti kontakte konektora, ali ključno je očistiti sam senzor (njegovo tijelo) koji nema veze sa električnim kontaktima koje 'poboljšavaju' ovi sprejevi.

Vjerujem da ne previše jak alkohol to rješava bez problema - i puno bolje od ovih stvari.
alkohol rješava puno stvari :mrgreen: :pijani:
Posebno glavobolju :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6537 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

condy wrote:
konektovan wrote:
Bakir1 wrote:ma ima onaj namjenski sprej na svakoj pumpi ali je poskup....
Pogledat cu ima l' kakav namjenski sprej, pa mozda pokusati ocistiti za pocetak.

poslano sa Sonija Ze
Kad si zadnji put nešto očistio bolan :D
Jutros ocistio stan, cakum pakum, stelexi, daxovi radili.[emoji1] Ma meni drago sto sam ja nesto konkretno uradio i nasao problem, bar tako mislim, jer niti jedan majstor do sad to nije ni pokusao da uradi, da provjeri njegovo stanje.

poslano sa Sonija Ze
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6538 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

kB27 wrote:Treba imati u vidu da ti za ovaj poduhvat uopće ne treba nešto što je 'contact cleaner'. Ok, očisti ti kontakte konektora, ali ključno je očistiti sam senzor (njegovo tijelo) koji nema veze sa električnim kontaktima koje 'poboljšavaju' ovi sprejevi.

Vjerujem da ne previše jak alkohol to rješava bez problema - i puno bolje od ovih stvari.
Pa taj originalni sprej i jeste za sam senzor, i sluzi za njegovo cišcenje. Ovi sprejevi su za kontakt, a ko zna, mozda i oni prave problem. Dosta raje je to radilo samo sa kontaktima i na kraju rijesili problem.

poslano sa Sonija Ze
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6539 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

spree wrote:Vozim scenica 2 1.6 16v i uvijek kada dodjem na 2000 obrtaja cuje se nekakav cudan zvuk. Kao da grebe nesto. To bude do nekih 2300 obrtaja i onda prestane, doduse kad je hladan cuje se na malo vecem rasponu. Sta bi to moglo biti?

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
Varijabilna remenica, odnosno solenoid varijabilne remenice. Zna i bregasta dobiti po nosu ako se maltretira lošim uljem.
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#6540 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

konektovan wrote:
kB27 wrote:Treba imati u vidu da ti za ovaj poduhvat uopće ne treba nešto što je 'contact cleaner'. Ok, očisti ti kontakte konektora, ali ključno je očistiti sam senzor (njegovo tijelo) koji nema veze sa električnim kontaktima koje 'poboljšavaju' ovi sprejevi.

Vjerujem da ne previše jak alkohol to rješava bez problema - i puno bolje od ovih stvari.
Pa taj originalni sprej i jeste za sam senzor, i sluzi za njegovo cišcenje. Ovi sprejevi su za kontakt, a ko zna, mozda i oni prave problem. Dosta raje je to radilo samo sa kontaktima i na kraju rijesili problem.

poslano sa Sonija Ze
To da. :) Ima sprej za elektroniku (kontakte) i njega ima na svakom koraku, a ima i sprej za MAF senzor koji je dosta teže naći. Kako god okreneš, čim god očistiš ne može biti gore nego što je bilo. :mrgreen: Nego sam napomenuo čisto da ne kupuješ sprej za elektroniku ako ga već nemaš. :)
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#6541 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

konektovan wrote: Jutros ocistio stan, cakum pakum, stelexi, daxovi radili.[emoji1] Ma meni drago sto sam ja nesto konkretno uradio i nasao problem, bar tako mislim, jer niti jedan majstor do sad to nije ni pokusao da uradi, da provjeri njegovo stanje.

poslano sa Sonija Ze
:thumbup: :thumbup:
Kako sam se ja uživio kad sam prvi put zamjenio filtere. Ma kakvi majstori, niko mi nije bio ravan. Bio mi zaključan dvd od navigacije, ja htio promjenit dvd, pa po netu skontao da mi je tipka od pleyera zaključana i da je dijagnostikom moraš otključati, i odem električaru nije to znao čudno mu bilo kako ne može izbacit dvd, kaže aaaa ok i donese laptop prikopčaga i reče hajde otključaj je majstore :cry: :D

On je otključao a ja sam bio teoretski potkovan :-D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6542 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

koliko naplacujes ciscenje stana :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#6543 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

:lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6544 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:koliko naplacujes ciscenje stana :D
To moja zena samo zna, i na koji nacin naplacujem. :lol:

Nego, valja li ovo???
Liqui Moly sprej za čišćenje senzora zr ... 056/809186
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#6545 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

Ma valja. :mrgreen: E jes' ga lola preveo na bosanski, jebo on sebe. Senzor zračne mase :roll:
User avatar
spree
Posts: 8667
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#6546 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by spree »

direstraits0078 wrote:
spree wrote:Vozim scenica 2 1.6 16v i uvijek kada dodjem na 2000 obrtaja cuje se nekakav cudan zvuk. Kao da grebe nesto. To bude do nekih 2300 obrtaja i onda prestane, doduse kad je hladan cuje se na malo vecem rasponu. Sta bi to moglo biti?

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
Varijabilna remenica, odnosno solenoid varijabilne remenice. Zna i bregasta dobiti po nosu ako se maltretira lošim uljem.
Hvala na odgovoru [emoji106] . Ma desi mi se nakada kada palim, pa cudno zavergla pa se ugasi. Jel smijem voziti tako? Sljedece godine planiram veliki servis pa bi i to uradio usput. Jel mi kasno cekati do tada? I znas li otprilike koliko bi to kostalo?

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#6547 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

kB27 wrote:Ma valja. :mrgreen: E jes' ga lola preveo na bosanski, jebo on sebe. Senzor zračne mase :roll:
imao jedini kvar do sada na focusu prije 7 godina, u F ACu kazu crkao trotil senzor...

zaguglam ja sta bi to moglo biti kad ono throttle senzor...

:cry:
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#6548 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

:lol: :lol: :lol:

Trotil je jebeni TNT ako se ne varam, taj stvarno nije normalan. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6549 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

kB27 wrote:[emoji38] [emoji38] [emoji38]

Trotil je jebeni TNT ako se ne varam, taj stvarno nije normalan. :mrgreen:
Ma ljudi ne poznaju strane jezike hebiga, ne treba im zbog tog zamjeriti. Mala zamjena slova i eto ga eksploziv.[emoji1]

poslano sa Sonija Ze
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#6550 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

Slažem se, bolje tako nego da ti poliglota koji nema veze o autima popravlja kvar. :P
Post Reply