Nisi skontao poentu biti gospodaspreca wrote:Ajd molim te reci kad su to oni za nas bili gospoda ili bilo ko iz Varsavskog ugovora ...Kada?....jesil ikad bio u Ceskoj do 90te....ljudi nemoj te pricati napamet.......Dobro se sjecam negdje 85 ta Bol na Bracu sjedi 5 cehinja i pije jednu kolu a mi se odvaljujemo raznim picima i rostiljem po restoranima...jarane smanji ribu...a da ti nepricam kao su mnogi sa 100-150 njemackih maraka isli u cehoslovacku na 7 dana da se provedu ili sta se je moglo kupiti u Madjarskoj za Vegetu ili stare farmerkedetroit-mercy wrote: Slusaj jarane, mi nismo bili Amerika za Cesku i Slovacku ne zbog Tite nego zbog Rusa koji su ubili svaki pojam u tim narodima i koji su ih muzli ko sansku kozu. Cesi i Slovaci i u najjadnijim vremenima su bili gospoda za balakanoide koji su se preko noci najeli malo hljeba pa nisu znali kud bi.
E onda kad se je pustilo vidilo se kako su brzo Cesi i Slovaci brzo dosli na svoje a koliko nama treba da dodjemo na svoje. Ne mozes ti ubiti stoljeca kulture u nekome isto kao sto ne moze promijeniti ni stoljeca nekulture za kratko vrijeme.
juga 1950.-1990.
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#6526 Re: juga 1950.-1990.
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#6527 Re: juga 1950.-1990.
Jet, ali zato su nam o ona doba sela bila razvijena i lijepaspreca wrote:Da se to nije desilo danas bi nasa sela bila jos ljepsa i razvijenija ali demokrate nas bas usrecise....oca im yebemdetroit-mercy wrote: Sve ja to znam ali to ti je i proces odumiranja sela i manjih mjesta koji bi se sigurno desio i bez rata. Od 10 duluma zemlje se ne moze zivjeti, moze se samo prezivljavati. Danas ljudi nece da zive vise takvim zivotom, danas niko nece da zivi u nekom zaseoku gde sa prvim aksamo zivog roba ne mozes vidjeti. Ljudi odlaze u vece centre i to je proces koji bi se desio i sa titom.
Haj spreca ne zajebavaj, znas kako su selo naguzili i kako se je gledalo na seljaka, ko na "element".
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#6528 Re: juga 1950.-1990.
Bi garant, i danas bi vegetom zavodili madjarice.spreca wrote:Da se to nije desilo danas bi nasa sela bila jos ljepsa i razvijenija ali demokrate nas bas usrecise....oca im yebemdetroit-mercy wrote: Sve ja to znam ali to ti je i proces odumiranja sela i manjih mjesta koji bi se sigurno desio i bez rata. Od 10 duluma zemlje se ne moze zivjeti, moze se samo prezivljavati. Danas ljudi nece da zive vise takvim zivotom, danas niko nece da zivi u nekom zaseoku gde sa prvim aksamo zivog roba ne mozes vidjeti. Ljudi odlaze u vece centre i to je proces koji bi se desio i sa titom.
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#6529 Re: juga 1950.-1990.
Velis njegovi pulenciciDozer wrote:Jarane, pricas o vremenu nakon 1988... Tada vec uveliko nije bilo Tita, a njegovi pulencici su vec kolo vodili. I cim su poceli, sve je krenulo strmoglavo dole.detroit-mercy wrote:]
Danasnji nisu bili na vlasti osamdesetih, ne lupetaj bezveze. Da su ovi danasnji nesposobni to priznajem, to i nije neki uspijeh, tesko da ko moze biti vako nesposoban
![]()
Druga stvar, nas ekonomski system (Titin) je grohnuo i dolazile su reforme koje su nas uvodile u kapitalizam i trzisnu ekonomiju. Nas sreca ili nesreca je da je kod nas dosao rat pa sve svaljujemo na njega ali veliki bi lomovi nastali u drustvu samom tranzicijom. Mi bi imali odljev stanovnistva ako ne ravan danasnjem onda sigurno i veci, jer vise od pola firmi nam je bilo u kurcu.
Drzava propala, sistem se raspao, napustili taj sistem kad se je pokazalo da vise ne fercera. I onda ti ono dodje i prica kako je sve valjalo.
Valjalo je tebi, valjalo mozda za jos ne znam koliko njih ali generalno sistem je otisao u kurac, i sta sad tu nije jasno.
To, valjda, znamo svi...
Markoviceve reforme su uredno sjebali, a da su prosle onako kako su bile pocele, skroz bi druga prica bila. Ali, nije im bilo u cilju da te reforme prodju jer bi vrlo brzo popravile sve sto su oni ciljano sjebali.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#6530 Re: juga 1950.-1990.
Naravno da se je islo vani i za Titina vakta......ali danas se masovno iseljavamo......cijele porodice odlaze....danasnja politika i politicari vrse genocid nad narodom....danasnji odlazak nemozemo porediti sa onim iz Yuge.....tad je neko iz kuce bio vani a danas u njemacoj imas vise od pola sela na jednom mjestu zasto li je to tako?...pa valjda zbog toga sto narod spasava goli zivot...mi koji smo vani to ne razumijemo kako je to kad se nema ,oni to najbolje znajuMaraschino wrote:Jebes Bakira. Nece ni on jos dugo, nego hocu da kazem da je ovo postalo pomodno ''idemo vani'' a vani sve med i mlijeko.spreca wrote:A vidi danasnjeg rahatluka![]()
![]()
Bakirovog
![]()
U Titino vrijeme se islo vani, u vecini slucajeva spavalo se po barakama, stedilo i slalo u Jugu. Danas gdje god odes i da nadjes posao dok sve poplacas upitno je sta ce ti ostati ali furka je ici vani.
Mi se zdrobismo pisajuci na drugoj temi koliko se puno trazi raznih zanimanja.
- Dozer
- Posts: 32995
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#6531 Re: juga 1950.-1990.
A, sta rece lik...ne moze se zivjeti od 10 duluma zemlje...
Ne moze ko nece jarane. Ljudi i te kako lijepo zive i od 2-3 duluma, a ne od 10. Ali, nije "in" raditi na zemlji i zivjeti od toga. Bolje je na asfaltu, u nekom stancicu, placati preskupe rezije i biti "medju svojima", a nemati hljeba kako treba...
Ne moze ko nece jarane. Ljudi i te kako lijepo zive i od 2-3 duluma, a ne od 10. Ali, nije "in" raditi na zemlji i zivjeti od toga. Bolje je na asfaltu, u nekom stancicu, placati preskupe rezije i biti "medju svojima", a nemati hljeba kako treba...
Last edited by Dozer on 24/01/2018 21:14, edited 1 time in total.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#6532 Re: juga 1950.-1990.
a danas mi idemo u madjarsku za jeftinim namirnicama i ne jebe nas niko ni 2% i odnose prema nama kao prema ciganimaFudo387 wrote:Bi garant, i danas bi vegetom zavodili madjarice.spreca wrote:Da se to nije desilo danas bi nasa sela bila jos ljepsa i razvijenija ali demokrate nas bas usrecise....oca im yebemdetroit-mercy wrote: Sve ja to znam ali to ti je i proces odumiranja sela i manjih mjesta koji bi se sigurno desio i bez rata. Od 10 duluma zemlje se ne moze zivjeti, moze se samo prezivljavati. Danas ljudi nece da zive vise takvim zivotom, danas niko nece da zivi u nekom zaseoku gde sa prvim aksamo zivog roba ne mozes vidjeti. Ljudi odlaze u vece centre i to je proces koji bi se desio i sa titom.
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#6533 Re: juga 1950.-1990.
Iskreno, meni ona mjesta u dolini Sprece ne izgledaju nimalo siromasno niti zaostalo. Ondje je zadnjih godina bio pravi bum. Od objekata do malih firmi, imas svega jebiga.spreca wrote:Da se to nije desilo danas bi nasa sela bila jos ljepsa i razvijenija ali demokrate nas bas usrecise....oca im yebemdetroit-mercy wrote: Sve ja to znam ali to ti je i proces odumiranja sela i manjih mjesta koji bi se sigurno desio i bez rata. Od 10 duluma zemlje se ne moze zivjeti, moze se samo prezivljavati. Danas ljudi nece da zive vise takvim zivotom, danas niko nece da zivi u nekom zaseoku gde sa prvim aksamo zivog roba ne mozes vidjeti. Ljudi odlaze u vece centre i to je proces koji bi se desio i sa titom.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#6534 Re: juga 1950.-1990.
evo ja imam 70 duluma ....dacu mu nek dvije godine dzaba koristi samo nek malo iskrci sto je zaraslo u sikaru...Dozer wrote:A, sta rece lik...me ,pze se zivjeti od 10 duluma zemlje...![]()
Ne moze ko nece jarane. Ljudi i te kako lijepo zive i od 2-3 duluma, a ne od 10. Ali, nije "in" raditi na zemlji i zivjeti od toga. Bolje je na asfaltu, u nekom stancicu, placati preskupe rezije i biti "medju svojima", a nemati hljeba kako treba...
- Dozer
- Posts: 32995
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#6535 Re: juga 1950.-1990.
Postoji li gora vrsta ljudi od onih kojima das sve, a oni ti se iza ledja popisaju na to?detroit-mercy wrote: Velis njegovi pulencici
E, to su ti svi oni sto sjebase Jugu, a koji i danas vladaju. Ti ih nazivaj kako hoce, za mene su to najobicnije sline od ljudi, bezvrijedni nesposobnjakovici, najobicniji ljudski sljam.
Da, u to spadaju svi redom, od Slobe, preko Tudjmana i Alije, do ovih danasnjih "prvih u ovih i onih". Smradova....
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#6536 Re: juga 1950.-1990.
Spreca, ti si se opasne votke namemio. 
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#6537 Re: juga 1950.-1990.
Ovo sto sada imamo ne moze se ni sa cim porediti sve dok ne pokupimo EU sistem.Dozer wrote:Lupetas jarane, k'o Makso po diviziji...
Ali, hajde... Daj nam ti nabroji sve sto je danas bolje po onim parametrima koje ranije navedoh, dakle - ekonomija, obrazovanje, sigurnost, zdravstvo.
Ali, podrazumijeva se, ne k'o Fudo floskularno, nego nam daj te parametre koji se ticu navedenih segmenata.
Kakva ba ekonimija u Titino vrijeme. Preljevalo se iz supljeg u prazno. Bijedno se i tada zivjelo. To ne mogu tvrditi za kategorije politicara, vojnih lica i njihovih clanova familije, pojedini cinovnici.
Obrazovanje jeste bilo dobro dok se nije nagomilalo kadra pa vise nisu znali sta ce sa istim.
Sigurnost po onim uzusima uspjesna je u cijelom svijetu samo je drugacije zovu.
Zdravstvo, nemoj samo argument ''dzaba''. nista nije bilo dzaba nego se placalo kao i obrazovanje samo na drugi nacin nego danas. Neko spomenu zubara, pa jebo te zub, na 100K stanovnika 3-5 zubara i to u domovima zdravlja i samo ako imas stele onda ce ti posvetiti paznju. Na 40k stanovnika dolazio zubar cetvrtkom.
...tako da nista nije sjajno(osim privilegovanih kao i danas)
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#6538 Re: juga 1950.-1990.
A to bi ti odredjivao kako ko treba da zivi, sto ti onda ne ides na dva duluma zemlje u neku pripizdinu da zivis tamo.Dozer wrote:A, sta rece lik...me ,pze se zivjeti od 10 duluma zemlje...![]()
Ne moze ko nece jarane. Ljudi i te kako lijepo zive i od 2-3 duluma, a ne od 10. Ali, nije "in" raditi na zemlji i zivjeti od toga. Bolje je na asfaltu, u nekom stancicu, placati preskupe rezije i biti "medju svojima", a nemati hljeba kako treba...
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#6539 Re: juga 1950.-1990.
Glede sela, nije mu bilo sjajno onda, ali zato im je sad odlicno... Imaju regresovanu naftu...detroit-mercy wrote:Jet, ali zato su nam o ona doba sela bila razvijena i lijepaspreca wrote:Da se to nije desilo danas bi nasa sela bila jos ljepsa i razvijenija ali demokrate nas bas usrecise....oca im yebemdetroit-mercy wrote: Sve ja to znam ali to ti je i proces odumiranja sela i manjih mjesta koji bi se sigurno desio i bez rata. Od 10 duluma zemlje se ne moze zivjeti, moze se samo prezivljavati. Danas ljudi nece da zive vise takvim zivotom, danas niko nece da zivi u nekom zaseoku gde sa prvim aksamo zivog roba ne mozes vidjeti. Ljudi odlaze u vece centre i to je proces koji bi se desio i sa titom.. Kako je isla ona parola, radnici, postena inteligencija i seljaci.
Haj spreca ne zajebavaj, znas kako su selo naguzili i kako se je gledalo na seljaka, ko na "element".
Glede budalastine sa tornjevina velikih vrijednosti (opranih ratnih nasih para), koji su vrijedniji nego SA infrastruktura sve skupa, nek malo pogleda cijene i troskovnike infrastrukturne gradnje u odnosu na visokogradnju... Ni blizu... O vrijednosti izgradjenog npr. samo za Olimpijadu, ne mogu Bakir i Scepo ni nakrasti koliki je to zahvat... Ovi danasnji ne bi znali ni na papiru, ni AutoCad-om nacrtati sta je tada izgradjeno...
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#6540 Re: juga 1950.-1990.
detroit-mercy wrote:Iskreno, meni ona mjesta u dolini Sprece ne izgledaju nimalo siromasno niti zaostalo. Ondje je zadnjih godina bio pravi bum. Od objekata do malih firmi, imas svega jebiga.spreca wrote:Da se to nije desilo danas bi nasa sela bila jos ljepsa i razvijenija ali demokrate nas bas usrecise....oca im yebemdetroit-mercy wrote: Sve ja to znam ali to ti je i proces odumiranja sela i manjih mjesta koji bi se sigurno desio i bez rata. Od 10 duluma zemlje se ne moze zivjeti, moze se samo prezivljavati. Danas ljudi nece da zive vise takvim zivotom, danas niko nece da zivi u nekom zaseoku gde sa prvim aksamo zivog roba ne mozes vidjeti. Ljudi odlaze u vece centre i to je proces koji bi se desio i sa titom.
Ali jarane zajDi malo u dubijan
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#6541 Re: juga 1950.-1990.
sprecaspreca wrote:Da se to nije desilo danas bi nasa sela bila jos ljepsa i razvijenija ali demokrate nas bas usrecise....oca im yebemdetroit-mercy wrote: Sve ja to znam ali to ti je i proces odumiranja sela i manjih mjesta koji bi se sigurno desio i bez rata. Od 10 duluma zemlje se ne moze zivjeti, moze se samo prezivljavati. Danas ljudi nece da zive vise takvim zivotom, danas niko nece da zivi u nekom zaseoku gde sa prvim aksamo zivog roba ne mozes vidjeti. Ljudi odlaze u vece centre i to je proces koji bi se desio i sa titom.
nikad sela nisu bolje uredjena nego danas. danas selo ima kompletnu infrastrukturu.
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#6542 Re: juga 1950.-1990.
Maraschino wrote:Ovo sto sada imamo ne moze se ni sa cim porediti sve dok ne pokupimo EU sistem.Dozer wrote:Lupetas jarane, k'o Makso po diviziji...
Ali, hajde... Daj nam ti nabroji sve sto je danas bolje po onim parametrima koje ranije navedoh, dakle - ekonomija, obrazovanje, sigurnost, zdravstvo.
Ali, podrazumijeva se, ne k'o Fudo floskularno, nego nam daj te parametre koji se ticu navedenih segmenata.
Kakva ba ekonimija u Titino vrijeme. Preljevalo se iz supljeg u prazno. Bijedno se i tada zivjelo. To ne mogu tvrditi za kategorije politicara, vojnih lica i njihovih clanova familije, pojedini cinovnici.
Obrazovanje jeste bilo dobro dok se nije nagomilalo kadra pa vise nisu znali sta ce sa istim.
Sigurnost po onim uzusima uspjesna je u cijelom svijetu samo je drugacije zovu.
Zdravstvo, nemoj samo argument ''dzaba''. nista nije bilo dzaba nego se placalo kao i obrazovanje samo na drugi nacin nego danas. Neko spomenu zubara, pa jebo te zub, na 100K stanovnika 3-5 zubara i to u domovima zdravlja i samo ako imas stele onda ce ti posvetiti paznju. Na 40k stanovnika dolazio zubar cetvrtkom.Ko da je bila nuklearna nauka.
...tako da nista nije sjajno(osim privilegovanih kao i danas)
dje si ti zivio, u kojoj zemji i kada?
znas li sta su energoinvest, unis, hidrogradnja, famos, upi... da ti ne kopiram onu sliku sa pocetka teme
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#6543 Re: juga 1950.-1990.
Raspad juge je poceo puno prije i Slobe i Alije, ovo je bio samo zavrsni cin. Raspad juge je poce ti se nisi ni rodio. Ali zbog nekog razloga lakes ti je priznati da je sve bilo ko u bajci dok je zemljom bog hodioDozer wrote:Postoji li gora vrsta ljudi od onih kojima das sve, a oni ti se iza ledja popisaju na to?detroit-mercy wrote: Velis njegovi pulencici
E, to su ti svi oni sto sjebase Jugu, a koji i danas vladaju. Ti ih nazivaj kako hoce, za mene su to najobicnije sline od ljudi, bezvrijedni nesposobnjakovici, najobicniji ljudski sljam.
Da, u to spadaju svi redom, od Slobe, preko Tudjmana i Alije, do ovih danasnjih "prvih u ovih i onih". Smradova....
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#6544 Re: juga 1950.-1990.
Fudo387 wrote:Spreca, ti si se opasne votke namemio.
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#6545 Re: juga 1950.-1990.
Sto ti ne ides na 70 duluma, sto se handris po inostranstvuspreca wrote:evo ja imam 70 duluma ....dacu mu nek dvije godine dzaba koristi samo nek malo iskrci sto je zaraslo u sikaru...Dozer wrote:A, sta rece lik...me ,pze se zivjeti od 10 duluma zemlje...![]()
Ne moze ko nece jarane. Ljudi i te kako lijepo zive i od 2-3 duluma, a ne od 10. Ali, nije "in" raditi na zemlji i zivjeti od toga. Bolje je na asfaltu, u nekom stancicu, placati preskupe rezije i biti "medju svojima", a nemati hljeba kako treba...
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#6546 Re: juga 1950.-1990.
Zivio u Jugi i radio u najvecem gigantu. Jako dobro znam kako se i sta radilo. Ti meni ja cu tebi(ne licno nego za firmu). Poslovalo se u vecini slucajeva pozitivno ali sve je to bila ''dogovorena'' ekonomija.uglavnomja wrote:
![]()
dje si ti zivio, u kojoj zemji i kada?
znas li sta su energoinvest, unis, hidrogradnja, famos, upi... da ti ne kopiram onu sliku sa pocetka teme
Kako ne shvatate da nema niti ce ikada vise biti velikih.(rusice ih konkurencija-Agrokor) Ljudi jos uvijek cekaju da im Tito napravi fabriku i da odmah posao dobije njih 300.
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#6547 Re: juga 1950.-1990.
Spreca, danas ljudi vise nece da zive kao sto su zivjeli nekada. Danas neko kada ode vani nece vise da spava u baraci dok su mu zena i djeca u BiH. Proslo je to. Ja imam familiju jos o prije rata vani, moj tetak, ne jedan nego vise njih su zivjeli tako. Znas sta njihova djeca, moji rodjaci kazu, nema od toga nista, ja bez svoje porodice necu da budem ni dana, kako je meni tamo tako je i njima. Jer su ljudi vidjeli da se je godina ili dvije dok se kuca ne napravi i auto kupi pretvaralo u do "penzije". Danas mladi ljudi vise nece tako, nece baraka, odvojenog zivota, vidjanja od Bozica do Bozica i slicno.spreca wrote:Naravno da se je islo vani i za Titina vakta......ali danas se masovno iseljavamo......cijele porodice odlaze....danasnja politika i politicari vrse genocid nad narodom....danasnji odlazak nemozemo porediti sa onim iz Yuge.....tad je neko iz kuce bio vani a danas u njemacoj imas vise od pola sela na jednom mjestu zasto li je to tako?...pa valjda zbog toga sto narod spasava goli zivot...mi koji smo vani to ne razumijemo kako je to kad se nema ,oni to najbolje znajuMaraschino wrote:Jebes Bakira. Nece ni on jos dugo, nego hocu da kazem da je ovo postalo pomodno ''idemo vani'' a vani sve med i mlijeko.spreca wrote:A vidi danasnjeg rahatluka![]()
![]()
Bakirovog
![]()
U Titino vrijeme se islo vani, u vecini slucajeva spavalo se po barakama, stedilo i slalo u Jugu. Danas gdje god odes i da nadjes posao dok sve poplacas upitno je sta ce ti ostati ali furka je ici vani.
Mi se zdrobismo pisajuci na drugoj temi koliko se puno trazi raznih zanimanja.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#6548 Re: juga 1950.-1990.
Pa bolan ne zivi se od asvalta.....eto u tite nismo imali interneta i mobila...ljudi danasnja sela su takva zahvaljujuci uglavnom dijaspori i humanitarnoj koju nam je svijet davao a ovi nasi i to uspijevali krasti i otimati.....ljudi su ostali bez duse..bez osmjeha na licu probaj te nekad obicnom covjeku "zaviriti"u dusuMaraschino wrote:
sprecane jebi ale
nikad sela nisu bolje uredjena nego danas. danas selo ima kompletnu infrastrukturu.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#6549 Re: juga 1950.-1990.
a stacu kad smo u titino vrijeme bili nepismenidetroit-mercy wrote: Sto ti ne ides na 70 duluma, sto se handris po inostranstvu.
- muha_sa
- Posts: 140369
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#6550 Re: juga 1950.-1990.
zar neko živi na seluspreca wrote:Pa bolan ne zivi se od asvalta.....eto u tite nismo imali interneta i mobila...ljudi danasnja sela su takva zahvaljujuci uglavnom dijaspori i humanitarnoj koju nam je svijet davao a ovi nasi i to uspijevali krasti i otimati.....ljudi su ostali bez duse..bez osmjeha na licu probaj te nekad obicnom covjeku "zaviriti"u dusuMaraschino wrote:
sprecane jebi ale
nikad sela nisu bolje uredjena nego danas. danas selo ima kompletnu infrastrukturu.
