Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#6501 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Kako se zove ono kino koje vodi ka egr-u, vakum crijeva? Propusi ih dobro...
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#6502 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by BaDa »

Ned071 wrote:Kako se zove ono kino koje vodi ka egr-u, vakum crijeva? Propusi ih dobro...
i to je odradjeno ;-) znaci samo je ostala jos instalacija kablovi koji vode do klapne gasa jer tu ima dzek koji se spaja na klapnu... greska koju izbacuje na vcds "19558 - motor for intake manifold flap (v157) no signal"
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#6503 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by snake c3 »

Gdje kupiti obične cjevaste sijalice za osvjetljenje tablice? Ne ove led sijalice što se prodaju na svakom koraku.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#6504 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzet87sa »

Ako se led prodaju na svakom koraku, onda te imas ispod svakog kamena. Benzinske pumpe, peni, obi, vjerujem i konzum/bingo
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#6505 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AS_sa »

direstraits0078 wrote:
AS_sa wrote:Pozdrav, mijenjao sam na Pezou 207 aksijalne lezajeve na amortizerima i prvi put kad sam odradio, otisao sam do vulkanizera da uradi spuru medjutim ne moze spura nikako da se dotjera, kaze vulkanizer nije dobro uradjeno. Vratim se nazad majstoru on ponovo uzme i namjesti, odem vulkanizeru i on uspjesno napravi spuru. Od toga prodje 4 mjeseca pocne mi opet lupat isto kao i prije, odem drugom majstoru koji kaze da su aksijalni otisli. Je li sad moguce da za tako kratko vrijeme se isto desi odnosno ima li sad neke sanse da se to namjesti ili se moraju novi uzimati ?

P.S Mijenjao sam samo jedan aksijalni, a govorili su mi da ide u paru.
Koja marka aksijalnog lezaja je u pitanju? Ima ih jako losih, ne traju ni 10k km. A za spuru, nije centrirao amortizer u muldi, bez toga se spura ne moze podesiti.
Ne znam koja je marka, znam samo da je u Motorexu kupljeno. Cudi me sto sam isao jednom hajmo reci boljem majstoru i da ne zna takve laicke stvari napraviti kako treba..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6506 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Preporuka za akumulator?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6507 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

_BataZiv_0809 wrote:Preporuka za akumulator?
varta blue
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6508 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

bitanga_sa_otesa wrote: varta blue
Mrtav na Tojoti, jbga stoji auto dugo. Moram vidjeti koje su dimenzije i snaga, jer fakat nemam pojma :?
ibizza
Posts: 4984
Joined: 05/06/2008 00:46

#6509 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ibizza »

Kada palim auto desi mi se ponekad da pri paljenju ssm sebi da gas :? Nekad obrtaji stanu na par sekinudi na 1000 i onda se spuste na normalu...u cemu je problm?

Radi se o 1.9 105ks TDI Altea.
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#6510 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

ibizza wrote:Kada palim auto desi mi se ponekad da pri paljenju ssm sebi da gas :? Nekad obrtaji stanu na par sekinudi na 1000 i onda se spuste na normalu...u cemu je problm?

Radi se o 1.9 105ks TDI Altea.
Mislim da je to poprilično normalno - elektronika ubrizgava više goriva ukoliko preko senzora osjeti da je to potrebno za normalan rad motora. Meni se to dešava ponekad kad je poprilično hladno, umjesto da nemirno radi na 750-800 obrtaja on digne na oko 900 u nekim trenucima.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6511 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

kB27 wrote:
ibizza wrote:Kada palim auto desi mi se ponekad da pri paljenju ssm sebi da gas :? Nekad obrtaji stanu na par sekinudi na 1000 i onda se spuste na normalu...u cemu je problm?

Radi se o 1.9 105ks TDI Altea.
Mislim da je to poprilično normalno - elektronika ubrizgava više goriva ukoliko preko senzora osjeti da je to potrebno za normalan rad motora. Meni se to dešava ponekad kad je poprilično hladno, umjesto da nemirno radi na 750-800 obrtaja on digne na oko 900 u nekim trenucima.
ista stvar :thumbup:
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#6512 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MAN-lion's coach »

....
Last edited by MAN-lion's coach on 12/01/2017 01:00, edited 1 time in total.
User avatar
BaDa
Posts: 2652
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#6513 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by BaDa »

idem ovih dana kod elektricara da provjeri kablove
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6514 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ima li razlike ako maf otkacim prije samog paljenja ili kad upalim auto, zbog provjere????

poslano sa Sonija Ze
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6515 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

upali auto primijeti razliku :D
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6516 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:upali auto primijeti razliku :D
Hvala uvazeni gospodine.[emoji12]

poslano sa Sonija Ze
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6517 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

sa upaljenim auto se gleda maf ;-)
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6518 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

konektovan wrote:
Bakir1 wrote:upali auto primijeti razliku :D
Hvala uvazeni gospodine.[emoji12]

poslano sa Sonija Ze
Slušaj sad, auto sam upalio i zapusio je odmah uobicajeno, cim sam otkacio maf dim je nestao, al' bukvalno odmah i motor je manje tresao. Opet ukopcam maf, dim odmah pocinje na auspuh izlaziti i motor pocne da osjetno vise trese. Sta je problem??????[emoji1]

poslano sa Sonija Ze
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6519 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

pa provozaj auto sa otkopcanim mafom pa ces vidjeti...
ako ti se trese auto problem ti je sa mafom ako se smiri kada se otkopca.
sta ono bi 1,6 hdi?
da ti uzmem mustuluk 200 KM igranka
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6520 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:pa provozaj auto sa otkopcanim mafom pa ces vidjeti...
ako ti se trese auto problem ti je sa mafom ako se smiri kada se otkopca.
sta ono bi 1,6 hdi?
da ti uzmem mustuluk 200 KM igranka
Jeste, 1.6 hdi 66 kilavih wata. Nisam ga provozao, samo provjerio na parkingu. Sta sam jos primijetio, kad dodam gas dok je iskopcan, dim je crn il' mi se ucinilo?![emoji1]

poslano sa Sonija Ze
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6521 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

to je to...
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6522 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:to je to...
Ima l' kakva dova za alternativu, cišcenje???[emoji1] Kad skontam otkad je ovako, ko ga hebe, nek jos tandara i pusi, valja iskupiti lovu za registraciju sljedeci mjesec.[emoji12]

poslano sa Sonija Ze
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6523 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:mrgreen: :mrgreen:
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#6524 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

konektovan wrote:
Bakir1 wrote:to je to...
Ima l' kakva dova za alternativu, cišcenje???[emoji1] Kad skontam otkad je ovako, ko ga hebe, nek jos tandara i pusi, valja iskupiti lovu za registraciju sljedeci mjesec.[emoji12]

poslano sa Sonija Ze
Čišćenje možeš pokušati, neće te ništa koštati osim malo vremena a možda pomogne. Ima more klipova na youtube, neki čiste alkoholom (jako pažljivo!) a neki predlažu sprejeve za čišćenje elektronike - ima po prodavnicama autokozmetike, čini mi se čak i u ex. Mercatoru socijalno, u OBI-ju, itd.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6525 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

ma ima onaj namjenski sprej na svakoj pumpi ali je poskup....
Post Reply