McDonalds

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Urlanje dozvoljeno
Posts: 177
Joined: 06/11/2006 22:48
Location: Brno/Brünn, u haremu

#651 Re: McDonalds

Post by Urlanje dozvoljeno »

moracu da probam mek u sarajevu, dolazim za par dana, tacno da vidim jel isti ukus :D

cijene su ok... ne znam sto kukate... ovde su skuplje cijene... 125 kruna odnosno 5 eura... :-)
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2796
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#652 Re: McDonalds

Post by Troll_Happens »

zilla_ wrote:
piatc wrote:evo da se prijavim, smazao onaj meni i otišao kući da jedem :sad:
:lol: :lol: :lol: ma nisi jedini vjeruj mi...

Ja isto smazo big mac i veliki pomfrit (7,5KM) i odma posle otišo u čipas i mahno porciju piletine... Tacnije piletina sa pomfritom i coca colom 6,30KM...

Meni matematika ne ide al ovo znam sračunat :lol: :lol: :lol:
nigdje ne pise da moras od menija da se najedes ako si gladan uzmes dva ili tri i zavrseno.
hljeb nam je najskuplji u eu nafta takodje o energentima drugim da ne pricamo i vi se uhvatili poredjenja McD sa EU stvarno :-)
Po meni je i porcija cevapa od 200-250g puno para za 8km puno :-)
L@BuD
Posts: 347
Joined: 21/04/2010 00:44

#653 Re: McDonalds

Post by L@BuD »

Nije da pametujem al izbjegavajte tu hranu pogotovo pomfirte i ostale gluposti.Kako budete starili biće vam jasno koje je to smeće.
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#654 Re: McDonalds

Post by exliberal »

Ova rasprava me podsjeti kad sam ja bio djete i ufatimo se tako neke rasrave (sta je starije koka ili jaje)...argumenti sjevaju na sve strane dok nekom od starijih jalijasa nedopizdi da slusa nasa razglabanja pa nas samo pita........ guzite li vi sta?...tisina zavlada :run:
User avatar
CASUALE
Posts: 130
Joined: 01/06/2011 22:03

#655 Re: McDonalds

Post by CASUALE »



evo vam vasi chiken mcnuggetsi :x
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#656 Re: McDonalds

Post by Ali_G »

Kakva je logika porediti cijene u Evropi, i to kod nas i u Americi? Pa svi americki brandovi kostaju 3x jefintinije tamo nego kad predju na kontinent. Mi mozemo da usporedjujemo cijene kod nas i u komsiluku, a to je tu negdje.
Drugo, kod Mrkve su cevapi 9km. Toliko o tim nekim cevapima za 6-7 maraka. Nista se ne sekirajte, radit ce Mc. Meni svejedno, ko hoce nek ide ko nece ne mora, al ne mojte supljirati kako je to izgleda samo kod nas smece.
Urlanje dozvoljeno
Posts: 177
Joined: 06/11/2006 22:48
Location: Brno/Brünn, u haremu

#657 Re: McDonalds

Post by Urlanje dozvoljeno »

CASUALE wrote:

evo vam vasi chiken mcnuggetsi :x
ne kontam ti poentu :-)

ili si zaista tako naivan i povrsan pa mislis da su cevapi i pite nesto kao bolje pripremljenje ili si samo licemjeran... ja jedem te nuggetse kad sam u meku i boli me briga kako spremaju... mislis da su salame ili druge suhomesnate proizvode koje prodaju u prodavnicama ista bolje... :lol:

ako ti se ne svidaju nuggetsi onda ti se nista mesnato ne svidja... idi hrani se onda samo od povrca i voca i postani zelen... pusti druge da jedu sta hoce... :roll:
ice_tea
Posts: 57
Joined: 12/06/2009 16:09

#658 Re: McDonalds

Post by ice_tea »

Vi ljudi stvarno puno jedete vani, ko pljuje po Meku taj jede po Pingvinima, Cipasima i sl. (wtf is that?)
To nije do McDonaldsa, ne prave samo oni McNuggets od najgorih dijelova pileta, ne prave samo oni hamburgere od Bog zna kakvog mesa (oni koji misle da je to sve divno cisto crveno meso, a nadam se da takvih naivaca ipak nema .. ) , to rade svi fastfoodovi, cevabdzije i sl. Umjesto da se raspravljate koji fastfood je jeftiniji , ciji sendvic veci i od kog se vise "razvalis" , i trosite 7 maraka na Mc meni, pa onda 6 na raznorazne druge.. izdvojite malo vremena i spremite nesto sami kod kuce, od mesa koje ste bar u mesari vidjeli ako nista.. i s uljem koje ste taj dan promijenili...
I onda kazu nema se para :roll:
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#659 Re: McDonalds

Post by muniza »

CASUALE wrote:

evo vam vasi chiken mcnuggetsi :x

Oooooo Kolumbo, nisam te prepozno :lol:
Hajd nam sad izguglaj također neki revolucionarni video za argetu, riblje štapiće ili burgere, pileću salamu ili ćevape ko što spomenu kolega iznad mene.

A sad malo ozbiljno, da li, da li stvarno mislite da bi recimo u Njemačkoj ili Švedskoj, zemljama koje se brinu o zdravlju svojih stanovnika uopšte egzistirao Mek da je istina bar pola ovih stvari koje nam serviraju TV i internet stručnjaci?
A da li se upitate da li naše Ministarstvo zdravlja ili ko je već nadležan pravi dublje analize sastojaka ćevapa? Boooooog sami zna šta jedemo u burecima i ćevapima, možda bolje da nikad ne saznamo.
Ako su toliko kvalitetni i zdravi zašto ih varim 48 sati, zašto smrdim danima? Recimo pojedem jagnjeće pečenje sa lukom ali ove popratne pojave nisu ni upola primjetne kao nakon desetke od pišljivih 250g.
Ima li neko da je uspio napraviti ukusan ćevap kući, od čistog, kvalitetnog mesa?

Ima otpora prema Meku i brzoj hrani generalno svugdje u svijetu a na Mek se uvijek nakači neki moderni če gevara, anti globalista ili lobista nekog drugog lanca, npr Burger Kinga (koji je usput dosta ukusniji).

Ko voli nek izvoli, ko ne nek se ne sere u ćeif drugima. S obzirom da ionako rijetko jedem brzu hranu vani, sumnjam da će imati ikakve fajde od mene kao gosta ali neka ih, bar da turisti imaju gdje otići i pojesti nakon što ćevapima šokiraju organizam...
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#660 Re: McDonalds

Post by ema_ »

Cool pita, fil malina, preljev čokolada, ne pamtim kad sam šta bolje jela :shock: :shock: :shock: :-) :-)

Ima li je u tom našem MCD i koliko je km :D ?
hurmasica
Posts: 1028
Joined: 18/03/2011 08:51

#661 Re: McDonalds

Post by hurmasica »

evo da se tuspasim
jedoh danas u MCD i ostah gladna, a potrosih vise od cenera.

Hrana je ok, samo mi se ne svidja jebeni luk u hamburgeru u kombinaciji sa kecapom i kiselim krastavcima i svim ostalim. Bljakasto. Porcija pre pre pre mala. Onaj neki BIg nesto je u pola manji od najobicnijeg hamburgera u bilo kojem nasem FF.
Jedino me je odusevilo pecivo, zaista je mekano i ukusno, za razliku od vecine nasih FF gdje je pecivo uglavnom bajato. KOla razrjedjena, pomfrit sasvim obican, cokoladna krofna ok samo malo bajata.
Mislila sam da cu dozivjeti neko van tjelesno iskustvo, ali nista pod toga.
Osoblje ljubazno, ali se vidi da glume ljubaznost, djeluju neprirodno i pomalo naporno. POzuruju vas kada narucujete radi guzve i nema nikakvog menija koji bi se mogao na tanane razmotriti, nego je sve naruci na brzinu pa sta te zapadne.

Preporuka svima koji namjeravaja uskori ici da objeduju u Meki, neka se dobro najedu kuci, jer ovaj obrok u Mekiju moze posluziti samo kao uzina.

Moja prognoza, radit ce, ne u ovom obimu , ali ce ga uglavnom posjecivati djecurlija. Ja otisla, vidjela i ne pada mi na pamet im vise ostavljati pare za praznu slamu.
mig
Posts: 6934
Joined: 18/05/2010 10:37

#662 Re: McDonalds

Post by mig »

@hurmasica, bilo je dovoljno reci da ti ne stave luk.
....

Zivo me zanima kakve komentare bih citala da se kojim slucajem otvorio KFC :D
hurmasica
Posts: 1028
Joined: 18/03/2011 08:51

#663 Re: McDonalds

Post by hurmasica »

a kako cu reci da mi ne stave luk, kada ne znam da ga stavljaju???? ipak sam ja iz provnicvije zvane BiH pa imaj obzira, kod nas se luk jede samo uz cevape. A i tako su me nabrzili na kasi da nisam ni stigla pitati sta ima u tom hamburgeru i kao sto rekoh nigdje na vidiku nema neki MENI u kojem bi pisalo sta sve ima i sta sve nema. Bilo bi svima lakse,a vjerujem da se ne bi stvarala prevelika guzva na kasi.
Uglavnom, fast fud ko fast fud.
User avatar
wall3
Posts: 165
Joined: 15/06/2011 10:21

#664 Re: McDonalds

Post by wall3 »

Pa gledaš li ti gore na slikama.Svaki sastojak se vidi.

Problem sa našim narodom je što su navikli na super big porcije u lokalnim FF-ovima, pa im porcije male.
U EU će ti svaka osoba reći da su u McD-u prosječne porcije i da ako bi bile veće bacalo bi se 20 % više hrane što naravno nije dobro.Ali opet za one koji se jednostavno ne mogu najesti evo prijedlog:

9 McNuggetsa+pomfrit ili salata+piće(klasični McMenu uz doplatu od 0.8 KM na povećanje količine McNuggetsa).
Uzmite neki jako masan ili jak sos(barbecue-za masnoću,curry-za ljutinu)
Dakle 8.70+2 KM Sladoled=10.7 KM

Ko se ne najede neka više ne jede u McD-u jer očigledno nije za njega. ;-)
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#665 Re: McDonalds

Post by just principe »

ma ja samo udji-izadji, ko te pita sta ces, tipicni McShit :roll:
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2796
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#666 Re: McDonalds

Post by Troll_Happens »

nasa proseravanja nemaju granice. Da nije bilo luka rekla bi sto nema luka... samo nek je kontra.... ako ti se ne svidja luk izvadi ga licno i dovidjenja... ne znam sta se pravi vise problem oko toga.. :oops:
ocito vecina nije naucila ni kuci jesti a kamoli sta spremiti nego samo vani jedu.. pih
hurmasica
Posts: 1028
Joined: 18/03/2011 08:51

#667 Re: McDonalds

Post by hurmasica »

wall3 porcija ko porcija bi trebala biti dovoljna da se jedan prosjecan covjek najede. POd nekom BiG porcijom se podrazumjeva da se najede neko ko je malo vise sam od sebe BiG. ja od jedva 50 kg se nisam najela od
BiG+pomfrit+sos+kola+krofna.
e hajd mi nadji i jedno dijete da se moze najest od njihovog hamburgera placam ti veceru u MCD-u.
ocaj
Posts: 311
Joined: 16/06/2008 10:29

#668 Re: McDonalds

Post by ocaj »

Najzanimljivije mi je citati ove nove kolacice koji prvi put kusaju hranu iz McD. :-) :D Ne znam sta je raja ocekivala,to je obicni fast food samo bez bojazni da ces zaraditi salmonelu kao u ovim domacim fast food-ovima gdje je to 90% zagarantovano! A da ne kazem o ponudi sladoleda i milk shakova,nigdje u gradu nema boljeg to je sigurno!
Prije par dana bila u McD u Splitu i mogu reci da me je ovaj nas danas odusevio i dizajnom i ponudom a to se prije svega odnosi na McCaffe.Cijene jesu vise nego kod ovih nasih trovaca,ali neka je,nemam nista protiv bar nece biti papaka i naravno da cu s vremena na vrijeme odvojiti par markica da si priustim neki meni. :)
McDonalds WELCOME!!! :D :bih:
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#669 Re: McDonalds

Post by Urban B. »

ocaj wrote:Najzanimljivije mi je citati ove nove kolacice koji prvi put kusaju hranu iz McD. :-) :D Ne znam sta je raja ocekivala,to je obicni fast food samo bez bojazni da ces zaraditi salmonelu kao u ovim domacim fast food-ovima gdje je to 90% zagarantovano! A da ne kazem o ponudi sladoleda i milk shakova,nigdje u gradu nema boljeg to je sigurno!
Prije par dana bila u McD u Splitu i mogu reci da me je ovaj nas danas odusevio i dizajnom i ponudom a to se prije svega odnosi na McCaffe.Cijene jesu vise nego kod ovih nasih trovaca,ali neka je,nemam nista protiv bar nece biti papaka i naravno da cu s vremena na vrijeme odvojiti par markica da si priustim neki meni. :)
McDonalds WELCOME!!! :D :bih:

:thumbup: :thumbup:

sad ce se neki javiti i kuku tebi :D
User avatar
Attitude
Posts: 615
Joined: 13/07/2011 10:35

#670 Re: McDonalds

Post by Attitude »

hm...vala se ja od jednog MENU-a itekako mogu najesti..
nisam mrsava..imam i viska
ja ne znam o kakvim vi crnim kolicinama govorite..
jos desert poslije?!
pa to je da se ubijes
zaritisinebrute
Posts: 152
Joined: 13/03/2005 22:36
Location: Sarajevo

#671 Re: McDonalds

Post by zaritisinebrute »

majke mi kako vam ne bude vise mrsko provaljivati fore tipa ako zelite da jedete u mc-u najedite se kod kuce prvo ...

onda brate ako cete jesti kuci mojne uopste da idete u mc ... mislim Ni pod razno ...

evo danas mi donesose hamburger, sok i mali pomfrit i ja se najeo bas ...

p.s. nisam sitan niti sam mrsav ...cisto da se zna :razz:
Last edited by zaritisinebrute on 24/07/2011 19:43, edited 1 time in total.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2796
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#672 Re: McDonalds

Post by Troll_Happens »

hurmasica wrote:wall3 porcija ko porcija bi trebala biti dovoljna da se jedan prosjecan covjek najede. POd nekom BiG porcijom se podrazumjeva da se najede neko ko je malo vise sam od sebe BiG. ja od jedva 50 kg se nisam najela od
BiG+pomfrit+sos+kola+krofna.
e hajd mi nadji i jedno dijete da se moze najest od njihovog hamburgera placam ti veceru u MCD-u.
garant si ko trokrilni ormar dok te ne moze zasiti to sve sto pojedes... ja bih umro da to sve pojedem..
:mrgreen:
mig
Posts: 6934
Joined: 18/05/2010 10:37

#673 Re: McDonalds

Post by mig »

hurmasica wrote:a kako cu reci da mi ne stave luk, kada ne znam da ga stavljaju???? ipak sam ja iz provnicvije zvane BiH pa imaj obzira, kod nas se luk jede samo uz cevape. A i tako su me nabrzili na kasi da nisam ni stigla pitati sta ima u tom hamburgeru i kao sto rekoh nigdje na vidiku nema neki MENI u kojem bi pisalo sta sve ima i sta sve nema. Bilo bi svima lakse,a vjerujem da se ne bi stvarala prevelika guzva na kasi.
Uglavnom, fast fud ko fast fud.
Nema potrebe da budes zajedljiva. Najveci broj ljudi na ovoj temi je iz Bosne pa su znali da naruce sta zele da jedu, tako da ti to nije nikakav argument.
Bila iz provincije ili metropole, kao sto rece @wall3: "Gledaš gore na slikama. Svaki sastojak se vidi", i to uradis pre nego sto pridjes kasi pa te niko nece zbrzati.
Jos ce radnici biti krivi sto su servirali ono sto im je naruceno.....
ocaj
Posts: 311
Joined: 16/06/2008 10:29

#674 Re: McDonalds

Post by ocaj »

Urban B. wrote:
ocaj wrote:Najzanimljivije mi je citati ove nove kolacice koji prvi put kusaju hranu iz McD. :-) :D Ne znam sta je raja ocekivala,to je obicni fast food samo bez bojazni da ces zaraditi salmonelu kao u ovim domacim fast food-ovima gdje je to 90% zagarantovano! A da ne kazem o ponudi sladoleda i milk shakova,nigdje u gradu nema boljeg to je sigurno!
Prije par dana bila u McD u Splitu i mogu reci da me je ovaj nas danas odusevio i dizajnom i ponudom a to se prije svega odnosi na McCaffe.Cijene jesu vise nego kod ovih nasih trovaca,ali neka je,nemam nista protiv bar nece biti papaka i naravno da cu s vremena na vrijeme odvojiti par markica da si priustim neki meni. :)
McDonalds WELCOME!!! :D :bih:

:thumbup: :thumbup:

sad ce se neki javiti i kuku tebi :D
100 ljudi-100 cudi! :D
Pozdrav tebi! :kiss:
zaritisinebrute
Posts: 152
Joined: 13/03/2005 22:36
Location: Sarajevo

#675 Re: McDonalds

Post by zaritisinebrute »

hurmasica wrote: Mislila sam da cu dozivjeti neko van tjelesno iskustvo, ali nista pod toga.
ja se nadam da si svjesn ada je mc fast food restoran a ne prvoklasni restoran italijanske kuhinje :?
Locked