Prirodno matematicki fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#651 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

sutra imam vjezbe iz histologije :cry: nek mi je Bog na pomoci :cry:
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#652 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

minjonja wrote:sutra imam vjezbe iz histologije :cry: nek mi je Bog na pomoci :cry:
sretno :-D i ne brini se, polozi se i to :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#653 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

me22 wrote:
minjonja wrote:sutra imam vjezbe iz histologije :cry: nek mi je Bog na pomoci :cry:
sretno :-D i ne brini se, polozi se i to :D
sutra imam vjezbe u sklopu ljetne skole, a ispit je sljedece sedmice, ali opet me strah :cry: profesor ce nam voditi vjezbe i u biti mi je drago jer cu sigurno nesto nauciti, ako me ne izbaci jer nista ne znam. nisam ucila jer sam vec odlucila da cu prenijeti. al, polozice se nekad... valjda :D ako ne, prebacujem se na medicinu :D
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#654 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

ma nece te izbaciti, moze jedino biti "kako boooona ne znaaaas" :lol: :lol: :D
ugl i ja sam ga bila prenijela i jest' mi bila malo frka-trka na drugoj, ali sam opet uspjela rijesiti sve u roku, tako da nije ni to strasno :D mada ga je puno pametnije rjesavati odmah, ali eto vecina ljudi to u startu odmah odluci prenijeti :-)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#655 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

me22 wrote:ma nece te izbaciti, moze jedino biti "kako boooona ne znaaaas" :lol: :lol: :D
ugl i ja sam ga bila prenijela i jest' mi bila malo frka-trka na drugoj, ali sam opet uspjela rijesiti sve u roku, tako da nije ni to strasno :D mada ga je puno pametnije rjesavati odmah, ali eto vecina ljudi to u startu odmah odluci prenijeti :-)
ja sam eto ko bila pokusala da polozim, nisam se odmah predala, ali nije dovoljan jedan semestar za ovaj predmet. ovo je biohemija, citologija, histologija, fiziologija, anatomija i embriologija. bas ce crnjak biti ako budem samo zbog ovog predmeta obnavljala drugu godinu, necu da budem vjecni student :cry: ali eto tjese me ti svijetli primjeri kao sto si ti, da se to teoretski moze poloziti :D
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#656 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

ako si vec ucila onda nemoj jos odustajati, uci pa koliko stignes, mozda te sreca posluzi :D
ma naravno da se moze, samo dobro zagrijes stolicu :-D
User avatar
-TheChosenOne-
Posts: 200
Joined: 09/07/2009 22:41

#657 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by -TheChosenOne- »

jel zna neko kad je prijemni iz geografije onima sto nisu prosli na prvom roku ?
User avatar
-TheChosenOne-
Posts: 200
Joined: 09/07/2009 22:41

#658 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by -TheChosenOne- »

alternativni wrote:Kvalifikacioni ispit održat će se 07.09.2010. godine sa početkom u 10.00 sati

http://www.pmf.unsa.ba/matematika/Kvali ... 202011.pdf

Jesi li se prijavio na konkurs?
nije za mene,vec za kolegu,ja sam prosao vec :D Mislim da se prijavio.

hvala na infu :)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#659 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

s kojim smjerom na biologiji ima najvise sansi za zaposlenje?

ekologija
genetika
biohemija i fiziologija
mikrobiologija
nastavnički
Sizzla
Posts: 253
Joined: 27/01/2010 19:40

#660 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Sizzla »

minjonja wrote:s kojim smjerom na biologiji ima najvise sansi za zaposlenje?

ekologija
genetika
biohemija i fiziologija
mikrobiologija
nastavnički
nastavnicki
Johnny77
Posts: 13
Joined: 21/06/2010 15:14

#661 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Johnny77 »

Posto na prvoj i drugoj godini (Biologija) svi uce isto, jel se studenti razvrstavaju po smjeru ili po abecedi?
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#662 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

Johnny77 wrote:Posto na prvoj i drugoj godini (Biologija) svi uce isto, jel se studenti razvrstavaju po smjeru ili po abecedi?
abecedi. bude po 15 studenata u grupi otprilike.
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#663 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by chengaba »

minjonja wrote:
Johnny77 wrote:Posto na prvoj i drugoj godini (Biologija) svi uce isto, jel se studenti razvrstavaju po smjeru ili po abecedi?
abecedi. bude po 15 studenata u grupi otprilike.
To za vježbe. Predavanja svi slušaju zajedno...
Iako kod mene kad sam prva bio, bilo je baš random razvrstavanje, al' vama će biti po abecedi vjerovatno...
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#664 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

zna li ko kad pocinju predavanja :roll:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#665 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

me22 wrote:zna li ko kad pocinju predavanja :roll:
bilo receno 21.9., ali to je bilo prije nego sto su dali datume za septembarski rok. posto su ispiti u toj sedmici, mislim da su pomjerili pocetak predavanja. sutra odoh na faks pa cu saznat.
User avatar
Amila_88
Posts: 59
Joined: 12/09/2010 15:59

#666 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Amila_88 »

Zna li iko je li počeo upis? Please javite :D :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#667 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

Amila_88 wrote:Zna li iko je li počeo upis? Please javite :D :D
upis traje do 17.9.
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#668 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

minjonja wrote:
me22 wrote:zna li ko kad pocinju predavanja :roll:
bilo receno 21.9., ali to je bilo prije nego sto su dali datume za septembarski rok. posto su ispiti u toj sedmici, mislim da su pomjerili pocetak predavanja. sutra odoh na faks pa cu saznat.
hajde, pa javi :D
User avatar
Amila_88
Posts: 59
Joined: 12/09/2010 15:59

#669 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Amila_88 »

minjonja wrote:
Amila_88 wrote:Zna li iko je li počeo upis? Please javite :D :D
upis traje do 17.9.
Čula sam to već, ali nisam vjerovala. :D :D :D Znači, Sarajevo, dolazim ti jaaaa!!!
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#670 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

Amila_88 wrote:
minjonja wrote:
Amila_88 wrote:Zna li iko je li počeo upis? Please javite :D :D
upis traje do 17.9.
Čula sam to već, ali nisam vjerovala. :D :D :D Znači, Sarajevo, dolazim ti jaaaa!!!
Mozda za Brucose :) Za nas ostale nema sanse jer septembar traje do 24tog
User avatar
Amila_88
Posts: 59
Joined: 12/09/2010 15:59

#671 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Amila_88 »

Mozda za Brucose :) Za nas ostale nema sanse jer septembar traje do 24tog
Zato nisam ni povjerovala. Ako neko zna tačan datum upisa za studente starijih godina,ne za brucoše, neka javi.
Hvala!
User avatar
Amila_88
Posts: 59
Joined: 12/09/2010 15:59

#672 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Amila_88 »

alternativni wrote:
Amila_88 wrote:
Mozda za Brucose :) Za nas ostale nema sanse jer septembar traje do 24tog
Zato nisam ni povjerovala. Ako neko zna tačan datum upisa za studente starijih godina,ne za brucoše, neka javi.
Hvala!
Za sve studente je upis semestra do 17-og. Predavanja pocinju treci ponedjeljak u septembru, dakle 20-og.
To sto neko nije polozio ispit njih ne zanima, predavanja su namjenjena redovnim studentima koji imaju cistu godinu prodekanu da budu naknadno primljeni. Izmisljajte nesto, zdravstveni problemi, finansijski problemi...
Sjećam se toga prošle godine. Morala sam uplakanu prijateljicu da vodim do prodekana, a zatim na protokol... Mislila je da se neće uspjeti upisati... Nažalost nije to samo do studenata. Na pojedinim odsjecima se razvuku rokovi i po mjesec dana...
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#673 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

alternativni wrote:
Amila_88 wrote:
Mozda za Brucose :) Za nas ostale nema sanse jer septembar traje do 24tog
Zato nisam ni povjerovala. Ako neko zna tačan datum upisa za studente starijih godina,ne za brucoše, neka javi.
Hvala!
Za sve studente je upis semestra do 17-og. Predavanja pocinju treci ponedjeljak u septembru, dakle 20-og.
To sto neko nije polozio ispit njih ne zanima, predavanja su namjenjena redovnim studentima koji imaju cistu godinu.

Za one koji su prosle godine polozili septembarski ispit nakon 20-og, nije bilo upisnog roka nego su pisali molbe prodekanu da budu naknadno primljeni. Izmisljajte nesto, zdravstveni problemi, finansijski problemi...
Cekaj, sada je do mene ako ne bi bio upisan u drugu godinu ? Ja sam kriv sto su dali ljetnu skolu pa septembar? Ja sam samo kriv za ispite koje nisam polozio ali ako sam dobio dodatni rok valjda trebam dobiti dodatni i za upis...
User avatar
Amila_88
Posts: 59
Joined: 12/09/2010 15:59

#674 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Amila_88 »

Cekaj, sada je do mene ako ne bi bio upisan u drugu godinu ? Ja sam kriv sto su dali ljetnu skolu pa septembar? Ja sam samo kriv za ispite koje nisam polozio ali ako sam dobio dodatni rok valjda trebam dobiti dodatni i za upis...
Ma o tome ti i govorim. Iznenadila sam se kad rekoše da je upis do 17. Znam da moje kolege još uvijek imaju ispite i imat će ih i poslije 20. Ne brini, nisi ti jedini koji neće stići da se upiše sada. Prije 2 godine su sebe doveli u istu situaciju i kad su shvatili da studenti neće stići samo su produžili rok za upis. ;-) ;-)
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#675 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

produzit ce rok za upis vjerovatno, kao i svake godine :roll: :D
Post Reply