Blokada puteva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#651 Re: Blokada puteva

Post by insomnia78 »

Naslovnica wrote:
insomnia78 wrote:
Cherry-Cherry wrote:Mogu misliti kako je ljudima u koloni bez vode, hrane, toaleta na ovom minusu... Recimo boli te nešto i imaš temperaturu, a nemaš tabletu, dekicu i grijalicu... :cry:
Jbg i borci su nekad bolesni morali ratovati. Zamisli po ovakvom vremenu lezis nedje u snijegu i nemas dekice, grijalice i ostalih ce
Tada je bio rat i ratovali su protiv neprijatelja, nemože se porediti tada i sada...
Glupa ti je priča skroz.
Ajde? A sta je sad? Sad nema neprijatelja a i lakse je pobjeci u Njemacku?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#652 Re: Blokada puteva

Post by spreca »

Freamon Lester wrote:
spreca wrote: Ovo je neko organizovao...jer nikad nisu ovako dugo drzali blokade ali kd dobijes lovu da drzis dva dana valja ti to odraditi...ovo su naruceni protesti
Kao i obicno ovakve igranke organizuje Fahro i BPS. Samo je pitanje ko sad ovo forsira.
Fahro &Co.....
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#653 Re: Blokada puteva

Post by MAN-lion's coach »

insomnia78 wrote:
Cherry-Cherry wrote:Mogu misliti kako je ljudima u koloni bez vode, hrane, toaleta na ovom minusu... Recimo boli te nešto i imaš temperaturu, a nemaš tabletu, dekicu i grijalicu... :cry:
Jbg i borci su nekad bolesni morali ratovati. Zamisli po ovakvom vremenu lezis nedje u snijegu i nemas dekice, grijalice i ostalih ce
Nezahvalnost i uljuljkanost opcenito je dovela do razmisljanja poput njenog. Koliko se samo slije vozila iz udaljenih mjesta u Sarajevo Kanton, broj im se ne zna. Ali zato podaci o uhapsenim u akciji 'Zadruga' govori dovoljno zapravo koliko i kako se pare ilegalno sa ilegalnim zaposlenicima obrcu svakodnevno za poslove zvane 'bacanje ublehe'. Da ima reda u drzavi drugacije bi stvari hodale nego danas. I opcenito, da zanemarimo lopuzice u borackim redovima, niko od novokomponovanih zarobljenih po cestama nije okusio manjak luksuza, osim kad su bili najzadnja fukara.
I da, boli me briga sto je tamo neko 'zarobljen' pa bila ta borba postena ili ne. Jer i 'zarobljeni' nisu nista manje iskljuceni kao odgovorni za stanje u drzavi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65945
Joined: 03/08/2010 19:04

#654 Re: Blokada puteva

Post by kakavdanakneiskustvu »

It_is_a_Leclerc wrote:Žalosne slike građana BiH koji, kao nekad u ratu, vuku djecu i torbe, napuštaju automobile i pješice idu preko planinskih prevoja, petlji i mostova. U najhladnijoj noći ove zime.

Zbog grupice terorista koji ih pokušavaju ubiti na -15.

Komesari večeras treba da dokumentuju svoje ostavke jer nisu u stanju osigurati vladavinu prava u FBiH.

nekad si fenomenalan
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#655 Re: Blokada puteva

Post by General War »

kakavdanakneiskustvu wrote:
General War wrote:
palermo wrote:Nego, ima li ko informaciju, je li ovo spontano okupljanje demobilisanih boraca.....
Spontano kod nas moze biti otkaz bubrega ili srca...ovo sve ukazuje na tornjaka.
a na koga drugog
Pa i SDA im je svasta naobecavala...kad se sjetim spiskanih para onih 150 maraka mjesecno ko je na birou...i pojela maca..al zato izbori dobiveni. :thumbup:
DeleteTheElite
Posts: 85
Joined: 27/02/2018 11:07

#656 Re: Blokada puteva

Post by DeleteTheElite »

Jolpaz wrote:
DeleteTheElite wrote:Podrska za one koji su branili drzavu bez obzira na način na koji su napravili blokadu. Nije smiješno. Situacija je ozbiljna. Doveli su ljudski ponos u pitanje. Da narod mora kopat po kontejnerima. Juce su sa osam metaka branili drzavu a danas kopaju po smecu. Ma podrska i da se izbore za svoja prava
Neka si se ti juce registrovao da nam danas napises pismo podrske, ima li grijanja u Havazu, ocel Scepo dati cvaju nagrade?
Kakve veze ima kad sam se registrovao. Imam hvala bogu i vise nego sto trebam ali kada vidis pogazen ljudski ponos ne mozes ostati ravnodusan. Pozdrav stari klix forumasu. Jbte neka hijerarhija ovdje :lol: :lol:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#657 Re: Blokada puteva

Post by Freamon Lester »

General War wrote: Pa i SDA im je svasta naobecavala...kad se sjetim spiskanih para onih 150 maraka mjesecno ko je na birou...i pojela maca..al zato izbori dobiveni. :thumbup:
Pa neka centrale omiljene stranke blokiraju. Prije ce dobiti. :D
User avatar
jasko_ba
Posts: 8471
Joined: 13/11/2006 17:47

#658 Re: Blokada puteva

Post by jasko_ba »

Tomahawk11 wrote:
jasko_ba wrote:
Putnici u autobusu u Zepcu: Dijelimo zadnju koru hljeba
Dole podnaslov na N1. Moze li iko tacno saznati gdje, Golubinja, Papratnica, da odem sa ekipom odnijeti nesto, hitno! Znam da su danas Preventovi radnici pjesacali po 10 kilometara prema Zenici. :sad:
Evo na N1 kaže da su od 11 jutros u Donjoj Golubinji.
Evo idemo za 20 minuta sa dva auta. Krenut cemo gore od motela Marica, pa dokle mognemo.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#659 Re: Blokada puteva

Post by Naslovnica »

insomnia78 wrote:
Naslovnica wrote:
insomnia78 wrote:[quote="Cherry-Cherry"Mogu misliti kako je ljudima u koloni bez vode, hrane, toaleta na ovom minusu... Recimo boli te nešto i imaš temperaturu, a nemaš tabletu, dekicu i grijalicu... :cry:
Jbg i borci su nekad bolesni morali ratovati. Zamisli po ovakvom vremenu lezis nedje u snijegu i nemas dekice, grijalice i ostalih ce
Tada je bio rat i ratovali su protiv neprijatelja, nemože se porediti tada i sada...
Glupa ti je priča skroz.
Ajde? A sta je sad? Sad nema neprijatelja a i lakse je pobjeci u Njemacku?[/quote]


Govorimo o trenutnoj situaciji, o nedužnim ljudima zarobljenim u koloni, satima, na već -15c... djeca, bolesnici...ne govorimo o ratu i o Njemačkoj.
Bezze troluješ
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#660 Re: Blokada puteva

Post by spreca »

insomnia78 wrote: Vi nikako da shvatite. Nisu tu uopste bitni borci ni njihovi zahtjevi
gori su ovi iz podrske ovdje na forumu :lol: :lol: :lol: cudime sto nisu sad sa borcima na barikadama :lol: :lol: ...ovo su placeni i naruceni protesti....kako bas da se sjete borci sad po ovom kijametu da protestuju..interesanto
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#661 Re: Blokada puteva

Post by Tomahawk11 »

Čekajte, ljudi, ovo je najavljeno prije 10 dana i gospoda se ispalila, sutra praznik :lol: :lol: :roll:
Policija kao osigurava, zapravo opstruira građane da dođu svojim domovima.
Cirkus.
User avatar
Jolpaz
Posts: 570
Joined: 15/04/2010 20:51
Location: Minder

#662 Re: Blokada puteva

Post by Jolpaz »

DeleteTheElite wrote:
Jolpaz wrote:
DeleteTheElite wrote:Podrska za one koji su branili drzavu bez obzira na način na koji su napravili blokadu. Nije smiješno. Situacija je ozbiljna. Doveli su ljudski ponos u pitanje. Da narod mora kopat po kontejnerima. Juce su sa osam metaka branili drzavu a danas kopaju po smecu. Ma podrska i da se izbore za svoja prava
Neka si se ti juce registrovao da nam danas napises pismo podrske, ima li grijanja u Havazu, ocel Scepo dati cvaju nagrade?
Kakve veze ima kad sam se registrovao. Imam hvala bogu i vise nego sto trebam ali kada vidis pogazen ljudski ponos ne mozes ostati ravnodusan. Pozdrav stari klix forumasu. Jbte neka hijerarhija ovdje :lol: :lol:
Samo nastavi po zadatku i nedaj se omesti :thumbup:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3162
Joined: 16/06/2014 20:33

#663 Re: Blokada puteva

Post by Dosadno mii »

Ljuti i uznemireni građani koji su, ni krivi ni dužni, zbog protesta demobilisanih boraca u FBiH koji je počeo u prijepodnevnim satima zaglavljeni u kilometarskim kolonama javili su se redakciji našeg portala tvrdeći da ih zapravo blokira policija.
"Krenuli smo na put, hladno nam je i gladni smo. Policija stoji na čelu kolone, ali nigdje ne vidimo te borce. Nismo ih ni vidjeli. Nama policija ne da da prođemo, to je naš zaključak. Policija je saučesnik u ovom zlu koje se danas događa u FBiH. Putevima koje smo mi gradili nam ne daju da hodamo", rekla je žena koja se s malom djecom nalazi u koloni na Vogošćanskoj petlji.

Nije jedina. Na MUP se žali i čovjek koji je krenuo kući s kćerkom koja je tek puštena iz bolnice.

"Od 15 sati pokušavam proći kružni tok u Vogošći. Policija je drska i bezobrazna, jedva sam prošao maloprije kada sam se s policijom posvađao. Kad mi je dijete izašlo i kad su vidjeli da je tek operisani rekli su: 'Što nisi odmah rekao? Ti imaš pravo'", ispričao je.

Dodao je kako je i sam bio borac, ali da današnji protest nema nikakvog smisla.
"Uznemiren sam, ovo je strašno. Bio sam borac ali im ovo nikada neću halaliti. Vjerujte mi da mi ih nije žao", rekao je vidno uznemiren.

Napominjemo da je trenutna temperatura -12 stepeni.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#664 Re: Blokada puteva

Post by Freamon Lester »

DA li ste ikada radili. Nisam. :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#665 Re: Blokada puteva

Post by Tomahawk11 »

jasko_ba wrote: Evo idemo za 20 minuta sa dva auta. Krenut cemo gore od motela Marica, pa dokle mognemo.
:thumbup:
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#666 Re: Blokada puteva

Post by Horcrux »

Freamon Lester wrote:
spreca wrote: Ovo je neko organizovao...jer nikad nisu ovako dugo drzali blokade ali kd dobijes lovu da drzis dva dana valja ti to odraditi...ovo su naruceni protesti
Kao i obicno ovakve igranke organizuje Fahro i BPS. Samo je pitanje ko sad ovo forsira.
Kako da ne. Narodi u BiH zive u izobilju, med i mlijeko teku umjesto rijeka... jos samo da nije ovih disruptnivnih elemenata, bilo bi ko u đenetu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#667 Re: Blokada puteva

Post by General War »

spreca wrote:
insomnia78 wrote: Vi nikako da shvatite. Nisu tu uopste bitni borci ni njihovi zahtjevi
gori su ovi iz podrske ovdje na forumu :lol: :lol: :lol: cudime sto nisu sad sa borcima na barikadama :lol: :lol: ...ovo su placeni i naruceni protesti....kako bas da se sjete borci sad po ovom kijametu da protestuju..interesanto
...i pred praznik :D
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#668 Re: Blokada puteva

Post by zoomba »

Hoce li izaci skiljavi fadil novalic da prica sa borcima?
I usput da ima kaze kako planira sad i da smanje bolovanje? :D
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#669 Re: Blokada puteva

Post by piupiu »

Tomahawk11 wrote:Čekajte, ljudi, ovo je najavljeno prije 10 dana i gospoda se ispalila, sutra praznik :lol: :lol: :roll:
Policija kao osigurava, zapravo opstruira građane da dođu svojim domovima.
Cirkus.
Dobro jutro. :)
Last edited by piupiu on 28/02/2018 22:10, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#670 Re: Blokada puteva

Post by insomnia78 »

Ne trololujem jarane. Zarobljenim ljudima poslati hitnu pomoc, civilnu zastitu i policiju i slucaj rijesen
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65945
Joined: 03/08/2010 19:04

#671 Re: Blokada puteva

Post by kakavdanakneiskustvu »

DaffyDuck wrote:
BlueBlood wrote:
Fudo387 wrote:Fudo, Fudo, polizao...sladoled, logicno.
Pa sta je?
Kukate na 138394085039475097459045 tema, alija, sda, ne valja, kriza, besposlica, kucemo stacemo...
Izadje saka jada koja vas branila kad su trebala muda k'o u bizona...i, aaaajjjj, beba mi se smrzava u autu.
Upali grijanje u autu.
Picke su ako se razidju dok im to ne uplate sta traze.
:thumbup:
Pi*ke su jer nisu imali muda da blokiraju i resornog ministra i premijera kad su mu vec spavali pred zgradom. Sta, bilo ih strah da posalju specijalce pred njih? One majke na JMBG protestima su imale muda kad su zarobili cijelu zgradu parlamenta BIH. Tako se blokira, a ne neduzan narod, koji i ovako beskrajnim nametima puni jebeni budzet kao rupu bez dna jer stalno treba nekom nesto isplatit.[/quote]
:thumbup:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#672 Re: Blokada puteva

Post by Naslovnica »

MAN-lion's coach wrote:
insomnia78 wrote:
Cherry-Cherry wrote:Mogu misliti kako je ljudima u koloni bez vode, hrane, toaleta na ovom minusu... Recimo boli te nešto i imaš temperaturu, a nemaš tabletu, dekicu i grijalicu... :cry:
Jbg i borci su nekad bolesni morali ratovati. Zamisli po ovakvom vremenu lezis nedje u snijegu i nemas dekice, grijalice i ostalih ce
Nezahvalnost i uljuljkanost opcenito je dovela do razmisljanja poput njenog. Koliko se samo slije vozila iz udaljenih mjesta u Sarajevo Kanton, broj im se ne zna. Ali zato podaci o uhapsenim u akciji 'Zadruga' govori dovoljno zapravo koliko i kako se pare ilegalno sa ilegalnim zaposlenicima obrcu svakodnevno za poslove zvane 'bacanje ublehe'. Da ima reda u drzavi drugacije bi stvari hodale nego danas. I opcenito, da zanemarimo lopuzice u borackim redovima, niko od novokomponovanih zarobljenih po cestama nije okusio manjak luksuza, osim kad su bili najzadnja fukara.
I da, boli me briga sto je tamo neko 'zarobljen' pa bila ta borba postena ili ne. Jer i 'zarobljeni' nisu nista manje iskljuceni kao odgovorni za stanje u drzavi.
Vidio bih kako bi razmišljao da je neko tvoj sa djecom u toj koloni, na -15c, ...
FUJ
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#673 Re: Blokada puteva

Post by channel10 »

Puna podrska policiji da otvori puteve. Neka blokiraju stranke koje su im obecavale sve i svasta. Nece obican narod trpit njihova sranja.
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#674 Re: Blokada puteva

Post by basicm »

Samo lud komesar sad moze narediti bilo sta...to se ustvari i ceka.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#675 Re: Blokada puteva

Post by Tomahawk11 »

piupiu wrote:
Tomahawk11 wrote:Čekajte, ljudi, ovo je najavljeno prije 10 dana i gospoda se ispalila, sutra praznik :lol: :lol: :roll:
Policija kao osigurava, zapravo opstruira građane da dođu svojim domovima.
Cirkus.
Dobro jutro. :)
Pa nije dobro jutro, protesti su pokrenuti u pogrešno vrijeme i na pogrešnom mjestu.
Mrznuće se džabe do ponedeljka.
Locked