Liverpool FC
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- BHF_Manijak
- Posts: 28544
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#64576 Re: Liverpool FC
Koje novo prosirenje mislis? Ove trenutne radove ili planiraju jos neku tribinu sirit?
- ultima_palabra
- Posts: 59313
- Joined: 15/12/2008 16:53
- no_sekirli
- Posts: 7010
- Joined: 02/10/2013 18:36
#64578 Re: Liverpool FC
Citam da je FSG digao vrijednost kluba sa 300 miliona kad su ga kupili, na 4 milijarde, koliko se procjenjuje da danas vrijedi.
Obzirom da su vlasnici pravi biznismeni, ja pretpostavljam da vec imaju barem 2 potencijalna kupca. Sad samo planiraju da naplate sto vise.
I ne mogu se sloziti da ce ovo sporo ici. Jaki biznismeni imaju kapitala, da ne znaju sta ce od njega.
Otici ce klub, ko rial suncokretovo ulje kad je na akciji.
Obzirom da su vlasnici pravi biznismeni, ja pretpostavljam da vec imaju barem 2 potencijalna kupca. Sad samo planiraju da naplate sto vise.
I ne mogu se sloziti da ce ovo sporo ici. Jaki biznismeni imaju kapitala, da ne znaju sta ce od njega.
Otici ce klub, ko rial suncokretovo ulje kad je na akciji.
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43848
- Joined: 21/05/2012 22:46
#64579 Re: Liverpool FC
Kod Ornsteina u tekstu stoji "controlling stake".
Ovo sada što rade, i to je manje više to, po zadnjim proračunima daljnja proširenja Anfielda nisu više moguća, urbanistički.BHF_Manijak wrote: ↑07/11/2022 15:37 Koje novo prosirenje mislis? Ove trenutne radove ili planiraju jos neku tribinu sirit?
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43848
- Joined: 21/05/2012 22:46
#64580 Re: Liverpool FC
Firmino ostao bez pozivnice za Katar.
Sa strane kluba odlične vijesti, od napadača dakle saml Darwin ide na tzv. "Mundijal" što znači da ćemo imati full svježu navalu na proljeće
Firmina lično mi je žao. Sigurno da je razočaran ostati bez Mundijala nakon ovakve polusezone, a i zaslužio je taj neki "last dance" tamo, ali eto. Neka opet plaču kad budu natamburani u 1/4 finalu
Sa strane kluba odlične vijesti, od napadača dakle saml Darwin ide na tzv. "Mundijal" što znači da ćemo imati full svježu navalu na proljeće
Firmina lično mi je žao. Sigurno da je razočaran ostati bez Mundijala nakon ovakve polusezone, a i zaslužio je taj neki "last dance" tamo, ali eto. Neka opet plaču kad budu natamburani u 1/4 finalu
-
Osmi Socrates
- Posts: 12743
- Joined: 19/10/2020 15:33
#64581 Re: Liverpool FC
Pa nije baš da se i on proslavio protiv Belgije u drugom poluvremenu u Rusiji.
Ispali sa njim, ispali bez njega, koja je razlika?
Ispali sa njim, ispali bez njega, koja je razlika?
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43848
- Joined: 21/05/2012 22:46
#64582 Re: Liverpool FC
FSG appear to be contemplating an end to their journey at Liverpool. [Paul Joyce]
The Liverpool owner Fenway Sports Group has instructed bankers to sound out what potential buyers would pay for the club as it seeks fresh investment.
By establishing what someone would be prepared to pay to buy Liverpool, FSG could then determine what a minority stake in the club was worth should it decide to sell a percentage of the club.
Or there is the option of selling if an offer is tempting.
Interestingly, a previous statement about the search for new investment was made in August 2018 and was similar, but began by emphasising that “the club is not for sale”.
The recent changes in ownership in English football, primarily at Chelsea, have prompted FSG to consider Liverpool’s own valuation and has resulted in a sales document being put together for potential interested parties.
By asking bankers to find out what interest there is in Liverpool, it feels like the process will result in outside investment of some sort in the club although whether that results in a full sale remains to be seen.
- BHF_Manijak
- Posts: 28544
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#64583 Re: Liverpool FC
Ma ja se samo bojim da ne dodju kakvi idioti ala Glazeri ili neki drugi slican americki shit.
Doduse i nemas nekih opcija iskreno. Ili Ameri ili Arapi. Eh sad ko ce te zapasti Boga pitaj...
Doduse i nemas nekih opcija iskreno. Ili Ameri ili Arapi. Eh sad ko ce te zapasti Boga pitaj...
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43848
- Joined: 21/05/2012 22:46
#64585 Re: Liverpool FC
Ima onaj Indijac, zaboravih mu ime, top10 najbogatijih na svijetu ili tako nešto, bio je on onda ultra zagrijan u doba ona dva grobara, možda i sad naletiBHF_Manijak wrote: ↑07/11/2022 20:34 Ma ja se samo bojim da ne dodju kakvi idioti ala Glazeri ili neki drugi slican americki shit.
Doduse i nemas nekih opcija iskreno. Ili Ameri ili Arapi. Eh sad ko ce te zapasti Boga pitaj...
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43848
- Joined: 21/05/2012 22:46
#64586 Re: Liverpool FC
Malo zanimljivih poveznica investicionog fonda iz Dubaija (čitaj ga njihovog kralja) i Liverpoola. Princu je Salah ikona
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#64587 Re: Liverpool FC
Kinez neki bi mogao da se desi, također.BHF_Manijak wrote: ↑07/11/2022 20:34 Ma ja se samo bojim da ne dodju kakvi idioti ala Glazeri ili neki drugi slican americki shit.
Doduse i nemas nekih opcija iskreno. Ili Ameri ili Arapi. Eh sad ko ce te zapasti Boga pitaj...
Ima li u Egiptu kakav ludo bogat milijarder?
- BHF_Manijak
- Posts: 28544
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#64589 Re: Liverpool FC
Treba se poselamit s covjekom, upitat kakav je, kakvog je zdravlja, kako unuci, idu li u skolu...AmiĐa_Idriz wrote: ↑07/11/2022 20:37Ima onaj Indijac, zaboravih mu ime, top10 najbogatijih na svijetu ili tako nešto, bio je on onda ultra zagrijan u doba ona dva grobara, možda i sad naletiBHF_Manijak wrote: ↑07/11/2022 20:34 Ma ja se samo bojim da ne dodju kakvi idioti ala Glazeri ili neki drugi slican americki shit.
Doduse i nemas nekih opcija iskreno. Ili Ameri ili Arapi. Eh sad ko ce te zapasti Boga pitaj...![]()
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43848
- Joined: 21/05/2012 22:46
#64590 Re: Liverpool FC
Teško, kod njih se zakon u državi po pitanju toga drastično pooštrio. Jako im je to zahtjevan proces te se rijetko ko u to upušta više, a tamo gdje su već većinski vlasnici imaju dosta problema, primjer Intera.
- zomri
- Posts: 13864
- Joined: 03/05/2006 07:31
#64591 Re: Liverpool FC
Ma tesko iskreno da ce neko iz ovih da tako kazem "nedemokratskih" drzava investirati u UK nakon onog što se desilo Abramoviću. Eventualno neki Arapi i to je to. Prije da će biti neki američki fond.
Ali, dopustimo i da nas iznenade.
Ali, dopustimo i da nas iznenade.
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43848
- Joined: 21/05/2012 22:46
#64592 Re: Liverpool FC
Ma znaš šta, meni je ova na repeat, za šefa ćemo lako
-
convict
- Posts: 3519
- Joined: 10/02/2008 01:20
#64593 Re: Liverpool FC
Lakshmi Mittal, prosao bi Liverpool kao zenicka zeljezaraAmiĐa_Idriz wrote: ↑07/11/2022 20:37Ima onaj Indijac, zaboravih mu ime, top10 najbogatijih na svijetu ili tako nešto, bio je on onda ultra zagrijan u doba ona dva grobara, možda i sad naletiBHF_Manijak wrote: ↑07/11/2022 20:34 Ma ja se samo bojim da ne dodju kakvi idioti ala Glazeri ili neki drugi slican americki shit.
Doduse i nemas nekih opcija iskreno. Ili Ameri ili Arapi. Eh sad ko ce te zapasti Boga pitaj...![]()
-
Osmi Socrates
- Posts: 12743
- Joined: 19/10/2020 15:33
#64594 Re: Liverpool FC
Kaže da je neki (zasad još neidentifikovani) Arap ponudio tri milijarde za vrijeme korone, i da su ga odbili. On je glavni favorit da sada ponudi čak i do pet milijardi.
Drugi favoriti su sadašnji manjinski vlasnici, uključujući tu i LeBron Jamesa.
Drugi favoriti su sadašnji manjinski vlasnici, uključujući tu i LeBron Jamesa.
-
Osmi Socrates
- Posts: 12743
- Joined: 19/10/2020 15:33
#64595 Re: Liverpool FC
Ovaj RedBird (sad posjeduju 10%) je nedavno kupio Milan za milijardu.
- Laertes
- Posts: 5065
- Joined: 08/01/2015 18:25
#64596 Re: Liverpool FC
Hahaha, i nek' postavi brata Pramoda za CEO...convict wrote: ↑07/11/2022 21:24Lakshmi Mittal, prosao bi Liverpool kao zenicka zeljezaraAmiĐa_Idriz wrote: ↑07/11/2022 20:37
Ima onaj Indijac, zaboravih mu ime, top10 najbogatijih na svijetu ili tako nešto, bio je on onda ultra zagrijan u doba ona dva grobara, možda i sad naleti![]()
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#64598 Re: Liverpool FC
Pa ovaj Samir iz Dubaia bi bio ekstremno dobar izbor.
Navijac Liverpula pa bi mu bilo bitno, osim profita, osvojiti i trofeje.
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#64599 Re: Liverpool FC
LeBron ce sigurno pokusati naci partnere, ali Amere uvijek pokrece samo profit. Tako da...Osmi Socrates wrote: ↑07/11/2022 21:30 Kaže da je neki (zasad još neidentifikovani) Arap ponudio tri milijarde za vrijeme korone, i da su ga odbili. On je glavni favorit da sada ponudi čak i do pet milijardi.![]()
Drugi favoriti su sadašnji manjinski vlasnici, uključujući tu i LeBron Jamesa.
-
Plunkett
- Posts: 2073
- Joined: 01/06/2020 15:15
#64600 Re: Liverpool FC
Samo nemoj amere.
Daj nekog ko ce odmah dati lovu, dvadeset godina slusam price o nekim vizijama, hocu sad i hocu sve.
Kakav sheik, pa nek u paketu dovede Judea da zadovolji par forumasa. Ja sam skroman, neka francuska nindza kornjaca recimo
Daj nekog ko ce odmah dati lovu, dvadeset godina slusam price o nekim vizijama, hocu sad i hocu sve.
Kakav sheik, pa nek u paketu dovede Judea da zadovolji par forumasa. Ja sam skroman, neka francuska nindza kornjaca recimo
