Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
LeKo
- Posts: 1494
- Joined: 07/05/2004 12:52
- Location: AP
#6451 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kupite mu kakvu mašinu do 1000 KM da se ušteli, jeftinije je nego popraviti štetu na A4 B6 
-
autoskolee
- Posts: 290
- Joined: 13/08/2014 23:00
#6452 Re: Pitamo Mehanicare ?
Reci mu nek daje gasa vise il mu je 1000 zamajac hahahjasko__ wrote:Audi A4 B6
Sent from my LG-D855 using Tapatalk
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#6453 Re: Pitamo Mehanicare ?
momci, GSP lezajevi? jesu li cemu?
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#6454 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nakon problema sa osiguracima, jutros nemam nikako struje u autu, pa nekad pali lampice, nekad ne, da vas bezveze ne zamaram,
Ima li neko preporuciti autoelektricara / mehanicara, koji bi mogao doci na kucnu adresu, posto ja ne mogu maknut autom nigdje, moze i putem privatne poruke

Ima li neko preporuciti autoelektricara / mehanicara, koji bi mogao doci na kucnu adresu, posto ja ne mogu maknut autom nigdje, moze i putem privatne poruke
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6455 Re: Pitamo Mehanicare ?
U kakvom je stanju akumulator?
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#6456 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobar akumulator sigurno, jucer neki problemi sa osiguracima, to sredio, jutros da upalim auto, nema ni struje, nista se ne desava.direstraits0078 wrote:U kakvom je stanju akumulator?
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#6457 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nazovi bihamk, nek ti ga oni upale, pa onda direkt majstoru.Leon16v wrote:Dobar akumulator sigurno, jucer neki problemi sa osiguracima, to sredio, jutros da upalim auto, nema ni struje, nista se ne desava.direstraits0078 wrote:U kakvom je stanju akumulator?
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#6458 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bez zajebancije, pisao sam ja ovdje za extra elektricara.. upali auto i pravac dole.. iz ulice put zivota skrenes ptema halida kajtaza, prodjes s tvoje desne tesanjsku ulicu 50tak metara iza s desne strane je ograda.. udji unutra, trazi elektricara dzemu..Leon16v wrote:Nakon problema sa osiguracima, jutros nemam nikako struje u autu, pa nekad pali lampice, nekad ne, da vas bezveze ne zamaram,
Ima li neko preporuciti autoelektricara / mehanicara, koji bi mogao doci na kucnu adresu, posto ja ne mogu maknut autom nigdje, moze i putem privatne poruke
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#6459 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav, mijenjao sam na Pezou 207 aksijalne lezajeve na amortizerima i prvi put kad sam odradio, otisao sam do vulkanizera da uradi spuru medjutim ne moze spura nikako da se dotjera, kaze vulkanizer nije dobro uradjeno. Vratim se nazad majstoru on ponovo uzme i namjesti, odem vulkanizeru i on uspjesno napravi spuru. Od toga prodje 4 mjeseca pocne mi opet lupat isto kao i prije, odem drugom majstoru koji kaze da su aksijalni otisli. Je li sad moguce da za tako kratko vrijeme se isto desi odnosno ima li sad neke sanse da se to namjesti ili se moraju novi uzimati ?
P.S Mijenjao sam samo jedan aksijalni, a govorili su mi da ide u paru.
P.S Mijenjao sam samo jedan aksijalni, a govorili su mi da ide u paru.
-
RLewis
- Posts: 509
- Joined: 04/02/2013 13:33
#6460 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakva je situacija ako se ubacuje jaci motor, s predpostavkom da je takav i serijski ugradjivan i da je na vozilu uradjen i upgrade kocnica i ovjesa ?Bakir1 wrote:Atest se moze uraditi na puno vise lokacija...
Ako si u sbk ne treba ti ni porijeklo motora u smislu saobracajne carinske deklaracije.
Atest kosta 175,50 KM plus moras mijenjati dokumente.
Vodi racuna da je novi motor iste snage, moze i manje, ali nikako vece od plus 10%.
Za zdk I ks moras imati dokaz o porijeklu.
Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#6461 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze ali cijena ide gore drasticno jer nije samo jedno ispitivanje i uzima mnogo vise vremena...
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#6462 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni su jednom pohvalili tu firmu i kupim kinetički. Vrlo kratko je trajao tako da bi ja potražio neku provjereniju marku. Mada možda sam ja bio peh.Ned071 wrote:momci, GSP lezajevi? jesu li cemu?
-
RLewis
- Posts: 509
- Joined: 04/02/2013 13:33
#6463 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Cijena nije bitna toliko koliko zelim da imam legalan auto, u biti i ne bas skroz al ajdBakir1 wrote:Moze ali cijena ide gore drasticno jer nije samo jedno ispitivanje i uzima mnogo vise vremena...
Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#6464 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vrijeme plus pare i sve moze 
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#6465 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nikad čuo.Ned071 wrote:momci, GSP lezajevi? jesu li cemu?
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6466 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koja marka aksijalnog lezaja je u pitanju? Ima ih jako losih, ne traju ni 10k km. A za spuru, nije centrirao amortizer u muldi, bez toga se spura ne moze podesiti.AS_sa wrote:Pozdrav, mijenjao sam na Pezou 207 aksijalne lezajeve na amortizerima i prvi put kad sam odradio, otisao sam do vulkanizera da uradi spuru medjutim ne moze spura nikako da se dotjera, kaze vulkanizer nije dobro uradjeno. Vratim se nazad majstoru on ponovo uzme i namjesti, odem vulkanizeru i on uspjesno napravi spuru. Od toga prodje 4 mjeseca pocne mi opet lupat isto kao i prije, odem drugom majstoru koji kaze da su aksijalni otisli. Je li sad moguce da za tako kratko vrijeme se isto desi odnosno ima li sad neke sanse da se to namjesti ili se moraju novi uzimati ?
P.S Mijenjao sam samo jedan aksijalni, a govorili su mi da ide u paru.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6467 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kina, hrdjaju u kutiji, losa izrada. Mada se nekad desi da su ok. Uglavnom, ni blizu SNR-a, SKF-a, itd.Ned071 wrote:momci, GSP lezajevi? jesu li cemu?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6468 Re: Pitamo Mehanicare ?
kad ste kod lez<ajeva, dobar je i swag 
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#6469 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zato ja volim ovaj forum. Onda koji kineticki i gdje kupiti? Mislim da je moj blizu kraja. Cuje se caktanje pri polasku i kocenju
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6470 Re: Pitamo Mehanicare ?
SWAG (FEBI) ne proizvodi lezajeve, pakuje sta stigne. Nekad upakuje pravi lezaj u kutiju, nekad upakuje smetlje.amar1994 wrote:kad ste kod lez<ajeva, dobar je i swag
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6471 Re: Pitamo Mehanicare ?
SWAG (FEBI) ne proizvodi lezajeve, pakuje sta stigne. Nekad upakuje pravi lezaj u kutiju, nekad upakuje smetlje.amar1994 wrote:kad ste kod lez<ajeva, dobar je i swag
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6472 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovlasteni za kineticki. Koje vozilo je u pitanju?Ned071 wrote:Zato ja volim ovaj forum. Onda koji kineticki i gdje kupiti? Mislim da je moj blizu kraja. Cuje se caktanje pri polasku i kocenju
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6474 Re: Pitamo Mehanicare ?
Motor, godiste, mjenjac?Ned071 wrote:Astra G...
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#6475 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako mislis mjenjac? Rucni, 5 brzina. 2.0 dti, 2003
