Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
LeKo
Posts: 1494
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#6451 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LeKo »

Kupite mu kakvu mašinu do 1000 KM da se ušteli, jeftinije je nego popraviti štetu na A4 B6 :wink:
autoskolee
Posts: 290
Joined: 13/08/2014 23:00

#6452 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by autoskolee »

jasko__ wrote:Audi A4 B6

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Reci mu nek daje gasa vise il mu je 1000 zamajac hahah
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#6453 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

momci, GSP lezajevi? jesu li cemu?
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6454 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Nakon problema sa osiguracima, jutros nemam nikako struje u autu, pa nekad pali lampice, nekad ne, da vas bezveze ne zamaram,

Ima li neko preporuciti autoelektricara / mehanicara, koji bi mogao doci na kucnu adresu, posto ja ne mogu maknut autom nigdje, moze i putem privatne poruke
:thumbup:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6455 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

U kakvom je stanju akumulator?
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6456 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

direstraits0078 wrote:U kakvom je stanju akumulator?
Dobar akumulator sigurno, jucer neki problemi sa osiguracima, to sredio, jutros da upalim auto, nema ni struje, nista se ne desava.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#6457 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Leon16v wrote:
direstraits0078 wrote:U kakvom je stanju akumulator?
Dobar akumulator sigurno, jucer neki problemi sa osiguracima, to sredio, jutros da upalim auto, nema ni struje, nista se ne desava.
Nazovi bihamk, nek ti ga oni upale, pa onda direkt majstoru.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#6458 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzet87sa »

Leon16v wrote:Nakon problema sa osiguracima, jutros nemam nikako struje u autu, pa nekad pali lampice, nekad ne, da vas bezveze ne zamaram,

Ima li neko preporuciti autoelektricara / mehanicara, koji bi mogao doci na kucnu adresu, posto ja ne mogu maknut autom nigdje, moze i putem privatne poruke
:thumbup:
Bez zajebancije, pisao sam ja ovdje za extra elektricara.. upali auto i pravac dole.. iz ulice put zivota skrenes ptema halida kajtaza, prodjes s tvoje desne tesanjsku ulicu 50tak metara iza s desne strane je ograda.. udji unutra, trazi elektricara dzemu..
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#6459 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AS_sa »

Pozdrav, mijenjao sam na Pezou 207 aksijalne lezajeve na amortizerima i prvi put kad sam odradio, otisao sam do vulkanizera da uradi spuru medjutim ne moze spura nikako da se dotjera, kaze vulkanizer nije dobro uradjeno. Vratim se nazad majstoru on ponovo uzme i namjesti, odem vulkanizeru i on uspjesno napravi spuru. Od toga prodje 4 mjeseca pocne mi opet lupat isto kao i prije, odem drugom majstoru koji kaze da su aksijalni otisli. Je li sad moguce da za tako kratko vrijeme se isto desi odnosno ima li sad neke sanse da se to namjesti ili se moraju novi uzimati ?

P.S Mijenjao sam samo jedan aksijalni, a govorili su mi da ide u paru.
RLewis
Posts: 509
Joined: 04/02/2013 13:33

#6460 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RLewis »

Bakir1 wrote:Atest se moze uraditi na puno vise lokacija...
Ako si u sbk ne treba ti ni porijeklo motora u smislu saobracajne carinske deklaracije.
Atest kosta 175,50 KM plus moras mijenjati dokumente.
Vodi racuna da je novi motor iste snage, moze i manje, ali nikako vece od plus 10%.
Za zdk I ks moras imati dokaz o porijeklu.
Kakva je situacija ako se ubacuje jaci motor, s predpostavkom da je takav i serijski ugradjivan i da je na vozilu uradjen i upgrade kocnica i ovjesa ?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6461 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Moze ali cijena ide gore drasticno jer nije samo jedno ispitivanje i uzima mnogo vise vremena...
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#6462 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by citroen xm »

Ned071 wrote:momci, GSP lezajevi? jesu li cemu?
Meni su jednom pohvalili tu firmu i kupim kinetički. Vrlo kratko je trajao tako da bi ja potražio neku provjereniju marku. Mada možda sam ja bio peh.
RLewis
Posts: 509
Joined: 04/02/2013 13:33

#6463 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RLewis »

Bakir1 wrote:Moze ali cijena ide gore drasticno jer nije samo jedno ispitivanje i uzima mnogo vise vremena...
Cijena nije bitna toliko koliko zelim da imam legalan auto, u biti i ne bas skroz al ajd

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6464 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Vrijeme plus pare i sve moze ;-)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#6465 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Ned071 wrote:momci, GSP lezajevi? jesu li cemu?
Nikad čuo.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6466 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

AS_sa wrote:Pozdrav, mijenjao sam na Pezou 207 aksijalne lezajeve na amortizerima i prvi put kad sam odradio, otisao sam do vulkanizera da uradi spuru medjutim ne moze spura nikako da se dotjera, kaze vulkanizer nije dobro uradjeno. Vratim se nazad majstoru on ponovo uzme i namjesti, odem vulkanizeru i on uspjesno napravi spuru. Od toga prodje 4 mjeseca pocne mi opet lupat isto kao i prije, odem drugom majstoru koji kaze da su aksijalni otisli. Je li sad moguce da za tako kratko vrijeme se isto desi odnosno ima li sad neke sanse da se to namjesti ili se moraju novi uzimati ?

P.S Mijenjao sam samo jedan aksijalni, a govorili su mi da ide u paru.
Koja marka aksijalnog lezaja je u pitanju? Ima ih jako losih, ne traju ni 10k km. A za spuru, nije centrirao amortizer u muldi, bez toga se spura ne moze podesiti.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6467 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Ned071 wrote:momci, GSP lezajevi? jesu li cemu?
Kina, hrdjaju u kutiji, losa izrada. Mada se nekad desi da su ok. Uglavnom, ni blizu SNR-a, SKF-a, itd.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6468 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

kad ste kod lez<ajeva, dobar je i swag :thumbup:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#6469 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Zato ja volim ovaj forum. Onda koji kineticki i gdje kupiti? Mislim da je moj blizu kraja. Cuje se caktanje pri polasku i kocenju
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6470 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

amar1994 wrote:kad ste kod lez<ajeva, dobar je i swag :thumbup:
SWAG (FEBI) ne proizvodi lezajeve, pakuje sta stigne. Nekad upakuje pravi lezaj u kutiju, nekad upakuje smetlje.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6471 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

amar1994 wrote:kad ste kod lez<ajeva, dobar je i swag :thumbup:
SWAG (FEBI) ne proizvodi lezajeve, pakuje sta stigne. Nekad upakuje pravi lezaj u kutiju, nekad upakuje smetlje.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6472 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Ned071 wrote:Zato ja volim ovaj forum. Onda koji kineticki i gdje kupiti? Mislim da je moj blizu kraja. Cuje se caktanje pri polasku i kocenju
Ovlasteni za kineticki. Koje vozilo je u pitanju?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#6473 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Astra G...
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#6474 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Ned071 wrote:Astra G...
Motor, godiste, mjenjac?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#6475 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Kako mislis mjenjac? Rucni, 5 brzina. 2.0 dti, 2003
Post Reply