Novi selektor reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
markomilanov
Posts: 696
Joined: 01/03/2015 15:56

#6451 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by markomilanov »

Osim Halihodžića,ozbiljnog bosanskog trenera nema,to su fakti,pustite lokal patriotizam,bivše legende iz sfrj,pogledaj te susede hrvati Bjelica,Jurić,Kovač Leko,srbi Nikolić,Paunović,Jokanović,Ivić,svi perspektivni treneri,rade u ozbiljnim ligama,a bosanskom treneru je vrhunac neki spor u turskoj ligi.
User avatar
avetinja
Posts: 31452
Joined: 19/07/2014 13:31

#6452 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by avetinja »

Point. wrote: 13/10/2020 00:15 Reprezentacijski se ne može mjeriti. Ljudi sa prosječnim fudbalerima iz Krasnodara, Mainza, Alavesa i Brentforda igraju haman pa konstantno velika takmičenja i to sa selektorima koji nisu osvajali masu domaćih trofeja. Bitan je mentalitet, pristup. Mi sa balkanskim mentalitetom ala jebat ćemo/ću ti mater ne možemo nigdje. Očigledno.

Pa i taj Balja je dogurao do te Turske, to ni tom sarajevskom imperatorskom dvojcu nije uspjelo za rukom.

Radije bi Čustovića nego ova dva sarajevska has beena koje je pojelo vrijeme i moderan fudbal.
Dogurao i šta je naučio? Ništa. Sa Nalićem i Barbarezom bi izgledali k'o Posušje, ali bi barem Nalić znao da kaže šta nije valjalo poslije tekme.
User avatar
Andreja Kežman
Posts: 143
Joined: 09/05/2013 14:40
Location: Свуђе помало

#6453 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Andreja Kežman »

Šta vam znači moderan fudbal, a šta moderan trener?
User avatar
Ricken
Posts: 6042
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#6454 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Ricken »

Andreja Kežman wrote: 13/10/2020 00:59 Šta vam znači moderan fudbal, a šta moderan trener?
Ako sam dobro shvatio Pointa to su ovi treneri koji vode tekmu u odjelima, a ne u trenerkama. To mu je otprilike argumentacija.
User avatar
luckylaka
Posts: 22644
Joined: 15/01/2010 06:28

#6455 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by luckylaka »

LSD wrote: 12/10/2020 23:14
luckylaka wrote: 12/10/2020 23:10

Haj realno obojici je vrh Premijer liga BiH i obojica su strucnjaci u 5 deka.Sad ne mogu imati nikako losije rezultate od zutog da prodaju utakmice reprezentacije.Inace posto nemamo sanse da dovedemo kvalitet volio bih licno vidjeti taj dvojac na klupi reprezentacije
A to nisi pisao kada se biralo između Amara i Žutog, kada su samo njih dvojica bili kandidati prije 2,3 godine...i kada su Miske, Begić i ostale neznalice naravno izabrale žutog ublehaša...a tada je Amar bio slobodan, bez angažmana.
Vec je bila prica DAJ NAM IME :lol: :lol: kao Robert je neko ime :lol: nije se razmišljalo da nekada vrhunski igrac, ne znaci nužno i vrhunski trener...e pa dobili smo ime i kar.inu mušanovu zajedno sa njim :izet:
Totalno netacno nemoj da trazi..Nikada nisam bio za zutu ublehu od prvog dana i sa @Point se kacio zbog njega.Izmedju ublehe i Amara uvijek sam birao Amara
User avatar
Ricken
Posts: 6042
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#6456 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Ricken »

markomilanov wrote: 12/10/2020 23:45 Što tolika pljuvačina po prosinečkom, imao je dobre utakmice u ligi nacija, možda ga je trebalo sačekati, nije repka toliki krš, nerešeno protiv italije i Holandije, malo li je, duško je kriv za irce, protiv poljske je ekipa pala u drugom poluvreme u, i to se ponovi protiv iraca, Muslin je prava opcija, iskusan, autoritet, rezultat, šteta što izmiče Bjalica u Osijek, mlad,iskusan, talentovan trener sa iskustvom, ako je neko elokventan kao Štimac, ne znači da je dobar u praksi.
Slažem se Muslin bi bio odlična opcija za reprezentaciju, ali loša za savez i menadžere oko saveza.
User avatar
spree
Posts: 7976
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#6457 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by spree »

Point ne glasa jer mu se gadi sve bosansko, osim dijaspore. Fuj premijer liga, fuj igraci iz nje, fuj treneri iz nje. Nizerazredno, vako nako, samo je eto nalic top jer je svedska skola, bez obzira sto su mu rezultati za kurac u fuj ligi :-)
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#6458 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by redhat »

armin071 wrote: 12/10/2020 17:47 Amar ima tu harizmu i muda e sad da li bi se mogao nametnuti ovim našim zvjezdama pitanje je, ali ako smo već na fonu da treba podmladiti reprezentaciju onda je Amar pravi izbor. Naravno ako se okane “menadžerstva” i sl. Kada već u Želji od ovih poluamatera pravi konkurenta za vrh mislim da bi u reprezentaciji dobro prodrmao ove klanove...
Različite ljude na različit način i različitim stvarima motivišeš. Misliš da bi jednog Džeku i Pjanića motivisalo da im neko punih usta j*be mater, neko kome je jedini uspjeh poznati babo? Motivisalo bi ih samo da kupe avionsku kartu i kažu ćao. Amar je otresit i ima to nešto ali na tom nivou koji bi reprezentacija trebala da bude - to nije nivo za takvo ponašanje a on drugačije ne zna i neće
User avatar
Jugoslavija u srcu
Posts: 82
Joined: 05/12/2019 13:36
Location: Dobrinja IV

#6459 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Jugoslavija u srcu »

Meni nije jasno zašto ljudi misle da bi Husref ili Amar došli na trening i nekome jebavali majke :lol: :lol: :lol: , pogotovo Džeki i Pjaniću, kao da ova dvojica ne žele igrati, pa ih kao treba motivisati.

Još su mi smješniji likovi kojima je referenca uspjeha ako si barem prnuo negdje na Zapadu.

A najsmješniji su mi ovi koji žele "respektabilno ime", pa onda pričaju o Barbarezu kao tom imenu, čovjeku koji uopšte nije trener. Tako su pričali i o Žutoj Ublehi, frajeru koji ne zna ništa o tom poslu i koji je bio grozan gdje god je radio.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25960
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#6460 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by BHF_Manijak »

Point. wrote: 13/10/2020 00:06
BHF_Manijak wrote: 12/10/2020 23:27 Cekaj bolan. Ne ulaze u raspravu ko treba biti novi selektor, jebe mi se, ali Nalica stavljas u prvi red jer je "lijep za uho, a u sustini demagogo obicni, on ti je moderan i elokventan trener, a Husref i Amar su ikebane koje mimo ove lige se brukaju i ne mogu pomaci? A taj isti super lijepi i uspjesni Nalic ne moze u ovoj ligi meda?!
Ko je ovdje lud? Sam sebi skaces u stomak pricom jarane.
Čuj ne može meda. Sa mrtvom Slobodom bez prebijene pare je ostvario dobat rezultat a i da Tuzlom dobro ide. Jebote, neki likovi misle da samo treneri sarajevskih klubova i takozvanih divova mogu biti kandidati za selektora. Željini stručnjaci su proglasili Džeku i Zukanovića klocevima i ljudima u takvom okruženju dati da vladaju reprezentacijom?
Taj isti Zeljin strucnjak, kako ga ti nazivas, uvodi Dzeku sa 17 godina protiv jedne Malage. Inace to tako radis kad nekog nazivas klocem. Pricam o Osimu.
Dzeko je tek nakon Osima prodat, debi je pod njegovom palicom imao.

I ne znam koji ste se qrac svezali Amara i Husrefa, niti su kandidati niti se spekulise.
A za Nalica, sta znaci Boga ti "dobro gura"? U 33 utakmice 11 pobjeda sa Slobodom, koja je imala tad fin sastav, daleko od loseg? Prses, Ignjatovic, Beganovic, Baraban itd.., nije to bas mrtva Sloboda...
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#6461 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Blixen »

redhat wrote: 13/10/2020 08:22
armin071 wrote: 12/10/2020 17:47 Amar ima tu harizmu i muda e sad da li bi se mogao nametnuti ovim našim zvjezdama pitanje je, ali ako smo već na fonu da treba podmladiti reprezentaciju onda je Amar pravi izbor. Naravno ako se okane “menadžerstva” i sl. Kada već u Želji od ovih poluamatera pravi konkurenta za vrh mislim da bi u reprezentaciji dobro prodrmao ove klanove...
Različite ljude na različit način i različitim stvarima motivišeš. Misliš da bi jednog Džeku i Pjanića motivisalo da im neko punih usta j*be mater, neko kome je jedini uspjeh poznati babo? Motivisalo bi ih samo da kupe avionsku kartu i kažu ćao. Amar je otresit i ima to nešto ali na tom nivou koji bi reprezentacija trebala da bude - to nije nivo za takvo ponašanje a on drugačije ne zna i neće
svako bi rekao sto ovo meni treba
okrenuo se i otisao
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#6462 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Nadzorna_ploca »

Amar, Husref, Nalic.. Nemojte vise raja molim vas.. :shock:
User avatar
Logovan
Posts: 94824
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6463 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Logovan »

Šta mislite o Dudiću? Možda bi njega trebali postaviti za selektora.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#6464 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Romanista 101% »

Kad vidim kakva se imena pominju, onda bolje ostaviti Bajevica.
User avatar
Point.
Posts: 28091
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#6465 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Point. »

avetinja wrote: 13/10/2020 00:56
Point. wrote: 13/10/2020 00:15 Reprezentacijski se ne može mjeriti. Ljudi sa prosječnim fudbalerima iz Krasnodara, Mainza, Alavesa i Brentforda igraju haman pa konstantno velika takmičenja i to sa selektorima koji nisu osvajali masu domaćih trofeja. Bitan je mentalitet, pristup. Mi sa balkanskim mentalitetom ala jebat ćemo/ću ti mater ne možemo nigdje. Očigledno.

Pa i taj Balja je dogurao do te Turske, to ni tom sarajevskom imperatorskom dvojcu nije uspjelo za rukom.

Radije bi Čustovića nego ova dva sarajevska has beena koje je pojelo vrijeme i moderan fudbal.
Dogurao i šta je naučio? Ništa. Sa Nalićem i Barbarezom bi izgledali k'o Posušje, ali bi barem Nalić znao da kaže šta nije valjalo poslije tekme.
Ti to znaš na osnovu čega? Tako su govorili i za Dalića u Hrvatskoj.

Nipošto ne dati sarajevskoj mahali da dođe na mjesto selektora.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#6466 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Blixen »

Sablju Islama na mjesto izbornika :D
User avatar
Point.
Posts: 28091
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#6467 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Point. »

spree wrote: 13/10/2020 05:25 Point ne glasa jer mu se gadi sve bosansko, osim dijaspore. Fuj premijer liga, fuj igraci iz nje, fuj treneri iz nje. Nizerazredno, vako nako, samo je eto nalic top jer je svedska skola, bez obzira sto su mu rezultati za kurac u fuj ligi :-)
Vidi ovog Krstajića. :lol:

Liga jeste nižerazredna, igrači iz nje su uglavnom ispod prosjeka a treneri su katastrofa. Koji od dugogodišnjih trenera koji se vrte je uspio van BiH? Niko.

To nije gađenje neko suha, porazna činjenica. Al za ove klasične "ta će on" jalijaše to ne pije vode. Oni u svemu vide krivnju drugih.

Najjače da se na ovoj temi javljaju likovi koji se jedino pojave kad se treba birati novi selektor a onda ih par godina između nema na temama o reprezentaciji. I to stalno istu priču vrte daj Amara i daj Husrefa, ko da ne postoje drugi treneri. Što jasno dovodi do zaključka da takvi i ne prate reprezentaciju i nije im bitna nego kroz nju žele liječiti komplekse svojih klubova koji ne mogu nigdje osim par početnih evropskih predkola.
User avatar
Point.
Posts: 28091
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#6468 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Point. »

BHF_Manijak wrote: 13/10/2020 10:34
Point. wrote: 13/10/2020 00:06
BHF_Manijak wrote: 12/10/2020 23:27 Cekaj bolan. Ne ulaze u raspravu ko treba biti novi selektor, jebe mi se, ali Nalica stavljas u prvi red jer je "lijep za uho, a u sustini demagogo obicni, on ti je moderan i elokventan trener, a Husref i Amar su ikebane koje mimo ove lige se brukaju i ne mogu pomaci? A taj isti super lijepi i uspjesni Nalic ne moze u ovoj ligi meda?!
Ko je ovdje lud? Sam sebi skaces u stomak pricom jarane.
Čuj ne može meda. Sa mrtvom Slobodom bez prebijene pare je ostvario dobat rezultat a i da Tuzlom dobro ide. Jebote, neki likovi misle da samo treneri sarajevskih klubova i takozvanih divova mogu biti kandidati za selektora. Željini stručnjaci su proglasili Džeku i Zukanovića klocevima i ljudima u takvom okruženju dati da vladaju reprezentacijom?
Taj isti Zeljin strucnjak, kako ga ti nazivas, uvodi Dzeku sa 17 godina protiv jedne Malage. Inace to tako radis kad nekog nazivas klocem. Pricam o Osimu.
Dzeko je tek nakon Osima prodat, debi je pod njegovom palicom imao.

I ne znam koji ste se qrac svezali Amara i Husrefa, niti su kandidati niti se spekulise.
A za Nalica, sta znaci Boga ti "dobro gura"? U 33 utakmice 11 pobjeda sa Slobodom, koja je imala tad fin sastav, daleko od loseg? Prses, Ignjatovic, Beganovic, Baraban itd.., nije to bas mrtva Sloboda...
Govorimo o njima jer neki smaraju sa njima svaki put kad se bira novi selektor.

Za Nalića sam izrazito jer bi sa njim gotovo sigurno došao i Sergej. Zar odavno ne trubimo da nam u i oko reprezentacije i Saveza trebaju da se vrte bivši reprezentativci i ljudi iz lopte? Pa evo šanse. Miske se uvalio, nek dođe i Sergej i poslije njega neko treći i polako dobivamo ljude iz struke na pravim mjestima.

No, ako ću birati između ovog Krstajića kako ga spominju Vicin je prvi izbor i Amara ili Husrefa onda ću izabrati nekog od njih dvojice, jer su ipak ljudi koji, iako prosječni treneri, imaju BiH u srcu.
markomilanov
Posts: 696
Joined: 01/03/2015 15:56

#6469 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by markomilanov »

Rajevac, Okuka,Kruno Jurćić,Ante Ćaćić,Nenad Graćan,Cico Kranjčar,Ivanković,svi oni su prosek,ali sa internacinalnim iskustvom,neki bili na sp,i mislim da nisu skupi-
User avatar
avetinja
Posts: 31452
Joined: 19/07/2014 13:31

#6470 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by avetinja »

Point. wrote: 13/10/2020 12:23 Ti to znaš na osnovu čega? Tako su govorili i za Dalića u Hrvatskoj.

Nipošto ne dati sarajevskoj mahali da dođe na mjesto selektora.
Jedini argument koji Nalić ima je taj da je radio u Švedskoj. Čudo neviđeno.
User avatar
l33t
Posts: 4344
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#6471 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by l33t »

Ćiro vrati se, ti si i napravio repku. Ćiro nas je odveo na SP a ne Sušić.
User avatar
denny84
Posts: 158
Joined: 22/09/2006 00:53
Location: U šumarku skrivenom

#6472 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by denny84 »

Treba zaganjat Bjelicu, on bi bio odlicno rjesenje!
User avatar
Logovan
Posts: 94824
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6473 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Logovan »

Muzurović nas je odveo na SP.
User avatar
turbofolk
Posts: 3150
Joined: 13/05/2014 09:37

#6474 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by turbofolk »

Zamisli dođe Krstajić i kaže: Moj jedini zahtjev je da se igra u Zenici :D
last mohicans
Posts: 12260
Joined: 09/08/2012 23:19

#6475 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by last mohicans »

LSD wrote: 13/10/2020 00:30 Likovi poput Pointa 30 godna glasaju za SDA ili HDZ.
I to poštom :lol:
Locked