Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
ned424
Posts: 448
Joined: 07/08/2009 09:07

#6426 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ned424 »

Meni upisali na masinskom fakultetu broj na motor jos gledao onaj uzeo i brusi stari a upisa MFS**** neki brojevi i to je to. Reko ako mi bude neko gledao vani haha ima da se smije ali eto prodao sam ga tako i covjek jos nema problema.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#6427 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

_BataZiv_0809 wrote:Sta je potrebno u administrativnom smislu kad se mijenja motor?
Da nadjes nekog ko ce ti prekucati brojeve. :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6428 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Hej koja glupost, oni tamo stave v8 tt sa 1500+ks u s13 silviu npr., kod nas moras atest radit :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6429 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Ugovor sa ovjerenom kopijom saobracajne dozvole gdje vozilo donator mora biti odjavljeno.
Amare ako mislis da svi auti koji su registrovani mogu tako stavljati motore grdno se varas ;-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6430 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Bakir1 wrote:Ugovor sa ovjerenom kopijom saobracajne dozvole gdje vozilo donator mora biti odjavljeno.
Amare ako mislis da svi auti koji su registrovani mogu tako stavljati motore grdno se varas ;-)
znam da ne mogu svi :) , imaju i oni neka pravila za dozvoljenu maksimalnu snagu u odnosu na tezinu , uglavnom otor je potrosna roba :)
User avatar
Koshpa
Posts: 4931
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#6431 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Koshpa »

Gdje mogu naci Salteblu za Renaul Scenic?

Hvala
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6432 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Mehanicari pomagajte, nije mi radilo zadnje stop svjetlo i danas promjenih sijalicu, i vozio sve normalno jutros, radilo sve.

Maloprije upalim auto, ne svijetli mi instrument tabla, sijalica koju sam promjenio svijetli samo kada pritisnem kocnicu, ne radi na upaljena svjetla.
I ne radi mi lijeva pozicija :roll:

Kakvo bi sranje moglo biti :oops:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#6433 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Da nisi uvalio obicnu za pozicije umjesto dvopolne? Ako je pozicija i kocnica na istoj sijalici onda treba biti dvopolna sijalica, sa dva kontakta na dnu i sa dvije niti unutra. Nisam nikad gledao moze li ba15s u bay15d kuciste :D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6434 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Throttle wrote:Da nisi uvalio obicnu za pozicije umjesto dvopolne? Ako je pozicija i kocnica na istoj sijalici onda treba biti dvopolna sijalica, sa dva kontakta na dnu i sa dvije niti unutra. Nisam nikad gledao moze li ba15s u bay15d kuciste :D
Evo sad cu otici do parkinga da vidim šta sam ubacio, kocnica i pozicija jesu na istoj, nisam valjda onda zbog tog zajebo instrument tablu ili je neki osigurac :?

Edit: Ubacio sam dvopolnu..
User avatar
Danguba
Posts: 15864
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#6435 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Danguba »

Pregledaj masu...onako laicki dok ne dodju strucnjaci. :D
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#6436 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

Trebam zamjineti prednje lijevo rame na w203, pa me zanima koji su kvalitetni proizvođači djelova?
Isti taj sam zmajenio prije godinu dana i evo opet se cuje. Desni sto je dosao na autu evo vec 4 godina je ok.
Fakat cuvam auto i ne jašem po trotoarima i rupama jer za to korisitim ženin fiat. :D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#6437 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

hladan.preminger wrote: Fakat cuvam auto i ne jašem po trotoarima i rupama jer za to korisitim ženin fiat. :D

:lol: :thumbup:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6438 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Danguba wrote:Pregledaj masu...onako laicki dok ne dodju strucnjaci. :D
@kB27
@Danguba

Hvala na pomoci, jutros rijesio problem kod majstora, osigurač pozicionih svjetala pregorio :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6439 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

quarterback wrote:
hladan.preminger wrote: Fakat cuvam auto i ne jašem po trotoarima i rupama jer za to korisitim ženin fiat. :D

:lol: :thumbup:
:lol: :lol:
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#6440 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

Leon16v wrote:
Danguba wrote:Pregledaj masu...onako laicki dok ne dodju strucnjaci. :D
@kB27
@Danguba

Hvala na pomoci, jutros rijesio problem kod majstora, osigurač pozicionih svjetala pregorio :thumbup:
Nema na čemu, bukvalno. :P
novi_korisnik
Posts: 222
Joined: 09/04/2014 13:11

#6441 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by novi_korisnik »

Gdje mi je najjeftinije u Sarajevu kupiti filtere i ulje za 1.9 TDI , koga preporucujete za zamjenu ?
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6442 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

Bilo koji majstor, bilo koja radnja...
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6443 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Postoji li neki "privremeni" nacin da se osposobi anlaser. Jutros jaranu nije htio da upali ni da vergla, nista, dolazio Bihamk kaze anlaser, idi do majstora nekako ili zovni nekog da ti sredi to na licu mjesta.
Pošto on zivi u brdu sada nema šanse da ga guramo, jer ako ne upali, nikad ga necemo vratit u dvorište :lol:

Sada, postoji li šansa da nesto sredimo da upali u mjestu ili mora zvati mehanicara

punto, jtd, 2002 :D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#6444 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

Leon16v wrote:Postoji li neki "privremeni" nacin da se osposobi anlaser. Jutros jaranu nije htio da upali ni da vergla, nista, dolazio Bihamk kaze anlaser, idi do majstora nekako ili zovni nekog da ti sredi to na licu mjesta.
Pošto on zivi u brdu sada nema šanse da ga guramo, jer ako ne upali, nikad ga necemo vratit u dvorište :lol:

Sada, postoji li šansa da nesto sredimo da upali u mjestu ili mora zvati mehanicara

punto, jtd, 2002 :D
cekicem ili kljucem neka kucne malo jace par puta po njemu
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#6445 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

Qler wrote:Bilo koji majstor, bilo koja radnja...
Samo ne bilo koji filter, a očito mu je jedino za fitler svejedno (samo da nije skup). :roll:
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6446 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

Vidiš da traži najjeftiniju varijantu

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#6447 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzet87sa »

Leon16v wrote:Postoji li neki "privremeni" nacin da se osposobi anlaser. Jutros jaranu nije htio da upali ni da vergla, nista, dolazio Bihamk kaze anlaser, idi do majstora nekako ili zovni nekog da ti sredi to na licu mjesta.
Pošto on zivi u brdu sada nema šanse da ga guramo, jer ako ne upali, nikad ga necemo vratit u dvorište :lol:

Sada, postoji li šansa da nesto sredimo da upali u mjestu ili mora zvati mehanicara

punto, jtd, 2002 :D
Gurni ga niz brdo ako upali upali, ako ne upali vozi dok brda ima pa kasnije guraj :D :D :D
jasko__
Posts: 1166
Joined: 13/11/2009 21:18

#6448 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jasko__ »

Da ne otvaram novu temu, da ovjde pitam
Brat položio vozački neki dan..i danas reko da vidim kako vozi..ma nula bodova, ugasilo mu se auto 10 puta dok je uspio krenuti
Mene interesuje (pošto ce se to ponavljati garant puno u narednom periodu), kad se ugasi auto čuje se jak zvuk da nešto lupi..pusti debil naglo kvačilo :D
Jbg ne razumijem se nimalo u mehaniku...šta to lupi toliko i da li može belaj neki napravit ako se to često dešava??

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
autoskolee
Posts: 290
Joined: 13/08/2014 23:00

#6449 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by autoskolee »

jasko__ wrote:Da ne otvaram novu temu, da ovjde pitam
Brat položio vozački neki dan..i danas reko da vidim kako vozi..ma nula bodova, ugasilo mu se auto 10 puta dok je uspio krenuti
Mene interesuje (pošto ce se to ponavljati garant puno u narednom periodu), kad se ugasi auto čuje se jak zvuk da nešto lupi..pusti debil naglo kvačilo :D
Jbg ne razumijem se nimalo u mehaniku...šta to lupi toliko i da li može belaj neki napravit ako se to često dešava??

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Koje auto?
Moze zamajac sjebat
jasko__
Posts: 1166
Joined: 13/11/2009 21:18

#6450 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jasko__ »

Audi A4 B6

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Post Reply