SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#64001 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

E, neka je neko počeo i ovo da kažnjava. Jutros lik meni baca snijeg pred auto dok sam prilazio, na upozorenje sirenom gleda ono kao nije mu jasno šta sad ja hoću.
User avatar
nepass1
Posts: 14675
Joined: 06/07/2017 07:35

#64002 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

E bas me zanima hoce li ikom napisati kaznu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#64003 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Ma moze se to upratiti. Prođi par sati nakon grtalice i vidis kamaru snijega na cesti ispred necijeg parkinga, neke radnje, vulkanizera, avlije...
Stanes, slikas. Pozoves gazdu, urucis nalog.
Mislim da bi sada bilo dovoljno i upozoriti samo ljude. Ali na isti nacin. Stanes, slikas, zaprijetis kaznom, da izgleda ozbiljno kao što jeste. Ali oprostis jer je prvi put.
Mozda se dozovu. Sljedece zime pises svima bez razgovora.

Pa idem jucer niz KG prema Sarajevu i lik na onoj okuci ispred svoje radnje baca snijeg na cestu, em je okuka takva da je nepregledna, em te moze snijeg ispod tockova baciti izvan tvoje trake na auta iz suprotnog pravca.
I onda ja kriv jer nisam prilagodio brzinu.
A nije on kriv sto namjerno sabotira kolovoz.
User avatar
nepass1
Posts: 14675
Joined: 06/07/2017 07:35

#64004 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

drug_profi wrote: 23/01/2023 15:18 Ma moze se to upratiti. Prođi par sati nakon grtalice i vidis kamaru snijega na cesti ispred necijeg parkinga, neke radnje, vulkanizera, avlije...
Stanes, slikas. Pozoves gazdu, urucis nalog.
Mislim da bi sada bilo dovoljno i upozoriti samo ljude. Ali na isti nacin. Stanes, slikas, zaprijetis kaznom, da izgleda ozbiljno kao što jeste. Ali oprostis jer je prvi put.
Mozda se dozovu. Sljedece zime pises svima bez razgovora.

Pa idem jucer niz KG prema Sarajevu i lik na onoj okuci ispred svoje radnje baca snijeg na cestu, em je okuka takva da je nepregledna, em te moze snijeg ispod tockova baciti izvan tvoje trake na auta iz suprotnog pravca.
I onda ja kriv jer nisam prilagodio brzinu.
A nije on kriv sto namjerno sabotira kolovoz.
Jasno je meni da je izvodljivo ali nesta sumnjam da ce se potruditi da nekog kazne.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#64005 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by PM72 »

Ako sam dobro upratio...prije neki dan su raspisali tender za komunalnu policiju,nove uniforme,sredstva veze??? Palice??? I suzavac kao sredstvo za omamljivanje...
Dakle,spremni i da namlate ko bude baco snjeg na cestu ili smeće :lol: :thumbup:
User avatar
leki hz
Posts: 767
Joined: 09/09/2011 21:08

#64006 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by leki hz »

PM72 wrote: 23/01/2023 15:42 Ako sam dobro upratio...prije neki dan su raspisali tender za komunalnu policiju,nove uniforme,sredstva veze??? Palice??? I suzavac kao sredstvo za omamljivanje...
Dakle,spremni i da namlate ko bude baco snjeg na cestu ili smeće :lol: :thumbup:
:lol:
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#64007 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

Pisao sam već o tome - nekad davno žena u Maglaju baca snijeg na tek očišćenu cestu a policajac sa njom raspravlja, on je kao opominje a ona u stilu šta ti sad hoćeš, pa gdje ću ga?

Ovo sa opominjanem bi bilo sločno kao kad su u Ze-do kantonu prije nekoliko godina pokrenuli preventivnu akciju upozoravanja pješaka na nepropisno prelaženje ceste. Ono, kao jedno vrijeme će upozoravati a kasnije kažnjavati. Nikad nije stiglo do kažnjavanja, i dalje se cesta prelazi između pješačkih, i to bukvalno ispred policijske stanice, i niko ne kažnjava.

Naš veliki problem je u neprovođenju zakona i smiješnoj kaznenoj politici.
User avatar
nepass1
Posts: 14675
Joined: 06/07/2017 07:35

#64008 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

Jucer je dragon garage pobacao hrpu snijega ispred svog "poslovnog prostora"
Da sam znao ranije ovu vijest, uslikao bih :D
User avatar
nepass1
Posts: 14675
Joined: 06/07/2017 07:35

#64009 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

Laplace wrote: 23/01/2023 16:02 Pisao sam već o tome - nekad davno žena u Maglaju baca snijeg na tek očišćenu cestu a policajac sa njom raspravlja, on je kao opominje a ona u stilu šta ti sad hoćeš, pa gdje ću ga?

Ovo sa opominjanem bi bilo sločno kao kad su u Ze-do kantonu prije nekoliko godina pokrenuli preventivnu akciju upozoravanja pješaka na nepropisno prelaženje ceste. Ono, kao jedno vrijeme će upozoravati a kasnije kažnjavati. Nikad nije stiglo do kažnjavanja, i dalje se cesta prelazi između pješačkih, i to bukvalno ispred policijske stanice, i niko ne kažnjava.

Naš veliki problem je u neprovođenju zakona i smiješnoj kaznenoj politici.
Dok sam zivio u starom gradu, zgrada sa 25-30 stanova a samo 8-9 parking mjesta. Pao snijeg, ogroman, ja lopatao pred ulazom i malo parking ugl nemas gdje sa snijegom.zavucena zgrada.
Komsija pametnjakovic doveo grtalicu i jedno mjesto ocistio a sav snijeg gurnuo na ostala mjesta koja su bila slobodna.
Naravno ja parkirao na to ocisceno mjesto, dosao mi na vrata da se bije jer sam uzeo "njegovo" mjesto.

Pa reko ti sav snijeg zugurao na ostala mjesta i privatizovao. Nisam htio da mu se sklonim :D
swanfilter
Posts: 10811
Joined: 06/06/2008 18:52

#64010 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by swanfilter »

Dok se nasi nakane, August mjesec.
User avatar
Logovan
Posts: 102748
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#64011 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

nepass1 wrote: 23/01/2023 16:07
Laplace wrote: 23/01/2023 16:02 Pisao sam već o tome - nekad davno žena u Maglaju baca snijeg na tek očišćenu cestu a policajac sa njom raspravlja, on je kao opominje a ona u stilu šta ti sad hoćeš, pa gdje ću ga?

Ovo sa opominjanem bi bilo sločno kao kad su u Ze-do kantonu prije nekoliko godina pokrenuli preventivnu akciju upozoravanja pješaka na nepropisno prelaženje ceste. Ono, kao jedno vrijeme će upozoravati a kasnije kažnjavati. Nikad nije stiglo do kažnjavanja, i dalje se cesta prelazi između pješačkih, i to bukvalno ispred policijske stanice, i niko ne kažnjava.

Naš veliki problem je u neprovođenju zakona i smiješnoj kaznenoj politici.
Dok sam zivio u starom gradu, zgrada sa 25-30 stanova a samo 8-9 parking mjesta. Pao snijeg, ogroman, ja lopatao pred ulazom i malo parking ugl nemas gdje sa snijegom.zavucena zgrada.
Komsija pametnjakovic doveo grtalicu i jedno mjesto ocistio a sav snijeg gurnuo na ostala mjesta koja su bila slobodna.
Naravno ja parkirao na to ocisceno mjesto, dosao mi na vrata da se bije jer sam uzeo "njegovo" mjesto.

Pa reko ti sav snijeg zugurao na ostala mjesta i privatizovao. Nisam htio da mu se sklonim :D
:thumbup: Bravo.

E jest pametan taj komsija...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#64012 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

nepass1 wrote: 23/01/2023 16:02 Jucer je dragon garage pobacao hrpu snijega ispred svog "poslovnog prostora"
Da sam znao ranije ovu vijest, uslikao bih :D
poslovnog??kakav se posao tu obavlja??' :lol: :lol:
mozda je snimio klipić ćišćenje snjega :D
User avatar
nepass1
Posts: 14675
Joined: 06/07/2017 07:35

#64013 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/01/2023 16:30
nepass1 wrote: 23/01/2023 16:02 Jucer je dragon garage pobacao hrpu snijega ispred svog "poslovnog prostora"
Da sam znao ranije ovu vijest, uslikao bih :D
poslovnog??kakav se posao tu obavlja??' :lol: :lol:
mozda je snimio klipić ćišćenje snjega :D
K
Skuplja mlade cunere da mu se dive :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#64014 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

nepass1 wrote: 23/01/2023 16:31

K
Skuplja mlade cunere da mu se dive :lol:
ne shvatas ti to....ic not a krajm...ćuning iz d vej of lajf :razz:
User avatar
nepass1
Posts: 14675
Joined: 06/07/2017 07:35

#64015 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/01/2023 16:34
nepass1 wrote: 23/01/2023 16:31

K
Skuplja mlade cunere da mu se dive :lol:
ne shvatas ti to....ic not a krajm...ćuning iz d vej of lajf :razz:
Jebe ih sto jos zive u eri NFS underground a vjerovatno su tad pelene nosali. Zelene i ljubicaste ibize, samo im neonke fale ispod auta.
User avatar
muha_sa
Posts: 140385
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#64016 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

Nekad si bio obavezan skinut snijeg sa krova--ocistit trotoar ispred ulazne kapije--al su komunalci išli sa japanerima--kupili taj snijeg i bacali ga u Miljacku.
Stari Grad--čaršija :D
User avatar
Logovan
Posts: 102748
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#64017 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/01/2023 16:34
nepass1 wrote: 23/01/2023 16:31

K
Skuplja mlade cunere da mu se dive :lol:
ne shvatas ti to....ic not a krajm...ćuning iz d vej of lajf :razz:
:lol: :lol:
User avatar
nepass1
Posts: 14675
Joined: 06/07/2017 07:35

#64018 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nepass1 »

muha_sa wrote: 23/01/2023 16:44 Nekad si bio obavezan skinut snijeg sa krova--ocistit trotoar ispred ulazne kapije--al su komunalci išli sa japanerima--kupili taj snijeg i bacali ga u Miljacku.
Stari Grad--čaršija :D
Posto sam cicija ja skinem snijeg da mi auto manje trosi :D

Doduse i garazirano je
User avatar
muha_sa
Posts: 140385
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#64019 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

nepass1 wrote: 23/01/2023 16:54
muha_sa wrote: 23/01/2023 16:44 Nekad si bio obavezan skinut snijeg sa krova--ocistit trotoar ispred ulazne kapije--al su komunalci išli sa japanerima--kupili taj snijeg i bacali ga u Miljacku.
Stari Grad--čaršija :D
Posto sam cicija ja skinem snijeg da mi auto manje trosi :D

Doduse i garazirano je
:lol:

Isti sam--al nije garažirano--eno ga kod Bosmala--juce skino jedno 30cm snijega--smrzo sam se :-) al zato manja potrošnja :lol:
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#64020 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

A gdje ćeš skloniti snijeg ispred svog prostora, koji si zakonom obavezan očistiti, nego pred tuđi ili na cestu :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 140385
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#64021 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

Hakiz wrote: 23/01/2023 17:01 A gdje ćeš skloniti snijeg ispred svog prostora, koji si zakonom obavezan očistiti, nego pred tuđi ili na cestu :mrgreen:
Na cestu al da komulaci pokupe i u Miljacku istresu--nekad je tako bilo
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#64022 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

muha_sa wrote: 23/01/2023 17:06
Hakiz wrote: 23/01/2023 17:01 A gdje ćeš skloniti snijeg ispred svog prostora, koji si zakonom obavezan očistiti, nego pred tuđi ili na cestu :mrgreen:
Na cestu al da komulaci pokupe i u Miljacku istresu--nekad je tako bilo
Nekad, dok je bio mrak komunizma. Šta danas uraditi u slobodi i demokratiji?
zbunjola71sa
Posts: 918
Joined: 28/02/2020 18:33

#64023 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zbunjola71sa »

Nekad je u ovom gradu bilo vise insana a sad nazalost ima vise hajvana
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#64024 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#64025 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kazo »

Jel njihova stara varala raju za stanove? Koliko me sjecanje sluzi, proda isti stan razlicitim musterijama, ko prije dodje, njegov je stan.

Kontam da nije neka osveta :? :?
Post Reply