Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
simplon
- Posts: 12
- Joined: 19/10/2013 20:43
#6401 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem
Kod ovog prodavca mi je kupovalo par kolega nekih dijelova. Vidim ima EGR. (u golfa je EGR i hladnjak ispušnih plinova ukomponovan kao jedan dio), zato je tako skup.
http://www.olx.ba/artikal/20883973/egr- ... a-1-6-tdi/
http://www.olx.ba/artikal/20883973/egr- ... a-1-6-tdi/
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#6402 Re: Pitamo Mehanicare ?
na toj brzini svakakvu
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#6403 Re: Pitamo Mehanicare ?
I oštećena guma. Toga se treba čuvati, moguće da se trenutno oštećenje tako lako ne primijeti - a onda da izda kad najmanje treba. I pri 5 puta manjim brzinama se znalo desiti da ljudi otkinu komad gume 'ližući' trotoar - tako da bih ja to dobro prepipao i pregledao.Optimist wrote:Vjerovatno nikaku, ukoliko se desilo kako si opisao. Posljedica moze biti jedino izgrebana felga.Faraone wrote:Kakvu štetu može prouzrokovati bočni udarac od ivičnjak? Recimo obilazimo rupu sa unutrašnje strane i prednji desni točak "lizne" ivičnjak pri 40-50km/h. Ne mislim da udarce gdje auto pobjegne pa se bočno zabije svom silom u ivičnjak.
- newklear
- Posts: 1411
- Joined: 10/12/2009 15:59
#6404 Re: Pitamo Mehanicare ?
Svako koliko se preporučuje mijenjanje svjećica?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#6405 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko ja znam, 40-100 hiljada km, zavisno od tipa koji uzmes...
- newklear
- Posts: 1411
- Joined: 10/12/2009 15:59
#6406 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koje su najbolje koje se kod nas kupuju, ima li kod nas NGK, cuo da su te najbolje...Throttle wrote:Koliko ja znam, 40-100 hiljada km, zavisno od tipa koji uzmes...
- Danguba
- Posts: 15864
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#6407 Re: Pitamo Mehanicare ?
Slazem se iz iskustva.Bakir1 wrote:na toj brzini svakakvu
Najmanji problem felga ili guma.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6408 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
NGK, beru, imas i jedne i druge.newklear wrote:Koje su najbolje koje se kod nas kupuju, ima li kod nas NGK, cuo da su te najbolje...Throttle wrote:Koliko ja znam, 40-100 hiljada km, zavisno od tipa koji uzmes...
poslano sa Sonija Ze
- Paulaner
- Posts: 271
- Joined: 04/01/2014 21:23
#6409 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ulje mi curi na vakum pumpi ne znam jel se i kod nas tako zove,nisam ni znao da je imam dok se nije pokvarila
Posto je dihtung na njoj popustio i pusta ulje jel se samo dihtung mijenja jer pumpa odradjuje svoj posao??
Posto je dihtung na njoj popustio i pusta ulje jel se samo dihtung mijenja jer pumpa odradjuje svoj posao??
-
Kalme
- Posts: 18
- Joined: 20/07/2016 15:04
#6410 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem
Ja rijesio problem.Dobio sam nov egr iz Njemacke i zamjenio u Bubi, za manje od 2h.Kostalo me 110KM.Nema vise lampica, hvala ljudi na ljubaznosti i savjetima. 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6411 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem
Kalme wrote:Ja rijesio problem.Dobio sam nov egr iz Njemacke i zamjenio u Bubi, za manje od 2h.Kostalo me 110KM.Nema vise lampica, hvala ljudi na ljubaznosti i savjetima.
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#6412 Re: Pitamo Mehanicare ?
haver isto neku noc zakacio trotoar slucajno doduse nije vozi 40km/h, kaze sad mu nesto zviždi tj cuje se sa te strane kad vozi..Faraone wrote:Kakvu štetu može prouzrokovati bočni udarac od ivičnjak? Recimo obilazimo rupu sa unutrašnje strane i prednji desni točak "lizne" ivičnjak pri 40-50km/h. Ne mislim da udarce gdje auto pobjegne pa se bočno zabije svom silom u ivičnjak.
- Faraone
- Posts: 36
- Joined: 18/12/2012 17:48
#6413 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na kraju samo zagreljena guma i to je sve. Čak nije ni ostećena nešto, samo se vide tragovi da je strugala. Možda bi gemoetrija trapa otkrila nešto više, ali ja ne primijetim bilo kakav problem.
Ali interesuje me inače, šta konkretno može na trapu oštetiti ovakav udarac? Dakle nije to neka sila, nego bukvalno struganje od ivičnjak.
Ali interesuje me inače, šta konkretno može na trapu oštetiti ovakav udarac? Dakle nije to neka sila, nego bukvalno struganje od ivičnjak.
- corolla02
- Posts: 11306
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#6414 Re: Pitamo Mehanicare ?
uzmi manual u sake i informisi senewklear wrote:Svako koliko se preporučuje mijenjanje svjećica?
nisu sva auta ista niti su sve svjecice jednake...
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#6415 Re: Pitamo Mehanicare ?
nista specijalnoFaraone wrote:Na kraju samo zagreljena guma i to je sve. Čak nije ni ostećena nešto, samo se vide tragovi da je strugala. Možda bi gemoetrija trapa otkrila nešto više, ali ja ne primijetim bilo kakav problem.
Ali interesuje me inače, šta konkretno može na trapu oštetiti ovakav udarac? Dakle nije to neka sila, nego bukvalno struganje od ivičnjak.
sjebat selen blok, ostetit felgu manje ili vise...
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#6416 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ležaj točka vjerovatno.Daryl Dixon wrote:haver isto neku noc zakacio trotoar slucajno doduse nije vozi 40km/h, kaze sad mu nesto zviždi tj cuje se sa te strane kad vozi..Faraone wrote:Kakvu štetu može prouzrokovati bočni udarac od ivičnjak? Recimo obilazimo rupu sa unutrašnje strane i prednji desni točak "lizne" ivičnjak pri 40-50km/h. Ne mislim da udarce gdje auto pobjegne pa se bočno zabije svom silom u ivičnjak.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6417 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta je potrebno u administrativnom smislu kad se mijenja motor?
-
nightvision
- Posts: 3427
- Joined: 04/02/2014 14:21
#6418 Re: Pitamo Mehanicare ?
ako ne mislis auto vozati izvan bih, nista.
.
.
.
.
.
.
halali
.
.
.
.
.
.
halali
- hellhammer
- Posts: 513
- Joined: 06/01/2015 19:24
#6419 Re: Pitamo Mehanicare ?
vani se motor smatra potrosnom robom tako da se vise i ne navodi broj motora u saobracajnim dozvolamanightvision wrote:ako ne mislis auto vozati izvan bih, nista.![]()
.
.
.
.
.
.
halali
-
IcedFlame
- Posts: 1238
- Joined: 06/11/2003 00:00
- Location: Sarajevo
#6420 Re: Pitamo Mehanicare ?
Npr. Potvrda o rezultatima ispitivanja ilitiga atest_BataZiv_0809 wrote:Sta je potrebno u administrativnom smislu kad se mijenja motor?
Ispitivanje putnickog automobila nakon zamjene motora istog tipa od istog proizvodjaca
Masinski fakultet u Zenici
Institut za masinstvo
Centar za motorna vozila
Dokumentacija:
Ugovor i racun od vozila, te racun o kupovini rabljenog otto motora za zamjenu
Cijena - 120 KM, prije 5 godina.
Na osnovu toga bi ti trebali upisati novi broj motora u saobracajnu, i da si legalan 100%.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6421 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala drugarIcedFlame wrote:
Npr. Potvrda o rezultatima ispitivanja ilitiga atest
Ispitivanje putnickog automobila nakon zamjene motora istog tipa od istog proizvodjaca
Masinski fakultet u Zenici
Institut za masinstvo
Centar za motorna vozila
Dokumentacija:
Ugovor i racun od vozila, te racun o kupovini rabljenog otto motora za zamjenu
Cijena - 120 KM, prije 5 godina.
Na osnovu toga bi ti trebali upisati novi broj motora u saobracajnu, i da si legalan 100%.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#6422 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad vec mijenjas stavi neki njemacki. Da se ne mucis svako malo 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6423 Re: Pitamo Mehanicare ?
Add foeNed071 wrote:Kad vec mijenjas stavi neki njemacki. Da se ne mucis svako malo
P.S. Ne gledam ni njemacku pornjavinu
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#6424 Re: Pitamo Mehanicare ?
Atest se moze uraditi na puno vise lokacija...
Ako si u sbk ne treba ti ni porijeklo motora u smislu saobracajne carinske deklaracije.
Atest kosta 175,50 KM plus moras mijenjati dokumente.
Vodi racuna da je novi motor iste snage, moze i manje, ali nikako vece od plus 10%.
Za zdk I ks moras imati dokaz o porijeklu.
Ako si u sbk ne treba ti ni porijeklo motora u smislu saobracajne carinske deklaracije.
Atest kosta 175,50 KM plus moras mijenjati dokumente.
Vodi racuna da je novi motor iste snage, moze i manje, ali nikako vece od plus 10%.
Za zdk I ks moras imati dokaz o porijeklu.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6425 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kupih jednom auto iz SBK i nije uopste imalo upisan broj motora u saobracajnoj.Bakir1 wrote:Atest se moze uraditi na puno vise lokacija...
Ako si u sbk ne treba ti ni porijeklo motora u smislu saobracajne carinske deklaracije.
Atest kosta 175,50 KM plus moras mijenjati dokumente.
Vodi racuna da je novi motor iste snage, moze i manje, ali nikako vece od plus 10%.
Za zdk I ks moras imati dokaz o porijeklu.
Ima tome 10 godina.
Da li dovoljan dokaz o porijeklu ugovor o prodaji/poklona od strane fizickog lica?
