... i jos tri puta toliko od dijaspore.Banksy wrote:Na to sam i mislila.dragma wrote:@Banksy, jel te moram podsjetiti da se u periodu između 90-te i danas desio četverogodišnji rat?Banksy wrote:
Upravo tako. Šta se zateklo '45. a šta ostavilo '90.
I šta se zateklo '90. a šta je danas.
Pravo pitanje bi bilo šta se zateklo 96-te a šta imamo danas.
I, šta se zateklo '96. šta imamo danas?
U račun ubaci i onih desetak milijardi doniranih za obnovu.
juga 1950.-1990.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#6401 Re: juga 1950.-1990.
-
John Cleese
- Posts: 42913
- Joined: 25/05/2010 18:30
#6402 Re: juga 1950.-1990.
Nije im, bezbeli, niko javio da je KPJ rasformiranapiupiu wrote:Joooj, haj' što lupetaju o prošlosti, ali kad im čuješ ideje za budućnost društva to je baš onako... tužno. Možda je i to neki psihološki ventil, to udaranje po prošlosti. Haj' znaj.Banksy wrote:A takvi polako, biologijom, preuzimaju društvo i pozicije. Kako kažu, pravićemo one od blata.![]()
Borice se, jadni, kontra nje dok su zivi
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#6403 Re: juga 1950.-1990.
... i još i svaki dan i sve tako do danas...seln wrote: ... i jos tri puta toliko od dijaspore.
... da se makar okrečilo Titovo, rekli bismo skupo bi, ali neka, vrijedi. Ovako, ni to nisu bili u stanju, pa se sve u truleži raspada.
Zato su one stotine austrijskih i švicarskih računa ko šipak.
-
RtrnOfSalisbury
- Posts: 3981
- Joined: 13/02/2008 04:52
- Location: Tullarosa
#6404 Re: juga 1950.-1990.
bome u navedenom filmu je bio klepeticOmmadawn wrote:
A imamo i cuveni "crni talas" - filmove s kraja sezdesetih koji su govorili o pravom socio-ekonomskom stanju u drzavi i vrlo brzo bili zabranjeni. Filmovi poput "Budjenje pacova" i "Kad budem mrtav i beo" su tu najocitiji.
BTW, nije Zvonko Klepetic nego Zvonko Lepetic
jozina filozofija sa jelte drugovima u okruzenju se dade sublimirat u nekoliko rijeci iz one pjesme sto (mu)neko skomponova:
ko drukcije kaze, klevece i laze .... haj ovo 'klevece i laze' podrzavam al ovo 'ko drukcije kaze' nas sjeba u startu.
kolko su drugovi bili u kontaktu sa realnoscu se more vidjet iz epizode kad je masa klicala 'hocemo oruzje' neki su bili ubijedjeni da klikcu 'hocemo orgulje'
- dragma
- Posts: 3761
- Joined: 19/02/2014 16:24
- Location: Ja nisam odavle
- Vozim: Pješe
#6405 Re: juga 1950.-1990.
Za moje proletere sa teme
Banksy, uglavnomja, spreča, jelena, seln i ostali....

Banksy, uglavnomja, spreča, jelena, seln i ostali....
Last edited by dragma on 11/01/2018 18:45, edited 1 time in total.
- dragma
- Posts: 3761
- Joined: 19/02/2014 16:24
- Location: Ja nisam odavle
- Vozim: Pješe
#6406 Re: juga 1950.-1990.
Što je više kleveta i laži Tito nam je miliji i draži. 
-
AenemA
- Posts: 423
- Joined: 23/04/2004 04:32
#6407 Re: juga 1950.-1990.
Nekad smo i podmornice pravili...Heroj iz 60-tih i manja Una iz80-tih

- Edin H.
- Posts: 53572
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#6408 Re: juga 1950.-1990.
dragma wrote:Što je više kleveta i laži Tito nam je miliji i draži.
Bila je I medju narodom i ova popularna:
Druze Tito kupicu ti Fichu,
A Mercedes Anti Pavelicu
- ¤ jelena ¤
- Posts: 5157
- Joined: 18/05/2010 20:04
- Location: BD
#6409 Re: juga 1950.-1990.
Jel ovo nešto častiš...dragma wrote:Za moje proletere sa teme![]()
Banksy, uglavnomja, spreča, jelena, seln i ostali....![]()
Btw...ništa ovo...ja ću dvije karte za Pearl Jam u Londonu i prevoz tamo i nazad.....
koncert u junu.
fala.
- dragma
- Posts: 3761
- Joined: 19/02/2014 16:24
- Location: Ja nisam odavle
- Vozim: Pješe
#6410 Re: juga 1950.-1990.
E moja Jelena, prošla su ta vremena kad je jugović skako po Londonu radi šteke Marlbora¤ jelena ¤ wrote:
Btw...ništa ovo...ja ću dvije karte za Pearl Jam u Londonu i prevoz tamo i nazad.....
koncert u junu.
fala.![]()
Ako bude kakav koncert u Visokom ili Trnovu, mada mi je i to daleko, vodim te
- dragma
- Posts: 3761
- Joined: 19/02/2014 16:24
- Location: Ja nisam odavle
- Vozim: Pješe
#6411 Re: juga 1950.-1990.
Malo, malo pa negdje red ispred prodavnice. Razlog je vjerovatno visok standard i dobra kupovna moć građana




- Edin H.
- Posts: 53572
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#6412 Re: juga 1950.-1990.
Kakav ba Marlboro, sarajevski najbolji bio.dragma wrote:E moja Jelena, prošla su ta vremena kad je jugović skako po Londonu radi šteke Marlbora¤ jelena ¤ wrote:
Btw...ništa ovo...ja ću dvije karte za Pearl Jam u Londonu i prevoz tamo i nazad.....
koncert u junu.
fala.![]()
![]()
Ako bude kakav koncert u Visokom ili Trnovu, mada mi je i to daleko, vodim te
Jedino Koza - DJ iz BB-a isao u London da kupuje ploce.
- dragma
- Posts: 3761
- Joined: 19/02/2014 16:24
- Location: Ja nisam odavle
- Vozim: Pješe
#6413 Re: juga 1950.-1990.
Fakat kažu da je bio najbolji. Meko pakovanje.
A i za Moravu se pričalo da su kvalitetne cigare, kao ostaci duhana od kojih se pravio Marlboro?
A i za Moravu se pričalo da su kvalitetne cigare, kao ostaci duhana od kojih se pravio Marlboro?
- Edin H.
- Posts: 53572
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#6414 Re: juga 1950.-1990.
E za Moravu ne mogu reci, ne sjecam se dobro, znam da je strasno jaka bila.
Ali u principu ne valjaju ni jedne - cigare su otrov i to kazem ja kao pusac (nazalost).
Ali u principu ne valjaju ni jedne - cigare su otrov i to kazem ja kao pusac (nazalost).
- ¤ jelena ¤
- Posts: 5157
- Joined: 18/05/2010 20:04
- Location: BD
#6415 Re: juga 1950.-1990.
dragma wrote:E moja Jelena, prošla su ta vremena kad je jugović skako po Londonu radi šteke Marlbora¤ jelena ¤ wrote:
Btw...ništa ovo...ja ću dvije karte za Pearl Jam u Londonu i prevoz tamo i nazad.....
koncert u junu.
fala.![]()
![]()
Ako bude kakav koncert u Visokom ili Trnovu, mada mi je i to daleko, vodim te
Dogovoreno. Eto, ja ću ponijet vode...izvorske.
Nego...nije ti fer što ponavljaš jedne te iste fotke s tim kojekakvim ''repovima za kafu''...da kofol ispadne kako ih bilo više nego što realno jest.
Što to bolan tako...cc...
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#6416 Re: juga 1950.-1990.
Ovo sam jednom negdje čuo ko dijete. Gdje, ni danas dan se ne sjećam. Nisam znao tad ko je ni Pavelić, za Tita sam znao “čovjek u naočalama u uramljenoj slici u vitrini” a za Mercedes i Fiću da su auta.Edin H. wrote:
Bila je I medju narodom i ova popularna:
Druze Tito kupicu ti Fichu,
A Mercedes Anti Pavelicu
Otpjevao staroj u kući. Priljepila mi šamaru da mi i danas zuji u ušima!!!! Jebo sam u sebi mater i Paveliću i Titu...
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#6417 Re: juga 1950.-1990.
Ma, ko se sjeća Morave.Edin H. wrote:E za Moravu ne mogu reci, ne sjecam se dobro, znam da je strasno jaka bila.
Ali u principu ne valjaju ni jedne - cigare su otrov i to kazem ja kao pusac (nazalost).
Ko je htio pušiti otrove imao je Nišku Drinu bez filtera i 57.
http://www.espreso.rs/data/images/2016/ ... 1465814062
http://www.espreso.rs/data/images/2016/ ... 1465812411
Ko se sjeća najočitije karakteristike koja je razlikovala 57 od drugih cigareta?
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#6419 Re: juga 1950.-1990.
Da. Radničke cigarete. Kada ih uzimaš iz kutije prljavim rukama da ih ne uzimaš za filter koji ćeš staviti u usta.insomnia78 wrote:Naopako zapakovane
Mislim da sam samo još jednu vrstu cigareta vidio tak ozapakovanu, neke strane, ali ne sjećam se koje.
- Edin H.
- Posts: 53572
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#6420 Re: juga 1950.-1990.
Hakiz wrote:Da. Radničke cigarete. Kada ih uzimaš iz kutije prljavim rukama da ih ne uzimaš za filter koji ćeš staviti u usta.insomnia78 wrote:Naopako zapakovane
Mislim da sam samo još jednu vrstu cigareta vidio tak ozapakovanu, neke strane, ali ne sjećam se koje.
Gauloises
- dragma
- Posts: 3761
- Joined: 19/02/2014 16:24
- Location: Ja nisam odavle
- Vozim: Pješe
#6421 Re: juga 1950.-1990.
Ti ponesi pare za benzin a vode ima i na potoku¤ jelena ¤ wrote:dragma wrote:E moja Jelena, prošla su ta vremena kad je jugović skako po Londonu radi šteke Marlbora¤ jelena ¤ wrote:
Btw...ništa ovo...ja ću dvije karte za Pearl Jam u Londonu i prevoz tamo i nazad.....
koncert u junu.
fala.![]()
![]()
Ako bude kakav koncert u Visokom ili Trnovu, mada mi je i to daleko, vodim te![]()
![]()
Dogovoreno. Eto, ja ću ponijet vode...izvorske.![]()
Nego...nije ti fer što ponavljaš jedne te iste fotke s tim kojekakvim ''repovima za kafu''...da kofol ispadne kako ih bilo više nego što realno jest.![]()
Što to bolan tako...cc...
A što se repova tiče, to ja da zlobnicima pokažem kako je u onaj vakat narod imao toliko para da od velike navale nije mogao da ih potroši
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#6422 Re: juga 1950.-1990.
Meko pakovanje.Edin H. wrote:Hakiz wrote:Da. Radničke cigarete. Kada ih uzimaš iz kutije prljavim rukama da ih ne uzimaš za filter koji ćeš staviti u usta.insomnia78 wrote:Naopako zapakovane
Mislim da sam samo još jednu vrstu cigareta vidio tak ozapakovanu, neke strane, ali ne sjećam se koje.
Gauloises
- Edin H.
- Posts: 53572
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#6423 Re: juga 1950.-1990.
Hakiz wrote:
Meko pakovanje.
Jeste. ne kaze se po novo bosanskom meko, nego meHko
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#6424 Re: juga 1950.-1990.
Ja sam stari Bosanac, nisam novi.Edin H. wrote:Hakiz wrote:
Meko pakovanje.
Jeste. ne kaze se po novo bosanskom meko, nego meHko
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#6425 Re: juga 1950.-1990.
Kako sam procitao negdje, razlog je zbog masine koja ih je pakovala jer je bila nastimana tako. Desilo se navodno nenamjerno.Hakiz wrote:Da. Radničke cigarete. Kada ih uzimaš iz kutije prljavim rukama da ih ne uzimaš za filter koji ćeš staviti u usta.insomnia78 wrote:Naopako zapakovane
Mislim da sam samo još jednu vrstu cigareta vidio tak ozapakovanu, neke strane, ali ne sjećam se koje.
