juga 1950.-1990.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#6401 Re: juga 1950.-1990.

Post by seln »

Banksy wrote:
dragma wrote:
Banksy wrote:
Upravo tako. Šta se zateklo '45. a šta ostavilo '90.

I šta se zateklo '90. a šta je danas.
@Banksy, jel te moram podsjetiti da se u periodu između 90-te i danas desio četverogodišnji rat?

Pravo pitanje bi bilo šta se zateklo 96-te a šta imamo danas.
Na to sam i mislila.
I, šta se zateklo '96. šta imamo danas?
U račun ubaci i onih desetak milijardi doniranih za obnovu.
... i jos tri puta toliko od dijaspore.
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#6402 Re: juga 1950.-1990.

Post by John Cleese »

piupiu wrote:
Banksy wrote:A takvi polako, biologijom, preuzimaju društvo i pozicije. Kako kažu, pravićemo one od blata.
Joooj, haj' što lupetaju o prošlosti, ali kad im čuješ ideje za budućnost društva to je baš onako... tužno. Možda je i to neki psihološki ventil, to udaranje po prošlosti. Haj' znaj. :|
Nije im, bezbeli, niko javio da je KPJ rasformirana :|
Borice se, jadni, kontra nje dok su zivi :D :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#6403 Re: juga 1950.-1990.

Post by Banksy »

seln wrote: ... i jos tri puta toliko od dijaspore.
... i još i svaki dan i sve tako do danas...

... da se makar okrečilo Titovo, rekli bismo skupo bi, ali neka, vrijedi. Ovako, ni to nisu bili u stanju, pa se sve u truleži raspada.

Zato su one stotine austrijskih i švicarskih računa ko šipak.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3981
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#6404 Re: juga 1950.-1990.

Post by RtrnOfSalisbury »

Ommadawn wrote:
A imamo i cuveni "crni talas" - filmove s kraja sezdesetih koji su govorili o pravom socio-ekonomskom stanju u drzavi i vrlo brzo bili zabranjeni. Filmovi poput "Budjenje pacova" i "Kad budem mrtav i beo" su tu najocitiji.

BTW, nije Zvonko Klepetic nego Zvonko Lepetic :)
bome u navedenom filmu je bio klepetic :lol:

jozina filozofija sa jelte drugovima u okruzenju se dade sublimirat u nekoliko rijeci iz one pjesme sto (mu)neko skomponova:
ko drukcije kaze, klevece i laze .... haj ovo 'klevece i laze' podrzavam al ovo 'ko drukcije kaze' nas sjeba u startu.
kolko su drugovi bili u kontaktu sa realnoscu se more vidjet iz epizode kad je masa klicala 'hocemo oruzje' neki su bili ubijedjeni da klikcu 'hocemo orgulje' :-)
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#6405 Re: juga 1950.-1990.

Post by dragma »

Za moje proletere sa teme :kiss:





Banksy, uglavnomja, spreča, jelena, seln i ostali.... :kiss: :-D
Last edited by dragma on 11/01/2018 18:45, edited 1 time in total.
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#6406 Re: juga 1950.-1990.

Post by dragma »

Što je više kleveta i laži Tito nam je miliji i draži. :D
AenemA
Posts: 423
Joined: 23/04/2004 04:32

#6407 Re: juga 1950.-1990.

Post by AenemA »

Nekad smo i podmornice pravili...Heroj iz 60-tih i manja Una iz80-tih

Image
User avatar
Edin H.
Posts: 53572
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6408 Re: juga 1950.-1990.

Post by Edin H. »

dragma wrote:Što je više kleveta i laži Tito nam je miliji i draži. :D

Bila je I medju narodom i ova popularna:

Druze Tito kupicu ti Fichu,
A Mercedes Anti Pavelicu
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#6409 Re: juga 1950.-1990.

Post by ¤ jelena ¤ »

dragma wrote:Za moje proletere sa teme :kiss:





Banksy, uglavnomja, spreča, jelena, seln i ostali.... :kiss: :-D
Jel ovo nešto častiš... :D

Btw...ništa ovo...ja ću dvije karte za Pearl Jam u Londonu i prevoz tamo i nazad.....

koncert u junu.

fala. :D :kiss:
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#6410 Re: juga 1950.-1990.

Post by dragma »

¤ jelena ¤ wrote:
Btw...ništa ovo...ja ću dvije karte za Pearl Jam u Londonu i prevoz tamo i nazad.....

koncert u junu.

fala. :D :kiss:
E moja Jelena, prošla su ta vremena kad je jugović skako po Londonu radi šteke Marlbora :D

Ako bude kakav koncert u Visokom ili Trnovu, mada mi je i to daleko, vodim te :kiss:
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#6411 Re: juga 1950.-1990.

Post by dragma »

Malo, malo pa negdje red ispred prodavnice. Razlog je vjerovatno visok standard i dobra kupovna moć građana :D

Image
Image
User avatar
Edin H.
Posts: 53572
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6412 Re: juga 1950.-1990.

Post by Edin H. »

dragma wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
Btw...ništa ovo...ja ću dvije karte za Pearl Jam u Londonu i prevoz tamo i nazad.....

koncert u junu.

fala. :D :kiss:
E moja Jelena, prošla su ta vremena kad je jugović skako po Londonu radi šteke Marlbora :D

Ako bude kakav koncert u Visokom ili Trnovu, mada mi je i to daleko, vodim te :kiss:
Kakav ba Marlboro, sarajevski najbolji bio. :wink:

Jedino Koza - DJ iz BB-a isao u London da kupuje ploce.
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#6413 Re: juga 1950.-1990.

Post by dragma »

Fakat kažu da je bio najbolji. Meko pakovanje.
A i za Moravu se pričalo da su kvalitetne cigare, kao ostaci duhana od kojih se pravio Marlboro?
User avatar
Edin H.
Posts: 53572
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6414 Re: juga 1950.-1990.

Post by Edin H. »

E za Moravu ne mogu reci, ne sjecam se dobro, znam da je strasno jaka bila.

Ali u principu ne valjaju ni jedne - cigare su otrov i to kazem ja kao pusac (nazalost).
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#6415 Re: juga 1950.-1990.

Post by ¤ jelena ¤ »

dragma wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
Btw...ništa ovo...ja ću dvije karte za Pearl Jam u Londonu i prevoz tamo i nazad.....

koncert u junu.

fala. :D :kiss:
E moja Jelena, prošla su ta vremena kad je jugović skako po Londonu radi šteke Marlbora :D

Ako bude kakav koncert u Visokom ili Trnovu, mada mi je i to daleko, vodim te :kiss:
:lol: :thumbup:

Dogovoreno. Eto, ja ću ponijet vode...izvorske. :D

Nego...nije ti fer što ponavljaš jedne te iste fotke s tim kojekakvim ''repovima za kafu''...da kofol ispadne kako ih bilo više nego što realno jest.:twisted:


Što to bolan tako...cc... :D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6416 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ommadawn »

Edin H. wrote:
Bila je I medju narodom i ova popularna:

Druze Tito kupicu ti Fichu,
A Mercedes Anti Pavelicu
Ovo sam jednom negdje čuo ko dijete. Gdje, ni danas dan se ne sjećam. Nisam znao tad ko je ni Pavelić, za Tita sam znao “čovjek u naočalama u uramljenoj slici u vitrini” a za Mercedes i Fiću da su auta.
Otpjevao staroj u kući. Priljepila mi šamaru da mi i danas zuji u ušima!!!! Jebo sam u sebi mater i Paveliću i Titu...
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#6417 Re: juga 1950.-1990.

Post by Hakiz »

Edin H. wrote:E za Moravu ne mogu reci, ne sjecam se dobro, znam da je strasno jaka bila.

Ali u principu ne valjaju ni jedne - cigare su otrov i to kazem ja kao pusac (nazalost).
Ma, ko se sjeća Morave.
Ko je htio pušiti otrove imao je Nišku Drinu bez filtera i 57.

http://www.espreso.rs/data/images/2016/ ... 1465814062

http://www.espreso.rs/data/images/2016/ ... 1465812411

Ko se sjeća najočitije karakteristike koja je razlikovala 57 od drugih cigareta?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6418 Re: juga 1950.-1990.

Post by insomnia78 »

Naopako zapakovane
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#6419 Re: juga 1950.-1990.

Post by Hakiz »

insomnia78 wrote:Naopako zapakovane
Da. Radničke cigarete. Kada ih uzimaš iz kutije prljavim rukama da ih ne uzimaš za filter koji ćeš staviti u usta.

Mislim da sam samo još jednu vrstu cigareta vidio tak ozapakovanu, neke strane, ali ne sjećam se koje.
User avatar
Edin H.
Posts: 53572
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6420 Re: juga 1950.-1990.

Post by Edin H. »

Hakiz wrote:
insomnia78 wrote:Naopako zapakovane
Da. Radničke cigarete. Kada ih uzimaš iz kutije prljavim rukama da ih ne uzimaš za filter koji ćeš staviti u usta.

Mislim da sam samo još jednu vrstu cigareta vidio tak ozapakovanu, neke strane, ali ne sjećam se koje.

Gauloises :oops:
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#6421 Re: juga 1950.-1990.

Post by dragma »

¤ jelena ¤ wrote:
dragma wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
Btw...ništa ovo...ja ću dvije karte za Pearl Jam u Londonu i prevoz tamo i nazad.....

koncert u junu.

fala. :D :kiss:
E moja Jelena, prošla su ta vremena kad je jugović skako po Londonu radi šteke Marlbora :D

Ako bude kakav koncert u Visokom ili Trnovu, mada mi je i to daleko, vodim te :kiss:
:lol: :thumbup:

Dogovoreno. Eto, ja ću ponijet vode...izvorske. :D

Nego...nije ti fer što ponavljaš jedne te iste fotke s tim kojekakvim ''repovima za kafu''...da kofol ispadne kako ih bilo više nego što realno jest.:twisted:


Što to bolan tako...cc... :D
Ti ponesi pare za benzin a vode ima i na potoku :lol: :kiss:

A što se repova tiče, to ja da zlobnicima pokažem kako je u onaj vakat narod imao toliko para da od velike navale nije mogao da ih potroši :D
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#6422 Re: juga 1950.-1990.

Post by Hakiz »

Edin H. wrote:
Hakiz wrote:
insomnia78 wrote:Naopako zapakovane
Da. Radničke cigarete. Kada ih uzimaš iz kutije prljavim rukama da ih ne uzimaš za filter koji ćeš staviti u usta.

Mislim da sam samo još jednu vrstu cigareta vidio tak ozapakovanu, neke strane, ali ne sjećam se koje.

Gauloises :oops:
Meko pakovanje.
User avatar
Edin H.
Posts: 53572
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6423 Re: juga 1950.-1990.

Post by Edin H. »

Hakiz wrote:
Meko pakovanje.

Jeste. ne kaze se po novo bosanskom meko, nego meHko :zzzz:
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#6424 Re: juga 1950.-1990.

Post by Hakiz »

Edin H. wrote:
Hakiz wrote:
Meko pakovanje.

Jeste. ne kaze se po novo bosanskom meko, nego meHko :zzzz:
Ja sam stari Bosanac, nisam novi.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6425 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ommadawn »

Hakiz wrote:
insomnia78 wrote:Naopako zapakovane
Da. Radničke cigarete. Kada ih uzimaš iz kutije prljavim rukama da ih ne uzimaš za filter koji ćeš staviti u usta.

Mislim da sam samo još jednu vrstu cigareta vidio tak ozapakovanu, neke strane, ali ne sjećam se koje.
Kako sam procitao negdje, razlog je zbog masine koja ih je pakovala jer je bila nastimana tako. Desilo se navodno nenamjerno.
Locked