preblago je to.....a od silovatelja i pedofila treba napraviti primjere drugima da znaju koje posljedice ce snositi
SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
-
Zoooka
- Posts: 4890
- Joined: 14/04/2022 13:22
#63852 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ruzno si se izrazio svakako ''haj nekako mogu razumjeti silovo mladu ljepu djevojku''. Nebitno sta si ti mislio, ali napisati da mozes razumjeti silovanje u bilo kojem obliku je u najmanju ruku maloumno, bez obzira na lazna moralisanja i slicno. Jednostavno, glupo je
-
mali_balon
- Posts: 14561
- Joined: 12/09/2012 09:57
#63853 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
vidi razumjeti i opravdavati su dvije razlicite stvari.....razumjeti znaci shvatiti zasto je to neko nesta uradio bez obzira sta je uradio...I da te stvari treba razumjeti da bi znali sto se desavaju da lize sprijeciti ili adekvatno sankcionisati
.....svasta je u zivotu gnusno,.ali ne treba od toga okretati glavu.....kao to se ne desava.....
gnusno je reci sama je trazila sto nosa minjak ili sto hoda sama u ta doba i tako te stvari, tu se nalazi opravdanje
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#63854 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Napisao si i ponovo pises krajnje bolesne stvari. Nije to nikakvo moralisanje, nego zaista pises bolesne stvari. Ne uzrokuje fizicki izgled zrtve sekusalno nasilje.
-
mali_balon
- Posts: 14561
- Joined: 12/09/2012 09:57
#63855 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
vatevernoviforumas wrote: ↑20/01/2023 15:18 Napisao si i ponovo pises krajnje bolesne stvari. Nije to nikakvo moralisanje, nego zaista pises bolesne stvari. Ne uzrokuje fizicki izgled zrtve sekusalno nasilje.
-
splinter
- Posts: 8705
- Joined: 08/10/2011 12:28
#63856 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
"Omar Mehmedbašić u zadnje tri godine uzeo preko milion KM za zastupanje po službenoj dužnosti"
"Za odbranu po službenoj dužnosti za posljednje tri godine sarajevskim advokatima isplaćeni su višemilionski iznosi iz Budžeta KS, a neki od advokata od zastupanja su postali milioneri.
Advokatu Omaru Mehmedbašiću isplaćeno je 1.119.462 KM za posljednje tri godine za zastupanje po službenoj dužnosti."
https://cutt.ly/v9tVs5K
Samo uređena i jaka pravna država
"Za odbranu po službenoj dužnosti za posljednje tri godine sarajevskim advokatima isplaćeni su višemilionski iznosi iz Budžeta KS, a neki od advokata od zastupanja su postali milioneri.
Advokatu Omaru Mehmedbašiću isplaćeno je 1.119.462 KM za posljednje tri godine za zastupanje po službenoj dužnosti."
https://cutt.ly/v9tVs5K
Samo uređena i jaka pravna država
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#63857 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Milja dnevnica, aferim.
-
elk
- Posts: 3153
- Joined: 14/08/2006 12:03
#63858 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Okano se muzike na vrijeme i corava posla
- avetinja
- Posts: 32228
- Joined: 19/07/2014 13:31
#63859 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Svaka država mora imati smrtnu kaznu; što zbog toga da ne izdržava govnare koji rade najgore zločine, što zbog toga da ih stigne pravda u pravome smislu riječi i na vrijeme; a možda bi i oni dva puta razmislili prije nego što bi učiniti (ne)djela, mada takvima nema pomoći. Amerika, najveća demokratija kako svi vole reći, ima smrtnu pa nema razloga da drugi nemaju.
- Truba
- Posts: 93806
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#63860 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Smrtna kazna nije nikog sprijecila u cinjenju zlocina
- avetinja
- Posts: 32228
- Joined: 19/07/2014 13:31
#63861 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
To sam i rekao, iako sam ostavio prostor za greške statistike. Svejedno, i zbog drugih nabrojanih razloga je treba uvesti. Egzekucija na najjeftiniji način, jer država ne smije ekonomski da pati zbog šljama.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#63863 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ako država doživotno zatvori ubicu , sklonila je opasnost sa ulice i istovremeno mu oduzela slobodu , osuđenik je trajno kažnjen.avetinja wrote: ↑20/01/2023 16:31 Svaka država mora imati smrtnu kaznu; što zbog toga da ne izdržava govnare koji rade najgore zločine, što zbog toga da ih stigne pravda u pravome smislu riječi i na vrijeme; a možda bi i oni dva puta razmislili prije nego što bi učiniti (ne)djela, mada takvima nema pomoći. Amerika, najveća demokratija kako svi vole reći, ima smrtnu pa nema razloga da drugi nemaju.
Ubistvo je zločin , država ne uspostavlja kosmičlu pravdu u brojnim drugim situacijama (ne siluje silovatelje , ne krade od lopova) , niti je pravedna prema preostalim građanima (brojne države imaju i bukvalno gladne pa ih ne hrane , bukvalno gole i bose pa ih ne oblače , bukvalno nepismene pa ih ne opismenjuje) tako da ni država ne treba da ubija bilo koga jer to nije njena uloga.
Uloga države je da od početka stvara uslove da društvo ima što manje ubica.
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#63864 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nemaju SAD smrtnu kaznu, nego pojedine države unutar SAD.avetinja wrote: ↑20/01/2023 16:31 Svaka država mora imati smrtnu kaznu; što zbog toga da ne izdržava govnare koji rade najgore zločine, što zbog toga da ih stigne pravda u pravome smislu riječi i na vrijeme; a možda bi i oni dva puta razmislili prije nego što bi učiniti (ne)djela, mada takvima nema pomoći. Amerika, najveća demokratija kako svi vole reći, ima smrtnu pa nema razloga da drugi nemaju.
Tačnije, još samo 7 država unutar SAD primjenjuje smrtnu kaznu.
U većini ostalih je ukinuta ili je pod moratorijumom.
Inače, lično sam za smrtnu kaznu, a nemam problema ni sa većinom odredbi šerijatskog zakona (amputacije i sl...).
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#63865 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Šerijatski zakon, u smislu odsjecanja udova kao kaznu za neke nezakonite radnje je dobra kazna ali je loš iz razloga što od budale napraviš budalu sa invaliditetom koja trajno staje nekome na grbači.
Smrtna kazna je teško sprovodiva u ovom demokratskom društvu gdje se milion organizacija zalažu za zaštitu svega i svačega, mahom loših stvari. A i smrtna kazna uliva strah počiniocu pred samo izvršenje, a nakon samo sekundu on je lišen svih muka koje je trebao živ proći kao kaznu za svoja nedjela.
Ja sam ipak za doživotno tamničenje gdje će uz društveno koristan rad otplaćivati svoj boravak u tamnici i obroke koje jede. To mi je nekako jedina korist za društvo, a velika kazna za počinioca jer provesti ostatak života u tamnici je ogromna kazna.
Smrtna kazna je teško sprovodiva u ovom demokratskom društvu gdje se milion organizacija zalažu za zaštitu svega i svačega, mahom loših stvari. A i smrtna kazna uliva strah počiniocu pred samo izvršenje, a nakon samo sekundu on je lišen svih muka koje je trebao živ proći kao kaznu za svoja nedjela.
Ja sam ipak za doživotno tamničenje gdje će uz društveno koristan rad otplaćivati svoj boravak u tamnici i obroke koje jede. To mi je nekako jedina korist za društvo, a velika kazna za počinioca jer provesti ostatak života u tamnici je ogromna kazna.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#63866 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Smrtna kazna ali da ne znas kad ce je izvrsiti. I svako jutro se budis i svaku noc lijezes sa pomisli kad ce doci po tebe.
- avetinja
- Posts: 32228
- Joined: 19/07/2014 13:31
#63867 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Smrtnu kaznu bi jedino mogao zamijeniti prisilni rad od, recimo, 16 sati pa dokle izdrži. U suprotnom nije prihvatljivo, jer nije isplativo. Ili da se ostavi porodici žrtve ili žrtvi ako je živa da ga ona osudi na smrt ili na rad od 16 sati svaki dan.teskeredzic_22 wrote: ↑20/01/2023 17:18Ako država doživotno zatvori ubicu , sklonila je opasnost sa ulice i istovremeno mu oduzela slobodu , osuđenik je trajno kažnjen.avetinja wrote: ↑20/01/2023 16:31 Svaka država mora imati smrtnu kaznu; što zbog toga da ne izdržava govnare koji rade najgore zločine, što zbog toga da ih stigne pravda u pravome smislu riječi i na vrijeme; a možda bi i oni dva puta razmislili prije nego što bi učiniti (ne)djela, mada takvima nema pomoći. Amerika, najveća demokratija kako svi vole reći, ima smrtnu pa nema razloga da drugi nemaju.
Ubistvo je zločin , država ne uspostavlja kosmičlu pravdu u brojnim drugim situacijama (ne siluje silovatelje , ne krade od lopova) , niti je pravedna prema preostalim građanima (brojne države imaju i bukvalno gladne pa ih ne hrane , bukvalno gole i bose pa ih ne oblače , bukvalno nepismene pa ih ne opismenjuje) tako da ni država ne treba da ubija bilo koga jer to nije njena uloga.
Uloga države je da od početka stvara uslove da društvo ima što manje ubica.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#63868 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ne mora smrtna kazna, al ne mogu ni paihopate tipa seraka savko 3/4 godine na slobodu...evo pitanje za pravnike..ovo je djelo silovanja i kradjr..da mu daju maksimum cisto sumnjam da ce dobit vise od 10 godina?
Koliko je maksilna za silovanje? 8g?
Ono sto nama treba je sankcija sitnog krinala....posebne kazne ponavljacima..opljacas trafiku godinau, drugi put 2 godine..treci put ti je 15 godina pa izvoli sjedi u celiju i razmisljaj kako si za par milja dobio 15 godina..
Vako ti frjaer uradi 50 puta isto djelo i svaki put od 6mjdo2godine dobije...a njemu odlezat godinu ko meni se vode napit
Koliko je maksilna za silovanje? 8g?
Ono sto nama treba je sankcija sitnog krinala....posebne kazne ponavljacima..opljacas trafiku godinau, drugi put 2 godine..treci put ti je 15 godina pa izvoli sjedi u celiju i razmisljaj kako si za par milja dobio 15 godina..
Vako ti frjaer uradi 50 puta isto djelo i svaki put od 6mjdo2godine dobije...a njemu odlezat godinu ko meni se vode napit
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79547
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#63869 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
doživotna robija i kamenolom su mnogo bolja kazna od smrti
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
-
mali_balon
- Posts: 14561
- Joined: 12/09/2012 09:57
#63872 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ma samo sibom po mudima udarat pa kad prokrvari soliti i tako godinama....o sve na jednom trgu uz obavezan tv prenos I narod obavezno da gleda...
smrtna kazna I robija su samo brzi izlazi.....
smrtna kazna I robija su samo brzi izlazi.....
- MMM1977
- Posts: 6695
- Joined: 15/07/2009 12:56
#63873 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Oni će u Njemačku
Danas sam dobio informaciju da će zatvorenici (vjerovatno ovi što leže za manja djela) biti ponuđeni firmama da rade, plata negdje oko 200 KM.
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#63874 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nek cuvaju ove dok rade u kamenolomu
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#63875 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Oko 4.000 KM dnevno, ako ne radi vikendimasplinter wrote: ↑20/01/2023 15:55 "Omar Mehmedbašić u zadnje tri godine uzeo preko milion KM za zastupanje po službenoj dužnosti"
"Za odbranu po službenoj dužnosti za posljednje tri godine sarajevskim advokatima isplaćeni su višemilionski iznosi iz Budžeta KS, a neki od advokata od zastupanja su postali milioneri.
Advokatu Omaru Mehmedbašiću isplaćeno je 1.119.462 KM za posljednje tri godine za zastupanje po službenoj dužnosti."
https://cutt.ly/v9tVs5K
Samo uređena i jaka pravna država![]()


