Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Kalme
Posts: 18
Joined: 20/07/2016 15:04

#6376 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by Kalme »

Ne znam ovi iz servisa nece to reci.A ni jedan mehanicar lokalni ne usudjuje se skinut.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6377 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by Bakir1 »

ja sam svoj cistio ;-)
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#6378 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by condy »

Ne treba ti mehaničar već električar.

Otiđi kod Profe u Lukovo polje, kod džamije desno, pa vidi šta će ti on reći. Treba pokušat sa čišćenjem egr ventila.

P.s Profa je malo čudan lik :D ali ima znanje :)
Počinje radit oko 9, uvijek je u gužvi, nema narudžbi, otiđi malo ranije pred garažu, ne radi vikendom....
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#6379 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by Throttle »

Ma probaj cistit, nemas sta izgubit.. vidi u StrongAuto servisu, ima par ozbiljnijih mehanicara ako ne uspijes kod Profe
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#6380 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by NediM17 »

Ugasi ga softverski i zablindiraj. Taj auto je svakako jedan od onih iz Dieselgate afere, tako imao EGR ili ne, svejedno. :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#6381 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by Ned071 »

Kao sto ti rekoh egr. Imas to u sarajevu za 300 maraka. Aftermarket dio.
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#6382 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by snake c3 »

Gdje mogu kupiti onu gumu na prednjoj šajbi, što bude ispod brisača, ako to ima igdje kupiti?
U pitanju je E46

U pitanju je ovo:
http://i56.photobucket.com/albums/g173/ ... ver003.jpg
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#6383 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

snake c3 wrote:Gdje mogu kupiti onu gumu na prednjoj šajbi, što bude ispod brisača, ako to ima igdje kupiti?
U pitanju je E46

U pitanju je ovo:
http://i56.photobucket.com/albums/g173/ ... ver003.jpg
Kod " Tomica" oko 100 KM je cijena.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6384 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

lavic wrote:
snake c3 wrote:Gdje mogu kupiti onu gumu na prednjoj šajbi, što bude ispod brisača, ako to ima igdje kupiti?
U pitanju je E46

U pitanju je ovo:
http://i56.photobucket.com/albums/g173/ ... ver003.jpg
Kod " Tomica" oko 100 KM je cijena.
Kakav kvalitet premium proizvodjaca?![emoji1]

poslano sa Sonija Ze
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#6385 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

konektovan wrote:
lavic wrote:
snake c3 wrote:Gdje mogu kupiti onu gumu na prednjoj šajbi, što bude ispod brisača, ako to ima igdje kupiti?
U pitanju je E46

U pitanju je ovo:
http://i56.photobucket.com/albums/g173/ ... ver003.jpg
Kod " Tomica" oko 100 KM je cijena.
Kakav kvalitet premium proizvodjaca?![emoji1]

poslano sa Sonija Ze
kad uzmes u obzir starost, vise no sto je potrebno za premium...
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6386 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ma ja, nema sta, godine su to.[emoji1]

poslano sa Sonija Ze
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#6387 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by snake c3 »

lavic wrote:
snake c3 wrote:Gdje mogu kupiti onu gumu na prednjoj šajbi, što bude ispod brisača, ako to ima igdje kupiti?
U pitanju je E46

U pitanju je ovo:
http://i56.photobucket.com/albums/g173/ ... ver003.jpg
Kod " Tomica" oko 100 KM je cijena.
Skupo brate :)
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#6388 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by snake c3 »

konektovan wrote:
lavic wrote:
snake c3 wrote:Gdje mogu kupiti onu gumu na prednjoj šajbi, što bude ispod brisača, ako to ima igdje kupiti?
U pitanju je E46

U pitanju je ovo:
http://i56.photobucket.com/albums/g173/ ... ver003.jpg
Kod " Tomica" oko 100 KM je cijena.
Kakav kvalitet premium proizvodjaca?![emoji1]

poslano sa Sonija Ze
Nije ovo moja slika, na netu sam našao. Moja guma je još gora hahaha.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#6389 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

konektovan wrote:Ma ja, nema sta, godine su to.[emoji1]

poslano sa Sonija Ze
U najboljoj varijanti je to bar 12 godina starosti, guma izdrzala 12 godina I na kraju kosta samo 100 KM, ne znam sta ocekivanja nas Bosanaca ali "Svabo" sa tim nema problema da zamjeni komad gume/ plastike nakon tih godina.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#6390 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

lavic wrote:
konektovan wrote:Ma ja, nema sta, godine su to.[emoji1]

poslano sa Sonija Ze
U najboljoj varijanti je to bar 12 godina starosti, guma izdrzala 12 godina I na kraju kosta samo 100 KM, ne znam sta su ocekivanja nas Bosanaca ali "Svabo" sa tim nema problema da zamjeni komad gume/ plastike nakon tih godina.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6391 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

lavic wrote:
konektovan wrote:Ma ja, nema sta, godine su to.[emoji1]

poslano sa Sonija Ze
U najboljoj varijanti je to bar 12 godina starosti, guma izdrzala 12 godina I na kraju kosta samo 100 KM, ne znam sta ocekivanja nas Bosanaca ali "Svabo" sa tim nema problema da zamjeni komad gume/ plastike nakon tih godina.
Da ne radim sa tim istim svabama, mozda bi ti covjek i povjerovao.

poslano sa Sonija Ze
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#6392 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Kod Citroena su nešto jeftini ti originalni dijelovi!?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6393 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Zamjena gumenih obloga vrata-komplikovano ili ne? Moze li se guma kupiti na metar? :D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#6394 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

_BataZiv_0809 wrote:Zamjena gumenih obloga vrata-komplikovano ili ne? Moze li se guma kupiti na metar? :D
kad sam pitao ford koliko kosta guma vozackih vrata momentalno sam odustao od te ideje, a mislio sam da je tako kako si i ti napisao :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6395 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

quarterback wrote:
kad sam pitao ford koliko kosta guma vozackih vrata momentalno sam odustao od te ideje, a mislio sam da je tako kako si i ti napisao :)
Pomalo mi to cvili na novoj Lanči, a solidno me i nervira :-?

Mislim Lanča je nova kod mene, nije inače :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6396 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

530i wrote:Kod Citroena su nešto jeftini ti originalni dijelovi!?
Zavisi sta je u pitanju, i niko nije komentarisao cijenu, vec kvalitet gume, plastike kod bmw-a.[emoji6]

poslano sa Sonija Ze
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#6397 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

konektovan wrote:
lavic wrote:
konektovan wrote:Ma ja, nema sta, godine su to.[emoji1]

poslano sa Sonija Ze
U najboljoj varijanti je to bar 12 godina starosti, guma izdrzala 12 godina I na kraju kosta samo 100 KM, ne znam sta ocekivanja nas Bosanaca ali "Svabo" sa tim nema problema da zamjeni komad gume/ plastike nakon tih godina.
Da ne radim sa tim istim svabama, mozda bi ti covjek i povjerovao.

poslano sa Sonija Ze
Sta ces sve znas, vjerovatno onda znas I sta te iste svabe, vjerovano nesto kvalitetno :P
User avatar
Faraone
Posts: 36
Joined: 18/12/2012 17:48

#6398 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Faraone »

Kakvu štetu može prouzrokovati bočni udarac od ivičnjak? Recimo obilazimo rupu sa unutrašnje strane i prednji desni točak "lizne" ivičnjak pri 40-50km/h. Ne mislim da udarce gdje auto pobjegne pa se bočno zabije svom silom u ivičnjak.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#6399 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#6400 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Faraone wrote:Kakvu štetu može prouzrokovati bočni udarac od ivičnjak? Recimo obilazimo rupu sa unutrašnje strane i prednji desni točak "lizne" ivičnjak pri 40-50km/h. Ne mislim da udarce gdje auto pobjegne pa se bočno zabije svom silom u ivičnjak.
Vjerovatno nikaku, ukoliko se desilo kako si opisao. Posljedica moze biti jedino izgrebana felga.
Post Reply