Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Kalme
- Posts: 18
- Joined: 20/07/2016 15:04
#6376 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem
Ne znam ovi iz servisa nece to reci.A ni jedan mehanicar lokalni ne usudjuje se skinut.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#6377 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem
ja sam svoj cistio 
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#6378 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem
Ne treba ti mehaničar već električar.
Otiđi kod Profe u Lukovo polje, kod džamije desno, pa vidi šta će ti on reći. Treba pokušat sa čišćenjem egr ventila.
P.s Profa je malo čudan lik
ali ima znanje
Počinje radit oko 9, uvijek je u gužvi, nema narudžbi, otiđi malo ranije pred garažu, ne radi vikendom....
Otiđi kod Profe u Lukovo polje, kod džamije desno, pa vidi šta će ti on reći. Treba pokušat sa čišćenjem egr ventila.
P.s Profa je malo čudan lik
Počinje radit oko 9, uvijek je u gužvi, nema narudžbi, otiđi malo ranije pred garažu, ne radi vikendom....
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#6379 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem
Ma probaj cistit, nemas sta izgubit.. vidi u StrongAuto servisu, ima par ozbiljnijih mehanicara ako ne uspijes kod Profe
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#6380 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem
Ugasi ga softverski i zablindiraj. Taj auto je svakako jedan od onih iz Dieselgate afere, tako imao EGR ili ne, svejedno. 
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#6381 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem
Kao sto ti rekoh egr. Imas to u sarajevu za 300 maraka. Aftermarket dio.
-
snake c3
- Posts: 485
- Joined: 05/01/2013 21:06
#6382 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje mogu kupiti onu gumu na prednjoj šajbi, što bude ispod brisača, ako to ima igdje kupiti?
U pitanju je E46
U pitanju je ovo:
http://i56.photobucket.com/albums/g173/ ... ver003.jpg
U pitanju je E46
U pitanju je ovo:
http://i56.photobucket.com/albums/g173/ ... ver003.jpg
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#6383 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod " Tomica" oko 100 KM je cijena.snake c3 wrote:Gdje mogu kupiti onu gumu na prednjoj šajbi, što bude ispod brisača, ako to ima igdje kupiti?
U pitanju je E46
U pitanju je ovo:
http://i56.photobucket.com/albums/g173/ ... ver003.jpg
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6384 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakav kvalitet premium proizvodjaca?![emoji1]lavic wrote:Kod " Tomica" oko 100 KM je cijena.snake c3 wrote:Gdje mogu kupiti onu gumu na prednjoj šajbi, što bude ispod brisača, ako to ima igdje kupiti?
U pitanju je E46
U pitanju je ovo:
http://i56.photobucket.com/albums/g173/ ... ver003.jpg
poslano sa Sonija Ze
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#6385 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
kad uzmes u obzir starost, vise no sto je potrebno za premium...konektovan wrote:Kakav kvalitet premium proizvodjaca?![emoji1]lavic wrote:Kod " Tomica" oko 100 KM je cijena.snake c3 wrote:Gdje mogu kupiti onu gumu na prednjoj šajbi, što bude ispod brisača, ako to ima igdje kupiti?
U pitanju je E46
U pitanju je ovo:
http://i56.photobucket.com/albums/g173/ ... ver003.jpg
poslano sa Sonija Ze
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6386 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ja, nema sta, godine su to.[emoji1]
poslano sa Sonija Ze
poslano sa Sonija Ze
-
snake c3
- Posts: 485
- Joined: 05/01/2013 21:06
#6387 Re: Pitamo Mehanicare ?
Skupo bratelavic wrote:Kod " Tomica" oko 100 KM je cijena.snake c3 wrote:Gdje mogu kupiti onu gumu na prednjoj šajbi, što bude ispod brisača, ako to ima igdje kupiti?
U pitanju je E46
U pitanju je ovo:
http://i56.photobucket.com/albums/g173/ ... ver003.jpg
-
snake c3
- Posts: 485
- Joined: 05/01/2013 21:06
#6388 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije ovo moja slika, na netu sam našao. Moja guma je još gora hahaha.konektovan wrote:Kakav kvalitet premium proizvodjaca?![emoji1]lavic wrote:Kod " Tomica" oko 100 KM je cijena.snake c3 wrote:Gdje mogu kupiti onu gumu na prednjoj šajbi, što bude ispod brisača, ako to ima igdje kupiti?
U pitanju je E46
U pitanju je ovo:
http://i56.photobucket.com/albums/g173/ ... ver003.jpg
poslano sa Sonija Ze
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#6389 Re: Pitamo Mehanicare ?
U najboljoj varijanti je to bar 12 godina starosti, guma izdrzala 12 godina I na kraju kosta samo 100 KM, ne znam sta ocekivanja nas Bosanaca ali "Svabo" sa tim nema problema da zamjeni komad gume/ plastike nakon tih godina.konektovan wrote:Ma ja, nema sta, godine su to.[emoji1]
poslano sa Sonija Ze
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#6390 Re: Pitamo Mehanicare ?
lavic wrote:U najboljoj varijanti je to bar 12 godina starosti, guma izdrzala 12 godina I na kraju kosta samo 100 KM, ne znam sta su ocekivanja nas Bosanaca ali "Svabo" sa tim nema problema da zamjeni komad gume/ plastike nakon tih godina.konektovan wrote:Ma ja, nema sta, godine su to.[emoji1]
poslano sa Sonija Ze
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6391 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Da ne radim sa tim istim svabama, mozda bi ti covjek i povjerovao.lavic wrote:U najboljoj varijanti je to bar 12 godina starosti, guma izdrzala 12 godina I na kraju kosta samo 100 KM, ne znam sta ocekivanja nas Bosanaca ali "Svabo" sa tim nema problema da zamjeni komad gume/ plastike nakon tih godina.konektovan wrote:Ma ja, nema sta, godine su to.[emoji1]
poslano sa Sonija Ze
poslano sa Sonija Ze
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#6392 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod Citroena su nešto jeftini ti originalni dijelovi!?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83399
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6393 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zamjena gumenih obloga vrata-komplikovano ili ne? Moze li se guma kupiti na metar? 
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#6394 Re: Pitamo Mehanicare ?
kad sam pitao ford koliko kosta guma vozackih vrata momentalno sam odustao od te ideje, a mislio sam da je tako kako si i ti napisao_BataZiv_0809 wrote:Zamjena gumenih obloga vrata-komplikovano ili ne? Moze li se guma kupiti na metar?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83399
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6395 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pomalo mi to cvili na novoj Lanči, a solidno me i nerviraquarterback wrote:
kad sam pitao ford koliko kosta guma vozackih vrata momentalno sam odustao od te ideje, a mislio sam da je tako kako si i ti napisao
Mislim Lanča je nova kod mene, nije inače
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6396 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Zavisi sta je u pitanju, i niko nije komentarisao cijenu, vec kvalitet gume, plastike kod bmw-a.[emoji6]530i wrote:Kod Citroena su nešto jeftini ti originalni dijelovi!?
poslano sa Sonija Ze
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#6397 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta ces sve znas, vjerovatno onda znas I sta te iste svabe, vjerovano nesto kvalitetnokonektovan wrote:Da ne radim sa tim istim svabama, mozda bi ti covjek i povjerovao.lavic wrote:U najboljoj varijanti je to bar 12 godina starosti, guma izdrzala 12 godina I na kraju kosta samo 100 KM, ne znam sta ocekivanja nas Bosanaca ali "Svabo" sa tim nema problema da zamjeni komad gume/ plastike nakon tih godina.konektovan wrote:Ma ja, nema sta, godine su to.[emoji1]
poslano sa Sonija Ze
poslano sa Sonija Ze
- Faraone
- Posts: 36
- Joined: 18/12/2012 17:48
#6398 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakvu štetu može prouzrokovati bočni udarac od ivičnjak? Recimo obilazimo rupu sa unutrašnje strane i prednji desni točak "lizne" ivičnjak pri 40-50km/h. Ne mislim da udarce gdje auto pobjegne pa se bočno zabije svom silom u ivičnjak.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#6400 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjerovatno nikaku, ukoliko se desilo kako si opisao. Posljedica moze biti jedino izgrebana felga.Faraone wrote:Kakvu štetu može prouzrokovati bočni udarac od ivičnjak? Recimo obilazimo rupu sa unutrašnje strane i prednji desni točak "lizne" ivičnjak pri 40-50km/h. Ne mislim da udarce gdje auto pobjegne pa se bočno zabije svom silom u ivičnjak.
