Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#6376 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Mohamad Sissoko »

hAZNADAR wrote: Au euforije i slova, podrske, u stilu bravo jaro nek si mu reko,....
Protiv logike taborasa koji je dio raje je prilicno tesko jer je tu samo pristrasnost a ne kritika.
Ovi drugovi ko drug Izet Fazlinović, galame i krevelje se. Vec je krenulo sa boldanjem slova i bojenjem istih. :lol:

Image
hAZNADAR wrote: Skupilo se ovdje dakle probrano drustvo.
Image
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10267
Joined: 12/10/2014 01:12

#6377 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by skupljac_zeljeza »

madner wrote: Mozes ti imati misljenje, mozes ti iskazati misljenje, no akcije govore puno glasnije i jasnije od rijeci.
Pa pisalo neki dan na sve strane koliko dijaspora pomaže maticu. O tim akcijama ljudi imaju priznanice. Imaš li ti nešto slično konkretno?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#6378 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

nosara wrote:
Fudo387 wrote:
nosara wrote:Dakle, kukala ti majka... :lol:

S ovakvim borcima bi Ljubin grob pao za sat vremena... :cry:
To si u pravu, tebi i kazazima ni atomska ne bi pomogla da ga sacuvate. :D
Sacuvan je kad je trebalo, dzaba ste nadirali... :D
Istine radi, kad je tebe zapalo da ga cuvas jebali smo ga za sva vremena... pa se ti pusi! :D
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#6379 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by nosara »

Mohamad Sissoko wrote: Vec je krenulo sa boldanjem slova i bojenjem istih. :lol:
Treba naglasit, istac epohalne postove na ovom forumu... Jednostavno je u par recenica sublimirao nikakav gubitak koji je BiH pretrpjela odlaskom pojedinih u bolji svijet... :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6380 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by madner »

skupljac_zeljeza wrote:
madner wrote: Mozes ti imati misljenje, mozes ti iskazati misljenje, no akcije govore puno glasnije i jasnije od rijeci.
Pa pisalo neki dan na sve strane koliko dijaspora pomaže maticu. O tim akcijama ljudi imaju priznanice. Imaš li ti nešto slično konkretno?
Ne pomazu matici, nego svojim roditeljima, rodbini itd...
Naravno da imam, zove se poreski karton i preko svojih ogromnih primanja finaciram vama sa slabim zdravstveno i skolstvo. Solidarno, ljudski, kao pravi socijalista, nije mi opste krivo sto bi privatno 10x bolje prosao a duplo manje platio.

No ne govorimo ovdje o lovi, nego o naciji. Za naciju je bitno da je ovdje, ne tamo. Za naciju bi bilo bitno da mu djeca ostanu ovdje a ne odu tamo. Dakle to bi bio bosnjacki nacionalicista, koji bi svjesno odlucio da naciju stavi iznad svoje ekonomske situacije.
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#6381 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Mohamad Sissoko »

nosara wrote:
Mohamad Sissoko wrote: Vec je krenulo sa boldanjem slova i bojenjem istih. :lol:
Treba naglasit, istac epohalne postove na ovom forumu... Jednostavno je u par recenica sublimirao nikakav gubitak koji je BiH pretrpjela odlaskom pojedinih u bolji svijet... :D
Lijepoj curi ne treba šminka.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#6382 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by nosara »

direktni wrote:Niti je Jugoslavija bila ozbiljna civilizacija, niti je ovo što sada živimo smetljište. Sve je u oku posmatrača.
Kao i redukcije vode... :D
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10267
Joined: 12/10/2014 01:12

#6383 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by skupljac_zeljeza »

direktni wrote:Niti je Jugoslavija bila ozbiljna civilizacija, niti je ovo što sada živimo smetljište. Sve je u oku posmatrača.
Ma najgore kada neko nešto napiše poslije čaše lošeg vina ili deca "šećeruše" pa se dohvati tastature, a drugi to ozbiljno shvate. A najgore je to što uhvati Kazaza često takvo stanje. Jal' Kazaz, jal' Avaz.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10267
Joined: 12/10/2014 01:12

#6384 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by skupljac_zeljeza »

madner wrote:
skupljac_zeljeza wrote:
madner wrote: Mozes ti imati misljenje, mozes ti iskazati misljenje, no akcije govore puno glasnije i jasnije od rijeci.
Pa pisalo neki dan na sve strane koliko dijaspora pomaže maticu. O tim akcijama ljudi imaju priznanice. Imaš li ti nešto slično konkretno?
Ne pomazu matici, nego svojim roditeljima, rodbini itd...
Naravno da imam, zove se poreski karton i preko svojih ogromnih primanja finaciram vama sa slabim zdravstveno i skolstvo. Solidarno, ljudski, kao pravi socijalista, nije mi opste krivo sto bi privatno 10x bolje prosao a duplo manje platio.

No ne govorimo ovdje o lovi, nego o naciji. Za naciju je bitno da je ovdje, ne tamo. Za naciju bi bilo bitno da mu djeca ostanu ovdje a ne odu tamo. Dakle to bi bio bosnjacki nacionalicista, koji bi svjesno odlucio da naciju stavi iznad svoje ekonomske situacije.
Ti porez moraš platiti, a on hoće li ili neće poslati, ali pošalje. I rodbina i roditelji su matica. Pa onda lobiranja itd. Nije fer cipelariti tako ljude.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#6385 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by nosara »

skupljac_zeljeza wrote:
madner wrote:
skupljac_zeljeza wrote: Pa pisalo neki dan na sve strane koliko dijaspora pomaže maticu. O tim akcijama ljudi imaju priznanice. Imaš li ti nešto slično konkretno?
Ne pomazu matici, nego svojim roditeljima, rodbini itd...
Naravno da imam, zove se poreski karton i preko svojih ogromnih primanja finaciram vama sa slabim zdravstveno i skolstvo. Solidarno, ljudski, kao pravi socijalista, nije mi opste krivo sto bi privatno 10x bolje prosao a duplo manje platio.

No ne govorimo ovdje o lovi, nego o naciji. Za naciju je bitno da je ovdje, ne tamo. Za naciju bi bilo bitno da mu djeca ostanu ovdje a ne odu tamo. Dakle to bi bio bosnjacki nacionalicista, koji bi svjesno odlucio da naciju stavi iznad svoje ekonomske situacije.
Ti porez moraš platiti, a on hoće li ili neće poslati, ali pošalje. I rodbina i roditelji su matica. Pa onda lobiranja itd. Nije fer cipelariti tako ljude.
Opravo to ti i crta, ali dzaba... :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#6386 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

madner wrote:Naravno da imam, zove se poreski karton i preko svojih ogromnih primanja finaciram vama sa slabim zdravstveno i skolstvo.
Koliko je to tacno u konvertibilnim markama?
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10267
Joined: 12/10/2014 01:12

#6387 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by skupljac_zeljeza »

nosara wrote: Opravo to ti i crta, ali dzaba... :D
Šta to? Da od para koje pošalje dijaspora ili potroši lično u matici ne ide za zdravstvo i školstvo u obliku PDV-a?
Last edited by skupljac_zeljeza on 20/10/2015 20:09, edited 1 time in total.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#6388 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by hAZNADAR »

madner wrote:

Mozes ti imati misljenje, mozes ti iskazati misljenje, no akcije govore puno glasnije i jasnije od rijeci.
Mozes sebe smatrati bosnjackim patriotom, ali od tebe Bosna nema vise nista. Nisu tu da popravis stanje, nisu tu da zaposlis nekoga, nisu tu da primjerom pokazes da se moze ako se moze. Djeca ako dodju kad na godisnji dobro i jeste, no za njih smo Tanzanija.

Dakle, jasno si svojim izborima i djelima odlucio da ti je od Bosne bitniji tvoj ekonomski status, a da ti je Bosnjacka nacija potpuno nebitna jer si joj umanjio broj kada je najbitnije.

Tako da, kazem mozes imati misljenje, no djela kazu da ne vjerujes u poruke koje saljes.

Nema potrebe za pravilnikom, ima zdrav razum i sta koga diskvalificira.
Ovo sto si napisao nije zdrav razum.

Zivim van BiH jer nemam drugu alternativu, ali niko mi na ovom svijetu ne moze zabraniti da lobiram na bilo koji nacin i pomazem BiH na bilo koji drugi nacin. Niko mi ne moze zabraniti da sam Bosnjak i da imam svoj stav o tome, niko mi ne moze zabraniti niti ismijati moj patriotizam, i niko mi ne moze reci da je moja rijec manje vrijedna od tvoje.
Necu nista pomoci ni BiH ako familiju preselim u Banjaluku i pokusam se uklopiti. Niti cu biti time Bosnjak boljeg ranga niti ikome pomoci.
U mojoj prostoj logici je nacija kao i familija. Imamo razlike i svadje ali u nekim stvarima smo ipak zajedno i isti. Bez obzira ko gdje zivio, ko koju skolu zavrsio, ko gdje prije zivio, ko imao vise love,.. itd. Neke stvari su iznad toga.

Ti si jednostavno kao mnogi od umisljene elite bolestan od mrznje i zao. Ako je drzava stvarno smetljiste kao sto naslov kaze, mozda je sami takvom pravite.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#6389 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by nosara »

skupljac_zeljeza wrote:
nosara wrote: Opravo to ti i crta, ali dzaba... :D
Šta to? Da od para koje pošalje dijaspora ili potroši lično u matici ne ide za zdravstvo i školstvo u obliku PDV-a?
Ne nego da ide AKO potrosi...

Ne pada im na pamet da dodju i probaju eksperiment iznutra, ali trunit i sernjat, predlagat neke nebuloze i cesto laprdanjem radikalizirat, tu su prvi...

Nije to dzaba pobjeglo...
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10267
Joined: 12/10/2014 01:12

#6390 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by skupljac_zeljeza »

nosara wrote:
skupljac_zeljeza wrote:
nosara wrote: Opravo to ti i crta, ali dzaba... :D
Šta to? Da od para koje pošalje dijaspora ili potroši lično u matici ne ide za zdravstvo i školstvo u obliku PDV-a?
Ne nego da ide AKO potrosi...

Ne pada im na pamet da dodju i probaju eksperiment iznutra, ali trunit i sernjat, predlagat neke nebuloze i cesto laprdanjem radikalizirat, tu su prvi...

Nije to dzaba pobjeglo...
Čuj AKO? Banke imaju tačne podatke.
Bh. dijaspora do sada poslala u domovinu 18 milijardi eura

Prema podacima Centralne banke Bosne i Hercegovine, bj. dijaspora je u domovinu 1998. godine poslala 2,013 milijardi KM (1,03 milijarde eura), 1999. godine 2,017 milijardi KM (1,03 milijardi eura), 2000. godine 2,016 milijardi KM (1,03 milijardi eura), 2001. godine 2,007 milijardi KM (1,03 milijardi eura), 2002. godine 1,966 milijardi KM (1,01 milijardi eura), 2003. godine 1,973 milijardi KM (1,01 milijardi eura), 2004. godine 2,317 milijardi KM (1,19 milijardi eura), 2005. godine 2,318 milijardi KM (1,19 milijardi eura), dok je 2006. godine poslano 2,468 milijardi KM (1,26 milijardi eura).

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/bh ... jardi-eura
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6391 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

hAZNADAR wrote:....
Da ne kopiram opet sve, a i nema potrebe...
Kazes da Bosanci nemaju istoriju na ovom prostoru, za razliku od Bosnjaka...
Pri tome, ja ti par puta govorim da je to Bosnjani > Bosnjaci > Bosanci samo evolucija jezika, ali ti to uporno zaobilazis i ne komentarises, a meni je savrseno jasno da to radis jer si svjestan da je to cinjenica.

Ali, posto je tebi to "Bosanski" ocito nekakav trn u oku, hajde mi navedi samo jednog "Bosnjackog" vladara. Mislim da ce ti to biti tesko, jer svi redom su se nazivali "Bosanskim".

Navodis npr. Sjedinjene Americke Drzave kao primjer za skraceni naziv nacije - Amerikanci. Gdje je ovdje, molim te, logika? Drzava ima tri rijeci u nazivu, ali nacionalnost sazeta u jednoj. Ali, oni imaju cesto obicaj za sebe na pitanje o nacionalnosti napisati ili reci samo US ili USA.
Onda se pozivas na stogodisnju spojenost Bosne i Hercegovine u to ime, i to je, kao, sasvim dovoljno vremena da se ne moze mijenjati, a istovremeno isto toliko vremena neupotrebljavanja naziva Bosnjak za stanovnike BiH nije dovoljno.

Pa, ako se moze vratiti nekadasnje istorijsko ime stanovnika Bosne, onda moze isto tako i istorijsko ime drzave Bosne - samo Bosna.
Pusti se duplih arsina i " cinjenica" koje odgovaraju samo tebi i tvojima.

O izjasnjavanju kao Bosanac u etnonacionalnom i vjerskom smislu zaista nemam sta reci, osim da ovo sad cujem prvi put od tebe, i nikad i nigdje drugo to nisam cuo ni vidio da se neko tako izjasnio ili pisao. Po meni, ovo je jos jedna klasicna marketinska patka iz SDA-Bosnjacke kuhinje, kojq za clj ima homogenizaciju bosnjackog etnickog korpusa na racun nacionalnih Bosanaca. Nista vise.
Dobro 45cents, ili ko vec, rece - vi Bosnjaci se polomiste da dokazete kako Srbi i Hrvati rade ovo i ono, a u sustini vi ste sve kopirali i radite isto.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#6392 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

skupljac_zeljeza wrote:Čuj AKO? Banke imaju tačne podatke.
Djaba si ti to njemu postavio, on se u kriticnim situacijama za njegove teorije napravi lud, izignorise, uzme pauzu, i vrati se nakon
izvjesnog vremena da opet serenda o bojleru, ljubi i slicnim besmislicama. :lol:
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#6393 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by nosara »

skupljac_zeljeza wrote:
Čuj AKO? Banke imaju tačne podatke.
Bh. dijaspora do sada poslala u domovinu 18 milijardi eura

Prema podacima Centralne banke Bosne i Hercegovine, bj. dijaspora je u domovinu 1998. godine poslala 2,013 milijardi KM (1,03 milijarde eura), 1999. godine 2,017 milijardi KM (1,03 milijardi eura), 2000. godine 2,016 milijardi KM (1,03 milijardi eura), 2001. godine 2,007 milijardi KM (1,03 milijardi eura), 2002. godine 1,966 milijardi KM (1,01 milijardi eura), 2003. godine 1,973 milijardi KM (1,01 milijardi eura), 2004. godine 2,317 milijardi KM (1,19 milijardi eura), 2005. godine 2,318 milijardi KM (1,19 milijardi eura), dok je 2006. godine poslano 2,468 milijardi KM (1,26 milijardi eura).

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/bh ... jardi-eura
Jel' ti to mene zajebavas ili stvarno ne kopcas...? Niko ne spori da postoji suma koja je bila i bit ce u opticaju, ali je na dobrovoljnoj bazi i drzava na masu ne moze uticati, koliko bude, bude...

Na stranu to da cak ni parama ne mogu platit pravo da,iz sigurne udaljenosti, savjetuju i upucuju domoroce kako bi trebali zivjet... A to je poenta...
Last edited by nosara on 20/10/2015 20:26, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6394 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by madner »

hAZNADAR wrote:
madner wrote:

Mozes ti imati misljenje, mozes ti iskazati misljenje, no akcije govore puno glasnije i jasnije od rijeci.
Mozes sebe smatrati bosnjackim patriotom, ali od tebe Bosna nema vise nista. Nisu tu da popravis stanje, nisu tu da zaposlis nekoga, nisu tu da primjerom pokazes da se moze ako se moze. Djeca ako dodju kad na godisnji dobro i jeste, no za njih smo Tanzanija.

Dakle, jasno si svojim izborima i djelima odlucio da ti je od Bosne bitniji tvoj ekonomski status, a da ti je Bosnjacka nacija potpuno nebitna jer si joj umanjio broj kada je najbitnije.

Tako da, kazem mozes imati misljenje, no djela kazu da ne vjerujes u poruke koje saljes.

Nema potrebe za pravilnikom, ima zdrav razum i sta koga diskvalificira.
Ovo sto si napisao nije zdrav razum.

Zivim van BiH jer nemam drugu alternativu, ali niko mi na ovom svijetu ne moze zabraniti da lobiram na bilo koji nacin i pomazem BiH na bilo koji drugi nacin. Niko mi ne moze zabraniti da sam Bosnjak i da imam svoj stav o tome, niko mi ne moze zabraniti niti ismijati moj patriotizam, i niko mi ne moze reci da je moja rijec manje vrijedna od tvoje.
Necu nista pomoci ni BiH ako familiju preselim u Banjaluku i pokusam se uklopiti. Niti cu biti time Bosnjak boljeg ranga niti ikome pomoci.
U mojoj prostoj logici je nacija kao i familija. Imamo razlike i svadje ali u nekim stvarima smo ipak zajedno i isti. Bez obzira ko gdje zivio, ko koju skolu zavrsio, ko gdje prije zivio, ko imao vise love,.. itd. Neke stvari su iznad toga.

Ti si jednostavno kao mnogi od umisljene elite bolestan od mrznje i zao. Ako je drzava stvarno smetljiste kao sto naslov kaze, mozda je sami takvom pravite.
Pa kazem ti, ako je nacija tvoja familija ti si sin koji ima puno usta iste. Majka svetinja, babo zakletva. Samo sto ih ne mozes obici kada su bolesni jer bi se sef naljutio, a ako se sef naljuti nista od novog mobitela. Hvala majci, hvala ocu, no prioriteti su kakvi jesu. Sto i nije neki problem, da ne zvocas ostalima kako se slabo brinu o njima i da bi ti to, samo da je novi mobitel, puno bolje.

Jos jednom nije sporno sto si otisao, nije sporno sto ce ti djeca postati Svedjani, nije sporno sto si ih tako odstranio iz Bosnjackog tjela, sporno je sto smatras da si Bosnjacki nacionalista. Kada djela kazu da si ekonomista.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#6395 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

madner wrote:Pa kazem ti, ako je nacija tvoja familija ti si sin koji ima puno usta iste. Majka svetinja, babo zakletva
Tako je, vidjeti sta albanski lobi napravi od Kosova.
Oni dole su mogli do kijameta strajkovati gladju po rudnicima, izlaziti na demonstracije, stancati sladoled i baklavu...da ne bude Leke u
state departmentu, nikad drzave ne bi dobili.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#6396 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Banksy »

Superiorni um večeras briljira ... :thumbup:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6397 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by madner »

Fudo387 wrote:
madner wrote:Pa kazem ti, ako je nacija tvoja familija ti si sin koji ima puno usta iste. Majka svetinja, babo zakletva
Tako je, vidjeti sta albanski lobi napravi od Kosova.
Oni dole su mogli do kijameta strajkovati gladju po rudnicima, izlaziti na demonstracije, stancati sladoled i baklavu...da ne bude Leke u
state departmentu, nikad drzave ne bi dobili.
Da ih nije bilo 90% i da nije bilo Srebrenice, mogao je Leko po State Departmentu prodavat sladoled do sutra.
Isto tako da je Bosnjaka u RSu 40%, ne bi bilo vise RSa.

I opet, nije opste sporno sto je covjek otisao, to je ljudski i sasvim razumljivo. Samo onda nisi nacionalista nego ekonomista.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6398 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by madner »

Banksy wrote:Superiorni um večeras briljira ... :thumbup:
:kakoste:

Superiorna Inteligencija,

skraceno SI, mjera. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#6399 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by dale cooper »

madner wrote:Rece covjek koji ne zivi u BiH.

Sjajno je, borite se, ja sam patriota. :D
Čekaj, jel' misliš na haznadara? Da se ne zajebajem više sa raspravljanjem. :D
KatarinaKosaca wrote:
Fudo387 wrote:Zelis reci da si ti pametniji od njega, i da si bolje poznavao raspolozenje nasih braCkih naroda i narodnosti? :D
Zar si imao sumnje u našeg daleta :D Toliko voli Yugu da se za nju hrabro bori preko oceana :lol:
Nisam pametniji, nego govorim gledajući sa ove vremenske distance. A to da je Tito nekoć bio popularniji
nego li svi ovi nacionalisti kada se skupe zajedno to je neupitno. To znam od ljudi koji su zaista živjeli
u doba kada je bio na svom vrhuncu.

Ponovo ćorak Katarina, sorry. :D Živim u BiH, rođeni Tuzlak. :kakoste:
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6400 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

Haznadare...ja tek sad shvatih da si i ti vani. Izvini, ali sad je sve puno jasnije po pitanju tvojih stavova i pisanja. Samo jedno pitanje - jel' te tamo percipiraju kao nacionalnog Bosnjaka ili Bosanca?
Post Reply