SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
kakotakonikako
Posts: 3713
Joined: 25/06/2014 14:16

#63626 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kakotakonikako »

Najvažnija vijest je da je sarajevska policija identifikovala, pronašla i uhapsila četiri lica osumnjičena za krivično djelo "Nasilničko ponašanje", koji se terete da su u hotelu napali na internacionalnom turniru osobe iz Beograda, te da je diskvalifikovana ekipa iz Splita čija su djeca na Ilidži skandirala “Ubij Srbina”.

To je potvrdio za portal Radisoarajevo.ba, Almir Prguda, organizator turnira, koji je malo prije našeg razgovora imao razgovor sa pripadnicima MUP-a KS, s kojima je sumirao ružna dešavanja u noći sa subote na nedjelju.

"Situacija je dobra, turnir smo nastavili, sve ide kako treba. Važno je naglasiti da je na turniru ostala i ekipa čiji je član napadnut u hotelu na Ilidži. Večeras ćemo ga provesti kraju i dobiti pobjednike", kaže Panjeta za portal Radiosarajevo.ba.

Zanimalo nas je kako je došlo do incidenta o kojem su sinoć pisali BiH i region.

"Odmah da kažem da su incident mališana iz Splita koji su na utakmici skandirali "Ubij Srbina" i napad na člana delegacije ekipe Zvezdare iz Beograda, odvojeni slučajevi i da nemaju jedan veze s drugim", kaže Prguda i nastavlja:

Dječaci iz Splita su na utakmici skandirali "Ubij Srbina" mismo tu ekipu diskvalifikovali sa turnira. Trener ekipe iz Splita se izvinjavao, ali nismo htjeli da prihvatimo njihovo izvinjenje. Mi te stvari radimo 15 godina i odmah smo iz izbacili sa turnira."

Prguda zatim kaže da je nakon toga u hotel upala grupa od 5,6 momaka koji su došli sa namjerom da isprovociraju goste.

"To je bio pokušaj da se velika manifestacija ukine, da se stavi ljaga na turnir na koji dolazi 4.000 mališana iz cijelog regiona. Turnir na kojem nije bio nijedan incident ovakvog tipa ranijih 15 godina", dodao je Prguda.

Zatim je kazao da je saradnja sa policijom dobra…

"Policija neka rade svoj dio posla. Čuo sam da ima uhapšenih i pohvale za brzu akciju pripadnika MUP-a KS. Odmah da dodam da je i skup bio prijavljen pripadnicima MUP-a KS, tu je bila i agencija za zaštitu, a lijepa vijest, ako tako mogu kazati, je i da je osoba koja je napadnuta nožem, lakše povrijeđena i u dobrom stanju. Vratila se u hotel i sa ekipom je na turniru", dodao je Prguda.

Na kraju zahvalio se gradonačelnici Sarajeva Benjamini Karić, koja je sinoć odmah posjetila goste i Srbije.

"Velika joj hvala na posjeti i podršci koju je dala", dodao je Almir Prguda.

:bih: :bih:
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3713
Joined: 25/06/2014 14:16

#63627 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kakotakonikako »

_Reds_ wrote: 15/01/2023 12:19
geoxx wrote: 15/01/2023 12:07 Huligani su niza rasa, najveci sljam drustva. Poznajem ih par, tip ljudi za koje je steta sto uopste trose kisik. Ne radi nista, spava do podne, onda krisom iz maminog novcanika uzima petaka za kladionice. I tako svaki dan.

Ovi su recimo napravili uzasnu reklamu za svoj grad, a sve kako bi uzeli trans, stavili kakve maske na glavu, okrenuli trans naopako i uslikali se. Kako je to cool, ono to bi nekog trebalo impresionirati.
A ono uzeli trans od roditelja sa pivskim stomakom koji se zadise nakon dva metra hoda. Sto je najgore nisu ni to. Toliko su jadni.
Ti i tramvajdzija ste majstori spinovanja ovdje. On i jeste neki anmo on, a za tebe nisam siguran..

Prvo napad nije bio na turniru, nije bio ni hotelu, nego su po nekim ultras pravilima izasli ispred.. Iz njihovih izjava je jasno o kakvim se tipovima radi, a i po konstituciji i frizurama.

Zelite ovdje da neki manji ultras sukob dignete na nivo nacionalne mrzenje. Daj bolan popustite.. Ovo se desava svadbe sedmice u Evropi, samo to tamo medijima nije toliko interesenatno.

Napadnuti nisu nekakvi tamo gosti, nego ocigledno clanovi navijacke grupe, isto bi se desilo u BG, ds je neko donio neki trans nekog naseg kluba.
:thumbup:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#63628 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by japin_mutapi »

ovo je sda maslo
User avatar
hrasno38
Posts: 34078
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#63629 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

japin_mutapi wrote: 15/01/2023 12:45 ovo je sda maslo
Ovo je maslo pojedinih nadrogiranih pripadnika HZ-a koji su na ovaj nacin htjeeli da pokazu kako su kao oni zajebani. I jos kreteni posli sa obiljezijma Sarajeva!
User avatar
Isner
Posts: 1918
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#63630 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Isner »

Ne kontam kakav je problem transparent FK Zvezdara? Nema nacionalnih obilježja, nema ništa uvredljivo. Gledao sam dokumentarac o navijacima malih klubova sa Balkana, ta Zvezdara i npr Bulbulder su kultni klubovi u rangu naše Vrbanjuše, nekakva beogradska zonska liga, ništa specijalno, lokalci koji furaju svoju pricu, trener ala Braco itd.
Desio se napad, policija reagovala, gostima izvinjenje, idemo dalje, policija neka radi svoj dio posla. Opravdavati napad tako što je nekoga iznervirao naglasak ili trans je smiješno, svako na turniru ima pravo da istakne svoja obilježja ukoliko na njima nema ništa uvredljivo za domaćina, organizatora i okolinu.
trocadero
Posts: 2717
Joined: 14/03/2013 13:57

#63631 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by trocadero »

leki hz wrote: 15/01/2023 12:33
Upravo tako. Meni se čini da je ovo sve smišljeno. Na dječiji turnir donijeti trans i plus pustiti u eter priču kako su djeca pjevala ubij srbina. Tek kasnije napišu kako su to ipak djeca iz Splita pjevala. Šta će ti trans na dječijem turniru?
Možda da bi se ekipe njime imenom predstavile, slikale ako osvoje pehar...možda, onako ne znam ni sam, lupam ...
Image
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#63632 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by meridiyan »

Slabe reakcije na silovanje siromasne nane. Znal se sta?
Ah, da. Srbi imaju prioritet. Bitno njih zastititi. Oni nisu navikli na zlo. Duse drage.

Image
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#63633 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

Isner wrote: 15/01/2023 13:01 Ne kontam kakav je problem transparent FK Zvezdara? Nema nacionalnih obilježja, nema ništa uvredljivo.
Pa, i da imaju nacionalna obiljezja - sta fali. Normalnom covjeku to nije nikakav problem.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#63634 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Bloo »

meridiyan wrote: 15/01/2023 13:04 Slabe reakcije na silovanje siromasne nane. Znal se sta?
Ah, da. Srbi imaju prioritet. Bitno njih zastititi. Oni nisu navikli na zlo. Duse drage.
Silovana u toku dana? Na punoj pijaci?
User avatar
Logovan
Posts: 102814
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#63635 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Isner wrote: 15/01/2023 13:01 Ne kontam kakav je problem transparent FK Zvezdara? Nema nacionalnih obilježja, nema ništa uvredljivo. Gledao sam dokumentarac o navijacima malih klubova sa Balkana, ta Zvezdara i npr Bulbulder su kultni klubovi u rangu naše Vrbanjuše, nekakva beogradska zonska liga, ništa specijalno, lokalci koji furaju svoju pricu, trener ala Braco itd.
Ali su iz Srbije i to je odmah problem nažalost. :roll:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#63636 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by meridiyan »

Bloo wrote: 15/01/2023 13:05
meridiyan wrote: 15/01/2023 13:04 Slabe reakcije na silovanje siromasne nane. Znal se sta?
Ah, da. Srbi imaju prioritet. Bitno njih zastititi. Oni nisu navikli na zlo. Duse drage.
Silovana u toku dana? Na punoj pijaci?
Niko ni mukajet.
https://radiosarajevo.ba/vijesti/crna-h ... evu/480669
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52737
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#63637 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

meridiyan wrote: 15/01/2023 13:09
Bloo wrote: 15/01/2023 13:05

Silovana u toku dana? Na punoj pijaci?
Niko ni mukajet.
https://radiosarajevo.ba/vijesti/crna-h ... evu/480669
Pa i ja se pitam. Gdje su ultrasi da istjeraju pravdu?
User avatar
SmokingMan
Posts: 22581
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#63638 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

Sporan je cvet, jer i on je Srbin.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#63639 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Bloo »

meridiyan wrote: 15/01/2023 13:09
Bloo wrote: 15/01/2023 13:05

Silovana u toku dana? Na punoj pijaci?
Niko ni mukajet.
https://radiosarajevo.ba/vijesti/crna-h ... evu/480669
Fascinantno uzevši u obzir gužvu na pijaci.
NAdam se da ce pocinioca brzo uhvatiti. A da ce neko svjedociti od silnih ljudi na pijaci.
User avatar
Isner
Posts: 1918
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#63640 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Isner »

Haris.ba wrote: 15/01/2023 13:05
Isner wrote: 15/01/2023 13:01 Ne kontam kakav je problem transparent FK Zvezdara? Nema nacionalnih obilježja, nema ništa uvredljivo.
Pa, i da imaju nacionalna obiljezja - sta fali. Normalnom covjeku to nije nikakav problem.
Slažem se ali naša regija je toliko otišla u ofsajd da je i nacionalno obilježje potencijalni problem. Meni ne smeta, mojim poznanicima ne smeta ali kad sam negdje na gostovanju gledao bi da izbjegnem transparent sa npr trobojkom, šahovnicom, ljiljanima, čisto radi nekog vida korektnosti prema organizatoru i eventualnog sukoba. Ne bih se stidio ali kažem, gledao bi da taj događaj prođe bez toga, ako ikako može. Nešto drugo je kada se pojave transparenti sa četničkim, ustaškim i handžar obilježjima mada ni tada ne opravdavam čakijanje, izbaci sa turnira trajno, složi prijavu i čao... Ali budući da ovdje nije bilo ništa od toga utoliko mi je čudnije da se neko poziva na to "iznervirao ih transparent" i "šta će transparent na dječijem turniru"
User avatar
Sanjarko
Posts: 28432
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63641 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sanjarko »

Bloo wrote: 15/01/2023 13:17
Fascinantno uzevši u obzir gužvu na pijaci.
NAdam se da ce pocinioca brzo uhvatiti. A da ce neko svjedociti od silnih ljudi na pijaci.
Dosao takav vakat. Nece da se niko mijesa. Mozda je i vidio neko nesto, ali se nije htio umijesati.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#63642 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by meridiyan »

Bloo wrote: 15/01/2023 13:17
Fascinantno uzevši u obzir gužvu na pijaci.
NAdam se da ce pocinioca brzo uhvatiti. A da ce neko svjedociti od silnih ljudi na pijaci.
Mozda se desilo pri kraju radnog vremena pijace kada je i posjetitelja bilo neznatno.
08:00–18:00 ..........nedjelja 08:00 - 16:00
Last edited by meridiyan on 15/01/2023 13:27, edited 1 time in total.
User avatar
liyf
Posts: 3747
Joined: 08/06/2021 22:55

#63643 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by liyf »

splinter wrote: 15/01/2023 10:29 :run:
ibizza wrote: 15/01/2023 10:28

Jebem te drzavo.
Ima godina haman da je na slobodi.
pomilovanje?
geoxx
Posts: 2493
Joined: 08/08/2015 23:39

#63645 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by geoxx »

lavi wrote: 15/01/2023 13:26
splinter wrote: 15/01/2023 10:29 :run:

Ima godina haman da je na slobodi.
pomilovanje?
Pa nije to moglo medijima promaknuti. Moze biti da je dopust, ali ni to ne moze kako ovaj rece biti jednomjesecni.

Iako je zakonski pogresno takvim osobama, sa toliko visokom sankcijom, bez minimum pola odradjene kazne davati ikakav dopust.
trocadero
Posts: 2717
Joined: 14/03/2013 13:57

#63646 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by trocadero »

hrasno38 wrote: 15/01/2023 12:56

Ovo je maslo pojedinih nadrogiranih pripadnika HZ-a koji su na ovaj nacin htjeeli da pokazu kako su kao oni zajebani. I jos kreteni posli sa obiljezijma Sarajeva!
:thumbup:
U naše vrijeme neki balavci da su obigravali oko dječijih turnira da junački maznu transparent i da se time pohvale....Sirko , Dzilda i ostali im bi ga u nos nabili.
splinter
Posts: 8721
Joined: 08/10/2011 12:28

#63647 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by splinter »

trocadero wrote: 15/01/2023 13:36
hrasno38 wrote: 15/01/2023 12:56

Ovo je maslo pojedinih nadrogiranih pripadnika HZ-a koji su na ovaj nacin htjeeli da pokazu kako su kao oni zajebani. I jos kreteni posli sa obiljezijma Sarajeva!
:thumbup:
U naše vrijeme neki balavci da su obigravali oko dječijih turnira da junački maznu transparent i da se time pohvale....Sirko , Dzilda i ostali im bi ga u nos nabili.
:thumbup:

Tad je bio kodeks.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28432
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63648 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sanjarko »

splinter wrote: 15/01/2023 13:41
trocadero wrote: 15/01/2023 13:36

:thumbup:
U naše vrijeme neki balavci da su obigravali oko dječijih turnira da junački maznu transparent i da se time pohvale....Sirko , Dzilda i ostali im bi ga u nos nabili.
:thumbup:

Tad je bio kodeks.
Skidala se :kakoste: protivniku za dobru igru itd, navijalo i za protivnicku ekipu protiv stranih ekipa u svjetskim i kontinentalnim takmicenjima i sl. Dosao naopak vakat.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#63649 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Grean »

Isner wrote: 15/01/2023 13:18
Haris.ba wrote: 15/01/2023 13:05

Pa, i da imaju nacionalna obiljezja - sta fali. Normalnom covjeku to nije nikakav problem.
Slažem se ali naša regija je toliko otišla u ofsajd da je i nacionalno obilježje potencijalni problem. Meni ne smeta, mojim poznanicima ne smeta ali kad sam negdje na gostovanju gledao bi da izbjegnem transparent sa npr trobojkom, šahovnicom, ljiljanima, čisto radi nekog vida korektnosti prema organizatoru i eventualnog sukoba. Ne bih se stidio ali kažem, gledao bi da taj događaj prođe bez toga, ako ikako može. Nešto drugo je kada se pojave transparenti sa četničkim, ustaškim i handžar obilježjima mada ni tada ne opravdavam čakijanje, izbaci sa turnira trajno, složi prijavu i čao... Ali budući da ovdje nije bilo ništa od toga utoliko mi je čudnije da se neko poziva na to "iznervirao ih transparent" i "šta će transparent na dječijem turniru"
Ima onaj snimak iz Katara, na utakmici Srbije, neki nas sa zastavom sa Ljiljanima medju njihovim navijacima. Skoci jedan i ote mu zastavu, baci je na pod. Obezbjedjenje je izbacilo Srbina.

Nisam vidio ni jedan natpis o tome ni u srpskim ni a ni nasim medijima a ja licno smatram da je to kretenluk otici medju njih sa tim obiljezjem.
Last edited by Grean on 15/01/2023 13:49, edited 2 times in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 34078
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#63650 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

trocadero wrote: 15/01/2023 13:36
hrasno38 wrote: 15/01/2023 12:56
Ovo je maslo pojedinih nadrogiranih pripadnika HZ-a koji su na ovaj nacin htjeeli da pokazu kako su kao oni zajebani. I jos kreteni posli sa obiljezijma Sarajeva!
:thumbup:
U naše vrijeme neki balavci da su obigravali oko dječijih turnira da junački maznu transparent i da se time pohvale....Sirko , Dzilda i ostali im bi ga u nos nabili.
Ma iskren da budem cisto sumnjam da ovi narkomani imaju bas neke cvrsce veze sa pravim Hordama nego misle da ce se ovim dokazati a ucinili su medvjedju uslugu i toj navijackoj grupi i FK sarajevu i gradu Sarajevu i drzavi Bosni i Hercegovini koja moze biti svasta nesto ali nikada negostoljubiva.
Post Reply