Jako lijepo napisano.MuaDib wrote:Nije dobro na osnovu mišljenja neki ljudi formirati mišljenje o stranci, pogotovo ako nemamo dokaz da pripadaju stranci o kojoj govore. Shiljak sa svojim stavovima, teško da može proći u DF-u, s obzirom na programska načela i politiku nove vizije. DF uvažava postojanje različitosti i mislam da teza o totalitarnom modelu upravljanja strankom ne stoji. Mislim da je ovdje problem što neki simpatizeri DF, koji nisu ušli u stranku, o svemu pričaju napamet ili preslikavaju u svojim pisanjima iskustva koja su stekli u dosadašnjim strankama. DF neće nikad postati SDP, jer SDP je klasična stranka jednog lica, u kojoj se sve odluke provode odozgo prema dolje. Trenutno se u DF-u provode unutarstranački izbori, na kojima se ne mogu kandidovati pojedini državni službenici, upravo da bi se izbjegla kopča s birokratskim aparatom. Također, očito je da ste došli u konfuziju sa forumašem koji nema pojma o DF i da napamet priča stvari. Ja sam se učlanio u DF nedavno, a razlog učlanjenja je upravo insistiranje Komšića na kompeticiji i na znanju, i njegova želja da znanje vrati u vođenje države. I sa tim vjerujem da će Komšić izaći na politički megdan, sa timovima stručnih ljudi za sve oblasti društva. Ali to je proces koji mnogi ne razumiju, jer stranaka je još u procesu konstituisanja i organizovanja. Rejting DF samo popravlja ova nesposobna kamarila na vlasti i konfrontacija SDA-SDP partiokratije. te sve veći jad i čemer u koji klizi društvo u cjelini. Tome još treba dodati i evropski stav da mora doći do smjene političke generacije u BiH, jer opasno ugrožava projekt "jedinstvenog evropskog prostora". S obzirom da DF građani uglavnom gledaju kroz lik Željka Komšića, treba reči da je Željko pokazao takt kod formiranja stranke, da je promjenio svoj nastup u javnosti, da sluša bilo naroda i da nastoji da u politički prostor nametne jednu novu politiku. Politiku koju karakteriše odgovornost, znanje, stručnost i produktivnost. Što naravno prijeti urušavanju sistemske greške koju je stvorila SDA-SBIH partiokratija, a uhodala SDPova partiokratija.Shahab wrote:Ti si se na forumu profilisao kao neko ko podržava DF i Komšića. Zaista je ružno kada vidim tvoje lamentiranje nad banovanim antimobbingom i shvatim da se DF stranačka infrastruktura, nimalo ne razlikuje od klasičnog SDP jugenda koji baštini komunističke principe totalitarizma, kolektivizma i populizma. Umjesto da sebe prikažete kao demokratsku alternativu vi se ponašate prema totalitarnom obrazcu prema kojem je svoj podmladak oblikovao Forum mladih SDP-a, a koji je iznjedrio neke od značajnijih nosioca organizovanog kriminala u Sarajevu. Hipotetički govoreći ukoliko DF dobije mandat, možemo li onda očekivati ponavljanje scenarija SDP. O tome vam je govorio antimobbing, o potrebi profilisanja kadrova prema savremenim germanskim metodama, ali vi ste, u notornom totalitarnom komunističkom maniru, dobronamjernu kritiku shvatili kao napad na firmu DF. Realno govoreći vaš rejting je više rezultat umišljanja raspamećene bošnjačke fukare nego realne kvalitete Komšića i DF. Kakav je kadrovski kapital DF i kakav je intelektualni potencijal Komšića? Nikakav i nikakvi. Dobro se sijećam kako su ga Amerikanci u wikileaks depešama okarakterisali kao ljenčugu okruženu pjandurama i karijeristima i neradnicima. Već je sada jasno da bi se mandat DF pretvorio u još jedno kalemljenje stranačkih poltrona u birokratski aparat i veoma brzo novo razočarenje.shiljak wrote:Ovom prilikom pozdravljam korisnika "antimobbing" koji je dobio ban. Izgleda bio je neshvaćen
Demokratska fronta Željko Komšić
- Shahab
- Posts: 1997
- Joined: 01/05/2007 08:31
- Location: mahala
#6351 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#6352 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Jedna od germanskih metoda je i reci covjeku koji veze nema da veze nema.
No ocito se neki ljute kada se te metode primjene na njih, recimo lupalac paragrafa bez ikakvog intelektualnog pokrica iznad.
No ocito se neki ljute kada se te metode primjene na njih, recimo lupalac paragrafa bez ikakvog intelektualnog pokrica iznad.
- Shahab
- Posts: 1997
- Joined: 01/05/2007 08:31
- Location: mahala
#6353 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Madneru,madner wrote:Jedna od germanskih metoda je i reci covjeku koji veze nema da veze nema.
No ocito se neki ljute kada se te metode primjene na njih, recimo lupalac paragrafa bez ikakvog intelektualnog pokrica iznad.
Ne izazivaj. Vrati se u SDP arhivu i nastavi proučavati Kardeljeve stavove o reformi samoupravljačkih radničkih savjeta u periodu I-II petoljetka. Ta znanja će biti osobito tražena u periodu koji je pred nama. Reafirmacija Kardelja je od suštinskog značaja za budućnost klasnih odnosa posebno imajući u vidu neprolazni karakter sukoba rada i kapitala. Ništa manje značajna od analize uzroka i historijskog konteksta uspona i pada Jovanke Broz.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#6354 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Znanje ce biti trazeno to je sigurno. Poluznanje tvog tipa, gdje smatras da su govori politicara i slikovnice validni izvori za tvoje teorije, uz manjak sposobnosti da shvatis za tebe komplikovane recenice u knjigama, tesko da ce proci.
- Dozer
- Posts: 32999
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#6355 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sudeci po Programu i Statutu DF-a, i ukoliko se zaista budu pridrzavali ova dva papira i njihovog sadrzaja, ja mislim da bi mogli postati jak faktor oporavka BiH.
Medjutim, da bi uopste postojala sansa da se pokazu i dokazu potrebno je da osvoje lokalne nivoe, jer stvarna moc reforme je upravo tu - na lokalnim nivoima.
Nazalost, cak i da osvoje preko 50% na opstim izborima, i dalje ce biti blokirani lokalnim nivoima na kojima su korjenje pustile horde etno-nacionalista. A njima, kao sto svi znamo, nikakva promjena postojeceg stanja apsolutno ne odgovara.
Tada ce DF doci u situaciju raznoraznih blokada i nemogucnosti provodjena reformi, sto ce u ispranim mozgovima naroda direktno biti shvaceno kao nesposobnost, a to ce onda na lokalnim izborima voditi padu podrske.
I upravo ovo su faktori na koje etno-nacionalisti racunaju i za koje znaju da su njihova jaka sansa za eliminaciju svih protivnika koji zele uraditi nesto pozitivno za narod i drzavu. Etno-nacionalistima, naravno, nije ni na kraj pameti da ista pozitivno i u vecoj mjeri rade ni za narod ni za drzavu jer bi to direktno znacilo i njihov lagani pad.
Ekonomski zadovoljnom covjeku je tesko prosipati suplju pricu jer se na nju jednostavno ne obazire.
Medjutim, da bi uopste postojala sansa da se pokazu i dokazu potrebno je da osvoje lokalne nivoe, jer stvarna moc reforme je upravo tu - na lokalnim nivoima.
Nazalost, cak i da osvoje preko 50% na opstim izborima, i dalje ce biti blokirani lokalnim nivoima na kojima su korjenje pustile horde etno-nacionalista. A njima, kao sto svi znamo, nikakva promjena postojeceg stanja apsolutno ne odgovara.
Tada ce DF doci u situaciju raznoraznih blokada i nemogucnosti provodjena reformi, sto ce u ispranim mozgovima naroda direktno biti shvaceno kao nesposobnost, a to ce onda na lokalnim izborima voditi padu podrske.
I upravo ovo su faktori na koje etno-nacionalisti racunaju i za koje znaju da su njihova jaka sansa za eliminaciju svih protivnika koji zele uraditi nesto pozitivno za narod i drzavu. Etno-nacionalistima, naravno, nije ni na kraj pameti da ista pozitivno i u vecoj mjeri rade ni za narod ni za drzavu jer bi to direktno znacilo i njihov lagani pad.
Ekonomski zadovoljnom covjeku je tesko prosipati suplju pricu jer se na nju jednostavno ne obazire.
- Opetja033
- Posts: 10041
- Joined: 01/11/2011 20:33
#6356 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kada vidim da @Shahab podrzava DF, @Muadib se uclanio a neki od mojih poznanika/prijatelja koji su clanovi DF i to poprilicno visoko rangirani na opcinskim i kantonalnim nivoima (barem dok se ne odrze unutarstranacki izbori) a ciji politicki stavovi komotno oslikavaju stavove SDA iz "zlatnih dana"
- pitam se samo kako ce to sve izgledati kasnije, kada se stabilizuje rad stranke. Potpuno nespojive ideologije kod izgleda dobrog dijela clanstva stranke.
Ono sto se DF-u mora priznati jeste da svo vrijeme forsiraju tu unutarstranacku demokratiju. Valjda ce neko, mimo SDA, pod stranackim nebom BiH zaista i forsirati to pitanje.
Ono sto se DF-u mora priznati jeste da svo vrijeme forsiraju tu unutarstranacku demokratiju. Valjda ce neko, mimo SDA, pod stranackim nebom BiH zaista i forsirati to pitanje.
-
mali_balon
- Posts: 14564
- Joined: 12/09/2012 09:57
#6357 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Mozda su ljudi dosli tobe, nikad nije kasno.Opetja033 wrote:Kada vidim da @Shahab podrzava DF, @Muadib se uclanio a neki od mojih poznanika/prijatelja koji su clanovi DF i to poprilicno visoko rangirani na opcinskim i kantonalnim nivoima (barem dok se ne odrze unutarstranacki izbori) a ciji politicki stavovi komotno oslikavaju stavove SDA iz "zlatnih dana"- pitam se samo kako ce to sve izgledati kasnije, kada se stabilizuje rad stranke. Potpuno nespojive ideologije kod izgleda dobrog dijela clanstva stranke.
Ono sto se DF-u mora priznati jeste da svo vrijeme forsiraju tu unutarstranacku demokratiju. Valjda ce neko, mimo SDA, pod stranackim nebom BiH zaista i forsirati to pitanje.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#6358 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Samo velike stranke su u stanju ujediniti oko bitnih pitanja sirok dijapazon ljudi.
NVZ i DF.
NVZ i DF.
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
#6359 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
i u PPP-u su pravo sloznimadner wrote:Samo velike stranke su u stanju ujediniti oko bitnih pitanja sirok dijapazon ljudi.
NVZ i DF.
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#6360 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
LISTA KANDIDATA - UNUTARSTRANAČKI IZBORI DF BH KANTON SARAJEVO
https://www.facebook.com/Demokratska.fronta.BiH
Ima li ko poznat?
https://www.facebook.com/Demokratska.fronta.BiH
Ima li ko poznat?
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#6361 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
TV voditelj Denis Huseinbegovic
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#6362 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
U se, na se i poda se?Opetja033 wrote:Kada vidim da @Shahab podrzava DF, @Muadib se uclanio a neki od mojih poznanika/prijatelja koji su clanovi DF i to poprilicno visoko rangirani na opcinskim i kantonalnim nivoima (barem dok se ne odrze unutarstranacki izbori) a ciji politicki stavovi komotno oslikavaju stavove SDA iz "zlatnih dana"- pitam se samo kako ce to sve izgledati kasnije, kada se stabilizuje rad stranke. Potpuno nespojive ideologije kod izgleda dobrog dijela clanstva stranke.
Ono sto se DF-u mora priznati jeste da svo vrijeme forsiraju tu unutarstranacku demokratiju. Valjda ce neko, mimo SDA, pod stranackim nebom BiH zaista i forsirati to pitanje.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#6363 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
to su im i politički saveznici
-
oakville
- Posts: 1901
- Joined: 27/10/2013 08:49
#6364 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Osvajanje vlasti na bilo kojem nivou mimo opštine predstavlja gubljenje vremena (ali dobitak u novcu)Dozer wrote:Sudeci po Programu i Statutu DF-a, i ukoliko se zaista budu pridrzavali ova dva papira i njihovog sadrzaja, ja mislim da bi mogli postati jak faktor oporavka BiH.
Medjutim, da bi uopste postojala sansa da se pokazu i dokazu potrebno je da osvoje lokalne nivoe, jer stvarna moc reforme je upravo tu - na lokalnim nivoima.
Nazalost, cak i da osvoje preko 50% na opstim izborima, i dalje ce biti blokirani lokalnim nivoima na kojima su korjenje pustile horde etno-nacionalista. A njima, kao sto svi znamo, nikakva promjena postojeceg stanja apsolutno ne odgovara.
Tada ce DF doci u situaciju raznoraznih blokada i nemogucnosti provodjena reformi, sto ce u ispranim mozgovima naroda direktno biti shvaceno kao nesposobnost, a to ce onda na lokalnim izborima voditi padu podrske.
I upravo ovo su faktori na koje etno-nacionalisti racunaju i za koje znaju da su njihova jaka sansa za eliminaciju svih protivnika koji zele uraditi nesto pozitivno za narod i drzavu. Etno-nacionalistima, naravno, nije ni na kraj pameti da ista pozitivno i u vecoj mjeri rade ni za narod ni za drzavu jer bi to direktno znacilo i njihov lagani pad.
Ekonomski zadovoljnom covjeku je tesko prosipati suplju pricu jer se na nju jednostavno ne obazire.
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#6365 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Moja favoritkinja za predsjednicu OO Centar je dakako Džejla Glavović 
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#6366 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Stranka djl ŽK u svakom pogledu sve više i više se srozava
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#6367 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Koalicija sa tim strankama i biranje celebirty-a je savršen početak za taj put
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#6368 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Naravno niko ovo ništa ne spori jer živimo u demokratskom (u pokušaju) sistemu
Ali Komšić sve radi tj u njegovoj stranci kao što se radi u SDP/SDA i šta ga to čini boljim ili gorim od SDA/SDP i sl. stranaka
Jedno veliko NIŠTA
NIŠTA novo i drugačije od več viđenog i jednostavno dometi su skromni sa ovom politikom koja nudisve već što imamo u našoj zemlji
Ali Komšić sve radi tj u njegovoj stranci kao što se radi u SDP/SDA i šta ga to čini boljim ili gorim od SDA/SDP i sl. stranaka
Jedno veliko NIŠTA
NIŠTA novo i drugačije od več viđenog i jednostavno dometi su skromni sa ovom politikom koja nudisve već što imamo u našoj zemlji
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#6369 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Tebi SDA i SDP isti, nećemo dalje 
-
oakville
- Posts: 1901
- Joined: 27/10/2013 08:49
#6370 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nema razloga biti preoštar u kritici bilo df-a bilo ŽK (koji je donekle čak i tragičan lik). U ovako napravljenom sistemu, skrojenom da kreira i održava nizak nivo konflikta, sa strankama i talovima uhljebljenim već dvije decenije, ni skupina od 100.000 japanskih inženjera ne može ništa napraviti, a kamoli jedna tek začeta politička stranka. Ako je neka promjena i osvježenje, dobrodošlo je, i to ne toliko u smislu efikasnosti (u ovom sistemu nema šanse da se napravi efikasnost na širem planu, samo na lokalnom nivou) koliko u smislu da ako ništa na tv-u budu manje morbidni likovi nego dosadašnji
.
Ko misli da će bilo kakvim osvajanjem većeg broja glasova od strane nove političke stranke ili čak i stare doći do značajnije promjene, ili je nepopravljivi optimista ili nije dovoljno temeljito sagledao svu dubinu do koje smo potonuli (tj. malo smo usporili slobodno tonjenje koje se nastavlja
). Uglavnom kroz ovu etno-demokrataiju ili bilo kakvu demokratiju, kao i ostale zemlje "u tranziciji" (čitaj propale zemlje) imat ćemo kolektivnu priliku da shvatimo koliko ne valjamo kao kolektiv, kao individue još i možemo uspjeti pogotovo u nekim drugim zemljama. 
Ko misli da će bilo kakvim osvajanjem većeg broja glasova od strane nove političke stranke ili čak i stare doći do značajnije promjene, ili je nepopravljivi optimista ili nije dovoljno temeljito sagledao svu dubinu do koje smo potonuli (tj. malo smo usporili slobodno tonjenje koje se nastavlja
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#6371 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
SDP nije isti kao SDA, kao što neće biti DF. To su sve živi ljudi 
- Shahab
- Posts: 1997
- Joined: 01/05/2007 08:31
- Location: mahala
#6372 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Zašto si apriori negativna prema ženama kojima je Bog podario vanrednu ljepotu? Čak je i naučno konstatovana harmonija ljepote lica i duše. Lijepi ljudi ne mogu biti zli. Zar želiš da dominiraju ružne, iskompleksirane i umišljene rugobe, koje je odvratno i gledati i slušati. Poštujmo i cijenimo sve što je lijepo, tako i našu sugrađanku Džejlu. Naš Poslanik Muhammed a.s. uvijekje nosio lijepu i čistu garderobu i cijenio ljepotu kao Božiju nagradu Da sam aktivista DF, ja bih sigurno podržao lijepu i pametnu Džejlu....tvsabina wrote:Moja favoritkinja za predsjednicu OO Centar je dakako Džejla Glavović
Last edited by Shahab on 04/11/2013 09:35, edited 1 time in total.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#6373 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ovo ima smisla. 
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#6374 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sabina je zestoki zastitnik zena dok to nije u pitanju neko ljepsi od njemadner wrote:Ovo ima smisla.
-
mali_balon
- Posts: 14564
- Joined: 12/09/2012 09:57
#6375 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Shahab wrote:Zašto si apriori negativna prema ženama kojima je Bog podario vanrednu ljepotu? Čak je i naučno konstatovana harmonija ljepote lica i duše. Lijepi ljudi ne mogu biti zli. Zar želiš da dominiraju ružne, iskompleksirane i umišljene rugobe, koje je odvratno i gledati i slušati. Poštujmo i cijenimo sve što je lijepo, tako i našu sugrađanku Džejlu. Naš Poslanik Muhammed a.s. uvijekje nosio lijepu i čistu garderobu i cijenio ljepotu kao Božiju nagradu Da sam aktivista DF, ja bih sigurno podržao lijepu i pametnu Džejlu....tvsabina wrote:Moja favoritkinja za predsjednicu OO Centar je dakako Džejla Glavović

