Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#6351 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Shahab »

MuaDib wrote:
Shahab wrote:
shiljak wrote:Ovom prilikom pozdravljam korisnika "antimobbing" koji je dobio ban. Izgleda bio je neshvaćen :D
Ti si se na forumu profilisao kao neko ko podržava DF i Komšića. Zaista je ružno kada vidim tvoje lamentiranje nad banovanim antimobbingom i shvatim da se DF stranačka infrastruktura, nimalo ne razlikuje od klasičnog SDP jugenda koji baštini komunističke principe totalitarizma, kolektivizma i populizma. Umjesto da sebe prikažete kao demokratsku alternativu vi se ponašate prema totalitarnom obrazcu prema kojem je svoj podmladak oblikovao Forum mladih SDP-a, a koji je iznjedrio neke od značajnijih nosioca organizovanog kriminala u Sarajevu. Hipotetički govoreći ukoliko DF dobije mandat, možemo li onda očekivati ponavljanje scenarija SDP. O tome vam je govorio antimobbing, o potrebi profilisanja kadrova prema savremenim germanskim metodama, ali vi ste, u notornom totalitarnom komunističkom maniru, dobronamjernu kritiku shvatili kao napad na firmu DF. Realno govoreći vaš rejting je više rezultat umišljanja raspamećene bošnjačke fukare nego realne kvalitete Komšića i DF. Kakav je kadrovski kapital DF i kakav je intelektualni potencijal Komšića? Nikakav i nikakvi. Dobro se sijećam kako su ga Amerikanci u wikileaks depešama okarakterisali kao ljenčugu okruženu pjandurama i karijeristima i neradnicima. Već je sada jasno da bi se mandat DF pretvorio u još jedno kalemljenje stranačkih poltrona u birokratski aparat i veoma brzo novo razočarenje.
Nije dobro na osnovu mišljenja neki ljudi formirati mišljenje o stranci, pogotovo ako nemamo dokaz da pripadaju stranci o kojoj govore. Shiljak sa svojim stavovima, teško da može proći u DF-u, s obzirom na programska načela i politiku nove vizije. DF uvažava postojanje različitosti i mislam da teza o totalitarnom modelu upravljanja strankom ne stoji. Mislim da je ovdje problem što neki simpatizeri DF, koji nisu ušli u stranku, o svemu pričaju napamet ili preslikavaju u svojim pisanjima iskustva koja su stekli u dosadašnjim strankama. DF neće nikad postati SDP, jer SDP je klasična stranka jednog lica, u kojoj se sve odluke provode odozgo prema dolje. Trenutno se u DF-u provode unutarstranački izbori, na kojima se ne mogu kandidovati pojedini državni službenici, upravo da bi se izbjegla kopča s birokratskim aparatom. Također, očito je da ste došli u konfuziju sa forumašem koji nema pojma o DF i da napamet priča stvari. Ja sam se učlanio u DF nedavno, a razlog učlanjenja je upravo insistiranje Komšića na kompeticiji i na znanju, i njegova želja da znanje vrati u vođenje države. I sa tim vjerujem da će Komšić izaći na politički megdan, sa timovima stručnih ljudi za sve oblasti društva. Ali to je proces koji mnogi ne razumiju, jer stranaka je još u procesu konstituisanja i organizovanja. Rejting DF samo popravlja ova nesposobna kamarila na vlasti i konfrontacija SDA-SDP partiokratije. te sve veći jad i čemer u koji klizi društvo u cjelini. Tome još treba dodati i evropski stav da mora doći do smjene političke generacije u BiH, jer opasno ugrožava projekt "jedinstvenog evropskog prostora". S obzirom da DF građani uglavnom gledaju kroz lik Željka Komšića, treba reči da je Željko pokazao takt kod formiranja stranke, da je promjenio svoj nastup u javnosti, da sluša bilo naroda i da nastoji da u politički prostor nametne jednu novu politiku. Politiku koju karakteriše odgovornost, znanje, stručnost i produktivnost. Što naravno prijeti urušavanju sistemske greške koju je stvorila SDA-SBIH partiokratija, a uhodala SDPova partiokratija.
Jako lijepo napisano. :thumbup: Nikada neću biti član političke stranke, ali nisam apolitičan i uvijek ću podržavati opciju koja se bori za BiH ravnopravnih građana, relaksira ambijent za biznis i sistemski radi na debirokratizaciji i uspostavi pravne države. U ovom trenutku u DF vidim veliki potencijal za artikulacije energija promjene i reforme. Svaki korak koji DF radi mora biti u skladu sa m,odernom metodologijom. U ovom trenutku podržavam Komšića i DF.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6352 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Jedna od germanskih metoda je i reci covjeku koji veze nema da veze nema.

No ocito se neki ljute kada se te metode primjene na njih, recimo lupalac paragrafa bez ikakvog intelektualnog pokrica iznad.
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#6353 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Shahab »

madner wrote:Jedna od germanskih metoda je i reci covjeku koji veze nema da veze nema.

No ocito se neki ljute kada se te metode primjene na njih, recimo lupalac paragrafa bez ikakvog intelektualnog pokrica iznad.
Madneru,

Ne izazivaj. Vrati se u SDP arhivu i nastavi proučavati Kardeljeve stavove o reformi samoupravljačkih radničkih savjeta u periodu I-II petoljetka. Ta znanja će biti osobito tražena u periodu koji je pred nama. Reafirmacija Kardelja je od suštinskog značaja za budućnost klasnih odnosa posebno imajući u vidu neprolazni karakter sukoba rada i kapitala. Ništa manje značajna od analize uzroka i historijskog konteksta uspona i pada Jovanke Broz. :thumbup:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6354 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Znanje ce biti trazeno to je sigurno. Poluznanje tvog tipa, gdje smatras da su govori politicara i slikovnice validni izvori za tvoje teorije, uz manjak sposobnosti da shvatis za tebe komplikovane recenice u knjigama, tesko da ce proci.
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6355 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dozer »

Sudeci po Programu i Statutu DF-a, i ukoliko se zaista budu pridrzavali ova dva papira i njihovog sadrzaja, ja mislim da bi mogli postati jak faktor oporavka BiH.
Medjutim, da bi uopste postojala sansa da se pokazu i dokazu potrebno je da osvoje lokalne nivoe, jer stvarna moc reforme je upravo tu - na lokalnim nivoima.
Nazalost, cak i da osvoje preko 50% na opstim izborima, i dalje ce biti blokirani lokalnim nivoima na kojima su korjenje pustile horde etno-nacionalista. A njima, kao sto svi znamo, nikakva promjena postojeceg stanja apsolutno ne odgovara.
Tada ce DF doci u situaciju raznoraznih blokada i nemogucnosti provodjena reformi, sto ce u ispranim mozgovima naroda direktno biti shvaceno kao nesposobnost, a to ce onda na lokalnim izborima voditi padu podrske.

I upravo ovo su faktori na koje etno-nacionalisti racunaju i za koje znaju da su njihova jaka sansa za eliminaciju svih protivnika koji zele uraditi nesto pozitivno za narod i drzavu. Etno-nacionalistima, naravno, nije ni na kraj pameti da ista pozitivno i u vecoj mjeri rade ni za narod ni za drzavu jer bi to direktno znacilo i njihov lagani pad.
Ekonomski zadovoljnom covjeku je tesko prosipati suplju pricu jer se na nju jednostavno ne obazire.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#6356 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Opetja033 »

Kada vidim da @Shahab podrzava DF, @Muadib se uclanio a neki od mojih poznanika/prijatelja koji su clanovi DF i to poprilicno visoko rangirani na opcinskim i kantonalnim nivoima (barem dok se ne odrze unutarstranacki izbori) a ciji politicki stavovi komotno oslikavaju stavove SDA iz "zlatnih dana" :mrgreen: - pitam se samo kako ce to sve izgledati kasnije, kada se stabilizuje rad stranke. Potpuno nespojive ideologije kod izgleda dobrog dijela clanstva stranke.

Ono sto se DF-u mora priznati jeste da svo vrijeme forsiraju tu unutarstranacku demokratiju. Valjda ce neko, mimo SDA, pod stranackim nebom BiH zaista i forsirati to pitanje.
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#6357 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mali_balon »

Opetja033 wrote:Kada vidim da @Shahab podrzava DF, @Muadib se uclanio a neki od mojih poznanika/prijatelja koji su clanovi DF i to poprilicno visoko rangirani na opcinskim i kantonalnim nivoima (barem dok se ne odrze unutarstranacki izbori) a ciji politicki stavovi komotno oslikavaju stavove SDA iz "zlatnih dana" :mrgreen: - pitam se samo kako ce to sve izgledati kasnije, kada se stabilizuje rad stranke. Potpuno nespojive ideologije kod izgleda dobrog dijela clanstva stranke.

Ono sto se DF-u mora priznati jeste da svo vrijeme forsiraju tu unutarstranacku demokratiju. Valjda ce neko, mimo SDA, pod stranackim nebom BiH zaista i forsirati to pitanje.
Mozda su ljudi dosli tobe, nikad nije kasno.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6358 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Samo velike stranke su u stanju ujediniti oko bitnih pitanja sirok dijapazon ljudi.
NVZ i DF. :D
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#6359 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by azdralovic »

madner wrote:Samo velike stranke su u stanju ujediniti oko bitnih pitanja sirok dijapazon ljudi.
NVZ i DF. :D
i u PPP-u su pravo slozni :D
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#6360 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

LISTA KANDIDATA - UNUTARSTRANAČKI IZBORI DF BH KANTON SARAJEVO
https://www.facebook.com/Demokratska.fronta.BiH

Ima li ko poznat?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#6361 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

TV voditelj Denis Huseinbegovic
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#6362 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Opetja033 wrote:Kada vidim da @Shahab podrzava DF, @Muadib se uclanio a neki od mojih poznanika/prijatelja koji su clanovi DF i to poprilicno visoko rangirani na opcinskim i kantonalnim nivoima (barem dok se ne odrze unutarstranacki izbori) a ciji politicki stavovi komotno oslikavaju stavove SDA iz "zlatnih dana" :mrgreen: - pitam se samo kako ce to sve izgledati kasnije, kada se stabilizuje rad stranke. Potpuno nespojive ideologije kod izgleda dobrog dijela clanstva stranke.

Ono sto se DF-u mora priznati jeste da svo vrijeme forsiraju tu unutarstranacku demokratiju. Valjda ce neko, mimo SDA, pod stranackim nebom BiH zaista i forsirati to pitanje.
U se, na se i poda se?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#6363 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

to su im i politički saveznici
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#6364 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by oakville »

Dozer wrote:Sudeci po Programu i Statutu DF-a, i ukoliko se zaista budu pridrzavali ova dva papira i njihovog sadrzaja, ja mislim da bi mogli postati jak faktor oporavka BiH.
Medjutim, da bi uopste postojala sansa da se pokazu i dokazu potrebno je da osvoje lokalne nivoe, jer stvarna moc reforme je upravo tu - na lokalnim nivoima.
Nazalost, cak i da osvoje preko 50% na opstim izborima, i dalje ce biti blokirani lokalnim nivoima na kojima su korjenje pustile horde etno-nacionalista. A njima, kao sto svi znamo, nikakva promjena postojeceg stanja apsolutno ne odgovara.
Tada ce DF doci u situaciju raznoraznih blokada i nemogucnosti provodjena reformi, sto ce u ispranim mozgovima naroda direktno biti shvaceno kao nesposobnost, a to ce onda na lokalnim izborima voditi padu podrske.

I upravo ovo su faktori na koje etno-nacionalisti racunaju i za koje znaju da su njihova jaka sansa za eliminaciju svih protivnika koji zele uraditi nesto pozitivno za narod i drzavu. Etno-nacionalistima, naravno, nije ni na kraj pameti da ista pozitivno i u vecoj mjeri rade ni za narod ni za drzavu jer bi to direktno znacilo i njihov lagani pad.
Ekonomski zadovoljnom covjeku je tesko prosipati suplju pricu jer se na nju jednostavno ne obazire.
Osvajanje vlasti na bilo kojem nivou mimo opštine predstavlja gubljenje vremena (ali dobitak u novcu) :D. A pošto će se svaki npr. ministar df-a na nivou kantona suočiti sa hordom nezamjenljivih "saradnika, savjetnika i ostalih" (čitaj stabilno biračko tijelo) koji su zaduženi da ga ukopavaju i vozaju u krug bez prestanka, gubici su zagarantovani. :D
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#6365 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabina1 »

Moja favoritkinja za predsjednicu OO Centar je dakako Džejla Glavović :oops:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#6366 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

Stranka djl ŽK u svakom pogledu sve više i više se srozava
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#6367 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

Koalicija sa tim strankama i biranje celebirty-a je savršen početak za taj put
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#6368 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

Naravno niko ovo ništa ne spori jer živimo u demokratskom (u pokušaju) sistemu
Ali Komšić sve radi tj u njegovoj stranci kao što se radi u SDP/SDA i šta ga to čini boljim ili gorim od SDA/SDP i sl. stranaka
Jedno veliko NIŠTA
NIŠTA novo i drugačije od več viđenog i jednostavno dometi su skromni sa ovom politikom koja nudisve već što imamo u našoj zemlji
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#6369 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Tebi SDA i SDP isti, nećemo dalje :D
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#6370 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by oakville »

Nema razloga biti preoštar u kritici bilo df-a bilo ŽK (koji je donekle čak i tragičan lik). U ovako napravljenom sistemu, skrojenom da kreira i održava nizak nivo konflikta, sa strankama i talovima uhljebljenim već dvije decenije, ni skupina od 100.000 japanskih inženjera ne može ništa napraviti, a kamoli jedna tek začeta politička stranka. Ako je neka promjena i osvježenje, dobrodošlo je, i to ne toliko u smislu efikasnosti (u ovom sistemu nema šanse da se napravi efikasnost na širem planu, samo na lokalnom nivou) koliko u smislu da ako ništa na tv-u budu manje morbidni likovi nego dosadašnji :D.

Ko misli da će bilo kakvim osvajanjem većeg broja glasova od strane nove političke stranke ili čak i stare doći do značajnije promjene, ili je nepopravljivi optimista ili nije dovoljno temeljito sagledao svu dubinu do koje smo potonuli (tj. malo smo usporili slobodno tonjenje koje se nastavlja :D ). Uglavnom kroz ovu etno-demokrataiju ili bilo kakvu demokratiju, kao i ostale zemlje "u tranziciji" (čitaj propale zemlje) imat ćemo kolektivnu priliku da shvatimo koliko ne valjamo kao kolektiv, kao individue još i možemo uspjeti pogotovo u nekim drugim zemljama. :D
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#6371 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

SDP nije isti kao SDA, kao što neće biti DF. To su sve živi ljudi :D
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#6372 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Shahab »

tvsabina wrote:Moja favoritkinja za predsjednicu OO Centar je dakako Džejla Glavović :oops:
Zašto si apriori negativna prema ženama kojima je Bog podario vanrednu ljepotu? Čak je i naučno konstatovana harmonija ljepote lica i duše. Lijepi ljudi ne mogu biti zli. Zar želiš da dominiraju ružne, iskompleksirane i umišljene rugobe, koje je odvratno i gledati i slušati. Poštujmo i cijenimo sve što je lijepo, tako i našu sugrađanku Džejlu. Naš Poslanik Muhammed a.s. uvijekje nosio lijepu i čistu garderobu i cijenio ljepotu kao Božiju nagradu Da sam aktivista DF, ja bih sigurno podržao lijepu i pametnu Džejlu.... :thumbup:
Last edited by Shahab on 04/11/2013 09:35, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#6373 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Ovo ima smisla. :D
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#6374 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

madner wrote:Ovo ima smisla. :D
Sabina je zestoki zastitnik zena dok to nije u pitanju neko ljepsi od nje :D :D
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#6375 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mali_balon »

Shahab wrote:
tvsabina wrote:Moja favoritkinja za predsjednicu OO Centar je dakako Džejla Glavović :oops:
Zašto si apriori negativna prema ženama kojima je Bog podario vanrednu ljepotu? Čak je i naučno konstatovana harmonija ljepote lica i duše. Lijepi ljudi ne mogu biti zli. Zar želiš da dominiraju ružne, iskompleksirane i umišljene rugobe, koje je odvratno i gledati i slušati. Poštujmo i cijenimo sve što je lijepo, tako i našu sugrađanku Džejlu. Naš Poslanik Muhammed a.s. uvijekje nosio lijepu i čistu garderobu i cijenio ljepotu kao Božiju nagradu Da sam aktivista DF, ja bih sigurno podržao lijepu i pametnu Džejlu.... :thumbup:
Image
Post Reply