The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
al-em
Posts: 3173
Joined: 01/03/2014 00:26

#6326 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by al-em »

Neganovi ljudi znaju za aleksandriju. Da li im je to otkrio isusov sef gregori, ili su znali od ranije i zasto ih nisu napali ili posjetili?
Cini mi se da ce rik i ekipa upasti u zamku.

Inace su snimane dvije zavrsne scene sezone, jednu u kojoj je sve jasno i drugu u kojoj se ne zna ko koga...

Bice interesantno.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#6327 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 23/05/2016 19:52, edited 1 time in total.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#6328 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 23/05/2016 19:52, edited 1 time in total.
swanfilter
Posts: 10818
Joined: 06/06/2008 18:52

#6329 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by swanfilter »

kakavdanakneiskustvu wrote:mozda sam ja sitnicav,ali zar morgan ubije zombija obicnim udarcem motkom,samo ga mlatne po glavi
I sam sam to primjetio ali vjerovatno idu na fazon lomljenja vrata, kicmene mozdine :D . Jer je kod zombija samo jos mozak "ziv" .. Kada vec pisem, a tice se Carol i auta. Kamera lijepo prikazuje trenutak resetanja gume, a nakon toga i kapanje iz masine. Vjerovatno je ona sama isto napravila njihovom prikolcaru ...
User avatar
Pandakonda
Posts: 6120
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#6330 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Rick skidaj gaće :izet: :izet: :izet:

Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#6331 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Volim sto nema skoro nikakvih slika i clipova gdje ga pokazuju u cjelini. Aura misterije kod negativaca je uvijek dobra. :thumbup:
User avatar
Pandakonda
Posts: 6120
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#6332 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Tu su negdje :D

Image
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#6333 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by DMXallen »

al-em wrote:Neganovi ljudi znaju za aleksandriju. Da li im je to otkrio isusov sef gregori, ili su znali od ranije i zasto ih nisu napali ili posjetili?
Cini mi se da ce rik i ekipa upasti u zamku.

Inace su snimane dvije zavrsne scene sezone, jednu u kojoj je sve jasno i drugu u kojoj se ne zna ko koga...

Bice interesantno.
Moglo bi biti prije zbog Neganovog rječnika, jer kod amera je u "prajmtajmu" uredu masakrirati ljude a ne daj Bože reći riječ na F.
Ne bi im halalio da nas ostave u ne znanju..
User avatar
Pandakonda
Posts: 6120
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#6334 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

DMXallen wrote:
al-em wrote:Neganovi ljudi znaju za aleksandriju. Da li im je to otkrio isusov sef gregori, ili su znali od ranije i zasto ih nisu napali ili posjetili?
Cini mi se da ce rik i ekipa upasti u zamku.

Inace su snimane dvije zavrsne scene sezone, jednu u kojoj je sve jasno i drugu u kojoj se ne zna ko koga...

Bice interesantno.
Moglo bi biti prije zbog Neganovog rječnika, jer kod amera je u "prajmtajmu" uredu masakrirati ljude a ne daj Bože reći riječ na F.
Ne bi im halalio da nas ostave u ne znanju..
Šuška se da je AMC poslao tu verziju ljudima što prevode za svoju zemlju i da su namjerno sakrili koga ubija da se nebi desio leak prije same epizode (ipak je ovo najveće finale do sad). Dok je prava epizoda (gdje vidimo koga ubija) dobro sakrivena i niko je nije vidio osim glumaca i onih u produkciji.
Čak su išli do te mjere da su tokom snimanja snimili istu scenu sa svim glumcima (znaci Negan slupao svakog glumca) samo da ljudi nebi prije saznali ko je gotov. I ja čisto sumnjam da će sakrit jer ipak je ovo najveći moment serije i nema šanse da Kirkman to upropasti.
5korpus
Posts: 1186
Joined: 24/07/2015 14:45

#6335 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by 5korpus »

Ne znam ni ja sam kako sam uspio pogledai 4 sezone..naporno brate :zzzz:
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#6336 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 22/05/2016 16:18, edited 1 time in total.
Tyke
Posts: 3175
Joined: 23/02/2012 05:44

#6337 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tyke »

Daryl Dixon wrote:
al-em wrote:Neganovi ljudi znaju za aleksandriju. Da li im je to otkrio isusov sef gregori, ili su znali od ranije i zasto ih nisu napali ili posjetili?
Cini mi se da ce rik i ekipa upasti u zamku.

Inace su snimane dvije zavrsne scene sezone, jednu u kojoj je sve jasno i drugu u kojoj se ne zna ko koga...

Bice interesantno.
bas to.. znaju da su 16 klikova sjeverno cini mi se na mapi od njih pozicionirani i ovaj izlazak iz Aleksandrije im je baš nepromišljen kao da se radi o prvoj sezoni serijala a ne od sestoj skoro sedmoj sezoni.. bas neiskusno.. srecom imaju dva joker igraca na terenu, carol i morgana "the lonely rider-a", carol je jednu sezonu spasila kompletnu ekipu, vidjet cemo kako ce se sada stvari odvijati.. :thumbup: :bih:
A sta je sa Isusom, obzirom da je izvanredno sposoban covjek (a neko rece da u romanu ima bitnu ulogu od njegovog pojavljivanja), mogao bi i on biti treci joker igrac, ili ga se cuva za sedmu sezonu?

Glumci nam poceli pucati po savovima, toliko nepromisljeno postupaju i lete glavom bez obzira (Deril), napustaju kamp (jedni za Derilom, drugi za Carol, i sve to bez ikakvog dogovora i organizacije), odlaze na neki put bez povratka (Carol)... daj vise finale i da odahnem...
Ovo za ranjavanje na kraju 15. epizode, i meni se cini da rani onaj jazavac Derila, sto ce biti samo motiv vise da mu Deril napuni dupe strelicama.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#6338 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 23/05/2016 19:52, edited 1 time in total.
User avatar
Pandakonda
Posts: 6120
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#6339 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Ono kad skontaš da Maggie i Negan glume Batmanove roditelje u BvS :lol:
User avatar
jalijas74
Posts: 1366
Joined: 17/11/2010 15:10

#6340 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by jalijas74 »

Dobra epizoda jedino malo naivno kako su pohvatali ove nase.

Koliko Morganova prica o nekoj ljudskosti u doba walkera pada u vodu je cist primjer sa Darylom i ovim "sprzenim". Lik im pomogne i spasi ih oni ga naguze u sumi ostave ga da umre, vidi se koliko mu je krivo sto ih odmah nije roknuo i njega i onu njegovu. Sad ne bi bilo problema ovako si pomogao kretenu koji ti sada radi o glavi. :evil:
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#6341 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by DMXallen »

Morgan je postao smijurija od lika, naravno da postoje takve osobe da i u doba apokalipse vjeruju u dobrotu ljudi al' ga pretjeruje tip.
Ona njegova teorija o Vuku kojeg nije ubio i lančanoj reakciji sa spašavanjem Denise koja na kraju spašava Carla je točno za šamara. Ima sreće što je baš on na početku spasio Ricka i ovaj mu duguje, inače da je neko drugi kako bi ga Rick sastavio sa crnom zemljom.
Mislim koja glupost moralisati jednom pajkanu koji se u normalnom životu nagledao kako sudovi oslobađaju loše tipove koje je on smještao iza rešetaka. Sad Rick jednostavno ništa ne prepušta slučaju, u jednoj epizodi je baš pričao kako se jedan momak koji je ubio djevojku pravio nevinašce i zavarao porotu, ovi ga oslobode a on sutradan opet ubije drugu djevojku.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#6342 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by ExNihilo »

Kada se sjetim koliko je raja isčekivala Morgana i očekivala od istog. Na kraju frajer cirkusant.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#6343 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Njega su prosto razjebali od samog pocetka. Od onda kad radije hoce da ostane sa sinom medju zombijima (!) nego da trazi sigurnost sa Rickom, preko onog (neobjasnjenog) ludila gdje ne prepoznaje nikog i hoce da ubije sve sto se krece, pa sad do ovog uber-moralisanja i pametovanja do besvijesti. Imam osjecaj da nemaju pojma sta s tim likom da rade, pa ga bacaju, u stilu bipolarnog poremecaja, na prosto svaki nivo emotivne i moralne skale.

Mislim, kad sagledas sve, cak i Eugene je daleko bolje razradjen lik iako je puno sporedniji nego Morgan.
User avatar
Logovan
Posts: 102844
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6344 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Logovan »

ExNihilo wrote:Kada se sjetim koliko je raja isčekivala Morgana i očekivala od istog. Na kraju frajer cirkusant.
:lol: :lol: U pravu si. Daj Morgana, daj Morgana, gdje Morgan, Morgane pojavi se više... I evo šta smo dobili. :mrgreen:
User avatar
jasko_ba
Posts: 8478
Joined: 13/11/2006 17:47

#6345 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by jasko_ba »

Samo da hoce sedma sezona biti i posljednja. Upropastili su ama bas sve sto je valjalo :-)
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#6346 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by DMXallen »

Mislim da će biti puno više od sedam sezona. I u seriji, baš kao i u stripu, su došli do tog trenutka sa "opadanjem" kvalitete i onda se dešava preokret sa Neganom. I u stripu su se podijelili fanovi na one prije i poslije Negana.
Nego odgledah ponovo 6. epizodu ove sezone, gdje je Daryl prvi puta sreo Dwighta. Tada nismo znali da je to on i nije imao spaljeno lice. Tada smo pretpostavljali da su to Nrganovi ljudi jer se pričalo o tome. Sada je jasnije. Lik je tada bježao od Negana zajedno sa dvije djevojke. Ona zamka na putu u koju su uletili Daryl, Abraham i Sasha je bila za njih. Već u toj epizodi se svijet proširio. Daryl je tada bio na prelomu između običnog rednecka i čovjeka koji počinje vjerovati ljudima.
Nije mi i dalje jasno zašto su prevarili Daryla kad su već bježali od Negana očito. Pretpostavljam da su kasnije Neganovi ljudi ih ulovili, Negan je Dwighta kaznio i spalio mu dio lica, što je još mu uradio pa da postane ovakav kao sada što smo ga vodili to ne znam.
Tada epizoda je imala neki drugi značaj, sada kad se na to vratimo ima bolji značaj. Zato uvijek gledam seriju kao cjelovitu priču a ne vodim se pojedinačnim kvalitetom epizoda.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11674
Joined: 15/01/2010 18:31

#6347 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Jack Be Nimble »

Cuj da sedma bude zadnja. Mozda da je sedamnaesta pa i nekako bi se moglo privesti kraju :-)
Tyke
Posts: 3175
Joined: 23/02/2012 05:44

#6348 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tyke »

Sumnjam da bi Morgana ranije toliko najavljivali i posvecivali mu maksuz epizodu kasnije, ako nece biti od vece koristi u narednim sezonama. Cak i u finalu bi on mogao odigrati veliku ulogu i pomoci Ricku kad vidi kakva zivotinja je Negan, jednostavno vjerujem da ga ovoliko i pokusavaju zgaditi publici kako bi onda covjek uradio neki boom u seriji i sve nas kupio.
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#6349 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by veliki_ah »

Vjerujem da će i zatvor koji je gradio Morgan biti više iskorišten.. čisto sumnjam da su toliko vremena tome svemu posvetili, a da nema neki rezultat i zaključak..
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#6350 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by ExNihilo »

Hoće. SPOILER Stavit će u njega Negana nakon što ga optuže za zločine protiv čovječnosti. :D
Post Reply