Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#6326 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

_BataZiv_0809 wrote: Sve smo isto pročitali brudiša.

Bateriju mi je mijenjao frajko u Hudiniju i testirao kljuc na onom uredjaju sto mjeri signal :-?

To je kljuc kojeg sam koristio sve ove godine koliko je auto kod mene, a sad reaguje samo na rezervni kojeg skoro nikako nisam koristio :-?
Ne znam jesi probao skinuti kleme sa akumulatora na desetak minuta da resetuješ ECU, funkcije se znaju vratiti poslije toga. Mada ćeš ostati bez svega memorisanog na multimediji pa ne znam jel ti se mrsko zezat s time.

Ja sam na Xsari sve pokušao ali je na žalost elektronika u ključu bila mrtva tako da sam ugradio aftermarket centralnu jedinicu za otključavanje/zaključavanje i sve fercera za 10. Kod tebe to nije slučaj čim drugi ključ radi. Zato kontam da bi skidanje klema i ostavljanja da se ECU resetuje možda moglo pomoći.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6327 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

O'zone wrote:
Ne znam jesi probao skinuti kleme sa akumulatora na desetak minuta da resetuješ ECU, funkcije se znaju vratiti poslije toga. Mada ćeš ostati bez svega memorisanog na multimediji pa ne znam jel ti se mrsko zezat s time.

Ja sam na Xsari sve pokušao ali je na žalost elektronika u ključu bila mrtva tako da sam ugradio aftermarket centralnu jedinicu za otključavanje/zaključavanje i sve fercera za 10. Kod tebe to nije slučaj čim drugi ključ radi. Zato kontam da bi skidanje klema i ostavljanja da se ECU resetuje možda moglo pomoći.
Pa eto to mi je jedno od rjesenja, ne znam vala sta drugo izuzev da ga gonim na dijagnostiku jer se bojim da sta ne zajebem :D

Znalo se i prije desavati da ne reaguje, ali to traje dan dva i onda opet profercera i hvata sa velike udaljenosti. Ovo je prvi put da bas nikako nece.
Kalme
Posts: 18
Joined: 20/07/2016 15:04

#6328 Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by Kalme »

Pozdrav,
desio mi se problem grijac mi stalno blinka i onda se upali lampa kao kvar na motoru i tad mi auto izgubi na gasu ide do 2000 obrtaja i dalje ne moze.Auto mi posjeduje pdf filter i moram naglasit da nije veliki zagadjivac ima na sebi oznaku 99(mehanicar mi kaze da stetne emisije CO2 99g/km).Ja auto po pravilima knjige regenerisem(4 brzina i 15 minuta voziti 70khm) i sve bude normalno do sad.Na displayu mi pokaze err i oznaka(oznaka slicnu u obliku oznake tempomata).Tocio sam gorivo na energopetrolu i inni pumpama ali zadnji put kad sam natocio EP poceo mi se desavat problem taj, da li je neko imao slican problem?Sipao sam i liqui moly pdf u rezervoar da li je to dobro, djelujel?Dalje mi je ovlasteni servis a lokalni mehanicari i nisu nesto.Tako da ako zna neko nesto nek prokomentarise, lp.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6329 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by amar1994 »

provjeri grijace i dizne za pocetak
meni je palio lampicu grijaca , kad su otisle podloske dizni
User avatar
Ivo Lola
Posts: 823
Joined: 18/04/2009 19:59

#6330 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ivo Lola »

Renault Megane 2004 1.9 DCI

Mora se mijenjat radilica dvije klipnjace i sve sto ide uz tu...semerinzi, ulje...

majstor mi za ruke trazi 400 KM
jel ok to ?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#6331 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by condy »

Znači, na displeju pored lampica nemaš tekstualno upozorenje o kvaru ?
Kod Golfa uz upaljenu lampicu bude i obavijest na displeju, obrati pažnju piše li šta kad startaš motor.

Dijagnostika može tačno očitat u čemu je kvar.Ta lampica od grijača signalizira i druge probleme koji nisu u vezi samo sa grijačima. Koliko sam shvatio tebi se pale i druge lampice, znak motora i ?

Kad ga spusti na 2000 obrtaja da li reaguje uopće na pedalu gasa i kad si u leru kad stojiš u mjestu ?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#6332 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by O'zone »

Maaaaaala ispravka DPF filter ne pdf filter

sorry
Kalme
Posts: 18
Joined: 20/07/2016 15:04

#6333 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by Kalme »

Znaci na displeju samo err i lijevo od tog logo ko od tempomata kad ukljucim.I sa ljeve strane se ne vidi na slici lampica grijaca ali vidi lampica motora.Kad se to sve popali max broj obrtaja mi je 2000. I DPF filter moja greska :)
Image
Image
Image
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#6334 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by commendatore »

moras na dijagnostiku a potom provjerit te komponente jednu po jednu prije bilo kakve kupovine dijelova

nedavno sam na pezou 307 vidio na dijagnostici senzor visokog tlaka goriva - zaglavljen.... a pumpa goriva u pitanju bila tako da - doooobro provjeriti
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#6335 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ako majstor zna posao i sloziti motor kako treba i nije puno.
Kalme
Posts: 18
Joined: 20/07/2016 15:04

#6336 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by Kalme »

commendatore wrote:moras na dijagnostiku a potom provjerit te komponente jednu po jednu prije bilo kakve kupovine dijelova

nedavno sam na pezou 307 vidio na dijagnostici senzor visokog tlaka goriva - zaglavljen.... a pumpa goriva u pitanju bila tako da - doooobro provjeriti

Svakako sam mislio ici u VW ovlasteni servis u Vitezu al tek u Nedjelju jer u Zenici nema.Ovdje sam se samo obratio da vidim neke savjete od vas iskusnijih jer auto stvarno radi u jednom trenutku odlicno pa se odjednom popale te lampice.Hvala vam.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#6337 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by commendatore »

Kalme wrote:
commendatore wrote:moras na dijagnostiku a potom provjerit te komponente jednu po jednu prije bilo kakve kupovine dijelova

nedavno sam na pezou 307 vidio na dijagnostici senzor visokog tlaka goriva - zaglavljen.... a pumpa goriva u pitanju bila tako da - doooobro provjeriti

Svakako sam mislio ici u VW ovlasteni servis u Vitezu al tek u Nedjelju jer u Zenici nema.Ovdje sam se samo obratio da vidim neke savjete od vas iskusnijih jer auto stvarno radi u jednom trenutku odlicno pa se odjednom popale te lampice.Hvala vam.
otidji u BIHAMKov servis u blatusi sto da ne
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6338 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by Bakir1 »

vidi nivo napuljenosti dpf filtera, mislim da poslije 50% nije sam u stanju uraditi regeneraciju nego se prisilno mora uraditi.
sa strahom treba pregledati parametre injektora i moliti Boga da su u dozvoljenim.
ja jos svoj problem nisam rijesio ali je daleko bolje od kada smo ocistili pumpu goriva oprali rezervoar i zamjenili filter goriva, koji se isto tako mora mijenjati dijagnostikom
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#6339 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by kB27 »

Auto ulazi u 'safe mode' i zato ne dozvoljava preko 2000 obrtaja - omogućava ti da se kako-tako dovezeš do majstora koji će na dijagnostici očitati koja greška je zabilježena. Sve ostalo je nagađanje, a ne znam što nagađati šta bi moglo biti na relativno novom autu koje je dovoljno pametno da prijavi šta mu ne godi. :)

Aditive ne preporučujem, nije baš istina što se kaže 'ne može štetiti'.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6340 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by amar1994 »

kB27 wrote:Auto ulazi u 'safe mode' i zato ne dozvoljava preko 2000 obrtaja - omogućava ti da se kako-tako dovezeš do majstora koji će na dijagnostici očitati koja greška je zabilježena. Sve ostalo je nagađanje, a ne znam što nagađati šta bi moglo biti na relativno novom autu koje je dovoljno pametno da prijavi šta mu ne godi. :)

Aditive ne preporučujem, nije baš istina što se kaže 'ne može štetiti'.
:thumbup:
mada, fini su ovo kilometri
Kalme
Posts: 18
Joined: 20/07/2016 15:04

#6341 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by Kalme »

Prije sedam dana kada mi je lokalni serviser prikopcao na dijagnostiku nivo napuljenostije bio oko 9.56gr i on kaze to je nije puno kad predje 60 onda se stvara problem i nisam imao problema.Vise mi ide u glavu taj safe-mod ali jos da samo pitam kad je zaprljan filter upalila bi mi se lampica ova kao do sad?

Image
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#6342 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by Ned071 »

meni ovo smrdi na egr
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#6343 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by Maystor »

O'zone wrote:Maaaaaala ispravka DPF filter ne pdf filter

sorry
Nije to ništa, imaš gomilu pežoa na piku, gdje piše "prodajem peugeot 206 HDMI" :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6344 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by amar1994 »

Maystor wrote:
O'zone wrote:Maaaaaala ispravka DPF filter ne pdf filter

sorry
Nije to ništa, imaš gomilu pežoa na piku, gdje piše "prodajem peugeot 206 HDMI" :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#6345 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

_BataZiv_0809 wrote:Nije mi radilo daljinsko otkljucavanje o cemu sam vec pisao.

Probam sa rezervnim kljucem, radi sve super, pa sinoc prestade i nece i nece.

Odnesem u Hudini, zamjene mi bateriju na prvom kljucu, a rezervni kaze baca dobro.

Onda pokusam otkljucati kljucem sa promjenjenom baterijom-nece.

Probam opet rezervnim, sad hoce :-)

Ne znam sta da mislim :-)

što će ti ključ? ko da će iko ukrast taj talijanski šrot :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6346 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Ned071 wrote:
što će ti ključ? ko da će iko ukrast taj talijanski šrot :D
banned for a reason "vrijedjanje svetinje"

hefta


:oops: :lol:
simplon
Posts: 12
Joined: 19/10/2013 20:43

#6347 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by simplon »

Pošto sam na službenim autima imao dva puta sličan/ ako ne isti problem ja bi najprije posumnjao na hladnjak izduvnih gasova koji je povezan sa EGR ventilom. To je mana tih motora iz VW grupacije jer se desi da propusti vodu i da totalno ublokira rad EGR ventila, Jedan od pratećih simptoma je manjak vode u posudi. Ima nekih detalja na ovom link-u

http://proauto.ba/odrzavanje-polovnog-v ... 12-105-ks/
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#6348 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#6349 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

lancia ko medjugorje. kupis svetinju na kilo :P
Kalme
Posts: 18
Joined: 20/07/2016 15:04

#6350 Re: Golf 6 1.6 77kw Bluemotion problem

Post by Kalme »

Sad kad si spomenuo egr pronasao sam odma na yt video https://www.youtube.com/watch?v=So3T9hb0pos Isto tako blinka sa dodatkom lampice motora i pise u opisu videa EGR problem and car in safe mode.Nista, idem cim prije za Vitez u safe-mode u ovlasteni servis Buba komerc nadam se da ce oni to rijesit.
Post Reply