Page 254 of 1209

#6326 Re: Sarajevo Construction

Posted: 06/06/2018 13:49
by So What!
SPO Centar Oaza - 03. 06. 2018. @ SA-C

Image

Image

Image

Image

#6327 Re: Sarajevo Construction

Posted: 06/06/2018 13:53
by So What!
Sarajevo Tower - 03. 06. 2018. @ SA-C

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

#6328 Re: Sarajevo Construction

Posted: 06/06/2018 13:59
by So What!
SPO Veneto - 02. 06. 2018.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

#6329 Re: Sarajevo Construction

Posted: 06/06/2018 14:00
by So What!
SPO Dijamant - 03. 06. 2018. @ SA-C

Image

Image

Image

#6330 Re: Sarajevo Construction

Posted: 06/06/2018 14:02
by So What!
SPO Otoka Meandar - 03. 06. 2018. @ SA-C

Image

Image

Image

#6331 Re: Sarajevo Construction

Posted: 06/06/2018 14:03
by So What!
SPO Kula C45 - 03. 06. 2018. @ SA-C

Image

Image

Image

#6332 Re: Sarajevo Construction

Posted: 06/06/2018 14:52
by kockakockica
dadoka84 wrote:
P308 wrote:Nisam mogao ni zamisliti da je takvo nesto moguce kada je u pitanju Miljacka. Svidja mi se, pogotovo ova kao setnica uz samu rijeku...samo koliko bi ovo kostalo i da li je uopce izvodljivo?
Visinska razlika od skenderije do vijecnice je desetak metara ili 20 kaskada. Baš me zanima kako su to zamislili rijesiti :D nacin naravno postoji ali je skup i nerealan tako da ga nema potrebe ni razmatrati.

Vrlo jednostavno, kopanjem u dubinu nekoliko metara.

Ljudi su izgradili izgradili megaprojekte kao sto su Panamski i Sueski kanal, gdje postoji visinska razlika razlicitih mora, okeana, plima i oseka, i jos kamara drugih faktora duzine stotina kilometara, da ne bi rijesili problem "potoka" duzine nekoliko stotina metara :thumbup:

#6333 Re: Sarajevo Construction

Posted: 06/06/2018 15:01
by Haris.ba
kockakockica wrote:Vrlo jednostavno, kopanjem u dubinu nekoliko metara.

Ljudi su izgradili izgradili megaprojekte kao sto su Panamski i Sueski kanal, gdje postoji visinska razlika razlicitih mora, plima i oseka, i jos kamara drugih faktora duzine stotina kilometara, da ne bi rijesili problem "potoka" duzine nekoliko stotina metara
Nije puno stvari nemoguće uraditi. Ali, ostaje pitanje hoće li se to kanalizacija izmjestiti iz Miljacke?

I ne radi se o nekoliko stotina metara. Radi se o većoj dužini. I problem je što nije velika visinska razlika Miljacke na Čaršiji, i Miljacke u Novom Gradu, a da ne pričam o ušču Miljacke. Onda ostaje pitanje temelja starih mostova. Nije samo otkopati metar oko njihovih temelja, i gotovo. Vjerujem da ima i drugih stvari na koje treba dati odgovor.

Vjerujem da su ovo stručnjaci radili, pa će sve biti ok. Ali, zanima me ima li neko više detalja. Hoće li se praviti brana na Skenderiji?

#6334 Re: Sarajevo Construction

Posted: 06/06/2018 15:09
by drug_profi
ma kakvi ba stručnjaci. Ovo je neko vidio negdje nešto slično, skupio par jarana i napravio "plan".

#6335 Re: Sarajevo Construction

Posted: 06/06/2018 15:14
by kockakockica
Haris.ba wrote:
kockakockica wrote:Vrlo jednostavno, kopanjem u dubinu nekoliko metara.

Ljudi su izgradili izgradili megaprojekte kao sto su Panamski i Sueski kanal, gdje postoji visinska razlika razlicitih mora, plima i oseka, i jos kamara drugih faktora duzine stotina kilometara, da ne bi rijesili problem "potoka" duzine nekoliko stotina metara
Nije puno stvari nemoguće uraditi. Ali, ostaje pitanje hoće li se to kanalizacija izmjestiti iz Miljacke?

I ne radi se o nekoliko stotina metara. Radi se o većoj dužini. I problem je što nije velika visinska razlika Miljacke na Čaršiji, i Miljacke u Novom Gradu, a da ne pričam o ušču Miljacke. Onda ostaje pitanje temelja starih mostova. Nije samo otkopati metar oko njihovih temelja, i gotovo. Vjerujem da ima i drugih stvari na koje treba dati odgovor.

Vjerujem da su ovo stručnjaci radili, pa će sve biti ok. Ali, zanima me ima li neko više detalja. Hoće li se praviti brana na Skenderiji?

Nisam ja strucnjak prijatelju, zato treba neko strucan da ti odgovori na pitanja. Ja razmisljam samo logicno.
Vjerovatno bi trebalo uraditi prvu fazu(kanalizacija i kolektor), a onda dalje. Kazu brana na Skenderiji, pa ja kao laik mislim brana sa kojom mozes regulisati nivo i propust vode.

U Ljubljani ima rijeka Ljubljanica sa starim mostovima, zidom i tako dalje. Tamo bi mogli isto dosta vidjeti i nauciti :mrgreen:



#6336 Re: Sarajevo Construction

Posted: 06/06/2018 15:15
by Cossack

#6337 Re: Sarajevo Construction

Posted: 06/06/2018 15:20
by So What!
Direktor Swissôtela Mihail Liakof: Hotel u Sarajevu otvaramo 15. juna, već imamo rezervacije
Image

Jedan od najluksuznijih hotela iz grupacije Accor Hotels, globalnog hotelskog lanca sa 5+ zvjezdica, 15. juna otvorit će svoja vrata u Sarajevu. Luksuzni Swissôtel nudit će prepoznatljive usluge švicarskog hotelijerstva i lifestylea, sve to unutar Sarajevo City Centra, a generalni menadžer Mihail Liakof u razgovoru za Klix.ba ističe da već imaju prve rezervacije.

S generalnim menadžerom hotela o kojem se u glavnom gradu BiH već dugo priča razgovarali smo o Accor Hotels grupaciji, razlozima dolaska u Sarajevo te ponudi Swissôtela koja će na raspolaganju biti bh. građanima, ali i turistima iz cijelog svijeta. Kazao nam je da se Swissôtel nedavno priključio Accor Hotels grupaciji koja samo u Evropi ima više od 4.600 hotela, a veoma je popularna i u Aziji. Velika očekivanja imaju i od BiH.

Image

"U Sarajevo sam došao iz dva razloga, prvi je bila prilika da radim kao regionalni direktor. Naime, ovo je moj četvrti Swissôtel. Karijeru sam počeo u Istanbulu kao recepcioner u Swissôtelu, a sada sam generalni direktor nekih od najboljih Swissôtela u grupaciji. Ovo je za mene jako emotivno iskustvo, Swissôteli su moja porodica. Nakon pet godina rada u Istanbulu dobio sam unapređenje i pitao sam direktora da me pošalje izvan Turske, kako bih napredovao u karijeri. Nazvao me nakon 2-3 sedmice i rekao da idem u Chicago. Radio sam na nekoliko pozicija u Atlanti, nakon toga sam se preselio u Los Angeles gdje sam radio u renomiranom Ritz Carlton hotelu, a zatim sam dobio ponudu da budem regionalni direktor za nekoliko hotela. Drugi razlog su moji balkanski korijeni. Moji djedovi su se preselili u Tursku tokom Drugog svjetskog rata, otac mi je iz Sofije, a majka iz Florine, to je jedno selo u Makedoniji. To su dva glavna razloga", ispričao nam je svoju priču Mihail Liakof.

Ističe da je proputovao Balkan, ali da nije imao priliku posjetiti BiH. Ipak, znao je da ona ima brojne potencijale i želio je doprinijeti turizmu i razvoju zemlje i postavljanju Sarajeva na ekskluzivnu turističku mapu.

"Ovdje sam da promovišem prvenstveno BiH, zatim Sarajevo, a tek nakon toga Swissotel. Ako ne promovišete destinaciju, ne možete promovisati ni hotel. Prva faza otvaranja je 15. juna, tada ćemo otvoriti 80 od ukupno 218 soba, jedan restoran i zajedničke prostorije. I već imamo rezervacije", kazao nam je Liakof.

Svečano otvorenje u augustu

Druga, konačna i svečana faza otvaranja planirana je za mjesec august, kada će gostima biti dostupan ostatak hotelskih kapaciteta, drugi restoran, konferencijske sale i luksuzni spa centar. Ideja je da Swissôtel ne bude samo mjesto za smještajne potrebe, nego kutak za uživanje i odmor, kako za poslovne putnike, tako i za cijelu porodicu.

Image

"U prvoj fazi otvaranja Swissôtel će uposliti 60 ljudi, a nakon svečanog otvorenja u augustu bit će ih 120. Konferencijske sale mogu primiti 300 ljudi, imat ćemo i tri prostorije za sastanke i spa centar od 1.000 metara kvadratnih na dva sprata. Imat će unutrašnji bazen, a gosti će istovremeno moći uživati u masaži i jedinstvenom pogledu na Sarajevo. Također, imat ćemo tursko kupatilo, razne masaže, gošće će moći uživati u brojnim kozmetičkim tretmanima. Tu je trgovački centar, u samom smo centru grada i gosti će se ovdje moći opustiti i odmoriti nakon šetnje Baščaršijom ili obližnjih prirodnih ljepota ili olimpijskih planina", navodi naš sagovornik.

Velika očekivanja

Direktor ističe da će cijene biti u skladu s kvalitetom usluge koju nude i ističe da osim gostiju iz Sarajeva, priželjkuju i goste iz cijele Evrope, Turske i arapskih zemalja.

Smatra da Sarajevo može imati veliku korist od Swissôtela, ali uz lokalnu podršku.

"Koliko znam, ovdje ne postoji studij hotelijerstva i turizma, a edukacija je važna i mislim da Swissôtel može biti dobra škola, jer ovdje nema mnogo kvalifikovanih ljudi za ovaj smjer turizma. Mlade generacije govore engleski, ali nemaju hotelijersko obrazovanje i iskustvo. Nadamo se da ćemo puno doprinijeti, no trebamo i podršku zajednice, s obzirom na to da ćemo aktivno raditi na promociji ne samo hotela, nego i cijele BiH. Ako ne razvijate turistički sektor zemlje možete imati najbolji hotel na svijetu, ali nećete biti uspješni", zaključio je generalni menadžer Swissôtela Sarajevo.
Klix

#6338 Re: Sarajevo Construction

Posted: 06/06/2018 15:46
by Cossack

#6339 Re: Sarajevo Construction

Posted: 06/06/2018 19:42
by vješalica
Haris.ba wrote:
Vjerujem da su ovo stručnjaci radili, pa će sve biti ok. Ali, zanima me ima li neko više detalja. Hoće li se praviti brana na Skenderiji?
https://avaz.ba/vijesti/bih/385992/fuad ... d-miljacke

ako se tu vrti 'cibukcic' onda mora da 'valja'
hhahaha

https://faktor.ba/vijest/fu-do-budimo-r ... cki-298767

#6340 Re: Sarajevo Construction

Posted: 06/06/2018 19:52
by Hajvan
vješalica wrote:
Haris.ba wrote:
Vjerujem da su ovo stručnjaci radili, pa će sve biti ok. Ali, zanima me ima li neko više detalja. Hoće li se praviti brana na Skenderiji?
https://avaz.ba/vijesti/bih/385992/fuad ... d-miljacke

ako se tu vrti 'cibukcic' onda mora da 'valja'
hhahaha

https://faktor.ba/vijest/fu-do-budimo-r ... cki-298767
eh to je to
izostanak opceg interesa i brige za javnim dobrom, sitni interesi, glupost, zluradost, Muje iz vicOva, serajlije, serotinja….

#6341 Re: Sarajevo Construction

Posted: 07/06/2018 09:28
by Cossack

#6342 Re: Sarajevo Construction

Posted: 07/06/2018 09:32
by Cossack

#6343 Re: Sarajevo Construction

Posted: 07/06/2018 09:35
by JThomas
donose se planovi za betoniranje prečkog polja, vodozaštitna zona se ne poštuje, a istovremeno se crtaju fantastični i nemogući projekti "čiste miljacke". e to je glupost i interes, ali ne sitni nego krupni...

#6344 Re: Sarajevo Construction

Posted: 07/06/2018 09:37
by drug_profi
Hajvan wrote: eh to je to
izostanak opceg interesa i brige za javnim dobrom, sitni interesi, glupost, zluradost, Muje iz vicOva, serajlije, serotinja….
Akcent treba staviti na ono što je ovdje zaista važno, ali je istovremeno najteže za riješiti.
To je ova prva faza koja podrazumjeva odvajanje oborinske i fekalne kanalizacije od vodotoka Miljacke i to cijelom dužinom.
Dakle da MIlja postane čista rijeka sa normalnom florom i faunom. To bi bilo fantastično. Ali samo zamislite koliko je to teško izvedivo i sa aspekta mentaliteta, entitetskih odnosa, i na kraju novaca. Ko će spriječiti Hamu sa Mošćanice da ilegalno po noći poveže svoju septičku na vodotok? Ili Peru iz Mokrog?
To je cilj koji treba imati, ali koji je sam po sebi nerealan.
A u prvi plan stavljati neke viseće vrtove i čamce na struju je samo šprdancija sa idejom.

#6345 Re: Sarajevo Construction

Posted: 07/06/2018 09:40
by saibaba
JThomas wrote:donose se planovi za betoniranje prečkog polja, vodozaštitna zona se ne poštuje, a istovremeno se crtaju fantastični i nemogući projekti "čiste miljacke". e to je glupost i interes, ali ne sitni nego krupni...
Nemoj tako... Ti "Ocigledno nisi spreman na nove ideje" i "imas zlurade i maliciozne komentare"

#6346 Re: Sarajevo Construction

Posted: 07/06/2018 09:44
by Cossack

#6347 Re: Sarajevo Construction

Posted: 07/06/2018 09:53
by Cossack

#6348 Re: Sarajevo Construction

Posted: 07/06/2018 10:41
by dadoka84
vješalica wrote:
Haris.ba wrote:
Vjerujem da su ovo stručnjaci radili, pa će sve biti ok. Ali, zanima me ima li neko više detalja. Hoće li se praviti brana na Skenderiji?
https://avaz.ba/vijesti/bih/385992/fuad ... d-miljacke

ako se tu vrti 'cibukcic' onda mora da 'valja'
hhahaha

https://faktor.ba/vijest/fu-do-budimo-r ... cki-298767
Meni se čini da je sve ovo samo "predizborni vlažni san" bez ikakve stručne analize. Ovo je skup i kompleksan projekat i ja nešto ne vjerujem da su ovi naši mazlumi u stanju to provesti do kraja. Daj bože da se varam. Btw meni se cini da mi imamo i pametnijih načina za potrositi pare.

#6349 Re: Sarajevo Construction

Posted: 07/06/2018 10:43
by drug_profi
Ma ovo je milijarda dok si reko keks.
A bez mogućnosti da se ikad ta lova vrati kroz eksploataciju. Jedini pravi benefit bi bio čista rijeka, ali to i jeste najteže i najskuplje od svega ovdje, plus što ne zavisi samo od para.

#6350 Re: Sarajevo Construction

Posted: 07/06/2018 12:09
by Dope_Man
Svaki dan, u svakom pogledu, sve vise napredujemo bruda moi

https://www.klix.ba/magazin/u-sarajevsk ... 80607034#6

:nargila: