MuaDib wrote:mali_balon wrote:
1. to su glasovi i to se ne dira, ali se kaze da ce se boriti protiv ilegalne gradnje i bori se ako je to u interesu stranek i clanstva
2. kad se zasjedne onda se to natjera da se legaizuje, jer to su glasovi a malo se i budzet napuni
3. popravi se stanje u tim mahalama, klizista, kriminal itd itd, jer to su glasovi
Rusit ljudima kuce nakon 30 i vise godina ilegalne gradnje je apsurd, i jos na ovom vaktu. koja mahala je legalno izgradjena, pa moj kolega neke godine ganjao legalizacuju kuce u sred carsije koja je napravljena 60ih godina. znam ja da vas je vecina morlane vertikale bh drustva pa bi vi to sve buldozerima ali.... malo je kasno sad za buldozere
Po tebi je legitimno i legalno, znači voditi kampanju tako što ćeš ljudima obećavati da nećeš zakon provoditi.
Tako je Efendić dobio izbore, a da je pravna država, odmh bi bio uklonjen sa liste zbog toga.
Zato mi i nikad i nećemo biti država, a Sarajevo će za manje od deceniju doživjet komunalni kolaps, koji će upravo krenuti iz tih naselja.
Ekzekli, kao sto sam govorio cilj svake politicke stranke je osvojiti izbore da bi mogla ostvariti svoje interese. I Ne ja nisam rekao da necu zakon provoditi ja sam rekao da cu se boriti protiv buduce ilegalne gradnje, a to sto je do sad izgradjeno legalizovati jer to su glasovi.
LJudi moj kad cete vise shaviti da u politici nista nije crno bijelo sve je sivo, trguje se sa svim pa i ljudskim zivotima to je tako, ali to nije samo kod nas tako, tako je svugdje u svijetu. Osim u Kini i S Koreji.
Nema "cistog" politicara nigdje g anije bilo niti ce ga biti.
Pricas o komunalnom kolapsu,evo primjer, da se ne bi niko uvijedio imamo stranku propalih ljubicica. NA celu te stranke su neke vec poznate pozitivne face iz politike ali i pobjegulje iz drugih stranaka. I predsjednik stranke okupio oko sebe neke ljude, savjetnike, oni znaju neke ljude biznismene i sad se tu sastanci.
Dodje jedan do glavnih gradjevinara za kojeg svi znamo da gradi svugdje gdje stigne i da nije malo to sve podmazao ne bi mogao ni supe napraviti. I sad mu predsjednik kaze vidi, hajd ti mene malo poguraj sa nekom lovom da dobijem izbore, pa malo cemo te i kazniti, cisto da ljudima zacepimo usta, onda ces se malo smiriti pola godine godinu, onda cemo ti dati najpozeljniju lokaciju u gradu da napravis nesta. Pa tenderi, pa nabavke, pa .....
A usput se nesta i za narod napravi. Jer treba misliti na sljedece izbore.