Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#63176 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Ma super je ovo kako je bilo prije 10 godina.
Ali nije dovoljno za raj.
Ono - gledas iz prvog reda, ali ne mozes uci.
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#63177 Re: Liverpool FC

Post by Gandalf »

Samo lova braćo crvena, u najjačoj ligi svijeta mora se uložiti brdo love za rezultat. U protivnom titula dođe kao izuzetak i to kada se skupi ili poklopi u nekim no name transferima suludo jaka generacija. Dakle kontrateža lovi u transferima je vrhunski skauting koji opet mora biti podržan jako visokim platama igrača.

Na žalost ništa od toga ni ove sezone, tako da slijedi borba za LP do zadnjeg kola, šteta što ćemo onakvog Kloppa potrošiti za ganjanje 3 i 4 mjesta u narednim sezonama.
User avatar
no_sekirli
Posts: 7008
Joined: 02/10/2013 18:36

#63178 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Ja i dalje ne mogu skontati situaciju u kojoj profesionalni nogometaš ne može pogoditi barem okvir gola sa 10-15 metara. Pa to bi bilo isto da kirurg ne zna gdje početi operaciju slijepog crijeva ili da moler umjesto zida oboji unutarnju stolariju u kući.

Od 24 udarca prema golu, 4 išla u okvir, uz 10 blokiranih udaraca... Ona nonšalancija Virgila kod njihovog gola se bez suza ne spominje, na stranu što je Nat ispao, ali u 90 minuta bilo je očekivano da ispadne barem jednom. Niti jedna kontra nije istrčana :-?

2 kola, već 4 u minusu, očajan početak sezone.
User avatar
King_Kenny
Posts: 4851
Joined: 03/01/2010 10:41

#63179 Re: Liverpool FC

Post by King_Kenny »

3 utakmice susupenzije za glavoudarača.
User avatar
dembele
Posts: 4203
Joined: 19/06/2014 09:15

#63180 Re: Liverpool FC

Post by dembele »

Ništa, sad sve snage usmjeriti na LP i neko od 2-4 mjesta EPL.
User avatar
King_Kenny
Posts: 4851
Joined: 03/01/2010 10:41

#63181 Re: Liverpool FC

Post by King_Kenny »

Prerano se otpisujemo. Ima problema u odbrani, u realizaciji šansi u kompaktnosti ekipe. No, nije kraj svijeta. Pa ne zaostaju 14 bodova, već 4. :roll:
User avatar
vaučer
Posts: 11540
Joined: 04/08/2009 15:22

#63182 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Dobro ste rano vi odustali. :D
Ja ne odustajem od ičega dok ne bude gotovo.
Ima tu još njive za orati, usred nje FIFA-in abortus, daleko je druga obala.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#63183 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Ma naravno. Zimus smo imali minus 13, pa se nije odustajalo.
Plunkett
Posts: 2073
Joined: 01/06/2020 15:15

#63184 Re: Liverpool FC

Post by Plunkett »

Jeste, samo za titulu treba 90 bodova minimalno, to smo davno apsolvirali.

Dakle trebas pobijediti u 30 utakmica od njih 36.
A kiksevi nisu protiv velikih ekipa nego protiv onih gdje su 3 boda unaprijed upisana.
Sada dakle ostaje nada da ce City kiksati, jer sumnjam stvarno u 30 pobjeda.
E ja se vala nenadao, nego fino rahat gledati utakmice u ligi bez da pratim koliko je city igrao.
User avatar
Logovan
Posts: 102807
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#63185 Re: Liverpool FC

Post by Logovan »

dembele wrote: 16/08/2022 11:46 Ništa, sad sve snage usmjeriti na LP i neko od 2-4 mjesta EPL.
Tek pocela sezona bolan hah :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#63186 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

110 bodova se moze sakupiti sada.
A realno prosuce se bar jos 25, kad si vec prosuo 4 maltene sigurna.

Nije realno nadati se tituli kraj savrsenog Sitija. Osim ako im se ne dogodi sezona kao 2019/20 pa jedva prebace 80 bodova.
U sezoni kada Siti osvoji "samo" 93 boda, moras biti prvak!
Ali jok.
User avatar
vaučer
Posts: 11540
Joined: 04/08/2009 15:22

#63187 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

City je savršen dva kola, ne dvadeset kola. Da je start dobar, nije, ali daleko je kraj. Treba igrati dalje i sezona može biti odlična na kraju, pogotovo ovakva s turnirom usred sezone gdje će se sve izokrenuti na glavu.
User avatar
King_Kenny
Posts: 4851
Joined: 03/01/2010 10:41

#63188 Re: Liverpool FC

Post by King_Kenny »

Prva tekma je izgubljena lošim prvim poluvremenom i onim, nazovimo penalom. Druga je izgubljena Darwinovom glupošću; okrenuli bi da su imali svih 11 igrača na kraju ili da je makar Salah bio malo kreativniji.
O, -4 boda; a sad dalje.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#63189 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Nego, trebaju vidjeti kako da više dobiju onog od Diaza nakok crvenog. Fantastičan, direktan, vraćao se do naših 16 nekoliko puta zatvarajući njihove kontre...toga nam treba više od njega.

Prije crvenog ga se guralo predaleko od gola, preširoko. I to ne zbog kretnji igrača Palacea nego konkretno kao da je taktički izgledalo. Nema potrebe.

Sa Darwinom će se morati raditi malo i sa psihološke strane. Razumijem i pritisak, i želju za dokazivanjem, ali treba malo ograničiti nervozu. Vidi se baš da ga izjeda to, i Andersen je vrlo vješto to iskoristio. Ima čitav segment highlightsa tih njihovih duela, baš mu je ušao u glavu i navlačio ga na ono čitavu utakmicu. Baš naivno, a šta će tek biti kada dođe u susret sa prgavijim stoperima. Ali dobro, mlad je, sirov kako fudbalski tako izgleda i sa ove strane. Znalo se da će biti dosta posla sa njim. Ono što me raduje jeste to što se konstantno nalazi u prilikama. Ima dobru kretnju. Biće dobro pojačanje.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#63190 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#63191 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Ma da. Neko sinoc rece Fabinjo dobar, a meni zivce izvlacio stalnim pasovima nazad. Tacno vidis da se boji lopte.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28528
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#63192 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Pregorio je on na Anfieldu k'o sibica...
Prva utakmica na domacem, nabrijava, onda rezultatski zaostatak i kako ide utakmica on sve nervozniji.
Nalazi se u sansama, ali realizacija steka jos prilicno.

Ja mislim da sezona se vec nazire kakva ce biti... Podsjeca na neke stare neslavne. Ne pamtim losiji pocetak.
Nisam optimista nikako. Ocekivalo se i realno bilo 6 bodova, ti imas dva, a City prejebeno izgleda iako mi se cini tanja im klupa prilicno nego ranijih sezona.

@drug_profi ja sam Fabinha spominjao u kontekstu dobrog, jer je imao bolje otvaranje nego protiv Fulhama, par dobrih presijecanja... A alibi pasove uvijek daje, zato sam i razocaran sto su poceli on i Milner.
User avatar
no_sekirli
Posts: 7008
Joined: 02/10/2013 18:36

#63193 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Vjerujem da je to bila i taktika protivnika, pustili su Nata i Faba da kreiraju napade od našeg gola. U nedostatku kvalitetnih rješenja prema naprijed, najlakše je gurnuti loptu u stranu ili nazad, što je on i radio. Ali svi dobro znamo da je njegova kvaliteta u razbijanju napada, a ne kreiranju.

Doduše, i on je kao i Virgil, dosta usporen u reakciji, ja ne znam je li to do priprema i ulaska u pravu formu ili je nešto drugo u pitanju.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28528
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#63194 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Odavno ja spominjem tu Virgilovu kurcevitost... Drugi igrac od povrede, prilicno.
I ne mislim tu na fiziku i performans, logicno da nece tu biti isti, govorim samo o nekakvoj nonsalanciji, stavu...
User avatar
vaučer
Posts: 11540
Joined: 04/08/2009 15:22

#63195 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Hm da, kao da se čuvao malo nakon ozljede pa mu se svidilo i ostao mekan.
Osmi Socrates
Posts: 12597
Joined: 19/10/2020 15:33

#63196 Re: Liverpool FC

Post by Osmi Socrates »

Pa to je trenerova odgovornost da prepozna i odmah rješava. Ako mu igrač nije više gladan kao prije, ako postaje "complacent", ako vrhunski igrač postaje prearogantan da mu to utiče na igru pa makar i jedan procent.

E druga je stvar ako i trener postane "complacent" pa ne primjećuje ovakve stvari kod igrača. Tu je onda već problem svježeg razmišljanja u klubu i oko kluba.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#63197 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Biće veselo ako do ponedjeljka ne skrpe Firmina kako znaju i umiju. Onda će se morati eksperimentisati, a to je vala rijetko kad polazilo za rukom.

Darwin će biti dostupan za Everton, znači i to propušta :mrgreen:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28528
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#63198 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Ma Diaz spic, Carvalho na njegovo mjesto.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#63199 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Ma ne bi ja Diaza sa krila dirao. Radije bi Fabia probao kao f9, nije mu to baš skroz nepoznata rola. Mada mislim da će Firmino biti spreman za Trafford, bar bi se dalo zaključiti iz Kloppove priče da je optimista.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17518
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#63200 Re: Liverpool FC

Post by JohnnyS »

no_sekirli wrote: 16/08/2022 11:40 Ja i dalje ne mogu skontati situaciju u kojoj profesionalni nogometaš ne može pogoditi barem okvir gola sa 10-15 metara. Pa to bi bilo isto da kirurg ne zna gdje početi operaciju slijepog crijeva ili da moler umjesto zida oboji unutarnju stolariju u kući.

Od 24 udarca prema golu, 4 išla u okvir, uz 10 blokiranih udaraca... Ona nonšalancija Virgila kod njihovog gola se bez suza ne spominje, na stranu što je Nat ispao, ali u 90 minuta bilo je očekivano da ispadne barem jednom. Niti jedna kontra nije istrčana :-?

2 kola, već 4 u minusu, očajan početak sezone.
Prijatelju moj, nedavno sam kuću renovirao, ne reci dva put da se i ovo može dogoditi
Post Reply