Liverpool FC
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- vaučer
- Posts: 11537
- Joined: 04/08/2009 15:22
#63001 Re: Liverpool FC
Amidža, ti si uzor mladima i utjeha starima. 
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#63002 Re: Liverpool FC
Ne opterecivati se.
111 bodova jos za osvojiti ima.
111 bodova jos za osvojiti ima.
- BHF_Manijak
- Posts: 28525
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#63003 Re: Liverpool FC
Nesto gledam opet onaj drugi gol i penal... Na stranu smijesna sudijska odluka, medjutim u onoj situaciji imas 2 na 1, znaci nedopustivo za Virgila i Trenta da ono prodje! Posebno jer je ispred njih Aleksandar fucking Mitrovic, a ne Neymar! Ono se moralo 5 puta bolje braniti.
- vaučer
- Posts: 11537
- Joined: 04/08/2009 15:22
#63004 Re: Liverpool FC
Sudija je napisao epitaf, ali sve ostalo je zasrao Virgil, Matip lošim pasom i Trent blesanjem uokolo. Kompletno brain dead odbrana u toj akciji, svi ispod razine.
- BHF_Manijak
- Posts: 28525
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#63005 Re: Liverpool FC
Ne znam fakat... Ima i do tog veznog reda i ranog branjenja sto spominjete, ali opet citam Virgilove podatke iz mislim 18/19 ili 19/20 sezone kada nije nijednom predriblan(!) i ono tuga me obuzme, zaista je pre predominantan bio...
-
Osmi Socrates
- Posts: 12544
- Joined: 19/10/2020 15:33
#63006 Re: Liverpool FC
Ne fali vama dobrih igrača u sredini terena nego igrate pogrešnu formaciju.
-
Osmi Socrates
- Posts: 12544
- Joined: 19/10/2020 15:33
#63007 Re: Liverpool FC
Ne znam da li je Klopp ikad igrao sa tri štopera, ali, definitivno bi trebao razmisliti.
Statistički, daleko od toga da Liverpulova odbrana izgleda loše i ovako, ali statistika zna biti varljiva nauka. Kada igraš tako tijesnu sezonu, međutim, kao što je bila prošla sa Citijem, jedna jedina greška u deset utakmica odlučuje sezonu.
TAA jednostavno nije igrač za ovakvu postavu, sa dva štopera. Robertson je nešto bolji odbrambeno, ali TAA je mnogo važniji za Liverpool, pa njega spominjem. Klopp bi sa tri stopera vjerovatno rješio problem "jedne odlučujuće greške u deset utakmica". Naravno, u tom smjeru je trebalo ići i kupovanje pojačanja. Konate je fantastičan igrač, i mogao bi igrati u takvoj postavi. Još su trebali malo podebljati klupu na toj poziciji, ako se neko povrijedi.
Dakle, Liverpool bi, idealno, trebao igrati 3-4-3, sa TAA i Robertsonom u ovih srednjih četiri. Istina, malo bi ostalo više prostora za protivnika u sredini terena. Tu, kad imate loptu, a to je većina vremena, idealno bi došla svestranost VVD. Jedan od najboljih štopera sa loptom na svijetu. A ionako igrate visoku odbranu. Dakle, ne vidim baš da bi se previše patili sa dva u sredini umjesto tri.
Eventualno, možete igrati i 3-5-2, ako se pokaže problematičnim, mada ne vidim kako bi to bio slučaj. Salah i Nunez u špicu. Salah bi zapravo trebao biti free roaming slobodnjak. Čak možete igrati i 3-4-1-2. Thiago bi svejedno trebao igrati bliže protivničkom golu. Ili čak i Firmino na toj poziciji. Nije neophodno istina da Firmino i Nunez ne mogu igrati u istoj postavi.
Mada, ova postava sa dva napadača bi možda bila problem zbog već uvježbanog pressinga.
I inače, Klopp se čini veoma nefleksibilan oko mijenjanja bilo čega. On, recimo, agresivno brani TAA, kad ljudi spomenu defanzivne probleme, i to je sve u redu, naravno da ćeš braniti svog igrača, a i statistika ti daje pokriće. Ali, kao što je rečeno, male su nijanse u pitanju u tijesnim sezonama.
Ovakva postava bi bila idealna za TAA, a po meni, to vam je ključni igrač, bez obzira ko koliko daje golova. To ni njega ni Robertsona ne oslobađa odbrambenih odgovornosti, samo im daje bolje pokriće kada odu u napad i lopta se izgubi, u tranzicionoj igri kada pressing nije ostvario željeni cilj.
Ako uzmemo u obzir vaš odlazak u finale Lige Prvaka, treba biti iskren. Realno, imali ste lakši put do finala. Inter, Benfica i Villarreal nisu neki protivnici koji mogu trenutno ikako zabrinuti ili ugroziti Liverpool. Međutim u finalu dolazi do te "jedne greške u deset utakmica", i TAA je bio direktno odgovoran za gol Viniciusa.
Statistički, daleko od toga da Liverpulova odbrana izgleda loše i ovako, ali statistika zna biti varljiva nauka. Kada igraš tako tijesnu sezonu, međutim, kao što je bila prošla sa Citijem, jedna jedina greška u deset utakmica odlučuje sezonu.
TAA jednostavno nije igrač za ovakvu postavu, sa dva štopera. Robertson je nešto bolji odbrambeno, ali TAA je mnogo važniji za Liverpool, pa njega spominjem. Klopp bi sa tri stopera vjerovatno rješio problem "jedne odlučujuće greške u deset utakmica". Naravno, u tom smjeru je trebalo ići i kupovanje pojačanja. Konate je fantastičan igrač, i mogao bi igrati u takvoj postavi. Još su trebali malo podebljati klupu na toj poziciji, ako se neko povrijedi.
Dakle, Liverpool bi, idealno, trebao igrati 3-4-3, sa TAA i Robertsonom u ovih srednjih četiri. Istina, malo bi ostalo više prostora za protivnika u sredini terena. Tu, kad imate loptu, a to je većina vremena, idealno bi došla svestranost VVD. Jedan od najboljih štopera sa loptom na svijetu. A ionako igrate visoku odbranu. Dakle, ne vidim baš da bi se previše patili sa dva u sredini umjesto tri.
Eventualno, možete igrati i 3-5-2, ako se pokaže problematičnim, mada ne vidim kako bi to bio slučaj. Salah i Nunez u špicu. Salah bi zapravo trebao biti free roaming slobodnjak. Čak možete igrati i 3-4-1-2. Thiago bi svejedno trebao igrati bliže protivničkom golu. Ili čak i Firmino na toj poziciji. Nije neophodno istina da Firmino i Nunez ne mogu igrati u istoj postavi.
Mada, ova postava sa dva napadača bi možda bila problem zbog već uvježbanog pressinga.
I inače, Klopp se čini veoma nefleksibilan oko mijenjanja bilo čega. On, recimo, agresivno brani TAA, kad ljudi spomenu defanzivne probleme, i to je sve u redu, naravno da ćeš braniti svog igrača, a i statistika ti daje pokriće. Ali, kao što je rečeno, male su nijanse u pitanju u tijesnim sezonama.
Ovakva postava bi bila idealna za TAA, a po meni, to vam je ključni igrač, bez obzira ko koliko daje golova. To ni njega ni Robertsona ne oslobađa odbrambenih odgovornosti, samo im daje bolje pokriće kada odu u napad i lopta se izgubi, u tranzicionoj igri kada pressing nije ostvario željeni cilj.
Ako uzmemo u obzir vaš odlazak u finale Lige Prvaka, treba biti iskren. Realno, imali ste lakši put do finala. Inter, Benfica i Villarreal nisu neki protivnici koji mogu trenutno ikako zabrinuti ili ugroziti Liverpool. Međutim u finalu dolazi do te "jedne greške u deset utakmica", i TAA je bio direktno odgovoran za gol Viniciusa.
- MMM1977
- Posts: 6694
- Joined: 15/07/2009 12:56
#63008 Re: Liverpool FC
Kako bi nam dobro došao De Jong iz Barcelone, oni hoće da ga se riješe, on hoće da igra LP a nama treba veznjak poput njega. Triple win
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#63009 Re: Liverpool FC
Ma neće na zor kupovat.
Samo one za koje su već procijenili da se uklapaju u viziju.
A koji su to, samo nagađamo.
Samo one za koje su već procijenili da se uklapaju u viziju.
A koji su to, samo nagađamo.
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#63010 Re: Liverpool FC
Evo nesto za vas:
Ismijavanje kvazinavijaca koji u stvari veze nemaju.
Kaze, "James Milner ima kasetofon u autu".
Dobar video.
Ismijavanje kvazinavijaca koji u stvari veze nemaju.
Kaze, "James Milner ima kasetofon u autu".
Dobar video.
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#63011 Re: Liverpool FC
.@FabrizioRomano:
“Jurgen Klopp and Liverpool will consider a new midfielder if there is an opportunity on the market.” [caught offside]
.@FabrizioRomano: “I believe that Sporting Lisbon’s Matheus Nunes is a very interesting player who could be a good fit for this team, but we need to see the amount that the club will be prepared to invest.”
Matheus ovog ljeta, idućeg kad ispratimo Nabya i Oxa dovedemo Judea...
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#63012 Re: Liverpool FC
Kaže Jones da se nadaju kako su na vrijeme izveli Thiaga, te da bi, opet po tim nadanjima, trebao odsustvovati maksimalno 3 sedmice.
- no_sekirli
- Posts: 7007
- Joined: 02/10/2013 18:36
#63013 Re: Liverpool FC
Zdravo Redsi, malo sam bio na odmoru, pa propustih prvo zajedničko komentiranje na otvaranju sezone. Gledao sam tekmu, ali admini ovog foruma blokiraju određeni IP range na Eronetu, pa je forum većinom nedostupan.
Ja sam pravo razočaran prvim nastupom, ne mogu vjerovati da nas je Fullham onako pregazio u prvom poluvremenu. Baš kao i prošle godine, a i prethodnu, svi smo vidjeli da imamo nemoćan vezni red, niti mogu pratiti protivnike, niti složiti neki pas koji može kvalitetno uposliti napadače.
I slažem se, zbog veznog reda, obrana izgleda prilično prepadnuto i smušeno.
Klopp pod hitno mora kupiti barem 2 solidna, dokazana veznjaka, odmah i danas, ako planira ove sezone parirati najjačima. Mislim, nije smrt ni neriješen rezultat, ali sama izvedba je bila srednja žalost, ni sjena od one protiv Šitija neki dan.
Ja sam pravo razočaran prvim nastupom, ne mogu vjerovati da nas je Fullham onako pregazio u prvom poluvremenu. Baš kao i prošle godine, a i prethodnu, svi smo vidjeli da imamo nemoćan vezni red, niti mogu pratiti protivnike, niti složiti neki pas koji može kvalitetno uposliti napadače.
I slažem se, zbog veznog reda, obrana izgleda prilično prepadnuto i smušeno.
Klopp pod hitno mora kupiti barem 2 solidna, dokazana veznjaka, odmah i danas, ako planira ove sezone parirati najjačima. Mislim, nije smrt ni neriješen rezultat, ali sama izvedba je bila srednja žalost, ni sjena od one protiv Šitija neki dan.
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#63014 Re: Liverpool FC
Ma vidi se potkapacitiranost i nemas sta traziti u trci za prvaka. Osim ako ne bude prvenstvo sa titulom ispod 90 bodova.
A i tad tesko.
Ono sto je najgore jeste da cim ti neko nađe lijek, odmah ce i drugi pokusati isto. A ti ocigledno nemozes da nadigras to.
I onda ce ostati da cemo odigrati 10 nerijesenih i imati 3-4 poraza u najboljem slucaju.
A i tad tesko.
Ono sto je najgore jeste da cim ti neko nađe lijek, odmah ce i drugi pokusati isto. A ti ocigledno nemozes da nadigras to.
I onda ce ostati da cemo odigrati 10 nerijesenih i imati 3-4 poraza u najboljem slucaju.
- no_sekirli
- Posts: 7007
- Joined: 02/10/2013 18:36
#63015 Re: Liverpool FC
Najgore je to, što su i napadači dosta limitiraniji, a i obrana na većoj vjetrometini kad je srednja linija loša. Ja ne mogu vjerovati da se tako olako u klubu prelazi preko problema, koji su tako očigledni i koji su konstanta već nekoliko sezona.
Nema smisla uvaljivati 100 miliona za vrhunskog napadača, produžiti ugovor najboljem golgeteru i onda se u sredini pouzdati na igrače koji su prije svega skloni ozljedama. I mislim da je to najveći problem, ozljede, ne toliko ni nekvaliteta srednjaka, jer im fali konstanta u nastupima, a samim tim ni automatizmi se ne mogu dobro utrenirati niti realizirati na terenu.
Nema smisla uvaljivati 100 miliona za vrhunskog napadača, produžiti ugovor najboljem golgeteru i onda se u sredini pouzdati na igrače koji su prije svega skloni ozljedama. I mislim da je to najveći problem, ozljede, ne toliko ni nekvaliteta srednjaka, jer im fali konstanta u nastupima, a samim tim ni automatizmi se ne mogu dobro utrenirati niti realizirati na terenu.
- BHF_Manijak
- Posts: 28525
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#63016 Re: Liverpool FC
Hahahaha ma ja top, bolje 3 sedmice, sta je to, sica, bolje nego 2 mjeseca...AmiĐa_Idriz wrote: ↑08/08/2022 12:44 Kaže Jones da se nadaju kako su na vrijeme izveli Thiaga, te da bi, opet po tim nadanjima, trebao odsustvovati maksimalno 3 sedmice.
Tri dok se vrati, pa 2 dok fitnes i formu povrati, taman da jos jedno 2 tekme zajebes...
Ne mogu da vjerujem da se oslanjaju na najboljeg veznjaka u timu koji je toliko sklon povredama. Majstor, ali jebo ga vise zadnja loža.
Ne znam, ne izgleda dobro, tacnije uzasno izgleda - prvo kolo, 4 veznjaka su ti vec out! I ptice na grani vise znaju da su skloni povredama, ali jok, ne treba dovodit nikog, ima ih dovoljno.
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#63018 Re: Liverpool FC
Aj, bar ga nisu po običaju skroz isključili...Matheus Nunes will certainly have been discussed at some point, given his age, profile and ability. It remains to be seen, however, if anything more concrete develops between now and the end of the summer transfer window. [liverpool echo]
- King_Kenny
- Posts: 4851
- Joined: 03/01/2010 10:41
#63019 Re: Liverpool FC
Valjao bi. Iako je bilo puno bolje da su ga doveli 1.7..
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#63020 Re: Liverpool FC
Jbg, glupost. Ali nije isključena ni veća, a to je da ne dođe nikako 
Stvarno ne znam ko će ispušiti priču kako bi nam njegov dolazak pokvario eventualne buduće planove.
Pa i sa Bellinghamom eventualno iduće ljeto nama treba još jedan veznjak. Taman Nunes sad.
Stvarno ne znam ko će ispušiti priču kako bi nam njegov dolazak pokvario eventualne buduće planove.
Pa i sa Bellinghamom eventualno iduće ljeto nama treba još jedan veznjak. Taman Nunes sad.
- BHF_Manijak
- Posts: 28525
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#63021 Re: Liverpool FC
A sta to remeti planove ne kontam?! Pa bolje jednog po jednog uklapat u sistem, nego 2 ili 3 odjednom.AmiĐa_Idriz wrote: ↑08/08/2022 20:29 Jbg, glupost. Ali nije isključena ni veća, a to je da ne dođe nikako
Stvarno ne znam ko će ispušiti priču kako bi nam njegov dolazak pokvario eventualne buduće planove.
Pa i sa Bellinghamom eventualno iduće ljeto nama treba još jedan veznjak. Taman Nunes sad.
Nunes sad, ljeto 23. Bellingham.
Onda bi imao Judea, Nunesa, Eliotta i Carvalha od mladjih, mjera.
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#63022 Re: Liverpool FC
Ja sam ubjeđen da Jude nece doci u Liverpool vec ce poletiti za boljom finansijskom ponudom koja ce se pojaviti.
Stavise, mislim da Liverpul nece dati ni najbolju ponudu za otkup ugovora, tako da se Bilingem moze zaboraviti odmah sad IMHO, i traziti jeftiniju alternativu slicnog kvaliteta.
Stavise, mislim da Liverpul nece dati ni najbolju ponudu za otkup ugovora, tako da se Bilingem moze zaboraviti odmah sad IMHO, i traziti jeftiniju alternativu slicnog kvaliteta.
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#63023 Re: Liverpool FC
Ne vjerujem, ne odaje mi takav utisak. Imao je super intervju nedavno gdje je baš pričao o tome, kako će auta i pare biti i proći, a prava karijera ostaje zauvijek. I sam odabir Dortmunda u periodu kada je mogao baš u taj City recimo ide tome u prilog. Plus, kaže da mu je Hendo role model 
Uglavnom jako pametan i zreo momak. Baš mi se sviđa.
Uglavnom jako pametan i zreo momak. Baš mi se sviđa.
Ma kažem nako, ako krenu Pearce i slični bacat bombe da opravdaju manjak aktivnosti na tržištu.BHF_Manijak wrote: ↑08/08/2022 21:12
A sta to remeti planove ne kontam?! Pa bolje jednog po jednog uklapat u sistem, nego 2 ili 3 odjednom.
Nunes sad, ljeto 23. Bellingham.
Onda bi imao Judea, Nunesa, Eliotta i Carvalha od mladjih, mjera.
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#63024 Re: Liverpool FC
Ma kad je to Liverpul kupio najtrazenijeg igraca? Nikad u nadbidavanju nije pobijedio.
Moze Bilingem nositi dres Liveprula ispod majice, dzaba mu ako ga BVB zeli prodati za vece pare.
A ponuda ce biti bar 3 bolje i jace.
Moze Bilingem nositi dres Liveprula ispod majice, dzaba mu ako ga BVB zeli prodati za vece pare.
A ponuda ce biti bar 3 bolje i jace.
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#63025 Re: Liverpool FC
Pa eto zimus je Diaz maltene otet Tottenhamu, Alisson haman Chelseav bio...
Da se to sve dogovoriti. Simptomatično je i to da se samo Liverpool dovodi u kontekst Judea.
Da se to sve dogovoriti. Simptomatično je i to da se samo Liverpool dovodi u kontekst Judea.
