Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#6301 Re: Pitamo Mehanicare ?
kaze da ne pije kafu...samo caj ...
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6302 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma dobar je i gugl, samo treba znati s njim. 
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#6303 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko kosta preparacija dizni?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6304 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zavisi kako želiš da ih prepariraš. Vrsta punjenja, staklene ili plastične oči, sve utječe na cijenu prepariranja.basicm wrote:Koliko kosta preparacija dizni?
Sent from my iPhone using Tapatalk
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#6305 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa ono da budu kao original 
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sent from my iPhone using Tapatalk
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#6306 Re: Pitamo Mehanicare ?

Ovakvi su sad čekići za ove ultra moderne automobile sa direktnim ubrizgavanjem. Profinjeni dizajn, mekoća a opet izdržljivost
Poslato sa radnog mjesta...
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#6307 Re: Pitamo Mehanicare ?
basicm wrote:Pa ono da budu kao original
Sent from my iPhone using Tapatalk
Nema original bez originala.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6308 Re: Pitamo Mehanicare ?
direstraits0078 wrote:Zavisi kako želiš da ih prepariraš. Vrsta punjenja, staklene ili plastične oči, sve utječe na cijenu prepariranja.basicm wrote:Koliko kosta preparacija dizni?
Sent from my iPhone using Tapatalk
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6309 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije mi radilo daljinsko otkljucavanje o cemu sam vec pisao.
Probam sa rezervnim kljucem, radi sve super, pa sinoc prestade i nece i nece.
Odnesem u Hudini, zamjene mi bateriju na prvom kljucu, a rezervni kaze baca dobro.
Onda pokusam otkljucati kljucem sa promjenjenom baterijom-nece.
Probam opet rezervnim, sad hoce
Ne znam sta da mislim
Probam sa rezervnim kljucem, radi sve super, pa sinoc prestade i nece i nece.
Odnesem u Hudini, zamjene mi bateriju na prvom kljucu, a rezervni kaze baca dobro.
Onda pokusam otkljucati kljucem sa promjenjenom baterijom-nece.
Probam opet rezervnim, sad hoce
Ne znam sta da mislim
- konektovan
- Posts: 51385
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6310 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bata na ovoj temi, dobro mjenja mene i kolegu dgL_-a.[emoji1]
poslano sa Sonija Ze
poslano sa Sonija Ze
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#6311 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel ono fiesta bi?_BataZiv_0809 wrote:Nije mi radilo daljinsko otkljucavanje o cemu sam vec pisao.
Probam sa rezervnim kljucem, radi sve super, pa sinoc prestade i nece i nece.
Odnesem u Hudini, zamjene mi bateriju na prvom kljucu, a rezervni kaze baca dobro.
Onda pokusam otkljucati kljucem sa promjenjenom baterijom-nece.
Probam opet rezervnim, sad hoce![]()
Ne znam sta da mislim
je li uradjeno povezivanje kljuca kojem je promjenjena baterija sa autom ?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6312 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lanča.quarterback wrote:
jel ono fiesta bi?
je li uradjeno povezivanje kljuca kojem je promjenjena baterija sa autom ?
Nije.
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#6313 Re: Pitamo Mehanicare ?
nemam iskusva sa lanciom ali kod mene na fordu se nakon promjene baterije treba uraditi ponovno povezivanje sa autom, procedura za forda ti nece puno pomoci ali mozda da proguglas za svoje auto, kod mene se stavi kljuc u bravu pa da kontakt 3 puta i pritisne dugme na daljinskom da se uradi ponovno povezivanje tek nakon toga auto ponovo reaguje na daljinsko zakljucavanje i otkljucavanje_BataZiv_0809 wrote:Lanča.quarterback wrote:
jel ono fiesta bi?
je li uradjeno povezivanje kljuca kojem je promjenjena baterija sa autom ?
Nije.
vidim da si ljut radi onoga sto sam ti napisao na ebay grupi, ne shvataj to licno (ako mozes)
lp
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#6314 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene na Fordu mislim da ne moraš ništa 'kodirati'. Kodirati treba novi ključ (kojim se ručno otključavaju vrata i/ili startuje motor). Ja kad otvorim ključ koji ima ugrađeno daljinsko bukvalno dobijem fizički potpuno odvojen dio koji je ključ (mogu ga koristiti 'standalone') i dio sa elektronikom za daljinsko otključavanje. Ti dijelovi uopće ne komuniciraju ni na koji način.quarterback wrote: nemam iskusva sa lanciom ali kod mene na fordu se nakon promjene baterije treba uraditi ponovno povezivanje sa autom, procedura za forda ti nece puno pomoci ali mozda da proguglas za svoje auto, kod mene se stavi kljuc u bravu pa da kontakt 3 puta i pritisne dugme na daljinskom da se uradi ponovno povezivanje tek nakon toga auto ponovo reaguje na daljinsko zakljucavanje i otkljucavanje
vidim da si ljut radi onoga sto sam ti napisao na ebay grupi, ne shvataj to licno (ako mozes)
lp
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#6315 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sinhronizovati taj elektronski dio sa elektronskim modulom koji otvara/zatvara bravu
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#6316 Re: Pitamo Mehanicare ?
kod mene ovako izgleda kljuckB27 wrote:Kod mene na Fordu mislim da ne moraš ništa 'kodirati'. Kodirati treba novi ključ (kojim se ručno otključavaju vrata i/ili startuje motor). Ja kad otvorim ključ koji ima ugrađeno daljinsko bukvalno dobijem fizički potpuno odvojen dio koji je ključ (mogu ga koristiti 'standalone') i dio sa elektronikom za daljinsko otključavanje. Ti dijelovi uopće ne komuniciraju ni na koji način.quarterback wrote: nemam iskusva sa lanciom ali kod mene na fordu se nakon promjene baterije treba uraditi ponovno povezivanje sa autom, procedura za forda ti nece puno pomoci ali mozda da proguglas za svoje auto, kod mene se stavi kljuc u bravu pa da kontakt 3 puta i pritisne dugme na daljinskom da se uradi ponovno povezivanje tek nakon toga auto ponovo reaguje na daljinsko zakljucavanje i otkljucavanje
vidim da si ljut radi onoga sto sam ti napisao na ebay grupi, ne shvataj to licno (ako mozes)
lp

i nekad kod zamjene baterije treba uraditi povezivanje a nekada ne, mozda zavisi od toga koliko je dugo bila istrosena, nuisam siguran, ono što znam je da je FAC zamjenu baterije koja je marka naplacivao 30 maraka ... Drago mi je da su propali, jedna kap u nizu njihovih sranja
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6317 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pogledacu na Lancia forumu.quarterback wrote:
nemam iskusva sa lanciom ali kod mene na fordu se nakon promjene baterije treba uraditi ponovno povezivanje sa autom, procedura za forda ti nece puno pomoci ali mozda da proguglas za svoje auto, kod mene se stavi kljuc u bravu pa da kontakt 3 puta i pritisne dugme na daljinskom da se uradi ponovno povezivanje tek nakon toga auto ponovo reaguje na daljinsko zakljucavanje i otkljucavanje
vidim da si ljut radi onoga sto sam ti napisao na ebay grupi, ne shvataj to licno (ako mozes)
lp
Nakon neuspjelog otkljucavanja kljucem sa promjenjenom baterijom, tim istim kljucem sam upalio auto i odvezao se kuci. To bi trebalo da znaci da nema problema sa povezivanjem, jelte
Nisam ba ljut, kakvi, razmjenili smo misljenja, sve okej
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#6318 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa mozda i ne, mozda je "kod" unesen u sam kljuc i ne zavisi od baterije, radi toga kljuc moze upaliti auto ali ne mora znaciti da ce otkljucati vrata daljinski (tako je bar kod mene), ako ne uradim "povezivanje", auto ce paliti ali otkljucavanja preko daljinskog - nema, ako stavim u bravu i otkljucam, onda je ok, otkljuca se_BataZiv_0809 wrote: Pogledacu na Lancia forumu.
Nakon neuspjelog otkljucavanja kljucem sa promjenjenom baterijom, tim istim kljucem sam upalio auto i odvezao se kuci. To bi trebalo da znaci da nema problema sa povezivanjem, jelte![]()
mislim da su ti forumi najbolje rjesenje, i ja sam ovo svoje nasao na netu
_BataZiv_0809 wrote: Nisam ba ljut, kakvi, razmjenili smo misljenja, sve okej![]()
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#6319 Re: Pitamo Mehanicare ?
@quarterback
Jeste, kod mene je jako sličan ključ - na iste elemente se rastavi. Sad kad malo bolje razmislim - to što daješ tri puta kontakt po x sekundi (ili kako već, ovisno o autu) je vjerovatno zapravo samo signal da 'kompjuter' zadužen za komunikaciju sa daljinskim potraži uređaje u blizini i upari se s njima.
A Ford AC.. ne vrijedi trošiti riječi koja je to gamad.. kad samo skontaš kako mali procenat auto-kuća se zatvori - a njima je to uspjelo kakvi su bili..
Jeste, kod mene je jako sličan ključ - na iste elemente se rastavi. Sad kad malo bolje razmislim - to što daješ tri puta kontakt po x sekundi (ili kako već, ovisno o autu) je vjerovatno zapravo samo signal da 'kompjuter' zadužen za komunikaciju sa daljinskim potraži uređaje u blizini i upari se s njima.
A Ford AC.. ne vrijedi trošiti riječi koja je to gamad.. kad samo skontaš kako mali procenat auto-kuća se zatvori - a njima je to uspjelo kakvi su bili..
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6320 Re: Pitamo Mehanicare ?
Haha izgleda da je solidna komplikacija na pomolu.


-
Astrix
- Posts: 1898
- Joined: 30/09/2009 14:14
#6321 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ja na opelu imam sličan problem, baterija nova sve ok ali samo odjednom neće da otključa. I ja onda kad god neće kodiram ga ponovo kao kad ubacim novu bateriju i onda opet radi neko vrijeme...quarterback wrote:pa mozda i ne, mozda je "kod" unesen u sam kljuc i ne zavisi od baterije, radi toga kljuc moze upaliti auto ali ne mora znaciti da ce otkljucati vrata daljinski (tako je bar kod mene), ako ne uradim "povezivanje", auto ce paliti ali otkljucavanja preko daljinskog - nema, ako stavim u bravu i otkljucam, onda je ok, otkljuca se_BataZiv_0809 wrote: Pogledacu na Lancia forumu.
Nakon neuspjelog otkljucavanja kljucem sa promjenjenom baterijom, tim istim kljucem sam upalio auto i odvezao se kuci. To bi trebalo da znaci da nema problema sa povezivanjem, jelte![]()
mislim da su ti forumi najbolje rjesenje, i ja sam ovo svoje nasao na netu
_BataZiv_0809 wrote: Nisam ba ljut, kakvi, razmjenili smo misljenja, sve okej![]()
![]()
![]()
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#6322 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nije komplikacija. Ključ ima tri bitna dijela. Oštricu koja je narezana i ide u kontakt bravu, transponder čip koji je kodiran prema imobilizeru i daje signal elektronici da prekine elektronsku blokadu motora (nije mu potrebna baterija)
Treći dio koji tebi pravi problem je elektronika daljinskog otključavanja. Za većinu automobila ima postupak uparivanja elektronike ključa sa ECU-om jer se frekvencija izgubi nakon zamjene baterije ili akumulatora. Potraži malo po forumima vezanim za italijane. Ja bih ti potražio sad al tek sam ustao daj mi fore [emoji28]
Poslato sa radnog mjesta...
Treći dio koji tebi pravi problem je elektronika daljinskog otključavanja. Za većinu automobila ima postupak uparivanja elektronike ključa sa ECU-om jer se frekvencija izgubi nakon zamjene baterije ili akumulatora. Potraži malo po forumima vezanim za italijane. Ja bih ti potražio sad al tek sam ustao daj mi fore [emoji28]
Poslato sa radnog mjesta...
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6323 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vele nista bez dijagnostikeO'zone wrote:Ma nije komplikacija. Ključ ima tri bitna dijela. Oštricu koja je narezana i ide u kontakt bravu, transponder čip koji je kodiran prema imobilizeru i daje signal elektronici da prekine elektronsku blokadu motora (nije mu potrebna baterija)
Treći dio koji tebi pravi problem je elektronika daljinskog otključavanja. Za većinu automobila ima postupak uparivanja elektronike ključa sa ECU-om jer se frekvencija izgubi nakon zamjene baterije ili akumulatora. Potraži malo po forumima vezanim za italijane. Ja bih ti potražio sad al tek sam ustao daj mi fore [emoji28]
Poslato sa radnog mjesta...
Ne nadjoh da je neko rijesio problem drzanjem dugmeta 30 sekundi dok je kljuc u bravi i slicno
Ali evo dajem ti fore
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#6324 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo čitam user manual od Lybre ali nema ništa o sinhronizaciji ključa nakon zamjene baterije_BataZiv_0809 wrote:Vele nista bez dijagnostikeO'zone wrote:Ma nije komplikacija. Ključ ima tri bitna dijela. Oštricu koja je narezana i ide u kontakt bravu, transponder čip koji je kodiran prema imobilizeru i daje signal elektronici da prekine elektronsku blokadu motora (nije mu potrebna baterija)
Treći dio koji tebi pravi problem je elektronika daljinskog otključavanja. Za većinu automobila ima postupak uparivanja elektronike ključa sa ECU-om jer se frekvencija izgubi nakon zamjene baterije ili akumulatora. Potraži malo po forumima vezanim za italijane. Ja bih ti potražio sad al tek sam ustao daj mi fore [emoji28]
Poslato sa radnog mjesta...
Ne nadjoh da je neko rijesio problem drzanjem dugmeta 30 sekundi dok je kljuc u bravi i slicno![]()
Ali evo dajem ti fore
https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Lybra.pdf
od 18 do 27 strane obrađen ključ i njegove funkcije
REPLACING THE BATTERIES
Replace the batteries with equivalent
batteries which can be purchased at
common stores, if the key led
F flashes briefly once and led L
(Fig.12) in front of the steering wheel stays
on with fixed light for approximately
two minutes (after switching the
alarm off), when button (C,D or E fig. 5) is pressed.
Malo po nekim forumima pročačkah neki govore da je to standardan problem za Lanciu (isto to govore i za CitroenReplace the batteries as follows:
– press button B(fig. 11) and bring
the metal insert A to the open position;
– by means of a fine tip screwdriver,
turn the opening device G to:
and remove the battery holder H;
– replace the battery I observing the
proper bias;
– refit the battery holder into the key
and secure it, by turning the device G
to;.
Ako ti ključ nije radio od kako si uzeo auto postoji mogućnost da elektronika na njemu ne radi
Jbga
Edit: haj pogledaj jel baterija okrenuta kako treba (provjeriti najbanalnije prvo) pa čak i voltažu iste
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6325 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve smo isto pročitali brudiša.O'zone wrote:
Evo čitam user manual od Lybre ali nema ništa o sinhronizaciji ključa nakon zamjene baterije
https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Lybra.pdf
od 18 do 27 strane obrađen ključ i njegove funkcije
REPLACING THE BATTERIES
Replace the batteries with equivalent
batteries which can be purchased at
common stores, if the key led
F flashes briefly once and led L
(Fig.12) in front of the steering wheel stays
on with fixed light for approximately
two minutes (after switching the
alarm off), when button (C,D or E fig. 5) is pressed.Malo po nekim forumima pročačkah neki govore da je to standardan problem za Lanciu (isto to govore i za CitroenReplace the batteries as follows:
– press button B(fig. 11) and bring
the metal insert A to the open position;
– by means of a fine tip screwdriver,
turn the opening device G to:
and remove the battery holder H;
– replace the battery I observing the
proper bias;
– refit the battery holder into the key
and secure it, by turning the device G
to;.)
Ako ti ključ nije radio od kako si uzeo auto postoji mogućnost da elektronika na njemu ne radia za to će trebati dijagnostika da se provjeri.
Jbga
Edit: haj pogledaj jel baterija okrenuta kako treba (provjeriti najbanalnije prvo) pa čak i voltažu iste
Bateriju mi je mijenjao frajko u Hudiniju i testirao kljuc na onom uredjaju sto mjeri signal
To je kljuc kojeg sam koristio sve ove godine koliko je auto kod mene, a sad reaguje samo na rezervni kojeg skoro nikako nisam koristio
