Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
vjeshalica wrote: ↑17/12/2022 18:45
U dopisu kojeg sam stavila na prethodnim stranicama ostecena nije bila ucenica skole,vec clan sportskog kluba u kojem se on metiljao.
Zato nema potrebe da se ova grozna stvar pokisava uciniti jos groznijom preko laznih informacija.
Mediji ovo plasiraju i vrse naglasak na ZET, onda dalje predstavljaju kao da je bila ucenica skole (a nije) i onda se sve zakljucije sa pedofil sto opet nije.
Umjesto da se drze sudske presude za bludne radnje, zakonskih odredbi o njegovom ugovoru o radu i opravdanih negodovanja da osoba sa takvom presudom radi u skoli otislo se u mahalanje, medijsko netacno izvjestavanje i politicko obracunavanje sto odvodi slucaj od sustine.
vjeshalica wrote: ↑17/12/2022 18:45
U dopisu kojeg sam stavila na prethodnim stranicama ostecena nije bila ucenica skole,vec clan sportskog kluba u kojem se on metiljao.
Zato nema potrebe da se ova grozna stvar pokisava uciniti jos groznijom preko laznih informacija.
Mediji ovo plasiraju i vrse naglasak na ZET, onda dalje predstavljaju kao da je bila ucenica skole (a nije) i onda se sve zakljucije sa pedofil sto opet nije.
Umjesto da se drze sudske presude za bludne radnje, zakonskih odredbi o njegovom ugovoru o radu i opravdanih negodovanja da osoba sa takvom presudom radi u skoli otislo se u mahalanje, medijsko netacno izvjestavanje i politicko obracunavanje sto odvodi slucaj od sustine.
A niko ne misli kako je to sve ponovo proživljavati njegovoj žrtvi. Koja gleda kako postaje zloupotrebljena u političkoj borbi.
vjeshalica wrote: ↑17/12/2022 18:45
U dopisu kojeg sam stavila na prethodnim stranicama ostecena nije bila ucenica skole,vec clan sportskog kluba u kojem se on metiljao.
Zato nema potrebe da se ova grozna stvar pokisava uciniti jos groznijom preko laznih informacija.
Mediji ovo plasiraju i vrse naglasak na ZET, onda dalje predstavljaju kao da je bila ucenica skole (a nije) i onda se sve zakljucije sa pedofil sto opet nije.
Umjesto da se drze sudske presude za bludne radnje, zakonskih odredbi o njegovom ugovoru o radu i opravdanih negodovanja da osoba sa takvom presudom radi u skoli otislo se u mahalanje, medijsko netacno izvjestavanje i politicko obracunavanje sto odvodi slucaj od sustine.
Kako nije pedofil?
Bilo kakve bludne radnje uključuhući razmijenu fotografija sa maloljetnicima ispod zakonskog minimuma ili recimo grooming preko interneta spadaju u tu kategoriju.
U komentarima na Facebooku lik tvrdi da je tom nastavniku sindikat plaćao plate za vrijeme dok nije bio na poslu i platio mu 36.000 (toliko je njegov advokat, pogađate - Omar Mjesečar, izračunao da je 365×100) za godinu zatvora.
Jasno da je pouzdanost ove tvrdnje (blago rečeno) upitna, ali ne bih in ovo isključio.
Pa kad se sjetim da je kolega za stručnu posjetu CERN-u (prvi put da nastavnici iz BiH idu organizovano u CERN) na sve strane tražio pomoć i nije uspio izvući ni marku. A skoro sve troškove su plaćali Hrvatska i CERN (osim dolaska u Zagreb i noćenja). Ja se nisam ni trudio, to sam finansirao od plate.
Onda se sjetim da našim matematičarima niko nije htio ("nema para") finansirati odlazak na olimpijadu jer, eto, postoje bitnije stvari na koje se novac mora potrošiti (novi službeni automobili, na primjer).
Ima ovaj nastavnik dobre veze, nije slučajno što se vrati na posao.
Laplace wrote: ↑18/12/2022 09:34
U komentarima na Facebooku lik tvrdi da je tom nastavniku sindikat plaćao plate za vrijeme dok nije bio na poslu i platio mu 36.000 (toliko je njegov advokat, pogađate - Omar Mjesečar, izračunao da je 365×100) za godinu zatvora.
Nije mu on advokat bio. Samo je komentarisao placanje i tarifu jer je upoznat za tim kroz posao.
Laplace wrote: ↑18/12/2022 09:34
U komentarima na Facebooku lik tvrdi da je tom nastavniku sindikat plaćao plate za vrijeme dok nije bio na poslu i platio mu 36.000 (toliko je njegov advokat, pogađate - Omar Mjesečar, izračunao da je 365×100) za godinu zatvora.
Jasno da je pouzdanost ove tvrdnje (blago rečeno) upitna, ali ne bih in ovo isključio.
Pa kad se sjetim da je kolega za stručnu posjetu CERN-u (prvi put da nastavnici iz BiH idu organizovano u CERN) na sve strane tražio pomoć i nije uspio izvući ni marku. A skoro sve troškove su plaćali Hrvatska i CERN (osim dolaska u Zagreb i noćenja). Ja se nisam ni trudio, to sam finansirao od plate.
Onda se sjetim da našim matematičarima niko nije htio ("nema para") finansirati odlazak na olimpijadu jer, eto, postoje bitnije stvari na koje se novac mora potrošiti (novi službeni automobili, na primjer).
Ima ovaj nastavnik dobre veze, nije slučajno što se vrati na posao.
nepass1 wrote: ↑18/12/2022 10:01
Bolestan si ako slikas kitu i saljes bilo kome ko to ne trazi od tebe. Ma i ako trazi ali eto
Sud ga je osudio jer je prezentiran dokaz o bludnim radnjama. Kakve su poruke tacno bile, ne znamo niti cemo saznati.
Ako je trazila slike kite sto joj je slao, kad je preposten, ako nije,sto si joj slao prvi- kad si opet preposten. Balavica je bilo upaljenih ali to mu ne daje za pravo da ulazi u te igre vec da to odjebe u kratkom postupku, a ne da se dopisuje i otvara tu neke konekcije neprimjerene.
nepass1 wrote: ↑18/12/2022 10:01
Bolestan si ako slikas kitu i saljes bilo kome ko to ne trazi od tebe. Ma i ako trazi ali eto
Sud ga je osudio jer je prezentiran dokaz o bludnim radnjama. Kakve su poruke tacno bile, ne znamo niti cemo saznati.
Ako je trazila slike kite sto joj je slao, kad je preposten, ako nije,sto si joj slao prvi- kad si opet preposten. Balavica je bilo upaljenih ali to mu ne daje za pravo da ulazi u te igre vec da to odjebe u kratkom postupku, a ne da se dopisuje i otvara tu neke konekcije neprimjerene.
Procitah negdje, je li avaz, crna hronika ili sta vec, da su mu u mob nasli slike chune i te poruke.
Nije mi jasno odakle mu pravo da govori u množini, "stat ćemo u njegovu odbranu", ja, kao član sindikata nikada ovo braniti neću, niti je on ikoga ikad pitao da li će ili neće...on je sindikat sam za sebe, svi drugi su samo članovi na papiru.
On je izabran ispred sindikata,neće za svaku stavku ili mišljenje zvati svakog od članova sindikata...
Možete samo podnjeti zahtjev za smjenu morža a to mora glavni odbor.A on njegov.