Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#6251 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da nije mjenjana korpa, rekao bih da je to. Ali moze biti i neko sranje oko zamajca.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#6252 Re: Pitamo Mehanicare ?
moje skromno znanje al nesto vece iskustvo s krsevima govori da bi mogao biti lezaj mjenjaca... 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83389
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6253 Re: Pitamo Mehanicare ?
Raja, izgleda da mi je čep antifriza odsvirao poslednju ariju.
Sudeci po iskustvima sa Lancia foruma, on je razlog sto mi periodicno i bez ikakvog razloga antifriz curi (crijeva su prekontrolisana, stavljene su nove selne).
Eh sad pitanje da li mogu u prodavnicama autodijelova naci neki genericki čep koji je kalibrisan, čini mi se na 1 bar i hoce li pasovati?
Odnosno da li je to nesto sto je univerzalno?
Sudeci po iskustvima sa Lancia foruma, on je razlog sto mi periodicno i bez ikakvog razloga antifriz curi (crijeva su prekontrolisana, stavljene su nove selne).
Eh sad pitanje da li mogu u prodavnicama autodijelova naci neki genericki čep koji je kalibrisan, čini mi se na 1 bar i hoce li pasovati?
Odnosno da li je to nesto sto je univerzalno?
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#6254 Re: Pitamo Mehanicare ?
a sto ne kupiti cep il grupacije koji odgovara?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83389
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6255 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje da nadjem to burazere?Bakir1 wrote:a sto ne kupiti cep il grupacije koji odgovara?
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83389
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6257 Re: Pitamo Mehanicare ?
Opa bruda!
Dje da kod nas pogledam? Ne ide mi se do Nemacku samo radi čepa
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#6258 Re: Pitamo Mehanicare ?
motorex recimo i trazis cep hladnjaka za punta recimo
samo vidim da ih ima i od 1,1 bar
samo vidim da ih ima i od 1,1 bar
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6259 Re: Pitamo Mehanicare ?
izvini Bgti, salju li ovi za BiH
dobre im cijene pravo
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#6260 Re: Pitamo Mehanicare ?
sta znam ja sam povukao broj sa druge stranice da vidim u koje automobile pase taj cep....
nije ti to vise od 15 KM nema samse
nije ti to vise od 15 KM nema samse
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83389
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6261 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ja mislio odvrnut cep i pokazat likovima ha yaBakir1 wrote:motorex recimo i trazis cep hladnjaka za punta recimo![]()
samo vidim da ih ima i od 1,1 bar
Znaci Motorex, haj hvala kralju
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#6262 Re: Pitamo Mehanicare ?
da znas kako ne znas kako iste stvari za razlicite automobile znaju biti skuplje 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83389
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6263 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jbga volio bih i ja da mogu na blef 
EDIT: jeste isti i na puntu sad provjerih.
EDIT: jeste isti i na puntu sad provjerih.
Last edited by _BataZiv_0809 on 02/09/2016 12:11, edited 1 time in total.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#6264 Re: Pitamo Mehanicare ?
Motorex zna biti i skup oko nekih stvari...raspitaj se i po drugim prodavnicama - nije to neki raritet sad, nije ti auto iz 1936. godine 
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#6265 Re: Pitamo Mehanicare ?
zna li neko kao resetirati upozorenje da su plocice potrosene na Fabiji mk2 2006 godina? ona cuvena lampica zuti krug u isprekidanim zagradama

- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#6266 Re: Pitamo Mehanicare ?
promijeniš pločiceranger wrote:zna li neko kao resetirati upozorenje da su plocice potrosene na Fabiji mk2 2006 godina? ona cuvena lampica zuti krug u isprekidanim zagradama
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#6267 Re: Pitamo Mehanicare ?
vec jesuNed071 wrote:promijeniš pločiceranger wrote:zna li neko kao resetirati upozorenje da su plocice potrosene na Fabiji mk2 2006 godina? ona cuvena lampica zuti krug u isprekidanim zagradama
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#6268 Re: Pitamo Mehanicare ?
nakon postavljanja novih plocica konekcija nije dobra vjerovatno zbog korozije pa ti prijavljuje istrosenost jer zatvara krug - skini sam tockove i poprskaj WDom kontakte zice na paknama i to je to - testiraj prije nego stavis tockove.... da ne moras 2x 
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#6269 Re: Pitamo Mehanicare ?
Osim ako je stavio pogrešne pločice bez senzora za istrošenost 
-
safke
- Posts: 59
- Joined: 07/04/2013 20:45
- Location: SA
#6270 Re: Pitamo Mehanicare ?
koliko je teška i izvediva ugradnja fabričkih xenona u auto ( u kojem su trenutno obična)
naletio na piku na relativno povoljna dva xenon fara, imaju i balasti na drugom oglasu. Je li potrebno još nešto, kako to sve fercera ako neko zna.
naletio na piku na relativno povoljna dva xenon fara, imaju i balasti na drugom oglasu. Je li potrebno još nešto, kako to sve fercera ako neko zna.
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#6271 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa eto, obicni far se moze preraditi u xenon far bez problema.. Treba ti projektor cca 90tak km 2 xenon sijalice cca 50-100km, balasti cca 70tak km + ruke da neko otvori far ugradi projektore i zatvori.. Sve u svemu, ako izleti jeftin fabricki xenon far isplati se uzeti, ne moras placati nekome ruke da ga otvara i ugradi projektor, uzmes samo balaste i sijalice sto nije oko 120 km
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#6272 Re: Pitamo Mehanicare ?
A mos i na divljaka uradit, bez projektora
bacat ce ti svjetlost na sve strane ali se da napravit "pod vinklom" samo treba zivaca i dobar cist far.. Sve u svemu, nista tesko
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#6273 Re: Pitamo Mehanicare ?
autonivelacija snopa i peraci svjetala da bude 100% regularnosafke wrote:koliko je teška i izvediva ugradnja fabričkih xenona u auto ( u kojem su trenutno obična)
naletio na piku na relativno povoljna dva xenon fara, imaju i balasti na drugom oglasu. Je li potrebno još nešto, kako to sve fercera ako neko zna.
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#6274 Re: Pitamo Mehanicare ?
Peraci svjetala, nesto najgluplje na automobilu.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:

