Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#6251 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zdruzdjo »

Da nije mjenjana korpa, rekao bih da je to. Ali moze biti i neko sranje oko zamajca.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#6252 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

moje skromno znanje al nesto vece iskustvo s krsevima govori da bi mogao biti lezaj mjenjaca... :?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83389
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6253 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Raja, izgleda da mi je čep antifriza odsvirao poslednju ariju.

Sudeci po iskustvima sa Lancia foruma, on je razlog sto mi periodicno i bez ikakvog razloga antifriz curi (crijeva su prekontrolisana, stavljene su nove selne).

Eh sad pitanje da li mogu u prodavnicama autodijelova naci neki genericki čep koji je kalibrisan, čini mi se na 1 bar i hoce li pasovati?

Odnosno da li je to nesto sto je univerzalno?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6254 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

a sto ne kupiti cep il grupacije koji odgovara?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83389
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6255 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Bakir1 wrote:a sto ne kupiti cep il grupacije koji odgovara?
Gdje da nadjem to burazere?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6256 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

http://www.autodoc.de/japanparts/7677862#
jel vidis sa cega ti sve pase :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83389
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6257 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Bakir1 wrote:http://www.autodoc.de/japanparts/7677862#
jel vidis sa cega ti sve pase :D
Opa bruda!

Dje da kod nas pogledam? Ne ide mi se do Nemacku samo radi čepa :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6258 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

motorex recimo i trazis cep hladnjaka za punta recimo :D
samo vidim da ih ima i od 1,1 bar :wink:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6259 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Bakir1 wrote:http://www.autodoc.de/japanparts/7677862#
jel vidis sa cega ti sve pase :D
izvini Bgti, salju li ovi za BiH :?
dobre im cijene pravo :)
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6260 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

sta znam ja sam povukao broj sa druge stranice da vidim u koje automobile pase taj cep....
nije ti to vise od 15 KM nema samse ;-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83389
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6261 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Bakir1 wrote:motorex recimo i trazis cep hladnjaka za punta recimo :D
samo vidim da ih ima i od 1,1 bar :wink:
Ma ja mislio odvrnut cep i pokazat likovima ha ya :D

Znaci Motorex, haj hvala kralju :thumbup:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6262 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

da znas kako ne znas kako iste stvari za razlicite automobile znaju biti skuplje :oops:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83389
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6263 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Jbga volio bih i ja da mogu na blef :D

EDIT: jeste isti i na puntu sad provjerih.
Last edited by _BataZiv_0809 on 02/09/2016 12:11, edited 1 time in total.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#6264 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Motorex zna biti i skup oko nekih stvari...raspitaj se i po drugim prodavnicama - nije to neki raritet sad, nije ti auto iz 1936. godine :D
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#6265 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ranger »

zna li neko kao resetirati upozorenje da su plocice potrosene na Fabiji mk2 2006 godina? ona cuvena lampica zuti krug u isprekidanim zagradama
Image
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#6266 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

ranger wrote:zna li neko kao resetirati upozorenje da su plocice potrosene na Fabiji mk2 2006 godina? ona cuvena lampica zuti krug u isprekidanim zagradama
Image
promijeniš pločice :D
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#6267 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ranger »

Ned071 wrote:
ranger wrote:zna li neko kao resetirati upozorenje da su plocice potrosene na Fabiji mk2 2006 godina? ona cuvena lampica zuti krug u isprekidanim zagradama
Image
promijeniš pločice :D
vec jesu :D
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#6268 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

nakon postavljanja novih plocica konekcija nije dobra vjerovatno zbog korozije pa ti prijavljuje istrosenost jer zatvara krug - skini sam tockove i poprskaj WDom kontakte zice na paknama i to je to - testiraj prije nego stavis tockove.... da ne moras 2x :mrgreen:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#6269 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Osim ako je stavio pogrešne pločice bez senzora za istrošenost :wink:
safke
Posts: 59
Joined: 07/04/2013 20:45
Location: SA

#6270 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by safke »

koliko je teška i izvediva ugradnja fabričkih xenona u auto ( u kojem su trenutno obična)
naletio na piku na relativno povoljna dva xenon fara, imaju i balasti na drugom oglasu. Je li potrebno još nešto, kako to sve fercera ako neko zna.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#6271 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzet87sa »

Pa eto, obicni far se moze preraditi u xenon far bez problema.. Treba ti projektor cca 90tak km 2 xenon sijalice cca 50-100km, balasti cca 70tak km + ruke da neko otvori far ugradi projektore i zatvori.. Sve u svemu, ako izleti jeftin fabricki xenon far isplati se uzeti, ne moras placati nekome ruke da ga otvara i ugradi projektor, uzmes samo balaste i sijalice sto nije oko 120 km
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#6272 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzet87sa »

A mos i na divljaka uradit, bez projektora :D bacat ce ti svjetlost na sve strane ali se da napravit "pod vinklom" samo treba zivaca i dobar cist far.. Sve u svemu, nista tesko
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6273 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

safke wrote:koliko je teška i izvediva ugradnja fabričkih xenona u auto ( u kojem su trenutno obična)
naletio na piku na relativno povoljna dva xenon fara, imaju i balasti na drugom oglasu. Je li potrebno još nešto, kako to sve fercera ako neko zna.
autonivelacija snopa i peraci svjetala da bude 100% regularno :thumbup:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6274 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by un1ted »

Peraci svjetala, nesto najgluplje na automobilu.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6275 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

@respo
Image
Post Reply