karanana wrote:i meni je isto fascinantno sto se ljudi ubise dokazivati ovdje o nekvaliteti mcdonaldsa, malim porcijama i visokim cijenama i onda krenu hvaliti pingvine, melise, trovace i slicne.
ne kontam cemu to. otvorite temu pongvin, melisa, trovac pa hvalite kvalitetu i cijenu. da li bih ja sada trebao otici na temu "naj cevapi u gradu" i reci: "jebli vas cevapi koje zeljo priprema tako sto na spratu ima ljude koji gazaju u lavoru mljeveno meso sumnjive kvalitete i porijekla sa mjesavinom hljeba i sode bikarbone. jebo to, idite u mcdonalds."
svakom svoje. nekom zeljo, nekom melisa a nekom mcdonalds. zivite zivot i trujte se na mjestima vaseg izbora.
hahaha, brzi propast i zatvaranje. haha.
McDonalds
- Sookie McSue
- Posts: 338
- Joined: 17/08/2010 13:44
- Location: hair of gold and lips like cherries
#626 Re: McDonalds
-
Stojadin
- Posts: 556
- Joined: 22/06/2011 20:33
#627 Re: McDonalds
cuj najesti se.. ne ide se u mcd da se najede, ide se jer je to dozivljaj i da bi bio vidjendingosp0 wrote:joj cirkuza... mcchicken kosta 4.80....hahaha a nema ni 50g u njemu...
Mcdonalds u SA ce propasti ko Grcka...
treba ti 10-12KM da mozes reci da si se eto pokuso najesti... pa stvarno smijesno...
sinoc uso... i uzo cheeseburger nako radi reda... 2km
proguto ga...
odem u pingvin poslje...ko covjek uzmem za 3KM pileci sendvic boli glava...
- just principe
- Posts: 4349
- Joined: 28/03/2011 21:31
- Location: ANTIklix
- Contact:
#628 Re: McDonalds
a zasto se lagalo da su cijene pristupacne kad nisu, to bar meni najvise smeta, nek je cenera hamburger al treba se odmah reci, a ne narod zavlaciti i onda kad udjes iznenadis se..Skuplje nego u Austriji i gdje se neces zaliti, pa taman ne otisao nikad ali nije im fer cime se bave..i da neka njih ovdje dok je Sarajeva, ali iskreno se nadam da nece imati posla u buducnosti kao sto imaju u ova protekla 3-4 dana 
- slobodni armirach
- Posts: 5588
- Joined: 22/06/2010 17:17
- Location: Administrativni Centar Kantona 4
#629 Re: McDonalds
eh sad kad se prasina slegla oko Mc, ..
Mc se ne bavi biznisom prodaje superhamburgera, i neke exluzivne hrane, gospodin Mc se bavi NEKRETNINAMA,
Insan posjeduje najbolje lokacije na cijelom dunjaluku,..
Nece Mc propast sto mu slabo ide prodaja hrane, on ima vrijedne kvadrate!
Mc se ne bavi biznisom prodaje superhamburgera, i neke exluzivne hrane, gospodin Mc se bavi NEKRETNINAMA,
Insan posjeduje najbolje lokacije na cijelom dunjaluku,..
Nece Mc propast sto mu slabo ide prodaja hrane, on ima vrijedne kvadrate!
- Jack Be Nimble
- Posts: 11654
- Joined: 15/01/2010 18:31
#630 Re: McDonalds
Koje vi cjene spominjete u McD to sam ja isto placao za cevape u SA i u BL. Mozda marka gore dole. Na kraju sve isto. Od cevapa i od McD se najedem u tom trenutku i ne mogu da smislim hranu, nakon sat i po rovim po frizideru koda nikada nisam nista jeo. Ja se nikada ne najedem od cevapa, zasitim se u tom trenutku ko od hamburgera. To je ta vrsta hrane od koje nemas bas puno koristi na duge staze, samo da ti smiri zeludac u datom trenutku.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#631 Re: McDonalds
šta nauka veli?
djeca jednom mjesečno u mekdonalds
odrasli jednom tjedno
MAX
kraj
over and out
djeca jednom mjesečno u mekdonalds
odrasli jednom tjedno
MAX
kraj
over and out
- BiH-x
- Posts: 2193
- Joined: 18/07/2008 22:09
#632 Re: McDonalds
ProbuseniDolar wrote:Kod nas jos uvijek vecina misli da vlada socijalizam. Boli Mcd neka stvar za standard i da li narod ima para dok oni dobro posluju. Danas je jedino mjerilo jebeni dinar. Vidim poziva se na demonstracije protiv McD, a zasto nisu demonstracije bile kad je poskupio hljeb, ulje brasno. Hljeb je prije 5-6 godina kostao 0,50km, danas je 1,3km. Sutra ce biti 5 km, a nekima ce i dalje smetati cijena hamburgera u mcd. Zasto da stranci prilagodjavaju standard nama, kad nasi kapitalisti nas deru po usima. A nas narod ne da voli, nego uziva da ga se daraci, primjer je Vatra gdje jebeni fildzan kafe kosta 2,5km. I nema sanse naci mjesta da se sjedne, dok ostali kafici zjape prazni iako je kafa duplo jeftinija. I onda se ovdje prosipa suplja o nasem standardu i kako narod umire od gladi. Ja na vijestima cesto cujem da Poljaci, Cesi, Rusi, Ukrainci umiru od hladnoce i gladi, a jos nisam cuo vijest da je neki Bosanac umro od gladi ili hladnoce. Imamo mi i vise nego sto treba, dovoljno je proci ferhadijom, strosom, i dovoljno je vidjeti kakva se auta vozaju. govori se o neimastini: da je tako red bi bio ispred melise,bosne, raznih pekara a ne ispred mcd. Korner bi bio pun, a Vatra prazna.
mcd
- drag_gost
- Posts: 6417
- Joined: 17/04/2010 19:09
- Location: Tu, odmah :)
#633 Re: McDonalds
Sto je najgore oni koji govore: "Kakav McDonalds bolji cevapi" i sl..jedu cevape jednom u godini dana i to obicno kad dodje neka rodbina iz dijaspore.
To vam je kao da mijesate gace i carape, ko sta voli konzumirace.
I ja sam cuo da guraju svinjetinu u onaj mc caffe , propast ce to odmah.

To vam je kao da mijesate gace i carape, ko sta voli konzumirace.
I ja sam cuo da guraju svinjetinu u onaj mc caffe , propast ce to odmah.
- Nogatrans
- Posts: 980
- Joined: 07/10/2010 21:14
- Location: Sarajevo
#634 Re: McDonalds
drag_gost wrote:Sto je najgore oni koji govore: "Kakav McDonalds bolji cevapi" i sl..jedu cevape jednom u godini dana i to obicno kad dodje neka rodbina iz dijaspore. :D![]()
To vam je kao da mijesate gace i carape, ko sta voli konzumirace.![]()
I ja sam cuo da guraju svinjetinu u onaj mc caffe , propast ce to odmah.![]()
![]()
Majke mi upravu si 100%
-
zaritisinebrute
- Posts: 152
- Joined: 13/03/2005 22:36
- Location: Sarajevo
#635 Re: McDonalds
a sta kazu za burek i cevape ?Black swan wrote:šta nauka veli?
djeca jednom mjesečno u mekdonalds
odrasli jednom tjedno
MAX
kraj
over and out
ali sto obozavam kada ljudi svoje postove zavrsavaju sa over and out, kraj, fakt, kraj diskusije, cinjenica i ostalo ... Interesting
- GAU8
- Posts: 9143
- Joined: 05/01/2011 09:18
#636 Re: McDonalds
a ja ljude sto stavljaju smajlija sa cvikama, (sto je isto kao da si rekao ovo sto si citirao)zaritisinebrute wrote:a sta kazu za burek i cevape ?Black swan wrote:šta nauka veli?
djeca jednom mjesečno u mekdonalds
odrasli jednom tjedno
MAX
kraj
over and out
ali sto obozavam kada ljudi svoje postove zavrsavaju sa over and out, kraj, fakt, kraj diskusije, cinjenica i ostalo ... Interesting
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#637 Re: McDonalds
ko će voditi zeku na pomfri
?
-
zaritisinebrute
- Posts: 152
- Joined: 13/03/2005 22:36
- Location: Sarajevo
#638 Re: McDonalds
to znaci da sam cool i u trendu ccccccc ...GAU8 wrote:a ja ljude sto stavljaju smajlija sa cvikama, (sto je isto kao da si rekao ovo sto si citirao)zaritisinebrute wrote:a sta kazu za burek i cevape ?Black swan wrote:šta nauka veli?
djeca jednom mjesečno u mekdonalds
odrasli jednom tjedno
MAX
kraj
over and out
ali sto obozavam kada ljudi svoje postove zavrsavaju sa over and out, kraj, fakt, kraj diskusije, cinjenica i ostalo ... Interesting
elem mcdonalds (ako nas prije toga lady ne opomene za offovanje
nezdrav, skup, lihvarski ... sta jos ?
- GAU8
- Posts: 9143
- Joined: 05/01/2011 09:18
#639 Re: McDonalds
Pa recimo jos da je prestao biti cool u normalnom svijetuzaritisinebrute wrote:
to znaci da sam cool i u trendu ccccccc ...![]()
elem mcdonalds (ako nas prije toga lady ne opomene za offovanje)
nezdrav, skup, lihvarski ... sta jos ?
(posto zelis biti cool, rekoh da napomenem...)
- dingosp0
- Posts: 822
- Joined: 19/07/2010 14:29
- Location: Sarajevo
#640 Re: McDonalds
Jesam, u New Yorku...karanana wrote:jesi li ikad igdje ranije bio u mcdonaldsu?dingosp0 wrote:joj cirkuza... mcchicken kosta 4.80....hahaha a nema ni 50g u njemu...
Mcdonalds u SA ce propasti ko Grcka...
treba ti 10-12KM da mozes reci da si se eto pokuso najesti... pa stvarno smijesno...
sinoc uso... i uzo cheeseburger nako radi reda... 2km
proguto ga...
odem u pingvin poslje...ko covjek uzmem za 3KM pileci sendvic boli glava...
pitam, jer iznenadjeni velicinom ili cijenom mogu biti samo oni koji nikad nisu bili niti u jednom mc-u u svijetu.
I tamo je cijena McChickena 1dollar ....to je 1.34km...
i cheeseburger ti je ista cijena
2 apple pie je isto dollar...
mala cola, i pomfrit isto dollar...
kod nas je mcchicken 4.80km....
u New Yorku BigMac, medium pomfrit i cola je 6-7 dollara....to je 10tak maraka...
a u New Yorku pr. plata je 2000 dollara mjesecno .,.to je 2600km ..
izvoli:
realno mchicken, cheeseburger, mali pomfrit, apple pie, mala kola treba biti 1.25km
a ove porcije pod brojem trebaju izaci do 5-6km.....
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#641 Re: McDonalds
sponzorBloo wrote:ko će voditi zeku na pomfri?
- ladyblue18
- Posts: 22380
- Joined: 24/12/2006 22:57
- Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status
#642 Re: McDonalds
Ma jasta ce.dingosp0 wrote: Mcdonalds u SA ce propasti ko Grcka...
-
Bitte_Halt_ja_ja
- Posts: 670
- Joined: 08/03/2009 12:25
#643 Re: McDonalds
I ja bih voliod a je chiza marka
jest da bi se udebljao jer bi svaki dan jeo. Ne mozes porediti ameriku i evrpu. Kod njih je najjeftinije.
U neku ruku sreca sto nije jeftino (1km-1.5km) stvarno nebi vise izlazio iz McD:)
U neku ruku sreca sto nije jeftino (1km-1.5km) stvarno nebi vise izlazio iz McD:)
- GAU8
- Posts: 9143
- Joined: 05/01/2011 09:18
#644 Re: McDonalds
Heh ima logikeBitte_Halt_ja_ja wrote:...
U neku ruku sreca sto nije jeftino (1km-1.5km) stvarno nebi vise izlazio iz McD:)
Nije to to kad svaka fukara ulazi u McD da jede
-
zaritisinebrute
- Posts: 152
- Joined: 13/03/2005 22:36
- Location: Sarajevo
#645 Re: McDonalds
ma ja sam cool radi naocara ... vidis kako me ne razumijesGAU8 wrote:Pa recimo jos da je prestao biti cool u normalnom svijetuzaritisinebrute wrote:
to znaci da sam cool i u trendu ccccccc ...![]()
elem mcdonalds (ako nas prije toga lady ne opomene za offovanje)
nezdrav, skup, lihvarski ... sta jos ?
(posto zelis biti cool, rekoh da napomenem...)
nego zna li ko jesu li jos redovi ispred 10og svjetskog cuda u nas ... ?
- HomeSweetHome
- Posts: 1456
- Joined: 27/10/2010 12:35
#646 Re: McDonalds
Da ce propasti - nece.
Da ce biti promet kakav je sada, sve s redom do Lutrije - nece. Ali to nema veza sa kvalitetom i cijenom.
Iako to nije kvalitetna i jeftina hrana (a zar moze ovakva kombinacija u bilo cemu pa i u hrani), pad prometa imat ce veze samo s cinjenicom da je McD postao "stara vijest". Sjetite se BBI-a prvih mjesec dana, nisi imao kuda hodati. Alta isto tako, Importane isto tako... To je normalno, nesto novo i svi poletjeli da vide.
Meni nije cudno ni to sto je najava cijena tako odradjena, to je marketing, njihov posao i jeste da te ubjedi da je hamburger iz McD najbolje i najjeftinije sto mozes pojesti u carsiji. Jedini pravi problem jeste sto je zaista neznatno skuplje nego u zemljama koje daleko bolje stoje od nas. Medjutim, poznavajuci nase biznismene, to me ne iznenadjuje, mi volimo na sve proizvode opaliti marzu 300%... To nam rade i pekari, i mljekari, i pijacari, i bankari... Ljudi moji, kilogram borovnica je neki dan na pijaci bio 8 KM? Grozdje 7 KM? Kolika vam je kamata na stambeni kredit a kolika je u recimo Njemackoj? Koliki je Euribor? Koliko objektivno kosta 1 struca hljeba a kolika mu je cijena? I sta je sad zapelo kod McD? Po cemu je on drugaciji, ili bi trebao biti, od svih drugih?
Ne branim ih, nisam jos otisla i nemam namjeru do septembra, i da nisu dosli meni je svejedno, u mom zivotu se nista nije i ne bi se promijenilo, kao sto sada kad jesu nece ni u vasim zivotima, osim ako se niste zaposliti tamo. Ali, brate, pretjerujete...
Sta me najvise nervira u ovoj prici o McD je sto se to toliko raspreda o tome, analizira do svakog zrnca, k'o da cemo svi propasti bez ili zbog njega. Kad vidim ove rasprave, pitam se kako smo do sada prezivjeli bez je***og McD...
Da ce biti promet kakav je sada, sve s redom do Lutrije - nece. Ali to nema veza sa kvalitetom i cijenom.
Iako to nije kvalitetna i jeftina hrana (a zar moze ovakva kombinacija u bilo cemu pa i u hrani), pad prometa imat ce veze samo s cinjenicom da je McD postao "stara vijest". Sjetite se BBI-a prvih mjesec dana, nisi imao kuda hodati. Alta isto tako, Importane isto tako... To je normalno, nesto novo i svi poletjeli da vide.
Meni nije cudno ni to sto je najava cijena tako odradjena, to je marketing, njihov posao i jeste da te ubjedi da je hamburger iz McD najbolje i najjeftinije sto mozes pojesti u carsiji. Jedini pravi problem jeste sto je zaista neznatno skuplje nego u zemljama koje daleko bolje stoje od nas. Medjutim, poznavajuci nase biznismene, to me ne iznenadjuje, mi volimo na sve proizvode opaliti marzu 300%... To nam rade i pekari, i mljekari, i pijacari, i bankari... Ljudi moji, kilogram borovnica je neki dan na pijaci bio 8 KM? Grozdje 7 KM? Kolika vam je kamata na stambeni kredit a kolika je u recimo Njemackoj? Koliki je Euribor? Koliko objektivno kosta 1 struca hljeba a kolika mu je cijena? I sta je sad zapelo kod McD? Po cemu je on drugaciji, ili bi trebao biti, od svih drugih?
Ne branim ih, nisam jos otisla i nemam namjeru do septembra, i da nisu dosli meni je svejedno, u mom zivotu se nista nije i ne bi se promijenilo, kao sto sada kad jesu nece ni u vasim zivotima, osim ako se niste zaposliti tamo. Ali, brate, pretjerujete...
Sta me najvise nervira u ovoj prici o McD je sto se to toliko raspreda o tome, analizira do svakog zrnca, k'o da cemo svi propasti bez ili zbog njega. Kad vidim ove rasprave, pitam se kako smo do sada prezivjeli bez je***og McD...
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#647 Re: McDonalds
na stranu i cijene i kolike su porcije ovoga ili onoga u mcd
meni je najzalosnije kad vidim kako je kao dolaskom mcd sve procvjetalo
eto novih investitora ne znaju koji ce prije otvoriti predstavnistvo i fabriku
namah smo pred vratima EU i to samo zbog mcd
meni je najzalosnije kad vidim kako je kao dolaskom mcd sve procvjetalo
eto novih investitora ne znaju koji ce prije otvoriti predstavnistvo i fabriku
namah smo pred vratima EU i to samo zbog mcd
-
GOLFER
- Posts: 1351
- Joined: 01/06/2010 14:08
#648 Re: McDonalds
McD nece propasti sigurno... To mogu pricati samo oni koji nemaju pojma o poslovanju...
Cak ce i dobro raditi, kasnije sigurno nece dobro kao sada, ali ce solidno raditi... Imaju brend, imaju zaludjene musterije, imaju mnogo djece, dobru poziciju i lijepo uredjen prostor, nema sanse da propadnu....
Cak ce i dobro raditi, kasnije sigurno nece dobro kao sada, ali ce solidno raditi... Imaju brend, imaju zaludjene musterije, imaju mnogo djece, dobru poziciju i lijepo uredjen prostor, nema sanse da propadnu....
- piatc
- Posts: 252
- Joined: 06/05/2010 17:27
#649 Re: McDonalds
evo da se prijavim, smazao onaj meni i otišao kući da jedem 
-
zilla_
- Posts: 1089
- Joined: 20/08/2008 23:18
#650 Re: McDonalds
piatc wrote:evo da se prijavim, smazao onaj meni i otišao kući da jedem
Ja isto smazo big mac i veliki pomfrit (7,5KM) i odma posle otišo u čipas i mahno porciju piletine... Tacnije piletina sa pomfritom i coca colom 6,30KM...
Meni matematika ne ide al ovo znam sračunat
