Izgleda da su mi pogresno prenjeli info...od 30.08 pa do 06.09 je prijava ispitaminjonja wrote:meni se to poklapa sa ispitima ljetne skoleneo123 wrote:od 30.08 do 6.09 septembarski....malo su kasno objavili ali bolje ikad nego nikadda mi je znati kako ce to rijesiti kod nas.
ma, ustvari, necu ni poloziti, svakako prenosim ispit
Prirodno matematicki fakultet
- neo7
- Posts: 2750
- Joined: 20/01/2010 17:20
#626 Re: Prirodno matematicki fakultet
- jedna tamo
- Posts: 7569
- Joined: 09/10/2009 10:48
- Location: tamo gdje je sve po mom
#627 Re: Prirodno matematicki fakultet
šta mai na pmf-u?
ima li gdje Sofića?
ima li gdje Sofića?
- me22
- Posts: 24316
- Joined: 08/06/2007 22:08
- Location: kod potocaRke u :skoljka:
#628 Re: Prirodno matematicki fakultet
jedino tako moze biti, jer su i meni isto u tom periodu ispiti s ljetneneo123 wrote:
Izgleda da su mi pogresno prenjeli info...od 30.08 pa do 06.09 je prijava ispita
-
TINKY
- Posts: 36
- Joined: 01/06/2010 18:30
#629 Re: Prirodno matematicki fakultet
dali je ovo prijemni iz kemije?????moze li mi iko odg kakv je ove godine bio prijemni i sto je bilo najzastupljenije???'
http://www.pmf.unsa.ba/hemija/kohbh/pre ... 20test.pdf
http://www.pmf.unsa.ba/hemija/kohbh/pre ... 20test.pdf
http://www.pmf.unsa.ba/hemija/kohbh/pre ... 20test.pdf[/quote]
http://www.pmf.unsa.ba/hemija/kohbh/pre ... 20test.pdf
http://www.pmf.unsa.ba/hemija/kohbh/pre ... 20test.pdf
http://www.pmf.unsa.ba/hemija/kohbh/pre ... 20test.pdf[/quote]
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#630 Re: Prirodno matematicki fakultet
tinky, nisu to prijemni nego pise ti da je to test iz organske hemije.
-
TINKY
- Posts: 36
- Joined: 01/06/2010 18:30
#631 Re: Prirodno matematicki fakultet
minjonja wrote:tinky, nisu to prijemni nego pise ti da je to test iz organske hemije.
hvala moj minjonji punooo sta bi ja bez tebe...hahhahahaha
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#632 Re: Prirodno matematicki fakultet
TINKY wrote:minjonja wrote:tinky, nisu to prijemni nego pise ti da je to test iz organske hemije.
hvala moj minjonji punooo sta bi ja bez tebe...hahhahahaha![]()
![]()
![]()
a sta bude sa biologijom? oko hemije ti ne mogu nazalost pomoci nista.
-
TINKY
- Posts: 36
- Joined: 01/06/2010 18:30
#633 Re: Prirodno matematicki fakultet
a nista draga zadovoljila sam ali nisam upala...tako mi je javila jedna cura koja je bila sa mnom na prijemnom,a ona je bila 20....uglavnom sada sam dosla s mora i pocela sam uciti kemiju ali pojma nema sta i kako...a zahvaljujuci tebi najvise ali i drugim forumasima saznala sam o biologiji...mislila sam upisati kemiju ako uspijem pa da se prebacim iduce godine na biologiju...aako bude moguce....navodno moram zadovoljiti uvijet na kemiji...ej moze li se npr.iduci semestar prebaciti na drugi odsjek ne cekati godinu dana???minjonja wrote:TINKY wrote:minjonja wrote:tinky, nisu to prijemni nego pise ti da je to test iz organske hemije.
hvala moj minjonji punooo sta bi ja bez tebe...hahhahahaha![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
a sta bude sa biologijom? oko hemije ti ne mogu nazalost pomoci nista.
- chengaba
- Posts: 1870
- Joined: 08/10/2003 00:00
#634 Re: Prirodno matematicki fakultet
Određeni broj studenata koji su položili prijemni, ali nisu upisani zbog nedovoljnog broja bodova su naknadno upisani na biologiju odlukom NNV. Tako otiđi i vidi nisi li i ti među tim studentima... 
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#635 Re: Prirodno matematicki fakultet
tinky tinky, draga tinky... dobro ti je chengaba rekao... pusti se ti te price sta ti je bilo ko rekao, makar ti najrodjeniji bio. samo se mozes u sebe uzdati i sto prije budes mogla, otidji do faxa i vidi da li si polozila na prijemni i da li mozes da se upises na neki drugi smjer (to se masovno radilo kad sam ja upisivala. velika navala bila na genetici pa svi oni koju su polozili prijemni, a nisu upali na taj smjer su mogli da se prebace na drugi smjer i bili su regularno upisani na biologiju). meni koliko god javili jesam li ili nisam polozila nesta, uvijek odem do faxa da provjerim, svojim ocima vidim.
ako kojim slucajem ne mozes upisati sada biologiju, onda mozes hemiju, pa se prebaci odmah na biologiju. uopste ne moras da cekas godinu dana. ti sad predaj papire za prijemni, ako ga polozis, upises se. kad se upises, odes sefu odsjeka biologije i kazes da si primljena na hemiji i da zelis se prebacis na biologiju.
savjet od srca: sto prije otidji do faxa i sama to rjesavaj, nemoj se na druge oslanjati.
ako kojim slucajem ne mozes upisati sada biologiju, onda mozes hemiju, pa se prebaci odmah na biologiju. uopste ne moras da cekas godinu dana. ti sad predaj papire za prijemni, ako ga polozis, upises se. kad se upises, odes sefu odsjeka biologije i kazes da si primljena na hemiji i da zelis se prebacis na biologiju.
savjet od srca: sto prije otidji do faxa i sama to rjesavaj, nemoj se na druge oslanjati.
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#636 Re: Prirodno matematicki fakultet
ja baš i ne znam za slučajeve prebacivanja sa odsjeka na odsjek ... tako da mislim da to ne može, al' opet, ko zna, provjeri i sretno 
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#637 Re: Prirodno matematicki fakultet
moze se prebacivati sa odsjeka na odsjek. prosle godine se kod mene barem 10 prebacilo sa matematike, hemije, fizike.cyprus wrote:ja baš i ne znam za slučajeve prebacivanja sa odsjeka na odsjek ... tako da mislim da to ne može, al' opet, ko zna, provjeri i sretno
-
TINKY
- Posts: 36
- Joined: 01/06/2010 18:30
#638 Re: Prirodno matematicki fakultet
minjonja wrote:tinky tinky, draga tinky... dobro ti je chengaba rekao... pusti se ti te price sta ti je bilo ko rekao, makar ti najrodjeniji bio. samo se mozes u sebe uzdati i sto prije budes mogla, otidji do faxa i vidi da li si polozila na prijemni i da li mozes da se upises na neki drugi smjer (to se masovno radilo kad sam ja upisivala. velika navala bila na genetici pa svi oni koju su polozili prijemni, a nisu upali na taj smjer su mogli da se prebace na drugi smjer i bili su regularno upisani na biologiju). meni koliko god javili jesam li ili nisam polozila nesta, uvijek odem do faxa da provjerim, svojim ocima vidim.
ako kojim slucajem ne mozes upisati sada biologiju, onda mozes hemiju, pa se prebaci odmah na biologiju. uopste ne moras da cekas godinu dana. ti sad predaj papire za prijemni, ako ga polozis, upises se. kad se upises, odes sefu odsjeka biologije i kazes da si primljena na hemiji i da zelis se prebacis na biologiju.
savjet od srca: sto prije otidji do faxa i sama to rjesavaj, nemoj se na druge oslanjati.
oticu ja u ponedjeljak u sarajevo..pa cu sve to viditi...samo sam te htijela pitati za informator ili skriptu testova od proslih godina moze li se naci u knjiznicam i u kojoj jer mi je ovo drugi posjet sarajevu...samo mi reci ime knjizare koja to ima pa cu je traziti...????
hvala puno
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#639 Re: Prirodno matematicki fakultet
joj ja znam samo za informator koji medicinari koriste, ali mislim da je to preopsirno. ima po 500 uradjenih zadataka iz hemije, biologije i fizike. tebi je najbolje da odes do faxa i direktno do nekog profesora hemije i reci slobodno ja nisam odavde, meni treba informacija iz kojih knjiga da ucim za prijemni, oni ti kazu i onda odes do knjizare i kupis. ima knjizara "svjetlost" u ferhadiji. samo ne znam imaju li sada skolskih knjiga preko raspusta.
-
skuhlo
- Posts: 228
- Joined: 13/02/2009 20:00
- Location: abrinjaDonjo
#640 Re: Prirodno matematicki fakultet
TINKY wrote:minjonja wrote:tinky tinky, draga tinky... dobro ti je chengaba rekao... pusti se ti te price sta ti je bilo ko rekao, makar ti najrodjeniji bio. samo se mozes u sebe uzdati i sto prije budes mogla, otidji do faxa i vidi da li si polozila na prijemni i da li mozes da se upises na neki drugi smjer (to se masovno radilo kad sam ja upisivala. velika navala bila na genetici pa svi oni koju su polozili prijemni, a nisu upali na taj smjer su mogli da se prebace na drugi smjer i bili su regularno upisani na biologiju). meni koliko god javili jesam li ili nisam polozila nesta, uvijek odem do faxa da provjerim, svojim ocima vidim.
ako kojim slucajem ne mozes upisati sada biologiju, onda mozes hemiju, pa se prebaci odmah na biologiju. uopste ne moras da cekas godinu dana. ti sad predaj papire za prijemni, ako ga polozis, upises se. kad se upises, odes sefu odsjeka biologije i kazes da si primljena na hemiji i da zelis se prebacis na biologiju.
savjet od srca: sto prije otidji do faxa i sama to rjesavaj, nemoj se na druge oslanjati.
oticu ja u ponedjeljak u sarajevo..pa cu sve to viditi...samo sam te htijela pitati za informator ili skriptu testova od proslih godina moze li se naci u knjiznicam i u kojoj jer mi je ovo drugi posjet sarajevu...samo mi reci ime knjizare koja to ima pa cu je traziti...????
hvala puno![]()
![]()
![]()
Knjiga sa zadacima za prijemni se može nabaviti kod doc Melihe Zejnilagić-Hajrić (prizemlje, hodnik prije bifea) a ona je sad na odmoru. Trenutno je par ljudi na hemiji, od slijedeće sedmice bi trebala većina doći. U svakom slučaju bitno je znati slijedeće stvari:
- Građa atoma
- Pisanje elektronskih konfiguracija
- Poznavanje i preračunavanje SI jedinica
- Računanje koncentracija
- Funkcionalne grupe (organska)
- Razlikovanje smjesa, spojeva i tako to
- Osnovne gasne zakone
- Još malo organske
Za više detalja može se obratiti bilo kome na Odsjeku, a postoji i pripremna nastava koja će se održavati vjerovatno u prvoj sedmici septembra.
-
TINKY
- Posts: 36
- Joined: 01/06/2010 18:30
#641 Re: Prirodno matematicki fakultet
Knjiga sa zadacima za prijemni se može nabaviti kod doc Melihe Zejnilagić-Hajrić (prizemlje, hodnik prije bifea) a ona je sad na odmoru. Trenutno je par ljudi na hemiji, od slijedeće sedmice bi trebala većina doći. U svakom slučaju bitno je znati slijedeće stvari:
- Građa atoma
- Pisanje elektronskih konfiguracija
- Poznavanje i preračunavanje SI jedinica
- Računanje koncentracija
- Funkcionalne grupe (organska)
- Razlikovanje smjesa, spojeva i tako to
- Osnovne gasne zakone
- Još malo organske
Za više detalja može se obratiti bilo kome na Odsjeku, a postoji i pripremna nastava koja će se održavati vjerovatno u prvoj sedmici septembra.
[/quote]
hvala skuhlo:D..otici cu sutra pa cu pitati.....dali ti imas neke primjere prijemnog???
- Građa atoma
- Pisanje elektronskih konfiguracija
- Poznavanje i preračunavanje SI jedinica
- Računanje koncentracija
- Funkcionalne grupe (organska)
- Razlikovanje smjesa, spojeva i tako to
- Osnovne gasne zakone
- Još malo organske
Za više detalja može se obratiti bilo kome na Odsjeku, a postoji i pripremna nastava koja će se održavati vjerovatno u prvoj sedmici septembra.
hvala skuhlo:D..otici cu sutra pa cu pitati.....dali ti imas neke primjere prijemnog???
-
Johnny77
- Posts: 13
- Joined: 21/06/2010 15:14
#642 Re: Prirodno matematicki fakultet
Zna li se kad bi otprilike mogla poceti skolska 2010/2011 godina za brucose?
- me22
- Posts: 24316
- Joined: 08/06/2007 22:08
- Location: kod potocaRke u :skoljka:
#643 Re: Prirodno matematicki fakultet
joj organizacije
ispiti pocinju sljedece sedmice, kod nas se jos ne zna kad je koji

- neo7
- Posts: 2750
- Joined: 20/01/2010 17:20
#644 Re: Prirodno matematicki fakultet
Ako mislis na septembarski, tek od 30 su prijaveme22 wrote:joj organizacijeispiti pocinju sljedece sedmice, kod nas se jos ne zna kad je koji
![]()
- me22
- Posts: 24316
- Joined: 08/06/2007 22:08
- Location: kod potocaRke u :skoljka:
#645 Re: Prirodno matematicki fakultet
ma ispiti s ljetne, prijave su u toku ove sedmice, a ispiti su od 30. do 6. ali se jos nisu udostojili da stave kad je kojineo123 wrote:Ako mislis na septembarski, tek od 30 su prijaveme22 wrote:joj organizacijeispiti pocinju sljedece sedmice, kod nas se jos ne zna kad je koji
![]()
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#646 Re: Prirodno matematicki fakultet
kad je upis na fax?
- neo7
- Posts: 2750
- Joined: 20/01/2010 17:20
#647 Re: Prirodno matematicki fakultet
pa to ste valdja trebali sa predmetnim profesorom rijesiti ? Mi smo tako 
Nego kada bude sept, budu predmeti iz oba semestra, znaci 14 predmeta? Eh sada je li svaki dan po jedan ispit ili ?
Mene bas interesuje kako ce ovo ukombinovati...jos i Bajram ide
Nego kada bude sept, budu predmeti iz oba semestra, znaci 14 predmeta? Eh sada je li svaki dan po jedan ispit ili ?
Mene bas interesuje kako ce ovo ukombinovati...jos i Bajram ide
- me22
- Posts: 24316
- Joined: 08/06/2007 22:08
- Location: kod potocaRke u :skoljka:
#648 Re: Prirodno matematicki fakultet
pa valjda trebaju oni rasporediti kad ce koji ispit biti i fino staviti na oglasnuneo123 wrote:pa to ste valdja trebali sa predmetnim profesorom rijesiti ? Mi smo tako
Nego kada bude sept, budu predmeti iz oba semestra, znaci 14 predmeta? Eh sada je li svaki dan po jedan ispit ili ?
Mene bas interesuje kako ce ovo ukombinovati...jos i Bajram ide
a i doticni dolazi s odmora u ponedjeljak, tako da je i to nemoguce
inace bude svaki dan po jedan, a kako ce ovo sad ukombinovati, ko zna
ja znam samo da nastava pocinje 20.minjonja wrote:kad je upis na fax?
- neo7
- Posts: 2750
- Joined: 20/01/2010 17:20
#649 Re: Prirodno matematicki fakultet
jaran mi rece da je zbrka na faxu oko rokova :S Sve ce biti izmjesanozato sto nemogu dati septembarske dok se na zvrsi ljetna, a onda kada se zavrsi ljetna nemogu dati septembarske jer ce ubrzo Bajram, a kad prodje Bajram pocinje nova godina... ja danas bio kod Bilje i ona tako prica, pricala ona s Nurkovicem, neznaju ni sami kako ce... ili ce nam ga dati odmah pa smutiti nekako dva ispita na dan ili nekako kasno
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#650 Re: Prirodno matematicki fakultet
Na faxu je zbrka oko svega, nikad veća konfuzija nije bila. Pola mojih kolega uzelo diplomski kod jednog profesora, a sad kad bi im on to trebo pregledat pa da oni to brane, ode on lagano u Češku na dvije sedmice
A ažurnost i smisao za logiku na studentskoj službi je također za "pohvalu"
A ažurnost i smisao za logiku na studentskoj službi je također za "pohvalu"
