SFF 2023

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 25412
Joined: 08/09/2005 20:08

#626 Re: SFF 2023

Post by Haris.ba »

Chmoljo wrote: 17/08/2023 14:17 Sa SFFom najveci problem imaju konzerve koje vole moralisati, a kuci zadrugu gledati.
:D
DaysleepeR wrote: 17/08/2023 13:16 Zamislite da se pojavi domaći film koji je parodija na vrijeme rata u Sarajevu, kako bi prošao režiser, glumci i onaj koji bi prikazao film?

Koliko smo otišli u neku stvar, tj. koliko je ta agresivna politika SDA odvela ovo društvo u kurac je dovoljna činjenica da su se tokom rata u Sarajevu radile parodije na taj isti rat. Zaboravili svi ratne Nadrealiste i skečeve o bandi Hame Hapića, Super Hodži, Pepeljugi i Unproforu itd.

Otišli smo u sto PM.
Mislim da ti imas problem da shvatis da ce uvijek biti kontrasa jer drustvo je samo po sebi podjeljeno.

A, profesionalni kriticari kritikuju jer je to dobra stvar za licni status.

Svako ce popljuvati neki film.
Last edited by Haris.ba on 17/08/2023 14:22, edited 1 time in total.
LSD
Posts: 27434
Joined: 24/07/2007 08:26

#627 Re: SFF 2023

Post by LSD »

Chmoljo wrote: 17/08/2023 14:17 Prezire se SFF, jer ono, mi smo visoko moralni, prizemljeni i sirokoumni nematerijalisti koje dotice samo visoka kultura.

Hajd lsd ne jebi svega ti.

Sa SFFom najveci problem imaju konzerve koje vole moralisati, a kuci zadrugu gledati.

I meni ide na kurac zbog gungule, al izbjegavam grad za to vrijeme, a ostalih 358 dana godisnje nemam tih problema.
Prezire se sarena laza, fino sam napisao.

I ti vrlo dobro znas da je to tako ;-) al eto hajmo spucati kontru LSD, valjda to tako treba :mrgreen:
Last edited by LSD on 17/08/2023 14:22, edited 1 time in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14893
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#628 Re: SFF 2023

Post by DaysleepeR »

LSD wrote: 17/08/2023 14:11
DaysleepeR wrote: 17/08/2023 13:16 Zamislite da se pojavi domaći film koji je parodija na vrijeme rata u Sarajevu, kako bi prošao režiser, glumci i onaj koji bi prikazao film?

Koliko smo otišli u neku stvar, tj. koliko je ta agresivna politika SDA odvela ovo društvo u kurac je dovoljna činjenica da su se tokom rata u Sarajevu radile parodije na taj isti rat. Zaboravili svi ratne Nadrealiste i skečeve o bandi Hame Hapića, Super Hodži, Pepeljugi i Unproforu itd.

Otišli smo u sto PM.
Sve je to mozda tacno, ali ti moras shvatiti da mnogi građani odavno preziru SFF, onako organski.... gadi im se taj kiceraj, taj lazni sjaj i glamur koji sluzi da prezentuje laznu sliku grada, koji sluzi da se obogati samo manja skupina ljudi i koji traje svega 7 dana...a onda slijedi povratak u stvarnost.
Znaci prezir i gađenje, ne prema umjetnosti (to je zamjena teza i podvala) vec prema sarenoj lazi zvanoj SFF.

I onda takva sarena laza koju odavno mnogi preziru ubaci cetnicki film u program :-) to je autogol pod precku...pa nema boljeg poziva na javni linc.
Oduvijek je nezadovoljna svjetina trazila glave...u srednjem vijeku svjetiina izađu na ulice, traze krivca za neko sranje, kralj izabere par levata, giljotina otfikari par glava, zadovolji svjetinu time i onu se raziđu zadovoljni nekakvom pravdom. To je ta ljudska potreba za trazenjem krivaca odmah i sad, nismo mi odmakli daleko od srednjeg vijeka.

Dobro danas nema giljotina, niko ne trazi glave, al traze se smjene, traze se krivci...a oni prave ludi, samo dodatno iritiraju svjetinu i prave cirkus, umjesto da krivci za propust odmah podnesu ostavke.
Nisu prikazali film niti je bio u programu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45837
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#629 Re: SFF 2023

Post by Chmoljo »

LSD wrote: 17/08/2023 14:19
moimoi wrote: 17/08/2023 14:16 @LSD

Od SFF-a svako ko zivi u Sa ima neke koristi. Sto direktne sto indirektne.
Rođen u ovom gradu, citav zivot zivim u njemu i nikad nikakvu koristi nisam imao od SFF, niti sam ocekivo (da budem iskren)... kao i mnogi drugi sugrađani.
Naravno da imas. U startu zbog povecanog broja turista, jer budzet umnogome ovisi od toga obzirom na cijeli cirkus sa ponderom.

A dalje na osnovu toga mozes dobiti usluge koje ocekujes od kantonalnih vlasti.

Ako mislis da ti trebas imati direktnu korist, onda cu te zamoliti da ne budes Hakiz.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45837
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#630 Re: SFF 2023

Post by Chmoljo »

LSD wrote: 17/08/2023 14:21
Chmoljo wrote: 17/08/2023 14:17 Prezire se SFF, jer ono, mi smo visoko moralni, prizemljeni i sirokoumni nematerijalisti koje dotice samo visoka kultura.

Hajd lsd ne jebi svega ti.

Sa SFFom najveci problem imaju konzerve koje vole moralisati, a kuci zadrugu gledati.

I meni ide na kurac zbog gungule, al izbjegavam grad za to vrijeme, a ostalih 358 dana godisnje nemam tih problema.
Prezire se sarena laza, fino sam napisao.

I ti vrlo dobro znas da je to tako ;-) al eto hajmi spucati kontru LSD, valjda to tako treba :mrgreen:
Kakva ba sarena laza? Smeta ti neka novinarka nancrvenom tepihu? Neka raja na afterima? Drug, tebi je zivot super ako su ti ove stvari problem u zivotu.

Ako mislis da s egrad posebno uredi za SFF, pa to je upravo dobra stvar. Jer tom logikom, i svaki dobar projekat bilo koje vlasti je sarena laza, jer joj je stvarni cilj da nastavi vladati.

Dakle, pocni gledati sta gubis, a sta dobijas. A ne bacati gnjevne opaske zbog toga ko hoda crvrnim tepihom.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14893
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#631 Re: SFF 2023

Post by DaysleepeR »

Haris.ba wrote: 17/08/2023 14:19
Chmoljo wrote: 17/08/2023 14:17 Sa SFFom najveci problem imaju konzerve koje vole moralisati, a kuci zadrugu gledati.
:D
DaysleepeR wrote: 17/08/2023 13:16 Zamislite da se pojavi domaći film koji je parodija na vrijeme rata u Sarajevu, kako bi prošao režiser, glumci i onaj koji bi prikazao film?

Koliko smo otišli u neku stvar, tj. koliko je ta agresivna politika SDA odvela ovo društvo u kurac je dovoljna činjenica da su se tokom rata u Sarajevu radile parodije na taj isti rat. Zaboravili svi ratne Nadrealiste i skečeve o bandi Hame Hapića, Super Hodži, Pepeljugi i Unproforu itd.

Otišli smo u sto PM.
Mislim da ti imas problem da shvatis da ce uvijek biti kontrasa jer drustvo je samo po sebi podjeljeno.

A, profesionalni kriticari kritikuju jer je to dobra stvar za licni status.

Svako ce popljuvati neki film.
Ja ne pričam o kontrašima.
Da neko napravi komediju o ratu u Sarajevu, na tragu bande Hame Hapića i slično, a čega je itekako bil u Sarajevu u ratu, ne bi bio kritikovan, nego bi dobivao prijetnje smrću a onaj orangutan iz Luksemburga bi ga tjerao iz države.
User avatar
piupiu
Posts: 16724
Joined: 05/01/2008 05:08

#632 Re: SFF 2023

Post by piupiu »

DaysleepeR wrote: 17/08/2023 14:22 Nisu prikazali film niti je bio u programu.
Gotovo je, baja je puštena. To joj je i bio cilj. Posmatram ovo danas i samo mi slike 'napada' na Vučića u Srebrenici prolaze kroz glavu. I sve to na jučerašnji Dan žalosti. Škola Vladimira Putina. Nema šta.
Dimu1927
Posts: 4075
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#633 Re: SFF 2023

Post by Dimu1927 »

"Nama je Sarajevo film festival (SFF) početkom maja uputio pismo sa pozivom da učestvujemo u zvaničnom programu s filmom “Heroji Halijarda”, na kojem smo se mi ljubazno zahvalili jer naš film nije bio gotov. To je film na kome radimo pet, šest godina, to nije zec koji je iskočio iz žbuna, kazao je Radoš Bajić povodom medijske buke u Bosni i Hercegovini koja se podigla zbog prikazivanja djelova ovog ostvarenja na 29. SFF-u u sklopu programa Cinelink Drama Showcase Telekoma Srbija“.


Nije bio prikazan jer nije gotov a ne sto ga nisu htjeli odnosno ne bi prikazali :run:
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#634 Re: SFF 2023

Post by sarlo »

moimoi wrote: 17/08/2023 14:16 @LSD

Od SFF-a svako ko zivi u Sa ima neke koristi. Sto direktne sto indirektne.
Nisam protiv SFF-a. Ja sam za SFF, samo sam protiv cetnika i njihovih jataka.

Od SFF nekoliko ljudi ima velike koristi. Nekoliko stotina nekakvu korist. I jos par hiljada zaradi dnevnice, ili najam za krevet.

Da se na zavaravamo.
Veci dio tog novca je zapravo budzetski.
U budzetima opcina, Kantona Sarajevo, Federacije finansiranje sffa je obavezna stavka. Plus BHtelekom. Da ne govorim o ustupljenim prostorima, besplatnim servisnim uslugama, itd. Kantonalne firme, administracija, prostori sve je u sluzbi sffa. Svi drugi sponzori su sitni u odnosu na drzavu.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14893
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#635 Re: SFF 2023

Post by DaysleepeR »

Dimu1927 wrote: 17/08/2023 14:26 "Nama je Sarajevo film festival (SFF) početkom maja uputio pismo sa pozivom da učestvujemo u zvaničnom programu s filmom “Heroji Halijarda”, na kojem smo se mi ljubazno zahvalili jer naš film nije bio gotov. To je film na kome radimo pet, šest godina, to nije zec koji je iskočio iz žbuna, kazao je Radoš Bajić povodom medijske buke u Bosni i Hercegovini koja se podigla zbog prikazivanja djelova ovog ostvarenja na 29. SFF-u u sklopu programa Cinelink Drama Showcase Telekoma Srbija“.


Nije bio prikazan jer nije gotov a ne sto ga nisu htjeli odnosno ne bi prikazali :run:
Tako je, nemojmo vjerovati SFF-u, vjerujmo režiseru četničkog filma sve što kaže.

Bravo.
LSD
Posts: 27434
Joined: 24/07/2007 08:26

#636 Re: SFF 2023

Post by LSD »

Chmoljo wrote: 17/08/2023 14:24
LSD wrote: 17/08/2023 14:21

Prezire se sarena laza, fino sam napisao.

I ti vrlo dobro znas da je to tako ;-) al eto hajmi spucati kontru LSD, valjda to tako treba :mrgreen:
Kakva ba sarena laza? Smeta ti neka novinarka nancrvenom tepihu? Neka raja na afterima? Drug, tebi je zivot super ako su ti ove stvari problem u zivotu.

Ako mislis da s egrad posebno uredi za SFF, pa to je upravo dobra stvar. Jer tom logikom, i svaki dobar projekat bilo koje vlasti je sarena laza, jer joj je stvarni cilj da nastavi vladati.


Dakle, pocni gledati sta gubis, a sta dobijas. A ne bacati gnjevne opaske zbog toga ko hoda crvrnim tepihom.
Sluzis se tipicnom ad hominem argumentacijom :mrgreen:

Znaci:
-Jimi Hendrix je bio narkoman, njegova muzika zbog toga ne valja.
-Tin Ujević je bio alkoholičar, zbog toga su njegova djela teška za čitati ili su nerazumljiva.

:mrgreen:

Gdje sam ja napisao da je svaki dobar projekat vlasti sarena laza ? nemoj ubacivati to, nije korektno ;-) ...pisemo konkretno o SFF, koji jeste lazni sjaj i sarena laza...sto je najsmijesnije i ti to vrlo dobro znas, al eto nek se nesto diskutuje oko toga...zato i sluzi forum :mrgreen:
Dimu1927
Posts: 4075
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#637 Re: SFF 2023

Post by Dimu1927 »

DaysleepeR wrote: 17/08/2023 14:29
Dimu1927 wrote: 17/08/2023 14:26 "Nama je Sarajevo film festival (SFF) početkom maja uputio pismo sa pozivom da učestvujemo u zvaničnom programu s filmom “Heroji Halijarda”, na kojem smo se mi ljubazno zahvalili jer naš film nije bio gotov. To je film na kome radimo pet, šest godina, to nije zec koji je iskočio iz žbuna, kazao je Radoš Bajić povodom medijske buke u Bosni i Hercegovini koja se podigla zbog prikazivanja djelova ovog ostvarenja na 29. SFF-u u sklopu programa Cinelink Drama Showcase Telekoma Srbija“.


Nije bio prikazan jer nije gotov a ne sto ga nisu htjeli odnosno ne bi prikazali :run:
Tako je, nemojmo vjerovati SFF-u, vjerujmo režiseru četničkog filma sve što kaže.

Bravo.
Jesu li demantovali ovu izjavu ?

Ili je ovo izjavio prije prikazivanja ?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14893
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#638 Re: SFF 2023

Post by DaysleepeR »

Dimu1927 wrote: 17/08/2023 14:31
DaysleepeR wrote: 17/08/2023 14:29

Tako je, nemojmo vjerovati SFF-u, vjerujmo režiseru četničkog filma sve što kaže.

Bravo.
Jesu li demantovali ovu izjavu ?

Ili je ovo izjavio prije prikazivanja ?
Ja ti buraz nisam nimalo zainteresovan za "rekla kazala" i "ŠBBKBB" priču.
HelaS
Posts: 5999
Joined: 22/09/2018 13:21

#639 Re: SFF 2023

Post by HelaS »

LSD wrote: 17/08/2023 14:19
moimoi wrote: 17/08/2023 14:16 @LSD

Od SFF-a svako ko zivi u Sa ima neke koristi. Sto direktne sto indirektne.
Rođen u ovom gradu, citav zivot zivim u njemu i nikad nikakvu koristi nisam imao od SFF, niti sam ocekivo (da budem iskren)... kao i mnogi drugi sugrađani.
Isto i ja: Rođen u ovom gradu, odrastao, pratim SFF od njegovog početka. Otišao na mnogo projekcija, izričito zbog filmova. Ne podržavam upravu, Purivatru posebno ne volim. Ne družim se sa SFF-ovcima. Znam im za logistiku, i nismo na istim stranama, itd. itd. Ali - glavu bih razbio svima ko stane na put SFF, ko spriječi održavanje SFF svakog augusta, pa taman i da je tokom jula, ako Ramazan zasmeta. SFF je "institucija", SFF je ekonomija, SFF je simbol Sarajeva, SFF je nemjerljivo više od svega turističkog ili kulturnog u Sarajevu. SFF je Sarajevo.
User avatar
Haris.ba
Posts: 25412
Joined: 08/09/2005 20:08

#640 Re: SFF 2023

Post by Haris.ba »

DaysleepeR wrote: 17/08/2023 14:26

Ja ne pričam o kontrašima.
Da neko napravi komediju o ratu u Sarajevu, na tragu bande Hame Hapića i slično, a čega je itekako bil u Sarajevu u ratu, ne bi bio kritikovan, nego bi dobivao prijetnje smrću a onaj orangutan iz Luksemburga bi ga tjerao iz države.
Hajde da ti i ja napisemo scenarij. Potpisacemo se preudonimom Gradjevic S.

Prvi lik ce biti Enver Srebrenjak, komandir svjetlozelenih beretkica.

Sarajevo, 02.11.1993.
Enver kuka podredjenom: Ofalilo mi kavijara, de skokni do Krmka na liniju razgranicenja. Dajem mu 2 $rbina za 200 grama kavijara. Crnomorskog.....
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45837
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#641 Re: SFF 2023

Post by Chmoljo »

LSD wrote: 17/08/2023 14:29
Chmoljo wrote: 17/08/2023 14:24

Kakva ba sarena laza? Smeta ti neka novinarka nancrvenom tepihu? Neka raja na afterima? Drug, tebi je zivot super ako su ti ove stvari problem u zivotu.

Ako mislis da s egrad posebno uredi za SFF, pa to je upravo dobra stvar. Jer tom logikom, i svaki dobar projekat bilo koje vlasti je sarena laza, jer joj je stvarni cilj da nastavi vladati.


Dakle, pocni gledati sta gubis, a sta dobijas. A ne bacati gnjevne opaske zbog toga ko hoda crvrnim tepihom.
Sluzis se tipicnom ad hominem argumentacijom :mrgreen:

Znaci:
-Jimi Hendrix je bio narkoman, njegova muzika zbog toga ne valja.
-Tin Ujević je bio alkoholičar, zbog toga su njegova djela teška za čitati ili su nerazumljiva.

:mrgreen:

Gdje sam ja napisao da je svaki dobar projekat vlasti sarena laza ? nemoj ubacivati to, nije korektno ;-) ...pisemo konkretno o SFF, koji jeste lazni sjaj i sarena laza...sto je najsmijesnije i ti to vrlo dobro znas, al eto nek se nesto diskutuje oko toga...zato i sluzi forum :mrgreen:
Je li ti uopste znas sta je ad hominem?

Ostatak posta procitaj pazljivije jer nisam rekao to sto mislis da jesam. Takodjer, vrlo jasno sam ti napisao sta ti konkretno dobijas.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14893
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#642 Re: SFF 2023

Post by DaysleepeR »

Haris.ba wrote: 17/08/2023 14:34
DaysleepeR wrote: 17/08/2023 14:26

Ja ne pričam o kontrašima.
Da neko napravi komediju o ratu u Sarajevu, na tragu bande Hame Hapića i slično, a čega je itekako bil u Sarajevu u ratu, ne bi bio kritikovan, nego bi dobivao prijetnje smrću a onaj orangutan iz Luksemburga bi ga tjerao iz države.
Hajde da ti i ja napisemo scenarij. Potpisacemo se preudonimom Gradjevic S.

Prvi lik ce biti Enver Srebrenjak, komandir svjetlozelenih beretkica.

Sarajevo, 02.11.1993.
Enver kuka podredjenom: Ofalilo mi kavijara, de skokni do Krmka na liniju razgranicenja. Dajem mu 2 $rbina za 200 grama kavijara. Crnomorskog.....
Hvala ali ne hvala.
Dimu1927
Posts: 4075
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#643 Re: SFF 2023

Post by Dimu1927 »

DaysleepeR wrote: 17/08/2023 14:32
Dimu1927 wrote: 17/08/2023 14:31

Jesu li demantovali ovu izjavu ?

Ili je ovo izjavio prije prikazivanja ?
Ja ti buraz nisam nimalo zainteresovan za "rekla kazala" i "ŠBBKBB" priču.
Znaci nisu jos demantovali ? I kako sad ti znas da nisu pozvali ovog lika ?
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#644 Re: SFF 2023

Post by Bodkin »

Ti sto preziru sff radi “laznog sjaja”, to je sve go debil. Grad i masa malih i velikih biznisa ima koristi od sffa. A i svi gradjaninkroz porez koji skuplja grad. Ono, 7 dana u godini farma i zadruga nisu broj jedan. Wow
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14893
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#645 Re: SFF 2023

Post by DaysleepeR »

Dimu1927 wrote: 17/08/2023 14:36
DaysleepeR wrote: 17/08/2023 14:32

Ja ti buraz nisam nimalo zainteresovan za "rekla kazala" i "ŠBBKBB" priču.
Znaci nisu jos demantovali ? I kako sad ti znas da nisu pozvali ovog lika ?
Vrlo je lako pokazati screenshot tog emaila da postoji.
Neke stvari se ne treba demantovati, jer im daješ kredibilitet.
LSD
Posts: 27434
Joined: 24/07/2007 08:26

#646 Re: SFF 2023

Post by LSD »

Chmoljo wrote: 17/08/2023 14:35

Je li ti uopste znas sta je ad hominem?

Ostatak posta procitaj pazljivije jer nisam rekao to sto mislis da jesam. Takodjer, vrlo jasno sam ti napisao sta ti konkretno dobijas.
Znam, i to se ovdje na ovom forumu vrlo cesto (i nesvjesno) koristi.

Nista ja ne dobivam od SFF, nisam nikad radio za njih, niti planiram raditi, niti ista trazim od njih, niti ista ocekujem od njih.
Sto sad pravite svetu kravu od SFF...pomalo ba ;-)
User avatar
piupiu
Posts: 16724
Joined: 05/01/2008 05:08

#647 Re: SFF 2023

Post by piupiu »

Dimu1927 wrote: 17/08/2023 14:31
DaysleepeR wrote: 17/08/2023 14:29

Tako je, nemojmo vjerovati SFF-u, vjerujmo režiseru četničkog filma sve što kaže.

Bravo.
Jesu li demantovali ovu izjavu ?

Ili je ovo izjavio prije prikazivanja ?
Je l' i ti botuješ za Ministarstvo propagande iz komšiluka? Zašto bi neko ulazio u polemiku iz koje se neće moći ispetljati narednih mjesec dana? Da dopuste onima koji su ih kompromitovali da nastave diktirati tempo i agendu? Da se što više štete napravi SFF-u? I da objave pismo, ja im ne bih vjerovala da je autentično.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11245
Joined: 27/04/2021 22:52

#648 Re: SFF 2023

Post by tramvajtrojka »

LSD wrote: 17/08/2023 14:39
Chmoljo wrote: 17/08/2023 14:35

Je li ti uopste znas sta je ad hominem?

Ostatak posta procitaj pazljivije jer nisam rekao to sto mislis da jesam. Takodjer, vrlo jasno sam ti napisao sta ti konkretno dobijas.
Znam, i to se ovdje na ovom forumu vrlo cesto (i nesvjesno) koristi.

Nista ja ne dobivam od SFF, nisam nikad radio za njih, niti planira raditi, niti ista trazim od njih, niti ista ocekujem od njih.
Sto sad pravite svetu kravu od SFF...pomalo ba ;-)
Normalno da je sveta krava kad se samo od popunjenosti hotelskih kapaciteta, hostela, apartmana uzme visemilionska zarada sta treba da ga nema i da ti ljudi ne zarade :lol: svi gradovi na Balkanu bi dali guzice da imaju festival kao sff
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#649 Re: SFF 2023

Post by sumirprimus »

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45837
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#650 Re: SFF 2023

Post by Chmoljo »

LSD wrote: 17/08/2023 14:39
Chmoljo wrote: 17/08/2023 14:35

Je li ti uopste znas sta je ad hominem?

Ostatak posta procitaj pazljivije jer nisam rekao to sto mislis da jesam. Takodjer, vrlo jasno sam ti napisao sta ti konkretno dobijas.
Znam, i to se ovdje na ovom forumu vrlo cesto (i nesvjesno) koristi.

Nista ja ne dobivam od SFF, nisam nikad radio za njih, niti planiram raditi, niti ista trazim od njih, niti ista ocekujem od njih.
Sto sad pravite svetu kravu od SFF...pomalo ba ;-)
stvarno ne mislim za tebe da si ograničen. zato mi nije jasan taj post da ne dobijaš ništa SFFom.

dobijaš.

direktno kroz turiste.

je li uistinu treba to crtati?

ili misliš da turisti dolaze tek onako, ili ćemo turizam zasnivati na ratu i ratnim godinama, priči o evropskom jerusalemu? misliš da ništa ne znači brend SFF?

koliko je nebitan valjda govori slijedeća izjava notorne četničine, gradonačlenika beograda
Na pitanje da li izdvajanje FEST znači da će biti u boljoj poziciji od Bitefa ili Belefa, Šapić je rekao da to znači da će FEST biti u boljoj poziciji nego što je danas.

“Ja kao gradonačelnik ne mogu da dozvolim da Sarajevo ima bolji festival od Beograda. FEST je najstariji”, izjavio je Šapić.
Post Reply