Senaid Memić - ALL ABOUT
- Truba
- Posts: 93824
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#626 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
pa kad je izborni zakon nakaradan i zbog ustede nema drugog kruga glasovanja
i onda se ne stedi 4 godine
i tako opet
dakle dio krivice snosi medjunarodna zajednica a veci dio gradjani ilidze i bih
i onda se ne stedi 4 godine
i tako opet
dakle dio krivice snosi medjunarodna zajednica a veci dio gradjani ilidze i bih
-
Dr Baltazar
- Posts: 2216
- Joined: 21/06/2014 00:17
#627 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
shbc wrote:Nazalost jeste. Raja dalje od Nedzarica uporno pokusava Ilidzu pokazati kao neku izolovanu opstinu, nesto preko 7 mora i 7 gora. Tuzna cinjenica je da je dole isti mentalitet kao i u ostatku grada. Mozes naci strasno urbanu raju, ali su ti puno vece sanse da ces naletiti na papcinu na kvadrat.Dr Baltazar wrote:
Izvini, ali SDA je dobila i NG, NS pa i SG (Hadžibajrić je to što jeste zbog SDA). To bi značilo da je Sarajevo selendra ?
Za to etiketiranje Ilidže se slažem. Ali to rade većinom oni koji su došli u Sarajevo poslije rata, a i Ilidža je dobila takav status zbog velikog broja doseljenika isto tako nakon rata (koji po ponašanju nemaju veze sa ljudima koji su živjeli na Ilidži prije rata i koji i dan danas žive ovdje).
Ne možeš reći za svakog ko glasa, u ovom slučaju, za SDA da je seljak.
Nadam se da će neko poput Mirze Čelika biti kandidat za načelnika, jer ako Memić bude kandidat (nek je SDA x puta) neće dobiti glas od mene. Ali isto tako neću podržati nekog drugog iz druge stranke.
-
old_spice
- Posts: 339
- Joined: 06/09/2013 19:15
#628 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
Ma ljudi ko i svugdje drugo u gradu, ima svakakvih. Nedavno je sam Senaid izjavio da ce se opet kandidovati, i ne vidim nekog drugog da bi mogao biti kandidat. Ove ostale stranke su jos gore sto se tice kandidata, tako da predvidjam opet pobjedu Senaida.Dr Baltazar wrote:Za to etiketiranje Ilidže se slažem. Ali to rade većinom oni koji su došli u Sarajevo poslije rata, a i Ilidža je dobila takav status zbog velikog broja doseljenika isto tako nakon rata (koji po ponašanju nemaju veze sa ljudima koji su živjeli na Ilidži prije rata).shbc wrote:Nazalost jeste. Raja dalje od Nedzarica uporno pokusava Ilidzu pokazati kao neku izolovanu opstinu, nesto preko 7 mora i 7 gora. Tuzna cinjenica je da je dole isti mentalitet kao i u ostatku grada. Mozes naci strasno urbanu raju, ali su ti puno vece sanse da ces naletiti na papcinu na kvadrat.Dr Baltazar wrote:
Izvini, ali SDA je dobila i NG, NS pa i SG (Hadžibajrić je to što jeste zbog SDA). To bi značilo da je Sarajevo selendra ?
Nadam se da će neko poput Mirze Čelika biti kandidat za načelnika, jer ako Memić bude kandidat (nek je SDA x puta) neće dobiti glas od mene. Ali isto tako neću podržati nekog drugog iz druge stranke.
PS Zaboravih savjetnika, ako je u kakvim planovima on, ima glas od mene, mlad momak, skolovan, nemam zamjerki, bez obzira na te neke price...
-
Dr Baltazar
- Posts: 2216
- Joined: 21/06/2014 00:17
#629 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
Mislim da će imati protukandidate unutar stranke. Za nadat se da će stranka izabrati kao kandidata na izborima nekog drugog. A valjda vide koliko Efendić dobro radi u NG, pa pruže priliku nekom mlađem jer Ilidža ima ogroman potencijal i fino se sredila samo treba uvesti red.
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#630 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
Ma šta se sredila.
Svaka zgrada 2 sparata bar više od planiranog, još lijepo stave sliku kako bi trebao da izgleda, a ono odjednom još dva sprata u zrak.
Eno sada ona zgrada tamo kod magistralnog mosta, vec presla dva sprata vise od onoga što je na slici.
Isto je bilo sa Panamerom.
Da ne govorim o zgradi do Raiffeisen banke kod mosta prema staroj opcini.
Hoces dalje, kako se izgradila, eno u parku izmedju Austrije i Bosne se rusio jedna dio, i nekakve betonske nakarade prave. Pitanje je kad ce u parku zakopati.
Ponosimo se parkom, a u istom parku ni ljuljacke za djecu nema, ni klackalice, pa nije li to bruka i sramota.
Eno onaj tamo napravio parking u parku, onaj sto je kupio onu zgradu preko puta Ganica. Pa dokle vise ovakva gradnja ljudi, fakat dokle. Nisam portiv gradnje, ali ovom gradnjom se Ilidza unistila, i tu popravke nema.
Zgrade se dize na ulazu u KSC, zgrada se pravi skoro u koritu rijeke Zeljeznice.
Ali za nekoga ko je tu rodjen, zivio i zivi, dođe mi da suzu pustim. Nije Senaid neko ko je doša odnekud, i on je tu rođen, kako samo moze dopusiti ovakvo unistavanje, pa Ilidza je i njegova koliko i naša. Tibru i Stup ne treba ni pominjati.
Svako ko bude obecao da ce obustaviti ovo divljastvo sa gradnjom ima moj glas, jer ovo sto se radi je sjesti i plakati.
I manite se suplje, jel se moglo ovako graditi u vrijeme rahmetli Cenanovica? Jel mogao Grand centar ici u nebo, jel se mogla praviti zgrada kod starog mosta.
Što se tiče ovoga šta misle ove što zive istočnije od Nedžarića, eto zaboli me ono nešto, žao mi je takvih, jer sam od onih koji misle da biti Sarajlija u danasnje vrijeme i nije neki ponos. Hvala, bicu Ilidzanac, i nemam problema sa tim, niti cu ikad imati.
Svaka zgrada 2 sparata bar više od planiranog, još lijepo stave sliku kako bi trebao da izgleda, a ono odjednom još dva sprata u zrak.
Eno sada ona zgrada tamo kod magistralnog mosta, vec presla dva sprata vise od onoga što je na slici.
Isto je bilo sa Panamerom.
Da ne govorim o zgradi do Raiffeisen banke kod mosta prema staroj opcini.
Hoces dalje, kako se izgradila, eno u parku izmedju Austrije i Bosne se rusio jedna dio, i nekakve betonske nakarade prave. Pitanje je kad ce u parku zakopati.
Ponosimo se parkom, a u istom parku ni ljuljacke za djecu nema, ni klackalice, pa nije li to bruka i sramota.
Eno onaj tamo napravio parking u parku, onaj sto je kupio onu zgradu preko puta Ganica. Pa dokle vise ovakva gradnja ljudi, fakat dokle. Nisam portiv gradnje, ali ovom gradnjom se Ilidza unistila, i tu popravke nema.
Zgrade se dize na ulazu u KSC, zgrada se pravi skoro u koritu rijeke Zeljeznice.
Ali za nekoga ko je tu rodjen, zivio i zivi, dođe mi da suzu pustim. Nije Senaid neko ko je doša odnekud, i on je tu rođen, kako samo moze dopusiti ovakvo unistavanje, pa Ilidza je i njegova koliko i naša. Tibru i Stup ne treba ni pominjati.
Svako ko bude obecao da ce obustaviti ovo divljastvo sa gradnjom ima moj glas, jer ovo sto se radi je sjesti i plakati.
I manite se suplje, jel se moglo ovako graditi u vrijeme rahmetli Cenanovica? Jel mogao Grand centar ici u nebo, jel se mogla praviti zgrada kod starog mosta.
Što se tiče ovoga šta misle ove što zive istočnije od Nedžarića, eto zaboli me ono nešto, žao mi je takvih, jer sam od onih koji misle da biti Sarajlija u danasnje vrijeme i nije neki ponos. Hvala, bicu Ilidzanac, i nemam problema sa tim, niti cu ikad imati.
-
Dr Baltazar
- Posts: 2216
- Joined: 21/06/2014 00:17
#631 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
Te stvari koje si ti nabrojao su na mjestu, ali Ilidža je samo jedna u nizu općina koja ima te probleme. Ja bih dodao i one objekte na terminalu koji zidaju spratove kako im je ćejf (iChicken). Onda je neko dobre pare uzeo za ovu nedavnu izgradnju klupa po Butmitrskoj i Hrasničkoj cesti._Reds_ wrote:Ma šta se sredila.
Svaka zgrada 2 sparata bar više od planiranog, još lijepo stave sliku kako bi trebao da izgleda, a ono odjednom još dva sprata u zrak.
Eno sada ona zgrada tamo kod magistralnog mosta, vec presla dva sprata vise od onoga što je na slici.
Isto je bilo sa Panamerom.
Da ne govorim o zgradi do Raiffeisen banke kod mosta prema staroj opcini.
Hoces dalje, kako se izgradila, eno u parku izmedju Austrije i Bosne se rusio jedna dio, i nekakve betonske nakarade prave. Pitanje je kad ce u parku zakopati.
Ponosimo se parkom, a u istom parku ni ljuljacke za djecu nema, ni klackalice, pa nije li to bruka i sramota.
Eno onaj tamo napravio parking u parku, onaj sto je kupio onu zgradu preko puta Ganica. Pa dokle vise ovakva gradnja ljudi, fakat dokle. Nisam portiv gradnje, ali ovom gradnjom se Ilidza unistila, i tu popravke nema.
Zgrade se dize na ulazu u KSC, zgrada se pravi skoro u koritu rijeke Zeljeznice.
Ali za nekoga ko je tu rodjen, zivio i zivi, dođe mi da suzu pustim. Nije Senaid neko ko je doša odnekud, i on je tu rođen, kako samo moze dopusiti ovakvo unistavanje, pa Ilidza je i njegova koliko i naša. Tibru i Stup ne treba ni pominjati.
Svako ko bude obecao da ce obustaviti ovo divljastvo sa gradnjom ima moj glas, jer ovo sto se radi je sjesti i plakati.
I manite se suplje, jel se moglo ovako graditi u vrijeme rahmetli Cenanovica? Jel mogao Grand centar ici u nebo, jel se mogla praviti zgrada kod starog mosta.
Što se tiče ovoga šta misle ove što zive istočnije od Nedžarića, eto zaboli me ono nešto, žao mi je takvih, jer sam od onih koji misle da biti Sarajlija u danasnje vrijeme i nije neki ponos. Hvala, bicu Ilidzanac, i nemam problema sa tim, niti cu ikad imati.
I ja bih mogao nabrajati do sutra, ali sa nekim izgrađenim objektima na Ilidži imaš sve kao da si u zasebnom gradu i nemaš neku potrebu za odlazak u grad. I šta prave kod KSC-a pošto nisam zagledao iako svaki dan prođem. Ono je baš ruglo postalo.
A rahmetli načelnik je bio institucija.
- Bradafilozof
- Posts: 834
- Joined: 21/10/2014 07:42
#632 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
Ilidža je sinonim za sistemsku korupciju, nepotizam i krkanizam. Općinska administracija odron na 3. Memić... bolje da ne komentarišem.
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#633 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
smrdim/tri-brata-i-sestra-ost ... osla-foto/
Savjetniče, hoće li šta Općina uraditi po ovom pitanju ??
Savjetniče, hoće li šta Općina uraditi po ovom pitanju ??
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#634 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
Manje šuplje, više rada...
Ko može da pomogne, bujrum.

Ko može da pomogne, bujrum.

- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#635 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
Savjetniče, ja pitam za opcinu, ovo je njihova obaveza prvenstveno.
Naravno obaveza je i svih nas. Što se tiče nas ko nas, ne potrebe za uplatnicama i slikama, Onaj gore zna koliko je ko dao, i koliko je ko halalio.
I ako dajemo, nema potrebe da idemo preko nekih udruzenja, pa to je tu pred nasim nosom, u nasoj opcini.
Naravno obaveza je i svih nas. Što se tiče nas ko nas, ne potrebe za uplatnicama i slikama, Onaj gore zna koliko je ko dao, i koliko je ko halalio.
I ako dajemo, nema potrebe da idemo preko nekih udruzenja, pa to je tu pred nasim nosom, u nasoj opcini.
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#636 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
I mene zanima šta će Općina uraditi. Ali, nemam vremena da odem, a ni priupitam._Reds_ wrote:Savjetniče, ja pitam za opcinu, ovo je njihova obaveza prvenstveno.
Naravno obaveza je i svih nas. Što se tiče nas ko nas, ne potrebe za uplatnicama i slikama, Onaj gore zna koliko je ko dao, i koliko je ko halalio.
I ako dajemo, nema potrebe da idemo preko nekih udruzenja, pa to je tu pred nasim nosom, u nasoj opcini.
Ko hoće direktno pomoći, bujrum. Ko hoće preko udruženja, bujrum.
Pa ako ti nije mrsko (a vidim da te baš zanima), de barem nazovi i priupitaj. Jest, da ćeš morati sačekati ponedjeljak.
Manje šuplje, više rada...
Općina Ilidža
Služba za rad, socijalna pitanja, zdravstvo, izbjeglice i raseljena lica
http://www.opcinailidza.ba/sluzba6.html
[email protected].
tel: 033-637-384
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#637 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
Ma obzirom da si upucen u sva desavanja, reko da te pitam iz prve ruke.
Nije da mene zanima, nego mi je sramotno da svi pokusavaju pomoci, a ne cujem nista da je opcina pomogla, a njihovo je prvo da pomognu.
Mozda i jeste, ali eto ne znamo.
Kaze neku vece Nacelnik na Zabranjenom forumu Hršumu, da mu samo javi ako treba kome pomoći.
Pa evo javi mu, kao savjetnik.
Nije da mene zanima, nego mi je sramotno da svi pokusavaju pomoci, a ne cujem nista da je opcina pomogla, a njihovo je prvo da pomognu.
Mozda i jeste, ali eto ne znamo.
Kaze neku vece Nacelnik na Zabranjenom forumu Hršumu, da mu samo javi ako treba kome pomoći.
Pa evo javi mu, kao savjetnik.
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#638 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
_Reds_ wrote:hoće li šta Općina uraditi po ovom pitanju ??
Nije da te zanima, ali ti je sramotno da svi pomažu, a ništa ne čuješ za općinu. Ok._Reds_ wrote:Nije da mene zanima, nego mi je sramotno da svi pokusavaju pomoci, a ne cujem nista da je opcina pomogla, a njihovo je prvo da pomognu.Mozda i jeste, ali eto ne znamo.
Znam da te ne zanima, ali pošto je problem što ništa ne čuješ da radi općina - nazovi ili napiši poruku i pitaj šta je uradio?_Reds_ wrote:Kaze neku vece Nacelnik na Zabranjenom forumu Hršumu, da mu samo javi ako treba kome pomoći.
Prof.dr Senaid Memić
e-mail:
[email protected]. , [email protected].
tel: 033-627-309
tel/fax: 033 775 777
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#639 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
Jel to onaj što za njega ne glasaju intelektualci?
- Bradafilozof
- Posts: 834
- Joined: 21/10/2014 07:42
#640 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
Coban mu je najveci domet. Al ilidza stocarski kraj pa mu nije problem uzeti izbore.jefff wrote:Jel to onaj što za njega ne glasaju intelektualci?
- Thorgerson
- Posts: 9904
- Joined: 15/04/2015 11:26
#641 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
Ilidza je mogla da bude jedno prelijepo predgradje. Ko iz filmova.
Oni ce sada napraviti ruglo i zgadurine, da to nece ni na sta lici.
A onaj dio gdje terminal i tamo dalje gdje su kafici - NO COMMENT!!!
Oni ce sada napraviti ruglo i zgadurine, da to nece ni na sta lici.
A onaj dio gdje terminal i tamo dalje gdje su kafici - NO COMMENT!!!
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#642 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
To je već osamdesetih krenulo.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#643 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
ali prof. dr., zemljo otvori se...
pocijepao bih i ovo što imam da mi ne treba za dozvolu za rad...
pocijepao bih i ovo što imam da mi ne treba za dozvolu za rad...
- Bradafilozof
- Posts: 834
- Joined: 21/10/2014 07:42
#645 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
U ratu se skolovao na sarajevskom fak. Nista nebi bilo spirno da doticni nije rat proveo u turskoj.JThomas wrote:ali prof. dr., zemljo otvori se...
pocijepao bih i ovo što imam da mi ne treba za dozvolu za rad...
- I naravno Dzej
- Posts: 982
- Joined: 04/11/2009 00:08
#646 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
Sram da vas budne, ovakvog naćelnika nema na svijetu.On je nama trešnje posadio i još svašta nešta, i ima brezrezervnu podrška naroda Iliđe.
- Truba
- Posts: 93824
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#647 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
za koga da ja glasam
u novom sarajevu sam neposredno znao ljude za koje glasujem
a sada

u novom sarajevu sam neposredno znao ljude za koje glasujem
a sada
- Bianconeri1988
- Posts: 3650
- Joined: 03/02/2011 12:12
- Location: Šeher sevdaha
#648 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
Pravi problemi na Ilidži nastaju dolaskom proljeća, sada se neće moći proći od silnih stolova i stolica koji u većini kafića zjape prazni. Vrli načelnik ne da neće već ne smije ništa da uradi po tom pitanju.
Majke mi širi onaj ratni tunel od praznog prostora između dva kafića na Ilidži, posebno onaj dio gdje Levante i oni ostali kojima imena ne znam.
Majke mi širi onaj ratni tunel od praznog prostora između dva kafića na Ilidži, posebno onaj dio gdje Levante i oni ostali kojima imena ne znam.
- I naravno Dzej
- Posts: 982
- Joined: 04/11/2009 00:08
#649 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
Mema je kao savjetnika nedavno primio Husu Mahmutovica.Nesto ce da skuhaju njih dvojica sad za izbore, nije ga onako bezveze primio, da ovaj agituje za njega sad za izbore, sta li ... A na "Patriji" koja je portal Bakira Alispahica izasao clanak kako je Mirza Celik u sukobu interesa , jer je zastupnik u skupstini ,a firma mu kao ima potpisane ugovore za odrzavanje rasvjete.Eto sad se sjetili da je u sukobu interesa.Mema mu plasiro clanak... A i ovaj Celik , SDA-ovska posla,aman- zaman, sve sam trudom i radom,karijera ovo ono,magistriro na Sveucilistu "Vitez", direktor firme od 97.god. a 75 godiste, ovaj upravni odbor,onaj upravni odbor,klasika SDA... hajd ako nista mladji je od Meme , mozda je sta pametniji i poletniji
SDP nidje veze , koga god da predloze, nece proci. Da ne bude ova priča standardna bosnjacka "ne valja niko", ali sam uvidio, svi se kako tako vode sitno-šićarskim interesima kako nesto hajrovati.
SDP nidje veze , koga god da predloze, nece proci. Da ne bude ova priča standardna bosnjacka "ne valja niko", ali sam uvidio, svi se kako tako vode sitno-šićarskim interesima kako nesto hajrovati.
- Bradafilozof
- Posts: 834
- Joined: 21/10/2014 07:42
#650 Re: Senaid Memić - ALL ABOUT
A konacno su poklopili i onaj plato ispred ksc. Fakat mi se gadi iludzom proci.Bianconeri1988 wrote:Pravi problemi na Ilidži nastaju dolaskom proljeća, sada se neće moći proći od silnih stolova i stolica koji u većini kafića zjape prazni. Vrli načelnik ne da neće već ne smije ništa da uradi po tom pitanju.![]()
Majke mi širi onaj ratni tunel od praznog prostora između dva kafića na Ilidži, posebno onaj dio gdje Levante i oni ostali kojima imena ne znam.
