Ne znam šta je, al' hoću i ja.Leon16v wrote: Moze li mi neko reci kako se zove ova plastika što sam kao zaokružio, koja je kao svrha te plastike, i gdje se može to nabaviti ?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#6226 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#6227 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vozite to Biliju na Vraca...
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6228 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nije problem placanje, covjek ima pare i za kia ovlasteni, al' nemaju dijelove na stanju a opet ne mogu garantovati da ce isporuciti na vrijeme, jer je vodena pumpa sporna, pa se ide i na neku alternativu.bleee_sa wrote:Ja kol'ko sam skont'o ti i taj tvoj haver bi se jebali al' da vam ne uđe, a ja ovde ne znam takvog majstora
poslano sa Sonija Ze
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6229 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Da, sa zamjenskim dijelovima. Ovlasteni otpada definitivno._BataZiv_0809 wrote:Zurba i teznja da se prodje jeftinije. Ubitacna kombinacijakonektovan wrote: Ma covjek hoce da radi veliki servis, malo mu se zuri, a hoce da prodje jeftinije. Ima varijanta u ovlastenom i jos jedan majstor iz butmira, a ovi prvi ne mógu da obezbjede dijelove na vrijeme, dok je druga varijanta jeftinija, al' nismo sigurni kakvog ce kvaliteta biti dijelovi.
poslano sa Sonija Ze![]()
Neka tjera to u ovlasteni servis, jeftinije mu je nego u Nemacku svakako![]()
Pretopostavljam da je druga varijanta sa zamjenskim dijelovima
poslano sa Sonija Ze
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6230 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Otpao, vec davno.[emoji1]Ned071 wrote:Vozite to Biliju na Vraca...
poslano sa Sonija Ze
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83414
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6231 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ne znam vala, nemoj pogresno shvatiti ali meni to sve mirise na onu "skuplja pita od tepsije".konektovan wrote: Da, sa zamjenskim dijelovima. Ovlasteni otpada definitivno.
poslano sa Sonija Ze
Ne razumijem se u popravljanje auta, ali znam ponesto o njihovom odrzavanju. Takve kombinacije u koje se upusta tvoj poznanik su recept za glavobolje.
-
IcedFlame
- Posts: 1238
- Joined: 06/11/2003 00:00
- Location: Sarajevo
#6232 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Wind deflector, trazim odavno i ja i dolazim u iskušenje da narucim sa ebay-a. Climair pravi prilicno povoljne (u odnosu na ostale na netu).kB27 wrote:Ne znam šta je, al' hoću i ja. [emoji38]Leon16v wrote: Moze li mi neko reci kako se zove ova plastika što sam kao zaokružio, koja je kao svrha te plastike, i gdje se može to nabaviti ? [emoji38]
Kod nas sam cuo da neko pravi, ali sam izgubio kontakt, a i bili su prilicno 'tanki'.
Ako neko nadje, neka javi [emoji4]
Sent from my Redmi Note 2
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#6233 Re: Pitamo Mehanicare ?
@konektovan
Probaj kod Tomičića (iznad pomoćnog Željinog stadiona, iznad Šandora), mislim da rade i sa 'egzotičnim' autima koje uglavnom svi izbjegavaju. Za moje auto su ruke za veliki servis izašle po mojoj procjeni poprilično jeftino, a dijelove sam ganjao sam i donio. Naravno imaju i varijantu da oni nabave dijelove (ja mislim iz Motorexa) ali sam ja išao na ovu svoju jer mislim da je bolje.
Probaj kod Tomičića (iznad pomoćnog Željinog stadiona, iznad Šandora), mislim da rade i sa 'egzotičnim' autima koje uglavnom svi izbjegavaju. Za moje auto su ruke za veliki servis izašle po mojoj procjeni poprilično jeftino, a dijelove sam ganjao sam i donio. Naravno imaju i varijantu da oni nabave dijelove (ja mislim iz Motorexa) ali sam ja išao na ovu svoju jer mislim da je bolje.
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#6234 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma zajebajem Leona, ne treba meni nego on tako zvuči.IcedFlame wrote:Wind deflector, trazim odavno i ja i dolazim u iskušenje da narucim sa ebay-a. Climair pravi prilicno povoljne (u odnosu na ostale na netu).kB27 wrote:Ne znam šta je, al' hoću i ja. [emoji38]Leon16v wrote: Moze li mi neko reci kako se zove ova plastika što sam kao zaokružio, koja je kao svrha te plastike, i gdje se može to nabaviti ? [emoji38]
Kod nas sam cuo da neko pravi, ali sam izgubio kontakt, a i bili su prilicno 'tanki'.
Ako neko nadje, neka javi [emoji4]
Sent from my Redmi Note 2
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#6236 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zar je veliki servis kvar.zli_hordas wrote:Zar se kvari Kia.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#6237 Re: Pitamo Mehanicare ?
@IcedFlame Postavio je gore konektovan link sa facebooka, gdje ljudi rade to.
@kB27 Postavit cemo mi i na fiestu jedne, ne sekiraj se ti
@kB27 Postavit cemo mi i na fiestu jedne, ne sekiraj se ti
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#6238 Re: Pitamo Mehanicare ?
Stvarno nije loša stvar, pogotovo ko nema klimu pa mora ljeti otvarati prozore. 
Zezam se, vozio sam se u autu koje ima deflektore i stvarno skoro da ne čuješ/osjetiš udare zraka ni pri dosta velikim brzinama.
Zezam se, vozio sam se u autu koje ima deflektore i stvarno skoro da ne čuješ/osjetiš udare zraka ni pri dosta velikim brzinama.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#6239 Re: Pitamo Mehanicare ?
Extra je ovo. Ja imo na 306 ici. Mores komotno zapaliti na autoputu uz odskrinut prozor 
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6240 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam, on ce odluciti, a auto je poprilicno egzoticno, ponajvise zbog motora. Dijelovi za veliki servis, zamjenski oko 500 KM, al' kvalitet istih iz prodavnice japan auto, je jedan veliki upitnik?!_BataZiv_0809 wrote:Ma ne znam vala, nemoj pogresno shvatiti ali meni to sve mirise na onu "skuplja pita od tepsije".konektovan wrote: Da, sa zamjenskim dijelovima. Ovlasteni otpada definitivno.
poslano sa Sonija Ze
Ne razumijem se u popravljanje auta, ali znam ponesto o njihovom odrzavanju. Takve kombinacije u koje se upusta tvoj poznanik su recept za glavobolje.
poslano sa Sonija Ze
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#6241 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znate li proizvođače pojedinih dijelova? Vjerujem da ne možeš puno birati kada je egzotičniji auto u pitanju, ali o dijelovima ništa ne govori iz koje su prodavnice nego koji su brandovi.
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6242 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Iskreno ne znam, meni nepoznati totalno,.[emoji1]kB27 wrote:Znate li proizvođače pojedinih dijelova? Vjerujem da ne možeš puno birati kada je egzotičniji auto u pitanju, ali o dijelovima ništa ne govori iz koje su prodavnice nego koji su brandovi.
poslano sa Sonija Ze
-
LeKo
- Posts: 1494
- Joined: 07/05/2004 12:52
- Location: AP
#6243 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je do personalizacije preko meni-a ideš na postavke auta, personalizacija i na kraju boot permanent locking (off). Ako nije do personalizacije, onda je do ožičenja/motorića gepeka. Imaš po stranim forumima toga za u detalj (permanent boot locking problem".TheDocToR wrote:Pitanje Peugeot 407 gepek ne moze da se otvori.
Imam problem ne mogu da otvorim gepek na daljinski ili 0, a znam da ima neka opcija preko kompjutera da se podesi da proradi, moze li pomoc?
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#6244 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeftino a dobro svugdje ima, al zato skupo i dobro, to je teško nać...posebno kad hvataš uštede na 3500 kubika mrcini...konektovan wrote: Ne znam, on ce odluciti, a auto je poprilicno egzoticno, ponajvise zbog motora. Dijelovi za veliki servis, zamjenski oko 500 KM, al' kvalitet istih iz prodavnice japan auto, je jedan veliki upitnik?!
poslano sa Sonija Ze
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#6245 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne pratis momce, al' nebitno je sad.[emoji6]530i wrote:Jeftino a dobro svugdje ima, al zato skupo i dobro, to je teško nać...posebno kad hvataš uštede na 3500 kubika mrcini...konektovan wrote: Ne znam, on ce odluciti, a auto je poprilicno egzoticno, ponajvise zbog motora. Dijelovi za veliki servis, zamjenski oko 500 KM, al' kvalitet istih iz prodavnice japan auto, je jedan veliki upitnik?!
poslano sa Sonija Ze
poslano sa Sonija Ze
-
Muuky
- Posts: 646
- Joined: 04/11/2011 10:53
#6246 Re: Pitamo Mehanicare ?
Clio sport
Problem
Kazaljka za gorivo pokazuje na rezervi , lampica se nijr upalila a Bc pokazuje 79km
Kad udjes u safe mode pise 9L ,nema greska niti slova ??
Neka preporuka.majstora
Problem
Kazaljka za gorivo pokazuje na rezervi , lampica se nijr upalila a Bc pokazuje 79km
Kad udjes u safe mode pise 9L ,nema greska niti slova ??
Neka preporuka.majstora
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#6247 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ili u ovlasteni ili kod Edvina, ja svog clia kod njega servisiram od kad sam uzeoMuuky wrote:Clio sport
Problem
Kazaljka za gorivo pokazuje na rezervi , lampica se nijr upalila a Bc pokazuje 79km
Kad udjes u safe mode pise 9L ,nema greska niti slova ??
Neka preporuka.majstora
-
Muuky
- Posts: 646
- Joined: 04/11/2011 10:53
#6248 Re: Pitamo Mehanicare ?
Aa oticu i do njeg sutraa pa da vidimm majstora
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#6249 Re: Pitamo Mehanicare ?
Smiješ li voziti još 30ak km pa vidjeti hoće li se upaliti?Muuky wrote:Clio sport
Problem
Kazaljka za gorivo pokazuje na rezervi , lampica se nijr upalila a Bc pokazuje 79km
Kad udjes u safe mode pise 9L ,nema greska niti slova ??
Neka preporuka.majstora
Postoje dva različita načina aktiviranja lampice za rezervu, kako kod kojeg automobila: prvi je da se lampica upali kad BC pokaže neku kilometražu (npr. 80km kod mnogih auta), a drugi je da lampica nema nikakve veze sa pokazivanjem BC-a nego se pali kada senzor u rezervoaru zadužen za rezervu primijeti da je gorivo palo ispod nekog nivoa.
Možda je kod tebe ova druga varijanta, navikao da se pali oko 80km a BC se prilagodio većoj/manjoj potrošnji nego inače pa će se i lampica upaliti nešto kasnije.
-
Xeox2
- Posts: 317
- Joined: 21/02/2016 22:14
#6250 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav, imam par pitanja, auto od oca, u pitanju je Peugeot 307 1.6 16v 2004g. presao oko 210kkm
1.Mjenjač mu je bio zakovao, ispala opruga iz lamele. Promjenjena korpa, lamela, ležaj i ulje u mjenjaču, sve ok, sve radi.
Ali primjetio je kada je auto u leru, izbačen iz brzine i pušteno kvačilo čuje se neko lupkanje oko mjenjača (nešto kao: tu ku tu ku tu ku),
kad se kvačilo pritisne zvuk nestaje. Mjenjač je ponekad tvrđi ali ništa strašno.
2.Pored toga, čuje se i neko lupkanje u motoru samo kada je pod opterećenjem. Negdje na vrhu, oko ventila, pogotovo u nižim obrtajima.
Kao da nešto lupka u po metalu. Motor normalno vuče, nedavno je mijenjano ulje i filteri. Poslije toga se manje čulo ali se opet vratilo.
3. Kada se vozi negdje oko 50-55km/h bruji u cijelom autu (nije nepodnošljivo ali primjetno), pri većim brzinama prestaje. Pretpostavljam da su ležajevi ali opet ovdje ima stručnijih da kažu svoje mišljenje.
Volio bih barem neka okvirna mišljenja da znam o čemu se radi, hvala unaprijed.
1.Mjenjač mu je bio zakovao, ispala opruga iz lamele. Promjenjena korpa, lamela, ležaj i ulje u mjenjaču, sve ok, sve radi.
Ali primjetio je kada je auto u leru, izbačen iz brzine i pušteno kvačilo čuje se neko lupkanje oko mjenjača (nešto kao: tu ku tu ku tu ku),
kad se kvačilo pritisne zvuk nestaje. Mjenjač je ponekad tvrđi ali ništa strašno.
2.Pored toga, čuje se i neko lupkanje u motoru samo kada je pod opterećenjem. Negdje na vrhu, oko ventila, pogotovo u nižim obrtajima.
Kao da nešto lupka u po metalu. Motor normalno vuče, nedavno je mijenjano ulje i filteri. Poslije toga se manje čulo ali se opet vratilo.
3. Kada se vozi negdje oko 50-55km/h bruji u cijelom autu (nije nepodnošljivo ali primjetno), pri većim brzinama prestaje. Pretpostavljam da su ležajevi ali opet ovdje ima stručnijih da kažu svoje mišljenje.
Volio bih barem neka okvirna mišljenja da znam o čemu se radi, hvala unaprijed.
