Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#6226 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

Leon16v wrote: Moze li mi neko reci kako se zove ova plastika što sam kao zaokružio, koja je kao svrha te plastike, i gdje se može to nabaviti ? :lol:
Ne znam šta je, al' hoću i ja. :lol: :mrgreen:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#6227 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Vozite to Biliju na Vraca...
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6228 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bleee_sa wrote:Ja kol'ko sam skont'o ti i taj tvoj haver bi se jebali al' da vam ne uđe, a ja ovde ne znam takvog majstora :mrgreen:
Ma nije problem placanje, covjek ima pare i za kia ovlasteni, al' nemaju dijelove na stanju a opet ne mogu garantovati da ce isporuciti na vrijeme, jer je vodena pumpa sporna, pa se ide i na neku alternativu.

poslano sa Sonija Ze
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6229 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote:
konektovan wrote: Ma covjek hoce da radi veliki servis, malo mu se zuri, a hoce da prodje jeftinije. Ima varijanta u ovlastenom i jos jedan majstor iz butmira, a ovi prvi ne mógu da obezbjede dijelove na vrijeme, dok je druga varijanta jeftinija, al' nismo sigurni kakvog ce kvaliteta biti dijelovi.

poslano sa Sonija Ze
Zurba i teznja da se prodje jeftinije. Ubitacna kombinacija :D

Neka tjera to u ovlasteni servis, jeftinije mu je nego u Nemacku svakako :D

Pretopostavljam da je druga varijanta sa zamjenskim dijelovima :D
Da, sa zamjenskim dijelovima. Ovlasteni otpada definitivno.

poslano sa Sonija Ze
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6230 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ned071 wrote:Vozite to Biliju na Vraca...
Otpao, vec davno.[emoji1]

poslano sa Sonija Ze
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83414
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6231 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: Da, sa zamjenskim dijelovima. Ovlasteni otpada definitivno.

poslano sa Sonija Ze
Ma ne znam vala, nemoj pogresno shvatiti ali meni to sve mirise na onu "skuplja pita od tepsije".

Ne razumijem se u popravljanje auta, ali znam ponesto o njihovom odrzavanju. Takve kombinacije u koje se upusta tvoj poznanik su recept za glavobolje.
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#6232 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by IcedFlame »

kB27 wrote:
Leon16v wrote: Moze li mi neko reci kako se zove ova plastika što sam kao zaokružio, koja je kao svrha te plastike, i gdje se može to nabaviti ? [emoji38]
Ne znam šta je, al' hoću i ja. [emoji38] :mrgreen:
Wind deflector, trazim odavno i ja i dolazim u iskušenje da narucim sa ebay-a. Climair pravi prilicno povoljne (u odnosu na ostale na netu).

Kod nas sam cuo da neko pravi, ali sam izgubio kontakt, a i bili su prilicno 'tanki'.
Ako neko nadje, neka javi [emoji4]

Sent from my Redmi Note 2
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#6233 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

@konektovan
Probaj kod Tomičića (iznad pomoćnog Željinog stadiona, iznad Šandora), mislim da rade i sa 'egzotičnim' autima koje uglavnom svi izbjegavaju. Za moje auto su ruke za veliki servis izašle po mojoj procjeni poprilično jeftino, a dijelove sam ganjao sam i donio. Naravno imaju i varijantu da oni nabave dijelove (ja mislim iz Motorexa) ali sam ja išao na ovu svoju jer mislim da je bolje.
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#6234 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

IcedFlame wrote:
kB27 wrote:
Leon16v wrote: Moze li mi neko reci kako se zove ova plastika što sam kao zaokružio, koja je kao svrha te plastike, i gdje se može to nabaviti ? [emoji38]
Ne znam šta je, al' hoću i ja. [emoji38] :mrgreen:
Wind deflector, trazim odavno i ja i dolazim u iskušenje da narucim sa ebay-a. Climair pravi prilicno povoljne (u odnosu na ostale na netu).

Kod nas sam cuo da neko pravi, ali sam izgubio kontakt, a i bili su prilicno 'tanki'.
Ako neko nadje, neka javi [emoji4]

Sent from my Redmi Note 2
Ma zajebajem Leona, ne treba meni nego on tako zvuči. :mrgreen:
User avatar
zli_hordas
Posts: 1275
Joined: 27/05/2010 08:58

#6235 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zli_hordas »

Zar se kvari Kia.
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#6236 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

zli_hordas wrote:Zar se kvari Kia.
Zar je veliki servis kvar. :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6237 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

@IcedFlame Postavio je gore konektovan link sa facebooka, gdje ljudi rade to.
@kB27 Postavit cemo mi i na fiestu jedne, ne sekiraj se ti :mrgreen:
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#6238 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

Stvarno nije loša stvar, pogotovo ko nema klimu pa mora ljeti otvarati prozore. :P
Zezam se, vozio sam se u autu koje ima deflektore i stvarno skoro da ne čuješ/osjetiš udare zraka ni pri dosta velikim brzinama.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6239 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by insomnia78 »

Extra je ovo. Ja imo na 306 ici. Mores komotno zapaliti na autoputu uz odskrinut prozor :)
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6240 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote:
konektovan wrote: Da, sa zamjenskim dijelovima. Ovlasteni otpada definitivno.

poslano sa Sonija Ze
Ma ne znam vala, nemoj pogresno shvatiti ali meni to sve mirise na onu "skuplja pita od tepsije".

Ne razumijem se u popravljanje auta, ali znam ponesto o njihovom odrzavanju. Takve kombinacije u koje se upusta tvoj poznanik su recept za glavobolje.
Ne znam, on ce odluciti, a auto je poprilicno egzoticno, ponajvise zbog motora. Dijelovi za veliki servis, zamjenski oko 500 KM, al' kvalitet istih iz prodavnice japan auto, je jedan veliki upitnik?!

poslano sa Sonija Ze
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#6241 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

Znate li proizvođače pojedinih dijelova? Vjerujem da ne možeš puno birati kada je egzotičniji auto u pitanju, ali o dijelovima ništa ne govori iz koje su prodavnice nego koji su brandovi.
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6242 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

kB27 wrote:Znate li proizvođače pojedinih dijelova? Vjerujem da ne možeš puno birati kada je egzotičniji auto u pitanju, ali o dijelovima ništa ne govori iz koje su prodavnice nego koji su brandovi.
Iskreno ne znam, meni nepoznati totalno,.[emoji1]

poslano sa Sonija Ze
LeKo
Posts: 1494
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#6243 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LeKo »

TheDocToR wrote:Pitanje Peugeot 407 gepek ne moze da se otvori.
Imam problem ne mogu da otvorim gepek na daljinski ili 0, a znam da ima neka opcija preko kompjutera da se podesi da proradi, moze li pomoc?
Ako je do personalizacije preko meni-a ideš na postavke auta, personalizacija i na kraju boot permanent locking (off). Ako nije do personalizacije, onda je do ožičenja/motorića gepeka. Imaš po stranim forumima toga za u detalj (permanent boot locking problem".
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#6244 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

konektovan wrote: Ne znam, on ce odluciti, a auto je poprilicno egzoticno, ponajvise zbog motora. Dijelovi za veliki servis, zamjenski oko 500 KM, al' kvalitet istih iz prodavnice japan auto, je jedan veliki upitnik?!

poslano sa Sonija Ze
Jeftino a dobro svugdje ima, al zato skupo i dobro, to je teško nać...posebno kad hvataš uštede na 3500 kubika mrcini...
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6245 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

530i wrote:
konektovan wrote: Ne znam, on ce odluciti, a auto je poprilicno egzoticno, ponajvise zbog motora. Dijelovi za veliki servis, zamjenski oko 500 KM, al' kvalitet istih iz prodavnice japan auto, je jedan veliki upitnik?!

poslano sa Sonija Ze
Jeftino a dobro svugdje ima, al zato skupo i dobro, to je teško nać...posebno kad hvataš uštede na 3500 kubika mrcini...
Ne pratis momce, al' nebitno je sad.[emoji6]

poslano sa Sonija Ze
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#6246 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Muuky »

Clio sport

Problem
Kazaljka za gorivo pokazuje na rezervi , lampica se nijr upalila a Bc pokazuje 79km
Kad udjes u safe mode pise 9L ,nema greska niti slova ??

Neka preporuka.majstora
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#6247 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Muuky wrote:Clio sport

Problem
Kazaljka za gorivo pokazuje na rezervi , lampica se nijr upalila a Bc pokazuje 79km
Kad udjes u safe mode pise 9L ,nema greska niti slova ??

Neka preporuka.majstora
Ili u ovlasteni ili kod Edvina, ja svog clia kod njega servisiram od kad sam uzeo :-D
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#6248 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Muuky »

Aa oticu i do njeg sutraa pa da vidimm majstora
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#6249 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

Muuky wrote:Clio sport

Problem
Kazaljka za gorivo pokazuje na rezervi , lampica se nijr upalila a Bc pokazuje 79km
Kad udjes u safe mode pise 9L ,nema greska niti slova ??

Neka preporuka.majstora
Smiješ li voziti još 30ak km pa vidjeti hoće li se upaliti?

Postoje dva različita načina aktiviranja lampice za rezervu, kako kod kojeg automobila: prvi je da se lampica upali kad BC pokaže neku kilometražu (npr. 80km kod mnogih auta), a drugi je da lampica nema nikakve veze sa pokazivanjem BC-a nego se pali kada senzor u rezervoaru zadužen za rezervu primijeti da je gorivo palo ispod nekog nivoa.

Možda je kod tebe ova druga varijanta, navikao da se pali oko 80km a BC se prilagodio većoj/manjoj potrošnji nego inače pa će se i lampica upaliti nešto kasnije.
Xeox2
Posts: 317
Joined: 21/02/2016 22:14

#6250 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Xeox2 »

Pozdrav, imam par pitanja, auto od oca, u pitanju je Peugeot 307 1.6 16v 2004g. presao oko 210kkm

1.Mjenjač mu je bio zakovao, ispala opruga iz lamele. Promjenjena korpa, lamela, ležaj i ulje u mjenjaču, sve ok, sve radi.
Ali primjetio je kada je auto u leru, izbačen iz brzine i pušteno kvačilo čuje se neko lupkanje oko mjenjača (nešto kao: tu ku tu ku tu ku),
kad se kvačilo pritisne zvuk nestaje. Mjenjač je ponekad tvrđi ali ništa strašno.

2.Pored toga, čuje se i neko lupkanje u motoru samo kada je pod opterećenjem. Negdje na vrhu, oko ventila, pogotovo u nižim obrtajima.
Kao da nešto lupka u po metalu. Motor normalno vuče, nedavno je mijenjano ulje i filteri. Poslije toga se manje čulo ali se opet vratilo.

3. Kada se vozi negdje oko 50-55km/h bruji u cijelom autu (nije nepodnošljivo ali primjetno), pri većim brzinama prestaje. Pretpostavljam da su ležajevi ali opet ovdje ima stručnijih da kažu svoje mišljenje.
Volio bih barem neka okvirna mišljenja da znam o čemu se radi, hvala unaprijed.
Post Reply