Premijer liga BiH - @manijak1

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#6201 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Grean »

sime_cipol wrote: 20/05/2021 11:05 Ne brinite, sad ce RS u kontru i pustiti navijace, da pokazu da su oni sami za sebe i da je BiH nemoguca.
Ako treba neka bude.

Ovo je najbolji nacin da ogoli jad bosnjacke komponente u FSBiH.

Pratimo sa nestrpljenjem.
User avatar
Ricken
Posts: 6042
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#6202 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Ricken »

Blixen wrote: 20/05/2021 11:27
Ricken wrote: 20/05/2021 11:24 a čujem i gazda traži milion da mu se vrati zbog čudnih ulaganja.
ja sam cuo da vam je ukupan dug 15 miliona KM
Ne zanimaju me tvoje mahalske.

https://media.fkzeljeznicar.ba/2021/05/ ... ZSoPqqjGKY
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#6203 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

Bazinga1234 wrote: 20/05/2021 11:39
Ako se budete suzdržavali kao protiv Pitara, možda :D daj Bože
Samo vježbajte penale :mrgreen:
Nema Jusica, tako da vi to mozete glat uzeti
Plunkett
Posts: 1981
Joined: 01/06/2020 15:15

#6204 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Plunkett »

Ricken wrote: 20/05/2021 11:24
Pitar sa Kariba wrote: 20/05/2021 00:53 :lol:
Kakav lik ocm.
Nas jebe Vico, njih otjerao na prosjacki stap. Bore se za 7
poziciju. Ako i dogodine bude ovakva PL, prvi ce klecnuti.
Al' eto bitno je da je Sarajevo u q.

:lol:
Plac sviju mi.
Kakve su to moralne prodike?
Vico ima najmanje veze sa našim prosjačkim štapom, a puno više je vezano za vas.
Kad smo prošle sezone rekli da vam nije pametno sa Vicom savez praviti, ignorisali ste i smijali se.

Ko će prvi klecnuti, vidjet ćemo, vaše obaveze rastu geomatrijskom progresijom, jer ste tako ugovarali plate, a čujem i gazda traži milion da mu se vrati zbog čudnih ulaganja.

Biće to opet mrtva utrka dva sarajevska davljenika. Ne zaboravi, preuzeli ste i neke obaveze za Koševo.
Vala, da hoće tražiti pa da ih tuži za nesvjesno poslovanje ako ima ta opcija :D

Tačno ne znam bi li se smijao ili plakao kako su debili sjebali pare. I izgubili titulu.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6330
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#6205 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by agnostic_front »

Trpaj vicoooo :izet: :izet:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#6206 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Grean »

N/FS BiH će dopustiti publiku na stadionima u RS-u?

Nogometni/fudbalski Savez Bosne i Hercegovine danas bi mogao donijeti odluku da se publika dopusti na stadionima tamo gdje je to moguće na osnovu odluka vlasti.

Tako bi, paradoksalno, publika mogla da dođe na utakmice Borac - Tuzla City i Krupa - Olimpik, ali ne i na ostale utakmice 32. kola Premijer lige BiH.

Odbor za hitna pitanja N/FS BiH zasjeda danas i sve je u njihovim rukama. Ostaje da se vidi da li će N/FS Bosne i Hercegovine parcijalno reagovati, te za razliku od nekih slučajeva u prošlosti ipak dozvoliti publiku u jednom entitetu, a u drugom ne.

https://sport1.oslobodjenje.ba/s1/fudba ... koj-657903
S1 nastavlja sa prozivanjem FSBiH
last mohicans
Posts: 12273
Joined: 09/08/2012 23:19

#6207 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

LSD wrote: 19/05/2021 23:50 Mohika,
Ma smetala mi je ona dzenaza tada, lani, no bilo prošlo :mrgreen:

Ali sve što sam napisao stoji. Vico vam je valjo pravo kad se uzimala titula na guz.ove, sve je u redu maca ;-) necemo detaljisati oko vec ispricanih prica...sve vi to znate vrlo dobro ;-) a sad odjednom ne valja , jer se zaboga drznuo da pogura svoj Borac ove sezone, moš misliti :lol: sad se pišu opet saopštenja, pozivaju klubovi na svebosansko jedinstvo :lol: a odazovu se samo Mladost i ko ono još jel Velez, Ollimpik :-) jbg to je cirkus.
Za saopštenja se slažem, dno dna. Isto kao da ih Sabrina kopira, prevodi i šalje vlasniku kao opravdanje. U vezi udruženja sveopceg, nije bilo vrijeme i ljudi su ispravno postupili. Čim se završi sezona ili pred početak nove moraju sjesti, barem ova federalna komponenta i napraviti neko udruženje. Ovaj lik se lahko nece zaustaviti.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#6208 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Grean »

last mohicans wrote: 20/05/2021 15:52
LSD wrote: 19/05/2021 23:50 Mohika,
Ma smetala mi je ona dzenaza tada, lani, no bilo prošlo :mrgreen:

Ali sve što sam napisao stoji. Vico vam je valjo pravo kad se uzimala titula na guz.ove, sve je u redu maca ;-) necemo detaljisati oko vec ispricanih prica...sve vi to znate vrlo dobro ;-) a sad odjednom ne valja , jer se zaboga drznuo da pogura svoj Borac ove sezone, moš misliti :lol: sad se pišu opet saopštenja, pozivaju klubovi na svebosansko jedinstvo :lol: a odazovu se samo Mladost i ko ono još jel Velez, Ollimpik :-) jbg to je cirkus.
Za saopštenja se slažem, dno dna. Isto kao da ih Sabrina kopira, prevodi i šalje vlasniku kao opravdanje. U vezi udruženja sveopceg, nije bilo vrijeme i ljudi su ispravno postupili. Čim se završi sezona ili pred početak nove moraju sjesti, barem ova federalna komponenta i napraviti neko udruženje. Ovaj lik se lahko nece zaustaviti.
Nikakva federalna, samo "probosanska komponenta", mi nemamo nista zajednicko sa Zrinjskim ili Sirokim i to treba otvoreno reci i tako i raditi.

Kad bude muda za toga, da oproste drugatice na forumu na izrazu, bit ce nesto od nas. Ovako ova prica mi nismo za podjele na nacionalnoj samo nas tjera u potok sve odreda.
zrakomlat
Posts: 10251
Joined: 23/09/2012 17:22

#6209 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by zrakomlat »

Grean wrote: 20/05/2021 20:57
last mohicans wrote: 20/05/2021 15:52
LSD wrote: 19/05/2021 23:50 Mohika,
Ma smetala mi je ona dzenaza tada, lani, no bilo prošlo :mrgreen:

Ali sve što sam napisao stoji. Vico vam je valjo pravo kad se uzimala titula na guz.ove, sve je u redu maca ;-) necemo detaljisati oko vec ispricanih prica...sve vi to znate vrlo dobro ;-) a sad odjednom ne valja , jer se zaboga drznuo da pogura svoj Borac ove sezone, moš misliti :lol: sad se pišu opet saopštenja, pozivaju klubovi na svebosansko jedinstvo :lol: a odazovu se samo Mladost i ko ono još jel Velez, Ollimpik :-) jbg to je cirkus.
Za saopštenja se slažem, dno dna. Isto kao da ih Sabrina kopira, prevodi i šalje vlasniku kao opravdanje. U vezi udruženja sveopceg, nije bilo vrijeme i ljudi su ispravno postupili. Čim se završi sezona ili pred početak nove moraju sjesti, barem ova federalna komponenta i napraviti neko udruženje. Ovaj lik se lahko nece zaustaviti.
Nikakva federalna, samo "probosanska komponenta", mi nemamo nista zajednicko sa Zrinjskim ili Sirokim i to treba otvoreno reci i tako i raditi.

Kad bude muda za toga, da oproste drugatice na forumu na izrazu, bit ce nesto od nas. Ovako ova prica mi nismo za podjele na nacionalnoj samo nas tjera u potok sve odreda.
:thumbup:
last mohicans
Posts: 12273
Joined: 09/08/2012 23:19

#6210 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

Grean wrote: 20/05/2021 20:57
last mohicans wrote: 20/05/2021 15:52
LSD wrote: 19/05/2021 23:50 Mohika,
Ma smetala mi je ona dzenaza tada, lani, no bilo prošlo :mrgreen:

Ali sve što sam napisao stoji. Vico vam je valjo pravo kad se uzimala titula na guz.ove, sve je u redu maca ;-) necemo detaljisati oko vec ispricanih prica...sve vi to znate vrlo dobro ;-) a sad odjednom ne valja , jer se zaboga drznuo da pogura svoj Borac ove sezone, moš misliti :lol: sad se pišu opet saopštenja, pozivaju klubovi na svebosansko jedinstvo :lol: a odazovu se samo Mladost i ko ono još jel Velez, Ollimpik :-) jbg to je cirkus.
Za saopštenja se slažem, dno dna. Isto kao da ih Sabrina kopira, prevodi i šalje vlasniku kao opravdanje. U vezi udruženja sveopceg, nije bilo vrijeme i ljudi su ispravno postupili. Čim se završi sezona ili pred početak nove moraju sjesti, barem ova federalna komponenta i napraviti neko udruženje. Ovaj lik se lahko nece zaustaviti.
Nikakva federalna, samo "probosanska komponenta", mi nemamo nista zajednicko sa Zrinjskim ili Sirokim i to treba otvoreno reci i tako i raditi.

Kad bude muda za toga, da oproste drugatice na forumu na izrazu, bit ce nesto od nas. Ovako ova prica mi nismo za podjele na nacionalnoj samo nas tjera u potok sve odreda.
Mozda nemamo zajedničko, ali bi kapacitet eventualnog udruženja bio jači čim imaš više klubova, time i glasova dvije komponenete u IO saveza. Bošnjački klubovi ako sami budi činili eventualno udruženje,nema ništa od toga.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#6211 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Grean »

last mohicans wrote: 20/05/2021 21:34
Mozda nemamo zajedničko, ali bi kapacitet eventualnog udruženja bio jači čim imaš više klubova, time i glasova dvije komponenete u IO saveza. Bošnjački klubovi ako sami budi činili eventualno udruženje,nema ništa od toga.
Sta ces se s njima dogovoriti da bi imalo kapacitet? Sve sto ide s njima na nasu je stetu. Ne postoji jedna stvar gdje bi se nasli, mozda pare od Mtela.

Imamo sedam timova iz naseg dijela u PL, sljedece sezone sest jer ce sjebati Olimpika. To je pola lige.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#6212 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Iker C »

Slobodu nemojte svrstavati pod probosanske klubove, to je klub koji je izbacio Olimpik iz lige kako bi pomogao Vicinom satelitskom klubu.
User avatar
avetinja
Posts: 31456
Joined: 19/07/2014 13:31

#6213 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by avetinja »

Samo da podsjetim da smo mi prije neka tri mjeseca bili ismijavani da pozivamo na bošnjaštvo.

Slažem se da bi trebalo stati u kraj Vici, ali kako?

Udruženje premijerligaša može postojati samo ako su svi klubovi saglasni, u protivnom nema kredibilitet i mogli bi dobiti kaznu od saveza, a ni UEFA nas ne bi shvatila ozbiljno.

Jedini način je da se sačeka da se odigra jedno 10 kola i ako bude krađi prijaviti UEFI, bez formiranja bilo kakvih udruženja, jer bi UEFA pomislila da se radi o nekom klanu sa kontra namjerama. Zahtjevati istragu i strane sudije.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#6214 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

Iker C wrote: 20/05/2021 22:21 Slobodu nemojte svrstavati pod probosanske klubove, to je klub koji je izbacio Olimpik iz lige kako bi pomogao Vicinom satelitskom klubu.
Znaci ni Zelju koji je izbacio Slobodu zbog Leotara

:mrgreen:
last mohicans
Posts: 12273
Joined: 09/08/2012 23:19

#6215 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

Grean wrote: 20/05/2021 22:18
last mohicans wrote: 20/05/2021 21:34
Mozda nemamo zajedničko, ali bi kapacitet eventualnog udruženja bio jači čim imaš više klubova, time i glasova dvije komponenete u IO saveza. Bošnjački klubovi ako sami budi činili eventualno udruženje,nema ništa od toga.
Sta ces se s njima dogovoriti da bi imalo kapacitet? Sve sto ide s njima na nasu je stetu. Ne postoji jedna stvar gdje bi se nasli, mozda pare od Mtela.

Imamo sedam timova iz naseg dijela u PL, sljedece sezone sest jer ce sjebati Olimpika. To je pola lige.
Imaš šest kontra, po tvojoj projekciji, tri srpska i tri hrvatska, jer je Posušje ušlo u ligu. Znači 6-6, jer Olimpik 99% ispada. Sa šest klubova, pod uslovom da svi budu htijeli, nemaš ništa. Neće se vezati zastave s njima ko stranke 90te, već se tražiti zajednički interes. A Zrinjski ima povoda to da uradi, ako su pametni. Posušje je nepoznanica. Široki, ne vjerujem da bi ikada.
last mohicans
Posts: 12273
Joined: 09/08/2012 23:19

#6216 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

avetinja wrote: 20/05/2021 22:32 Samo da podsjetim da smo mi prije neka tri mjeseca bili ismijavani da pozivamo na bošnjaštvo.

Slažem se da bi trebalo stati u kraj Vici, ali kako?

Udruženje premijerligaša može postojati samo ako su svi klubovi saglasni, u protivnom nema kredibilitet i mogli bi dobiti kaznu od saveza, a ni UEFA nas ne bi shvatila ozbiljno.

Jedini način je da se sačeka da se odigra jedno 10 kola i ako bude krađi prijaviti UEFI, bez formiranja bilo kakvih udruženja, jer bi UEFA pomislila da se radi o nekom klanu sa kontra namjerama. Zahtjevati istragu i strane sudije.
Ja to greanu pokušavam objasniti, on bacio na probosanke mantre. Kao da slušam Komšića i ostale probosanske ublehaše.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#6217 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Iker C »

plain vanilla wrote: 20/05/2021 22:44
Iker C wrote: 20/05/2021 22:21 Slobodu nemojte svrstavati pod probosanske klubove, to je klub koji je izbacio Olimpik iz lige kako bi pomogao Vicinom satelitskom klubu.
Znaci ni Zelju koji je izbacio Slobodu zbog Leotara

:mrgreen:
Velez vas je izbacio te godine a ne Zeljo, Zeljo je otisao u Trebinje nakon proslavljene titule. Do duse ni Velez se ne moze kriviti jer je Sloboda u zadnjem kolu samo trebala kuci dobiti Slaviju ali i to nisu uspjeli.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#6218 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

Iker C wrote: 20/05/2021 23:10
plain vanilla wrote: 20/05/2021 22:44
Iker C wrote: 20/05/2021 22:21 Slobodu nemojte svrstavati pod probosanske klubove, to je klub koji je izbacio Olimpik iz lige kako bi pomogao Vicinom satelitskom klubu.
Znaci ni Zelju koji je izbacio Slobodu zbog Leotara

:mrgreen:
Velez vas je izbacio te godine a ne Zeljo, Zeljo je otisao u Trebinje nakon proslavljene titule. Do duse ni Velez se ne moze kriviti jer je Sloboda u zadnjem kolu samo trebala kuci dobiti Slaviju ali i to nisu uspjeli.
Svako treba sam pobjedjivati i onda mu niko ni ne treba. Tako da je na kraju krajeva svako sebi sam kriv.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#6219 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

I bezveze mi je ovo bosanski/ bosnjacki klub. Po cemu? Po stavovima uprave, vlasnika? Igraca, navijaca?
Treba ganjati slovo zakona a ne izlizane floskule.
Ima li Bosnjaka u NS? Ima. Ima li koristi od njih? Nema

Treba skontati kako se na legalan nacin boriti s kriminalcima.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#6220 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Grean »

@last mohicans, ti ko da si s Marsa pao sviju mi. Sta se mozes s njima dogovoriti? Smijesna satro anacionalna ubleha sa kojom smo dogurali gdje smo dogurali u svemu.

Ovi klubovi, njih 6 dogodine, imaju svoje predstavnike, njih pet izabranih po nacionalnoj pripadnosti u Savezu (da, po nacionalnoj pripadnosti da se ne bi pravili budale) i to je jedini nacin da se djeluje pritiskom na njih kao sto i druge dvije komponente djeluju preko svojih ali inkognito. Samo pritisak na njih pet. Sve drugo je pisanje uz vjetar.
User avatar
avetinja
Posts: 31456
Joined: 19/07/2014 13:31

#6221 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by avetinja »

last mohicans wrote: 20/05/2021 23:05 Ja to greanu pokušavam objasniti, on bacio na probosanke mantre. Kao da slušam Komšića i ostale probosanske ublehaše.
I samo da se nadovežem za Posušje. Oni su prije nekoliko godina na svojoj zvaničnoj Facebook stranici objavili komentar pjesmu gdje se psuje Bosna i navodi da to nije njihova država. Toliko o tome ko nam dolazi nazad.
User avatar
hrasno38
Posts: 31600
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6222 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hrasno38 »

Cisto da se nadovezem na ovu pricu o "bosnjackim" i "nebosnjackim" klubovima........

https://sport1.oslobodjenje.ba/s1/fudba ... ce-658057?
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24312
Joined: 26/08/2007 17:10

#6223 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

https://scsport.ba/fk-sarajevo-predstav ... iz-afrike/
Saradnjom sa drugim klubovima i organizacijama poseban fokus bit će i na selekciji internacionalnih igrača, posebno na teritoriji Afrike.
Kad naš Cera "napadne" Afriku smiju mu se, a evo i komšije hoće u napad ... 8-) :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 94832
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6224 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

Borba za Afriku je počela. :izet:
last mohicans
Posts: 12273
Joined: 09/08/2012 23:19

#6225 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

Afriiku voli cili svit :lol: :lol:
Post Reply