Evo i naši mediji sada prenose: iza masakra hemijom u Siriji, stoje saudijski agenti i skupina "Liwa Al-Islam" - LINK
Sirija
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#6201 Re: Sirija
Evo i naši mediji sada prenose: iza masakra hemijom u Siriji, stoje saudijski agenti i skupina "Liwa Al-Islam" - LINK
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#6202 Re: Sirija
Imaš nekoliko linkova koji su postavljeni, a tiču se te inicijative. Ne dolaze iz vladinih krugova, nego sa zapada, iz njihovih izvora.sarajevoxxxx wrote: - Čeli imaš video od prije par dana od jednog od prvih komandanata FSA Rijada Al As'ada koji je jasno i nedosmisleno rekao šta misli o pregovorima u Ženevi i stavovima sirijske opozicije.Sirijski režim plasira laži i gluposti o dobrim i lošim momcima u FSA, klasični vid propagande. Kakvo crno pregovaranje ili zašto bar ne kažu o kojim ljudima se radi, koliko su bitni u FSA itd.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#6203 Re: Sirija
Moje (skromno) misljenje je da su oni puki "izvodjaci radova". Opcepoznato je ko u stvarnosti stoji iza false-flag akcija. Historijske cinjenice.Challenger__ wrote:![]()
Evo i naši mediji sada prenose: iza masakra hemijom u Siriji, stoje saudijski agenti i skupina "Liwa Al-Islam" - LINK
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#6204 Re: Sirija
Da, nesporno, ali mislim da se treba držati dokazivog, a izgleda da su jasno portretirani izvršioci. Za sada - dovoljno.
-
underwater
- Posts: 930
- Joined: 02/08/2012 17:44
#6205 Re: Sirija
Ma jest ... sve to stoji sto kazes ... ali rat nece statiChallenger__ wrote:Da, nesporno, ali mislim da se treba držati dokazivog, a izgleda da su jasno portretirani izvršioci. Za sada - dovoljno.
Kao da je njima bitno sta je istina.
Meta je oznacena ... Asad ... kakvi god se argumenti iznijeli, sve je uzalud ...
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#6206 Re: Sirija
Kada je i 100% dokazivo, odnosno kada imamo sve crno na bijelo - opet to uopce ne pije vode. Oni su neka vrsta "svetih krava". U Dubaiu je cak i kamerama dokumentovano, sve uredno utvrdjeno (imena, prezimena, odjel Mossada) i opet pojeo vuk magarca...Tako da se eventualno jos moze uprijeti prstom u debele samijase i njihove pulene.Challenger__ wrote:Da, nesporno, ali mislim da se treba držati dokazivog, a izgleda da su jasno portretirani izvršioci. Za sada - dovoljno.
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#6207 Re: Sirija
Nasi mediji. ADVANCE?Challenger__ wrote:![]()
Evo i naši mediji sada prenose: iza masakra hemijom u Siriji, stoje saudijski agenti i skupina "Liwa Al-Islam" - LINK
Maske su pale! Joker!
Nadam se da ce administracija vec jednom ukloniti ovog trola i spamera.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#6208 Re: Sirija
Kada je i 100% dokazivo, odnosno kada imamo sve crno na bijelo - opet to uopce ne pije vode. Oni su neka vrsta "svetih krava". U Dubaiu je cak i kamerama dokumentovano, sve uredno utvrdjeno (imena, prezimena, odjel Mossada) i opet pojeo vuk magarca...Tako da se eventualno jos moze uprijeti prstom u debele samijase i njihove pulene.
Međutim, više nisu ni tako nedodirljivi, niti su svima sveta krava. Njihova pozicija nakon Sirije se itekako promjenila.
Na gore.
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#6209 Re: Sirija
Koiliko god se rusofili trudili da za rat okrive "cioiniste", "vehabije", "atlantiste" itd, ovaj lik s kojim pricas je to fino sazeo u jednoj recenici.cetmi wrote:A za ovo ne treba komentar, moderacija se potrudila da to skrati na ovaj načinunderwater wrote: Dok god Iran cijepa atome i ima tehnologiju da detonira nuklearku na 10 km visine (toga se oni boje) ovaj rat NECE STATI. ..
Iranska nuklearka.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#6210 Re: Sirija
Nemam vremena davati komentar na kompletan post, pa bih samo u vezi ovog boldiranog (posto se vec pozivamo na hadise):cetmi wrote:RodneyMcKay wrote:Nakon ovoga tvoji postovi nisu mjerodavni. Unisti svu kulturu unisti sve jer Islam to nedopusta.... Da tebi dragi Allah podari pameti ,jer Bog je ljude stvorio da mu se klanjaju, a ovakve kipove pravi musliman će gledati samo kao umjetnicko djelo ljepotu stvaranja koje je Allah podario covjeku.
Gospodine šta je to loše? Vjera Islam nije rušenje pa dozovi se čovječe. Umjerenost je vrelina i ovakve skulpture su Historija.Zaista je tužno vidjeti čovjeka koji od sebe pravi budalu u javnosti. Još je tužnije vidjeti neznalicu koja savjete dijeli.Postao/la underwater
Prvo srusi taj kip koji imas u sebi ... onda ces shvatiti da TI nisi nikakva svemirska policija ... i neces imati problema sa idolopoklonstvom
Islam nije stablo jabuke sa kojeg ćeš da ubereš samo ono što ti se sviđa i samo onda kada ti treba.
Allah dž.š. ga je poslao sa Uputom, a on ju je završio riječima: "Danas sam vam vašu vjeru upotpunio i blagodat Svoju prema vama usavršio i zadovoljan Sam da vam Islam bude vjera." (El-Maide, 3.)
Nije Poslanik s.a.v.s. preselio prije nego je nama dao uputu o slikama i kipovima, niti je preselio prije nego nam je usadio ljubav prema umjetnosti i prije nego nam je rekao šta nam je od toga dozvoljeno.Kada su u pitanju slike, zabrana se odnosi samo na slike ljudi, dok su slike prirodnih ljepota i životinja dozvoljene, osim u slučajevima kada ljudima predstavljaju nešto više od ukrasa.Prenosi se od Poslanika a.s. da mu je melek Džibril rekao: “Zaista meleki ne ulaze u kuće u kojima se nalaze slike ili pas!” (hadis bilježi Muslim), ili “Meleki ne ulaze u kuće u kojima se nalaze kipovi.”
A i svojim primjerom nam je pokazao:Ovakav primjer je dao Poslanik a.s.Poslanik je u Mekku ušao na devi, pognute glave toliko da mu je čelo dodirivalo devin samar. Na taj način želio je izraziti zahvalnost Allahu dž.š. na velikoj pobjedi. Obavivši tavaf oko Bejtulaha, porušio je tristo šezdeset kipova koji su bili u Kabi i oko nje. Potom je ušao u Kabu, klanjao dva rekata a zatim se obratio.
A kakav nam je primjer ostavio Harun er-Rešid čiji kip je srušen? Ko je Harun er-Rešid?
Harun er-Rešid je jedan od vladara kojeg se ubraja u pravedne halife, a tu titulu nije stekao načinom na koji je došao na vlast, već zbog toga kako je započeo vladavinu, kako je vladao i kako je preselio.
Započeo je skidanjem skupocjenih lustera iz dvorova i džamija, te svih zlatnih ukrasa, koje je nakon toga prodao i podijelio sirotinji. Hilafet je svoj vrhunac moći dostigao u njegovo vrijeme. Bila je to najbogatija i najmoćnija država na svijetu. U njegovo vrijeme dolazi do procvata na svim poljima, posebno je volio znanost i umjetnost. Fikh je standardizovan, hadis sakupljen, zatim tefsir, akaid i sve islamske znanosti, pa astronomija, medicina, filozofija, hemija, matematika, sve je doživjelo procvat. Nastanak 1001 noći u formi u kojoj je mi poznajemo se pripisuje njegovom vremenu. Svi najznačajniji učenjaci i umjetnici tog vremena, bez obzira na vjeru su tada živjeli u najveličanstvenijem gradu tog doba, Bagdadu.
E takav vladar nije našao za shodno da sebi izgradi kip niti sliku, ali su se pozvani našli idolopoklonici iz porodice Assad, vjerovatno se ugledavši na ove čobane sa arabijskog poluotoka ili one vjerske gromade iz Teherana kojima je omiljena umjetnost slika malenkosti u veličini za pasoš, recimo 30m širine i 60m visine.
Najmoćniji islamski vladar, zaštitnik umjetnosti idolopoklonstvo nije smatrao umjetnošću, ali porodica Assad i nekoliko teheranskih sluga misli drugačije i ocjenjuje vjerodostojnost Poslanikovog stava o kipovima.
Ne znam kakvi su ovi što su kip srušili i koji nijjet su imali, ali ono što treba cijeniti jeste djelo.
O Allahu, Ti čija vlast nikad ne prestaje, smiluj se neznalicama i pameti im malo daj, da tvoju uputu poslanu preko Poslanika s.a.v.s. uzimaju od njega, a ne od arabijskih šejhova i perzijskih mula.Kada se halifa Harun Er-Rešid razbolio bolešću koja je uzrokovala njegovu smrt, rekao je svojim pomoćnicima da odu i iskopaju mu kabur tako da ga on može vidjeti prije nego mu dođe Melek smrti. Nakon što je kabur iskopan, zamolio je svoje pomoćnike da ga odnesu do njega. Pri dolasku do svog kabura pogledao je prvo u kabur, a zatim prema nebu i rekao: "O Allahu, Ti čija vlast nikad ne prestaje, smiluj se onome čija je vlast doživjela kraj."
“Lev kanel imanu indes-surejja le tenavelhu ridžalun min ebnai faris.” (hadis biljezi Muslim)
“Kada bi vjerovanje bilo kod zvijezde Danice dohvatili bi ga Perzijanci.”
“Lev kanel-ilmu indes-surejja le tenavelhu ridžalun min ebnai faris.” (hadis biljezi Taberani)
“Kada bi znanje bilo kod zvijezde Danice dohvatili bi ga Perzijanci.”
Sta cemo s njima? Mislim, hocemo li ih tefsiriti kako nama odgovara, ili cemo ih shvatati onako kako su zapisani (a mislim da su nedvosmisleni)?
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#6211 Re: Sirija
Lik misli da su nasi mediji RT, SANA i PRESSTV i advance.cetmi wrote:Citiraj to kako dolikuje, da ne otvaramo svi taj tvoj domaći link.Challenger__ wrote:![]()
Evo i naši mediji sada prenose: iza masakra hemijom u Siriji, stoje saudijski agenti i skupina "Liwa Al-Islam" - LINK
Šta su ovdje naši mediji i kakve veze mi imamo sa Rusijom, gdje se bilo ko naš igdje spominje?Ruski diplomatski izvori: kemijski napad u okolici Damaska izveli su saudijski agenti
Neimenovani ruski diplomatski izvori izašli su u medije s novim informacijama o kemijskom napadu koji se dogodio u okolici Damaska krajem kolovoza. Ističu kako su napad izveli saudijski tajni agenti u specijalnoj operaciji. "Na temelju izvora moguće je sastaviti sliku. Kriminalna provokacija na prostoru istočne Ghoutte je izvedena od strane specijalnog tima koji su Saudijci poslali preko Jordana, a radili su zajedno sa skupinom Liwa Al-Islam", rekao je jedan ruski diplomatski izvor u razgovoru za novinsku agenciju Interfax.
"Sirijci različitih političkih stavova, među kojima ima i opozicionih boraca, nastoje informirati diplomate i predstavnike međunarodnih organizacija o detaljima napada i snagama koje su stajale iza njega", rekao je jedan drugi ruski neimenovani dužnosnik.
Militantna organizacija Liwa Al-Islam, koja se spominje u ovim iskazima, djeluje u okolici Damaska, a predvodi je sin jednog saudijskog salafističkog klerika. Podsjetimo, ista skupina preuzela je prošle godine, u srpnju, odgovornost za raketni napad na sjednicu vlade pri kojem je ubijen i ministar obrane Dawoud Rajiha i još nekoliko visokih sirijskih dužnosnika.
Što se tiče aktualnih iskaza o upletenosti saudijskih tajnih službi, u nedostatku konkretnih dokaza, ovo je još jedna teorija u nizu. Činjenica jest kako do sada, izuzev potvrde da se napad zaista desio, niti jedna strana nije izašla u javnost s apsolutno neospornim dokazima. Mnogi ističu kako teorija, koja govori da je opozicija, ili neki "treći akter" - kao što se ističe u ovom iskazu ruskih izvora - izveo napad, ima logike jer je napad trebao biti povod za pokretanjem strane vojne intervencije.
-
Almaz
- Posts: 380
- Joined: 30/09/2013 21:32
#6212 Re: Sirija
E to su moroni poput ovoga http://www.bportal.ba/index.php?option= ... :izdvojenounderwater wrote: Bolje je wahabite zvati pravim imenom: TEKFIRDZIJE.
Ovo za dzamije ... ne znam, dzamija stoji, a ljudi koji je koriste se mijenjaju.
No sigurno je da dzamija ovog saudijskog morona u Sarajevu ispunjava SVE uvjete da bude proglasena kao mesdzidi-dirar.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#6213 Re: Sirija
Jel bas?!cetmi wrote: Da imaš dvije čiste znao bi da se hadisi ne tefsire, jer tefsir je:Tefsir (Arapski تفسير) je Islamska nauka koja se bavi tumačenjem Kur'ana.
http://www.rijaset.ba/index.php?option= ... Itemid=544
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#6214 Re: Sirija
btw cetmi, za ubuduce, ako nesto ne znas (ili nepotpuno znas) slobodno guglaj. Da si upisao tefsir hadisa, ili hadisi tefsir, ne bi ovako izletio.
p.s. Vidim ja da si ti nesto guglao, pa te bacilo na wikipediju, ali brate - nije turski hitit
p.s. Vidim ja da si ti nesto guglao, pa te bacilo na wikipediju, ali brate - nije turski hitit
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#6215 Re: Sirija
Koji odgovor?! Jel i dalje tvrdis da se hadisi ne tefsire?! Znas li ti uopce znacenje rijeci "tefsir"?!cetmi wrote: Izvor ove definicije gore je:Sljedeći put, uzmeš dio tog citiranog i gosp. Google će ti naći izvor, nema potrebe da praviš budalu od sebe.
Ne bi se bas reklo. Ne uvazavas ni najobicniji link koji sam ti poslao. O kakvim kucama bosnjackim i perzijskim ti pricas? Kakve plate? Ja sam samo pitao u kontekstu spominjanja perzijanaca s tvoje strane, njihovog znanja (i imana) i citiranih hadisa. Molim lijepo.cetmi wrote:Ja sam se rodio u Islamu, odrastao u Islamu i živim u Islamu, moj izvor je Islam. Rijaset i IZBiH jesu moje kuće i ponosan sam na njih, jer su one kuće bošnjačke, ne perzijske o kojima ti pričaš i kada nisu tema, jer moraš da bi zaradio platu.
Last edited by salik79 on 05/10/2013 23:48, edited 3 times in total.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#6216 Re: Sirija
Pobjeda je pobjeda. Kada napadas jasno je da ces imati gubitke. Jedno je neosporno, pobunjenici se Hezbulahu nisu mogli oduprijeti kao sto cine kada napada SAA. To je pogubno po psihu pobunjenika i eventualne buduce sukobe sa Hezbulahom.Opetja033 wrote:
Ja vidim da ti stalno pominjes Kusajr i teroristicku organizaciju Hizbollah. Pa upravo je al Qusair pomogao da se u ocima Arapa sitski ekstremisti i teroristi iz Hizbollaha spusti na mjesto koje zasluzuje. Tamo ih je u prosjeku gotovo vise ginulo dnevno nego onomad protiv Izraela. Oslobodioci su se povukli zbog nedostatka municije. Ali al Qusair je pomogao da rafidijsko-teroristicka organizacija u ocima prosjecnog muslimana i ne izgleda toliko mocno.
Da su se pobunjenici gadno proveli pokazuje jos jedna cinjenica. Ne pada im na pamet da ponovo krenu na Kusajr.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#6217 Re: Sirija
Sta je tu dokazivo,gdje su ti dokazi?Challenger__ wrote:Da, nesporno, ali mislim da se treba držati dokazivog, a izgleda da su jasno portretirani izvršioci. Za sada - dovoljno.
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#6218 Re: Sirija
U Putinovoj RT. Rekla ona casna sestra.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#6219 Re: Sirija
Opet te pitam - da li ti je poznato znacenje rijeci "tefsir"?! Tefsir - doslovno znaci tumacenje. Zasto ja ne bih smio upotrijebiti rijec tefsir, umjesto tumacenje hadisa?! Komentari hadisa su ujedno i tumacenja istih.cetmi wrote: Tvrdim Salik. Hadisi se ne tefsire. Navedi nam jedan poznati tefsir hadisa.
U ovom donjem dijelu ti opet o Perzijancima. Ja njih nisam spominjao, ja sam spominjao one što postavljaju svoje slike veličine stadiona po Teheranu. Ti ako imaš znanje ti dokaži da je dozvoljeno praviti kipove i ikone vladara.
Kako nisi spominjao perzijance?! Vrati se nazad i procitaj ono sto sam podebljao.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#6220 Re: Sirija
"Izjave svjedoka, među njima i 'opozicionih boraca' koji svjedoče i žele da svjedoče":Co0l wrote: Sta je tu dokazivo,gdje su ti dokazi?
1. predstavnicima međunarodnih organizacija u Siriji,
2. predstavnicima diplomatsko-konzularnih predstavništava u Siriji,
“Syrians of various political views, including some opposition fighters, are seeking to inform diplomats and members of international organizations working in Syria what they know about the crime and the forces which inspired it,”
- husein_kapetan
- Posts: 3314
- Joined: 24/07/2013 20:19
#6221 Re: Sirija
Gledajući ovako... sa strane... Bože moj.. i mi nešto ovdje diskutujemo.. i ja ko nešto uzeo da pišem.. da razmjenim gledišta i ponešto saznam. Hajde se više dogovorite ako upšte znate o čemu pišete.
Ovo mi sve liči na nekakav sindrom... sve nekakvi vjerski eksperti.. da te Bog dragi sačuva. Zašto bolan ne ostavite Vjeru po strani i za promjenu pišete malo o temi... Zar vjera nije personalna duhovna stvar...i zašto toliko uporno želite uvjeriti drugog u vlastito? I šta time želite postići ako drugi ili neželi ili ne može da vas razumi? Evidentno je da ove "ekspertne analize prave više raskola nego jedinstva, i čemu onda sve to?!
Ovo mi sve liči na nekakav sindrom... sve nekakvi vjerski eksperti.. da te Bog dragi sačuva. Zašto bolan ne ostavite Vjeru po strani i za promjenu pišete malo o temi... Zar vjera nije personalna duhovna stvar...i zašto toliko uporno želite uvjeriti drugog u vlastito? I šta time želite postići ako drugi ili neželi ili ne može da vas razumi? Evidentno je da ove "ekspertne analize prave više raskola nego jedinstva, i čemu onda sve to?!
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#6222 Re: Sirija
A sve tvrde neimenovani ruski diplomatski izvori...Znaci sve na nivou onog nekog bradonje,navodno bivseg necega,koji je snimio klip na youtube-u kojeg si bezbroj puta postavljo kao 'dokaz' da su tamo neki teroristi CIA-ini operativci.Uglavnom,rekla-kazala dokazi iste tezine kao i suprotne strane koji optuzuju rezim za taj zlocin.Challenger__ wrote:"Izjave svjedoka, među njima i 'opozicionih boraca' koji svjedoče i žele da svjedoče":Co0l wrote: Sta je tu dokazivo,gdje su ti dokazi?
1. predstavnicima međunarodnih organizacija u Siriji,
2. predstavnicima diplomatsko-konzularnih predstavništava u Siriji,
“Syrians of various political views, including some opposition fighters, are seeking to inform diplomats and members of international organizations working in Syria what they know about the crime and the forces which inspired it,”
Tako sam i mislio.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#6223 Re: Sirija
Ne, ne. Konkretni ljudi u Siriji, uključujući i "opozicione borce" koji žele da podjele svoja saznanja sa predstavnicima međunarodnih organizacija i ambasada. Daće im se šansa i vrijeme da daju izjave i da svjedoče.A sve tvrde neimenovani ruski diplomatski izvori...
Vidiš, kada je Al-Qaeda razglasila ono oko Gute, to su prenijeli prvo izraelski, pa saudijski, pa zapadni mediji. Šta su ponudili od dokaza?
Ja ću da ti kažem: IZJAVU 13 BIVŠIH AMERIČKIH OBAVJEŠTAJACA koji su poslali pismo Obami da mu "namještaju podvalu, sa ciljem da SAD uvuku u rat".
Još nešto da ti kažem: ono je false-flag i to zna sav svijet. Znaš i ti.
- Klavikula
- Posts: 4962
- Joined: 23/05/2012 12:36
- Location: Sarajevo, Jugoslavija
#6224 Re: Sirija
vidim ovdje sve po starom. jedni se trude nesto suvislo napisati, drugi diskutuju cija su vjerska ubjedjenja ispravna/ispravnija, Pravdaja klasicno trola - RT, SANA, Press TV, Advance.
i oko Damaska standardno. SAA odvaja od zivota teroriste u Jobaru, Berzahu i Zamalki. zadivljujuce je kako se borci, koji su trenirani za rat na otvorenome, snalaze u uslovima urbane borbe i kako brzo napreduju. zaista zadivljujuce. kapa do poda istinskim herojima.
i oko Damaska standardno. SAA odvaja od zivota teroriste u Jobaru, Berzahu i Zamalki. zadivljujuce je kako se borci, koji su trenirani za rat na otvorenome, snalaze u uslovima urbane borbe i kako brzo napreduju. zaista zadivljujuce. kapa do poda istinskim herojima.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#6225 Re: Sirija
Zato što je false-flag, nije bilo intervencije. Zato što je false-flag, ide se na američko-iranski detant. Zato što je false-flag, zato su se sada utišali na zapadu i ne čuje se ništa osim topova SAA.
Dokazi postoje veliki kao svemir, a koliko će se toga iznijeti u javnost, zavisi od kooperativnosti. Od Izraela do pojedinih struktura u SAD.
Zato što je false-flag, izgubiće i Siriju i Iran i sav svijet.
Dokazi postoje veliki kao svemir, a koliko će se toga iznijeti u javnost, zavisi od kooperativnosti. Od Izraela do pojedinih struktura u SAD.
Zato što je false-flag, izgubiće i Siriju i Iran i sav svijet.
Last edited by Challenger__ on 06/10/2013 02:47, edited 1 time in total.
