Ponovo izbjegavas odgovor na vrlo jasno i koncizno pitanje. Mislim, ne moras odgovoriti, tvoja sutnja je dovoljna, a onaj koji bude citao ovu temu ce to vidjeti.LBVIEW wrote: Umalo zaboravih na partijski "specijalitet":opravdavanje pocinjenih gresaka u maniru nepopravljivog optimiste-moglo je i gore.
Sorry,tvoja nana nije statisticki reprezentativan uzorak,a sastanak u Becu je gdje je intelektualna elite jednog naroda odlucivala o internim pitanjima istog ipak je mjerodavniji od partijskog dekreta.Inace,kako istim ne spocitavas izostanak referenduma?![]()
Dalje,po tebi je konacni izlazak na "scenu" politickih naroda i vracanje historijskog imena "pristanak na tropartitnu podjelu zemlje"?Sta mijenja promjena imena po tom pitanju,s obzirom na vec uspostavljene identitete? Ako mislis da je neko nekome "ukrao" ime i naslijede,malo si zakasnio-proces je zavrsen skoro 100 godina ranije a isti su se u ratu tog niijeda i simbolicno odrekli posrbljavajuci imena gradova,naselja...
Zeznut je osjecaj kada ideoloskog protivnika ne mozes potpuno dehumnaizovati i progasiti otpadom jer je obnovio drzavnost drzave za koju kazes da volis.
Otkako ovom drzavom upravlja intelektualna elita koja je sastancila po Becu, dok su drugi (cak forumasi prisutni i na ovoj temi) drzali pusku u rukama, krenulo nam je alal nam vera
Drugovi su stvarnost i praksu pozakonili, što bi rekli njemački pravni teoretičari-"ustavna realnost". Priznaćeš da ima razlike od vađenja arhaičnog imena iz naftalina.
Odustajanjem od Bosne, od bosanstva, prihvaćena je podjela ove zemlje u simboličkom smislu. "Bosanac" je otvoreno za svakoga, Bošnjak nije i to je to. Mislim okej je, uvažimo realnost, ovo je država 3 naroda i tu nema ništa sporno.
Ali u toj konstelaciji odnosa nijedan narod nije temeljni, ni "kičma Bosne"

