Sirija

Locked
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6176 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Challenger__ wrote:Još nešto trebaš da znaš. Inicijativu za reintegraciju dijela FSA su pokrenuli pripadnici FSA i dijela opozicije iz Alepa, a ne vlada u Damasku. Vlada je, naravno, to objeručke prihvatila. A to se sve skupa zove - saradnja kroz dijalog na putu ka miru.

Bolje se pripremi sljedeći put, ovo što si večeras pokazao na temu Sirija staje u dvije riječi: neznanje i malicioznost.
- Čeli imaš video od prije par dana od jednog od prvih komandanata FSA Rijada Al As'ada koji je jasno i nedosmisleno rekao šta misli o pregovorima u Ženevi i stavovima sirijske opozicije.Sirijski režim plasira laži i gluposti o dobrim i lošim momcima u FSA, klasični vid propagande. Kakvo crno pregovaranje ili zašto bar ne kažu o kojim ljudima se radi, koliko su bitni u FSA itd.

..........

- U Siriji je još jedno sto puta gore. Prvo gdje to ima da civilna vlast jedne države živi van te zemlje. Kako može Džebra nekoga predstavljati i on i kolege mu u sirijskoj koaliciji a u zadnjih godinu dana sve ukupno nisu u Siriji proveli par sedmica. To je ismijavanje sa jednim narodom, glupost i idiotizam, ali eto i takva vlast, Sirijci koji su protiv diktatora trpe je, nadaju se da će nešto donijeti tome narodu. Do sada su samo donijeli sebi dobre plate i dnevnice, ali et'.
Last edited by sarajevoxxxx on 05/10/2013 16:11, edited 1 time in total.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6177 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

- Propao još jedan pokušaj režimskih snaga da prodru u Homs, također i u Hanasiru su se jučer vodile najveće borbe od početka rata FSA je odbila napad. Režimske snage još uvijek nisu uspjele staviti pod svoju kontrolu cestovnu komuunikaciju Hama-Haleb.

- Iz Hame je krenuo drugi veliki režimski vojni konvoj prema Hanasiru. FSA brigade Liva Tevhid, Ahraru Šam koje ratuju na tom području uputili su poziv za pomoć i podršku drugih FSA brigada.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#6178 Re: Sirija

Post by Kikibombona »

Opetja033 wrote:Jos "oni" nasli nekoga da prozivaju o procjenama. A njihov crveni brat @Klavikula jos prije dvije godine lupi kako ce stari dio Homsa biti okupiran od strane Assadove falange u roku od par sati. :lol:
I ono onda nekoga proziva. Presmijesni su. Presmijesni su i zbog neke price o porazu Oslobodilacke vojske Sirije. Valjda ti konstantno gutanje slobodarskih medija iz Rusije, Kine, Irana, Assadovih splacina i advanceta potpuno opere mozak.

Forum je javni prostor, treba biti obazriv i malo razmisliti prije nego se nesto napise. Uvijek postoji sansa da ce neko iscackati sporni komentar i na taj nacin ucesnika teme diskreditovati i okarakterisati kao neobjektivnog. :D

Sjecam se da je i kolega Udrch pisao kako Kusajr nece pasti. I ti si po pravilu bio optimista.

Ne razumijem otkud i zbog cega takav otklon od realnosti? Kao da cete pomoci stranu u sukobu ako na forumu lazete sami sebe.

Od pocetka je evidentno da je rezim jaci od pobunjenika, ali ne dovoljno jak i sposoban da napravi znacajan iskorak. Sve je ukazivalo na dugogodisnji sukob. Ne znam zasto su neki od vas, na obe strane, pisali da ce rat zavrsiti za par mjeseci.

Pobunjenici su neorganizovani, evidento da ima dosta tenzija izmedju mora razlicitih frakcija. Kao da se radi o organizovanim bandama, bez ikakve jedinstvene komande. SAA ocigledno nije pripremljena za urbano ratovanje. Najvecu pobjedu su ostvarili uz pomoc Hezbulaha. Misllim da je upravo Hezbulah najsposobnija jedinica koja je imala ucesce u sirijskom ratu.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#6179 Re: Sirija

Post by Opetja033 »

Kikibombona wrote:
Opetja033 wrote:Jos "oni" nasli nekoga da prozivaju o procjenama. A njihov crveni brat @Klavikula jos prije dvije godine lupi kako ce stari dio Homsa biti okupiran od strane Assadove falange u roku od par sati. :lol:
I ono onda nekoga proziva. Presmijesni su. Presmijesni su i zbog neke price o porazu Oslobodilacke vojske Sirije. Valjda ti konstantno gutanje slobodarskih medija iz Rusije, Kine, Irana, Assadovih splacina i advanceta potpuno opere mozak.

Forum je javni prostor, treba biti obazriv i malo razmisliti prije nego se nesto napise. Uvijek postoji sansa da ce neko iscackati sporni komentar i na taj nacin ucesnika teme diskreditovati i okarakterisati kao neobjektivnog. :D

Sjecam se da je i kolega Udrch pisao kako Kusajr nece pasti. I ti si po pravilu bio optimista.
A ti si kao objektivan? Pa pricas o mojoj procjeni kako ce Assad pasti za dva mjeseca a presucujes jos vecu glupost i @Klavikulinu najavu da ce Assadove falange zauzeti stari dio Homsa za par sati. Ta izjava nije bila juce nego prije dvije godine.
I ti objektivan? Aha.

Ja nisam objektivan. Ja sam pristrasan. Zivim za dan kada ce oslobodioci Sirije uci u Damask i kada ce suditi strogo, vrlo strogo i na prijekom sudu svima onima u Siriji koji su podrzavali Assada i omogucavali mu da ostane na vlasti jer su u tome vidjeli opstanak svojih benificija. Dan kada ce Assad i njegovi najblizi pomagaci visiti na banderama ulica Damaska. Mada i ja cisto sumnjam u ovaj zadnji dio, pobjecice pseto kod svojih tatica i sponzora u Iran.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#6180 Re: Sirija

Post by Kikibombona »

Opetja033 wrote:
A ti si kao objektivan? Pa pricas o mojoj procjeni kako ce Assad pasti za dva mjeseca a presucujes jos vecu glupost i @Klavikulinu najavu da ce Assadove falange zauzeti stari dio Homsa za par sati. Ta izjava nije bila juce nego prije dvije godine.
I ti objektivan? Aha.

Ja nisam objektivan. Ja sam pristrasan. Zivim za dan kada ce oslobodioci Sirije uci u Damask i kada ce suditi strogo, vrlo strogo i na prijekom sudu svima onima u Siriji koji su podrzavali Assada i omogucavali mu da ostane na vlasti jer su u tome vidjeli opstanak svojih benificija. Dan kada ce Assad i njegovi najblizi pomagaci visiti na banderama ulica Damaska. Mada i ja cisto sumnjam u ovaj zadnji dio, pobjecice pseto kod svojih tatica i sponzora u Iran.
Napisao sam da je nerealnih procjena bilo sa obe strane. No nebitno...

Nisam optimista kada su u pitanju pobunjenici. Ocekivao sam da mogu vise u Dari i Alepu, tamo su najjaci. Ako izgube Homs naci ce se u gadnoj situaciji. Isto vazi za Damask. Dosta vojnika i tehnike SAA je koncentrisano u ove dvi oblasti.

Ako rezimu krene po zlu, tu je uvijek Hezbulah. Na primjeru Kusajra smo vidjeli da sa njima nema zafrkancije.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#6181 Re: Sirija

Post by Opetja033 »

Kikibombona wrote:
Opetja033 wrote:
A ti si kao objektivan? Pa pricas o mojoj procjeni kako ce Assad pasti za dva mjeseca a presucujes jos vecu glupost i @Klavikulinu najavu da ce Assadove falange zauzeti stari dio Homsa za par sati. Ta izjava nije bila juce nego prije dvije godine.
I ti objektivan? Aha.

Ja nisam objektivan. Ja sam pristrasan. Zivim za dan kada ce oslobodioci Sirije uci u Damask i kada ce suditi strogo, vrlo strogo i na prijekom sudu svima onima u Siriji koji su podrzavali Assada i omogucavali mu da ostane na vlasti jer su u tome vidjeli opstanak svojih benificija. Dan kada ce Assad i njegovi najblizi pomagaci visiti na banderama ulica Damaska. Mada i ja cisto sumnjam u ovaj zadnji dio, pobjecice pseto kod svojih tatica i sponzora u Iran.
Napisao sam da je nerealnih procjena bilo sa obe strane. No nebitno...

Nisam optimista kada su u pitanju pobunjenici. Ocekivao sam da mogu vise u Dari i Alepu, tamo su najjaci. Ako izgube Homs naci ce se u gadnoj situaciji. Isto vazi za Damask. Dosta vojnika i tehnike SAA je koncentrisano u ove dvi oblasti.

Ako rezimu krene po zlu, tu je uvijek Hezbulah. Na primjeru Kusajra smo vidjeli da sa njima nema zafrkancije.
Ja vidim da ti stalno pominjes Kusajr i teroristicku organizaciju Hizbollah. Pa upravo je al Qusair pomogao da se u ocima Arapa sitski ekstremisti i teroristi iz Hizbollaha spusti na mjesto koje zasluzuje. Tamo ih je u prosjeku gotovo vise ginulo dnevno nego onomad protiv Izraela. Oslobodioci su se povukli zbog nedostatka municije. Ali al Qusair je pomogao da rafidijsko-teroristicka organizacija u ocima prosjecnog muslimana i ne izgleda toliko mocno.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6182 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

I danas demonstracije u Halebu: Demonstranti traže da se jedinice FSA ujedine te da idu na prve linije odbrane, također, traže više slobode sirijskim aktivistima

sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6183 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Opetja033 wrote:
Kikibombona wrote:
Opetja033 wrote:
A ti si kao objektivan? Pa pricas o mojoj procjeni kako ce Assad pasti za dva mjeseca a presucujes jos vecu glupost i @Klavikulinu najavu da ce Assadove falange zauzeti stari dio Homsa za par sati. Ta izjava nije bila juce nego prije dvije godine.
I ti objektivan? Aha.

Ja nisam objektivan. Ja sam pristrasan. Zivim za dan kada ce oslobodioci Sirije uci u Damask i kada ce suditi strogo, vrlo strogo i na prijekom sudu svima onima u Siriji koji su podrzavali Assada i omogucavali mu da ostane na vlasti jer su u tome vidjeli opstanak svojih benificija. Dan kada ce Assad i njegovi najblizi pomagaci visiti na banderama ulica Damaska. Mada i ja cisto sumnjam u ovaj zadnji dio, pobjecice pseto kod svojih tatica i sponzora u Iran.
Napisao sam da je nerealnih procjena bilo sa obe strane. No nebitno...

Nisam optimista kada su u pitanju pobunjenici. Ocekivao sam da mogu vise u Dari i Alepu, tamo su najjaci. Ako izgube Homs naci ce se u gadnoj situaciji. Isto vazi za Damask. Dosta vojnika i tehnike SAA je koncentrisano u ove dvi oblasti.

Ako rezimu krene po zlu, tu je uvijek Hezbulah. Na primjeru Kusajra smo vidjeli da sa njima nema zafrkancije.
Ja vidim da ti stalno pominjes Kusajr i teroristicku organizaciju Hizbollah. Pa upravo je al Qusair pomogao da se u ocima Arapa sitski ekstremisti i teroristi iz Hizbollaha spusti na mjesto koje zasluzuje. Tamo ih je u prosjeku gotovo vise ginulo dnevno nego onomad protiv Izraela. Oslobodioci su se povukli zbog nedostatka municije. Ali al Qusair je pomogao da rafidijsko-teroristicka organizacija u ocima prosjecnog muslimana i ne izgleda toliko mocno.
- Kusajr je teško bilo odbraniti ali ne vjerujem da je pao zbog nedostatka municije. Kusajr je imao sasvim dovoljno municije, radilo se o odluci nekoliko komandanata da se povuku.

Da je Nusra branila Kusajr, ili ISIL bilo bi tu svega.
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3314
Joined: 24/07/2013 20:19

#6184 Re: Sirija

Post by husein_kapetan »

Objektivnost i nepristrasnost na ovoj temi su odavno prestali postojati ...ako je ikada i postojala...Ergo.
Osim neprestanog i neumornog mlaćenja prazne slame od većine ovdje rijetko kada se može pročitati iole susvisla misao bez da je ideološki etiketirana, što bi trebalo da potvrdi vlastita uvjerenja. Bilo kakva misao ili izjava izvan navedenih okvira biva patološki ismijana i obezvrijeđena.
Gospodo. Shvatam da vaše pisanje je odraz vlastitih ubjeđenja i orjentacija međutim brine me apsolutna oglušenost i netolerancija prema osobama koje ne dijele vaše mišljenje.Civilizirana i tolerantna diskusija je osnovni postulat biko koje razmjene mišljenja. Inače ista nesvjesno i polahko sije sjeme ekstema i netolerancije koja nikome od koristi nije ...naprotiv...
Možda jednog dana shvatimo da će krajnji ishod ovog i ovakvih besmislenih ratova biti.. kao što je to odavno, odlučen od trećih. Kao što je i počeo ...
i ako mislite da će ovaj ili ovakvi ratovi iznjedriti nekakvu vrijednost i lijep nauk po mjeri svakog... o kako se grdno varate.
Osvrnite se samo malo iza sebe i pogledajte "dotignuća" i "obećavajuću perspektivnost" novonastalih "društava... tačno po mjeri onih koji žele da takva budu. I ako hoćete isto uporedite sa prilikama ovdašnjim....
Žalosno je primjetiti da određeni krug osoba se olahko odriče vlastite tradicije i kulture zarad nekakvih ideologija koje poodavno samo sjeme zla siju i uništavaju sve što je vrijedno i koje nam na ovom prostorima nikada familijarne nisu bile.
Globalizacija ovih vjerskih ideologija je najveće zlo koje se danas islamskom svijetu dešava i ostavlja iza sebe samo pustoš i jad.
Iskeno sam uvjeren da će istorija kultura i tradicija Bošnjačka uspješno odoljeti pomenutom uprkos svemu... kao što smo i do sada odoljevali.
_majevica_
Posts: 917
Joined: 19/05/2009 16:36

#6185 Re: Sirija

Post by _majevica_ »

husein_kapetan wrote:Objektivnost i nepristrasnost na ovoj temi su odavno prestali postojati ...ako je ikada i postojala...Ergo.
Osim neprestanog i neumornog mlaćenja prazne slame od većine ovdje rijetko kada se može pročitati iole susvisla misao bez da je ideološki etiketirana, što bi trebalo da potvrdi vlastita uvjerenja. Bilo kakva misao ili izjava izvan navedenih okvira biva patološki ismijana i obezvrijeđena.
Gospodo. Shvatam da vaše pisanje je odraz vlastitih ubjeđenja i orjentacija međutim brine me apsolutna oglušenost i netolerancija prema osobama koje ne dijele vaše mišljenje.Civilizirana i tolerantna diskusija je osnovni postulat biko koje razmjene mišljenja. Inače ista nesvjesno i polahko sije sjeme ekstema i netolerancije koja nikome od koristi nije ...naprotiv...
Možda jednog dana shvatimo da će krajnji ishod ovog i ovakvih besmislenih ratova biti.. kao što je to odavno, odlučen od trećih. Kao što je i počeo ...
i ako mislite da će ovaj ili ovakvi ratovi iznjedriti nekakvu vrijednost i lijep nauk po mjeri svakog... o kako se grdno varate.
Osvrnite se samo malo iza sebe i pogledajte "dotignuća" i "obećavajuću perspektivnost" novonastalih "društava... tačno po mjeri onih koji žele da takva budu. I ako hoćete isto uporedite sa prilikama ovdašnjim....
Žalosno je primjetiti da određeni krug osoba se olahko odriče vlastite tradicije i kulture zarad nekakvih ideologija koje poodavno samo sjeme zla siju i uništavaju sve što je vrijedno i koje nam na ovom prostorima nikada familijarne nisu bile.
Globalizacija ovih vjerskih ideologija je najveće zlo koje se danas islamskom svijetu dešava i ostavlja iza sebe samo pustoš i jad.
Iskeno sam uvjeren da će istorija kultura i tradicija Bošnjačka uspješno odoljeti pomenutom uprkos svemu... kao što smo i do sada odoljevali.

Tu je to negdje :thumbup:
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6186 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Ma'demijetu Šam postaje jedan od najrazorenijih gradova u Siriji. Halidija u Homsu po obimu razaranja zaostaje mnogo iza ove male enklave u kojoj nije ostao ni kamen na kamenu i gdje djeca u okruženju režimskih snaga umiru od gladi:

Damask, Ma'demijetu Šam nakon režimskog bombardovanja:

https://www.youtube.com/watch?v=XmITLSn-3ts
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6187 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

- U Hanasiru i dalje žestoke borbe. Hizbullah i iranska garda potpomognuta sa režimskom šebihom i regularnim snagama i dalje pokušavaju staviti pod kontrolu cijeli Hanasir te probiti blokadu i ovladati putnom komunikacijom Hama-Haleb.

- Jutros je režimskim snagam krenulo pojačanje iz Hame konvoji režimskih tenkova i vojnih vozila krenuli su prema Halebu.

- Hanasir zajedno brane jedinice Ahraru Šam, Liva Tevhid i ISIL
RodneyMcKay
Posts: 129
Joined: 17/05/2013 23:06

#6188 Re: Sirija

Post by RodneyMcKay »

cetmi wrote:
Challenger__ wrote:- nakon devastacije crkava, od strane tekfirijske bande u gradu Raka (al-Raqa), teroristi su se okrenuli rušenju ostalih spomenika kulture: u parku al-Rašidin uništen je spomenik abasidskom halifi al-Rašidu:

Image

syria news

Isto su već učinili sa skulpturama znamenitih pjesnika.
Da Allah dž.š. nagradi one koji su prekinuli ovu idoloatriju da se časnog halifu iskoristi da bi širili idolopoklonstvo.
Kipovi nisu dio Islama, Harrun Er-Rešid je zaslužio da njegov kip bude uništen kao i kipovi koji su se nalazili u Kabi prilikom oslobađanja Časnog hrama od strane Poslanika a.s.
Nakon ovoga tvoji postovi nisu mjerodavni. Unisti svu kulturu unisti sve jer Islam to nedopusta.... Da tebi dragi Allah podari pameti ,jer Bog je ljude stvorio da mu se klanjaju, a ovakve kipove pravi musliman će gledati samo kao umjetnicko djelo ljepotu stvaranja koje je Allah podario covjeku.

Gospodine šta je to loše? Vjera Islam nije rušenje pa dozovi se čovječe. Umjerenost je vrelina i ovakve skulpture su Historija.
Almaz
Posts: 380
Joined: 30/09/2013 21:32

#6189 Re: Sirija

Post by Almaz »

cetmi wrote: Kako zovemo čovjeka koji bi džamije pretvarao u magacine?
Kako zovemo covjeka koji udje u dzamiju prepunu klanjaca pa se medju njima raznese explozivom?
Zovemo ga vehabija. Covjek netolerantan, agresivan i nazadan i za sebe i za okolinu.
Kako zovemo bogomolje u kojima takvi ljudi prakticiraku i iz kojih sire svoju ideologiju?
Sejtanske kuce, i kao takve grijeh ih je povezivati sa Islamom.
Almaz
Posts: 380
Joined: 30/09/2013 21:32

#6190 Re: Sirija

Post by Almaz »

Opetja033 wrote:Pa upravo je al Qusair pomogao da se u ocima Arapa sitski ekstremisti i teroristi iz Hizbollaha spusti na mjesto koje zasluzuje.
E vala je covjek pretrpio veliki gibitak ako je u ocima arapa spao na neku nizu ljestvicu :D
Arapi nikada malom sijtskom Hizbollahu nisu mogli oprostiti goleme uspjehe koje je imao protiv cionisticke armade koja je X puta sve arapske armije zajedo "istamburala" kao beba zvecku :lol:

Samo ipak jednu stvar moras da znas: bar polovina velike egipatske sunitske nacije podrzava SAA i njihove saveznike u borbi protiv vehabistickih nazadnika, slijepog americko-cionistickog oruzja.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6191 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Homs, Rusten: Dogovor između FSA i ISIL-a



- Prije nekoliko dana grupa oficira u Homsu u gradu Rusten na netu je objavila da traži od Nusre i ISIL-a da odu iz okolice Homsa, danas su ipak otklonjene nesuglasice i sirijska opozicija u tom dijelu Homsa ipak ostaje jedinstvena.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6192 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Osniva se nova sirijska koalicija unutar Sirije !

- Šefovi 19 političkih stranaka i pokreta te određen broj intelektualaca iz različitih sirijskih pokrajina ovih dana su se sastali kako bi formirali novu jaku koaliciju unutar Sirije. Sastanak je trajao više od 6 sati, a tokom sastanka predstavnici svih stranaka su govorili o ciljevima i planovima u budućnosti. Sastanak je obilovao žestokim raspravama između onih koji podržavaju Koaliciju koja djeluje van Sirije i onih koji su protiv nje. Također, raspravljalo se i o budućim pregovorima o Ženevi. Dio predstavnika je podržavao te pregovore i odlazak u Ženevu, dok su drugi odbijali.

- Ovom sastanku su prethodila 4 sastanka predstavnika sirijske opozicije koji su se tokom posljednjih 6 mjeseci pripremali za osnivanje koalicije unutar Sirije.

- ''Vrijeme je da se formira koalicija unutar Sirije koja će predstavljati narod. Koalicija koja je van Sirije revoluciji nije ništa donijela, naprotiv, režimu je i te kako koristila. A odlazak u ''Ženevu 2'' bez uslova je najbolji pokazatelj za tu tvrdnju. Mi trebamo nekoga ko će govoriti u ime naroda a ne da bi zadovoljio one koji su van Sirije''. Rekao je Ebu Sair predstavnik stranke ''Fedžrul Islam''.

Image

Image

Image

Image

Image

http://halabnews.com/news/38631
Last edited by sarajevoxxxx on 05/10/2013 19:23, edited 1 time in total.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#6193 Re: Sirija

Post by Co0l »

Almaz wrote:
Opetja033 wrote:Pa upravo je al Qusair pomogao da se u ocima Arapa sitski ekstremisti i teroristi iz Hizbollaha spusti na mjesto koje zasluzuje.

Samo ipak jednu stvar moras da znas: bar polovina velike egipatske sunitske nacije podrzava SAA i njihove saveznike u borbi protiv vehabistickih nazadnika, slijepog americko-cionistickog oruzja.
Moras i ti jednu stvar da znas:tu 'polovinu velike egipatske sunitske nacije koja podrzava SAA i njihove saveznike u borbi protiv vehabistickih nazadnika,slijepog americko-cionistickog oruzja' finansira upravo kolijevka tih istih vehabija,americko-cionisticki saveznik,Saudijska Arabija.Pametnom dosta.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6194 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Poginuli i ranjeni nakon pada režimskog projektila zemlja-zemlja na kvart V'ar u Homsu...
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6195 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

8 poginulih i nekoliko zgrada uništeno nakon pada režimskog projektila zemlja-zemlja na kvart V'ar u Homsu.

http://www.facebook.com/Syrian.Revoluti ... ion=stream
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6196 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Homs: Mjesto u V'aru gdje je pao režimski projektil:

underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#6197 Re: Sirija

Post by underwater »

cetmi wrote:
Challenger__ wrote:- nakon devastacije crkava, od strane tekfirijske bande u gradu Raka (al-Raqa), teroristi su se okrenuli rušenju ostalih spomenika kulture: u parku al-Rašidin uništen je spomenik abasidskom halifi al-Rašidu:

Image

syria news

Isto su već učinili sa skulpturama znamenitih pjesnika.
Da Allah dž.š. nagradi one koji su prekinuli ovu idoloatriju da se časnog halifu iskoristi da bi širili idolopoklonstvo.
Kipovi nisu dio Islama, Harrun Er-Rešid je zaslužio da njegov kip bude uništen kao i kipovi koji su se nalazili u Kabi prilikom oslobađanja Časnog hrama od strane Poslanika a.s.
Prvo srusi taj kip koji imas u sebi ... onda ces shvatiti da TI nisi nikakva svemirska policija ... i neces imati problema sa idolopoklonstvom :)
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#6198 Re: Sirija

Post by underwater »

Almaz wrote:
cetmi wrote: Kako zovemo čovjeka koji bi džamije pretvarao u magacine?
Kako zovemo covjeka koji udje u dzamiju prepunu klanjaca pa se medju njima raznese explozivom?
Zovemo ga vehabija. Covjek netolerantan, agresivan i nazadan i za sebe i za okolinu.
Kako zovemo bogomolje u kojima takvi ljudi prakticiraku i iz kojih sire svoju ideologiju?
Sejtanske kuce, i kao takve grijeh ih je povezivati sa Islamom.
Bolje je wahabite zvati pravim imenom: TEKFIRDZIJE.
Ovo za dzamije ... ne znam, dzamija stoji, a ljudi koji je koriste se mijenjaju.
No sigurno je da dzamija ovog saudijskog morona u Sarajevu ispunjava SVE uvjete da bude proglasena kao mesdzidi-dirar.
A zna se sto to znaci.
No ni za 100 godina IZ nece skupiti snage za takav cin.
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#6199 Re: Sirija

Post by underwater »

husein_kapetan wrote:Možda jednog dana shvatimo da će krajnji ishod ovog i ovakvih besmislenih ratova biti.. kao što je to odavno, odlučen od trećih. Kao što je i počeo ...
Ovaj rat nije besmislen, on je itekako dobro osmisljen i vodjen - iz Israela.
On nije zacrtan kao rat protiv sirije, sirija je samo jedna od stanica na putu ....to je uvod u prekrajanje mape BI i stvaranje nove drzave Velike Arabije (jedne za sve arape) u kojoj ce carovati duhovna bijeda wahabizma.
A kao pride treba da bude odradjeno potpuno razoruzavanje Irana i rusenje sa vlasti progresivnih muslimana u toj zemlji koji su je za samo 30 godina od tamnog vilajeta i americke kockarnice pretvorili u - nuklearnu i tehnolosku silu koja lansira satelite.
Dok god Iran cijepa atome i ima tehnologiju da detonira nuklearku na 10 km visine (toga se oni boje) ovaj rat NECE STATI. .
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#6200 Re: Sirija

Post by salik79 »

Underwater...svaka ti je k'o iz citaba :) Allahraziolsun.
Locked