- Čeli imaš video od prije par dana od jednog od prvih komandanata FSA Rijada Al As'ada koji je jasno i nedosmisleno rekao šta misli o pregovorima u Ženevi i stavovima sirijske opozicije.Sirijski režim plasira laži i gluposti o dobrim i lošim momcima u FSA, klasični vid propagande. Kakvo crno pregovaranje ili zašto bar ne kažu o kojim ljudima se radi, koliko su bitni u FSA itd.Challenger__ wrote:Još nešto trebaš da znaš. Inicijativu za reintegraciju dijela FSA su pokrenuli pripadnici FSA i dijela opozicije iz Alepa, a ne vlada u Damasku. Vlada je, naravno, to objeručke prihvatila. A to se sve skupa zove - saradnja kroz dijalog na putu ka miru.
Bolje se pripremi sljedeći put, ovo što si večeras pokazao na temu Sirija staje u dvije riječi: neznanje i malicioznost.
..........
- U Siriji je još jedno sto puta gore. Prvo gdje to ima da civilna vlast jedne države živi van te zemlje. Kako može Džebra nekoga predstavljati i on i kolege mu u sirijskoj koaliciji a u zadnjih godinu dana sve ukupno nisu u Siriji proveli par sedmica. To je ismijavanje sa jednim narodom, glupost i idiotizam, ali eto i takva vlast, Sirijci koji su protiv diktatora trpe je, nadaju se da će nešto donijeti tome narodu. Do sada su samo donijeli sebi dobre plate i dnevnice, ali et'.






