Sirija

Locked
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6151 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

- nakon devastacije crkava, od strane tekfirijske bande u gradu Raka (al-Raqa), teroristi su se okrenuli rušenju ostalih spomenika kulture: u parku al-Rašidin uništen je spomenik abasidskom halifi al-Rašidu:

Image

syria news

Isto su već učinili sa skulpturama znamenitih pjesnika.
Last edited by Challenger__ on 05/10/2013 00:03, edited 1 time in total.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#6152 Re: Sirija

Post by Kikibombona »

Nema nam na temi Udrcha i Opetja, vjecitih optimista, da nam kazu kakva su njihova predvidjanja za Homs. Cetmi smatra da grad ne moze pasti.

Po svemu sudeci, SAA ih je zestoko nagazila.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6153 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Opetja je početkom 2012 dao fore Assadu tri mjeseca, rekavši da će najdalje u tom periodu pasti. I još tako nekoliko puta, na staroj temi. Zajedno sa Udrchom koji se, čini se, ukazao kao Gospa, kloniran (fasovao jednomjesečni ban).


@udrch fercera kao Vickina Gospa od mermera :mrgreen:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#6154 Re: Sirija

Post by Kikibombona »

Challenger__ wrote:Opetja je početkom 2012 dao fore Assadu tri mjeseca, rekavši da će najdalje u tom periodu pasti. I još tako nekoliko puta, na staroj temi. Zajedno sa Udrchom koji se, čini se, ukazao kao Gospa, kloniran (fasovao jednomjesečni ban).


@udrch fercera kao Vickina Gospa od mermera :mrgreen:
Pratio sam temu skoro od pocetka, pa sam se sjetio ovog prorocanstva. :D
PostPostao/la Opetja033 dana 14/12/2012 20:08

Je li ti stvarno, zaista - onako iskreno, smatras da Assad ima i promil sanse da se izvuce iz ovoga i ostane na vlasti? Ma daj ba, ne djelujes mi kao neki debil (iako su nam stajalista gotovo po svemu dijametralno suprotna). Znaci ne mogu da vjerujem da neko moze biti zaslijepljen u tolikoj mjeri. :shock:

Ako cemo iskreno, ja sam Assadu do prije par dana davao fore do ljeta. Sada sam siguran da nece izdrzati ni dva mjeseca. Bez imalo dvojbi to tvrdim.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6155 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Da, da... :lol: Naš drug Antiče. Pa onda udrch, matematičar, manje-više svi su tipovali isto. A ja im uzalud ljepio hutbe šejh Butija u kojima vizionarski govori da "Sirija ruši opklade zapada".
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#6156 Re: Sirija

Post by Kikibombona »

Zapamtio sam procjenu iz vise razloga. Izrecena je ludo optimisticno, uvjerljivo i nerealno u isto vrijeme.

Zbog toga bih volio procitati prognozu za Homs. :D
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6157 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

I onda samo okreneš kontra od njihovih prognoza i znaš šta će se desiti :D

Uzged, zvaničnih informacija sa terena skoro da i nema, a gori na sve strane:
We try to gather for you the main and credible news about the Syrian Arab Army operations all over the country, the lack of official information about SAA operations is due to the silent mode the Syrian Armed forces operate with, making work for us more difficult in gathering news and cross checking it before sharing it.

("silent mode")
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6158 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Ponovno oslobađanje Khanassera, na logističkoj ruti za grad Alepo...


Image

...ruši sve nade agresora da će vlada u Damasku pristati na podjelu zemlje, a Alepo prepustiti tekfirijskim grupacijama. Nadam se da će logistička trasa biti bezbjedna i da ćemo uskoro čuti dobre vijesti za ovaj napaćeni dvomilionski grad.

Može se reći da je nakon sprječavanja intervencije i propalog hemijskog "false flaga", sirijska armija u punom naletu na više frontova. Sve mi se čini da je sada cionizmu preostao još samo jedan jedini adut - konj iz Ankare.
User avatar
Jasko78
Posts: 97
Joined: 29/05/2009 05:05
Location: Sarajevo

#6159 Re: Sirija

Post by Jasko78 »

Challenger__ wrote:Ponovno oslobađanje Khanassera, na glavnoj logističkoj ruti za grad Alepo...


Image

...ruši sve nade agresora da će vlada u Damasku pristati na podjelu zemlje, a Alepo prepustiti tekfirijskim grupacijama. Nadam se da će logistička trasa biti bezbjedna i da ćemo uskoro čuti dobre vijesti za ovaj napaćeni dvomilionski grad.

Može se reći da je nakon sprječavanja intervencije i propalog hemijskog "false flaga", sirijska armija u punom naletu na više frontova. Sve mi se čini da je sada cionizmu preostao još samo jedan jedini adut - konj iz Ankare.
Koje to 'dobre vijesti' tako željno očekuješ za taj napaćeni narod ; novi hemijski masakr,zračnu invaziju sa buradima eksploziva neselektivno izbačenim,1000-2000 mrtvih 'terorista' i među njima hebet tog civilnog napaćenog naroda za koji navodno brineš ili šta...reci nam?

Sjetim se odmah vica sa Suljom koji je ubio mater iz velike brige i ljubavi prema njoj-kako joj se eto nebi šta desilo,e tako tvoj zadnji post ili bolje rećeno gadost sa dozom sarkazma -zvuči.

Fuj ...samo to mogu reći ,kao i na većinu tvojih ogavnih postova na ovu temu.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6160 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Koje to 'dobre vijesti' tako željno očekuješ za taj napaćeni narod
- za početak snadbjevanje sa elementarnim životnim namirinicama i potrepštinama, pa reintegraciju dijela FSA u državni sistem (pročitaj nekoliko stranica unazad, proces već otpočeo), progon stranih ekstremista iz zemlje i konačno - mir. Hajde, ne pridaji sebi značaj, ove ne pišem da bih se - ne dao dragi Bog - svidio takvima kao tebi.

__________________

Exclusive

An operation was carried out by the Syrian Navy special forces against an enemy target in the Syrian territorial waters north of Latakia. The target, a boat loaded with highly trained terrorists ‘commandos’ from different nationalities. The fate of the terrorists is yet to be known. Our sources confirm that the early dawn operation was swift, precise and was of utmost strategic importance. We’re pressuring for additional information, however, we do understand that less information especially in the regards of the casualties among the invaders is of higher importance, but we’ll continue pressuring for further information any way. We want to share our joy and pride of the Syrian Armed Forces with the remaining humane humans on the planet.
Syria News
Almaz
Posts: 380
Joined: 30/09/2013 21:32

#6161 Re: Sirija

Post by Almaz »

Challenger__ wrote:Sve mi se čini da je sada cionizmu preostao još samo jedan jedini adut - konj iz Ankare.
Image
Almaz
Posts: 380
Joined: 30/09/2013 21:32

#6162 Re: Sirija

Post by Almaz »

Jasko78 wrote:Koje to 'dobre vijesti' tako željno očekuješ za taj napaćeni narod ; novi hemijski masakr....
Hoce li doci do novog hemisjog masakra ili nece, ne zavisi od vlade u Damasku vec do Tel Aviva i Bandar bin Sultana ( saudijskog Princa Terora), koji su smislili i finansirali i onaj prosli hemijski masakar!

"Oslobodjeni talac je siguran da islamisti stoje iza napada sarinom u Siriji
Belgijski učitelj Pierre Piccinin, koji je proveo 5 mjeseci u zarobljenistvu islamisticke grupe Al-Farouk u Siriji, vjeruje da islamisti stoje iza napada sarinom koji se dogodio u sirijskom gradu Ghouta 21.08. ove godine.

Piccinin i italijanski novinar Domenico Quirico zeljeli su da "pokrivaju" rat u Siriji iza linije fronta i medju borcima FSA ali su završili u rukama islamističke grupe Al-Farouk.

To se dogodilo dok su bili na putu iz grada Al-Qusair prema Damasku u aprilu ove godine kada je kolona zaustavljena u tri sahata iza ponoci od strane grupe pobunjenika koja se nazivala Abu Omarova brigada.Nakon sto su skinuti sa konvoja, skinuli su ih gole, vezali im ruke i odveli ih sa sobom.

Piccinin je siguran da ih je FSA prodala islamistima i osjeca se izdanim od strane tzv. Slobodarske Sirijske Vojske.

Prva dva mjeseca proveli su zaključani u tamnom podrumu negdje u Al-Qusairu dok su nad gradom odjekivale eksplozije. Skupa sa njuima je bio zatvoren i jedan mladi vojnik Sirijske Armije kojega su redovno mucili strujnim udarima da bi ga jednu vece izveli napolje i hladnokrvno ga strijeljali.

Nakon toga su ih prebacivali sa mjesta na mjesto i tretirali su ih gore nego zivotinje muceci ih cak i gladju.

Piccinin, koji je objavio dvije knjige o Siriji i podržavao pobunu protiv predsjednika Assada od početka 2011, nerado nagađa što je mogao biti motiv otmičarima da sa njima postupaju na tako gnusan nacin.

- Al-Farouk su obicni banditi. Oni žive na onoga što otmu od ljudi koji su pod njihovom kontreolom, istakao je Piccinin.

Pred kraj zatočeništva, oni su držani u Bab al-Hawa, blizu turske granice. U jednom momentu su shvatili da je pocelo sa pregovorima oko njihovog oslobadjanja, ali posto su takvi pregovori prekinuti mnogo puta, bilo im je tesko povjerovati da ce nekada stvarno biti oslobodjeni. Ali ipak 8. septembar i to se dogodilo. Oslobodjeni su i avionom su prebaceni u Ciampino zračnu luku kod Rimu.

Njihove izjave medijima nakon oslobadjanja izazvale su senzaciju kada su Quirico i Piccinin tvrdili da su čuli razgovor između pobunjenika o korištenju otrovnog plina. To se dogodilo 30. August, nešto više od heftu dana nakon napada sarinom na periferiji Damaska.

- Čuli smo dva muškarca, generala FSA i jednog od službenika Al-Farouk-a, koji su se nalazili u susjednoj sobi i razgovorali sa trećim čovjekom preko Skype-a, koji je imao oxford naglasak , tvrdi Piccinin.

- Razgovarali su prvi o situaciji u Libanonu, Tunisu i Egiptu. Onda su počeli pričati o Ghouti. Ja i Domenico u to vrijeme nisamo znali da je uopste došlo do napada sarinom u Ghouti.

FSA-general je bio ljut i rekao da je bilo previše mrtvih, stotine. Skype glas je odgovorio da su koristili plin i da se situacija izmakla kontroli.
Al-Farouk oficir je rekao: "Rekao si da će biti samo pedeset mrtvih." Čovjek sa Skypea je odgovorio: "Bilo je neophodno. To će promijeniti cijeli tok rata. "

Piccinin je uvjeren da su pobunjenici ti koji su stoje iza napada sarinom u Ghouti 21. avgusta.
Quirico je potvrdio u intervjuu za belgijski Le Soir da je čuo isti taj razgovor.

- Jesi li promijenila svoj stav o sukobu?

- Ne. FSA je potpuno marginalizirana, a pobuna je preoteta od strane islamističkih skupina koje primaju upustva od Saudijske Arabije i Katara. Zapad je čekao predugo da podrži umjerene, a sada je prekasno, kaže on.

Izvor: Svjetski mediji

User avatar
Jasko78
Posts: 97
Joined: 29/05/2009 05:05
Location: Sarajevo

#6163 Re: Sirija

Post by Jasko78 »

Challenger__ wrote:- za početak snadbjevanje sa elementarnim životnim namirinicama i potrepštinama, pa reintegraciju dijela FSA u državni sistem (pročitaj nekoliko stranica unazad, proces već otpočeo),
Aha,znači opzicija se treba predati i onda dopustiti da ih režim nahrani ? :lol:

Kao da je netko 92-95 napaćenom Sarajliji predložio da promjeni uniformu za onu RS-a i da ih onda fino srpska vojska nahrani ,jer su avaj gladni,bijedni,napačeni i na poslijetu najbitnije-hudi ne znaju za kakve ideale se bore.
Challenger__ wrote:progon stranih ekstremista iz zemlje i konačno - mir.
A da li isto misliš da bi Asad trebao protjerati iz svojih redova ; Hezbolah,irance,ruse,pa i srbe koji se slikaju sa oružjem u režimskoj uniformi a u pozdaini im slike boja na kosovu?

Iskreno mi reci nije li to isto?

Challenger__ wrote:Hajde, ne pridaji sebi značaj, ove ne pišem da bih se - ne dao dragi Bog - svidio takvima kao tebi.
Drug,bavi se ti mojim upisima (kao što to ja radim) a ne ulazi u ad hominem i ne bavi se mojom osobnosti.Tako se kvalitetno ne vodi dijalog.

__________________
Challenger__ wrote:
Exclusive

An operation was carried out by the Syrian Navy special forces against an enemy target in the Syrian territorial waters north of Latakia. The target, a boat loaded with highly trained terrorists ‘commandos’ from different nationalities. The fate of the terrorists is yet to be known. Our sources confirm that the early dawn operation was swift, precise and was of utmost strategic importance. We’re pressuring for additional information, however, we do understand that less information especially in the regards of the casualties among the invaders is of higher importance, but we’ll continue pressuring for further information any way. We want to share our joy and pride of the Syrian Armed Forces with the remaining humane humans on the planet.
Syria News
Nema referenci a i da ima ,šta želiš poentirati sa ovim člankom?
User avatar
Jasko78
Posts: 97
Joined: 29/05/2009 05:05
Location: Sarajevo

#6164 Re: Sirija

Post by Jasko78 »

Almaz wrote:
Jasko78 wrote:Koje to 'dobre vijesti' tako željno očekuješ za taj napaćeni narod ; novi hemijski masakr....
Hoce li doci do novog hemisjog masakra ili nece, ne zavisi od vlade u Damasku vec do Tel Aviva i Bandar bin Sultana ( saudijskog Princa Terora), koji su smislili i finansirali i onaj prosli hemijski masakar!

"Oslobodjeni talac je siguran da islamisti stoje iza napada sarinom u Siriji
Belgijski učitelj Pierre Piccinin, koji je proveo 5 mjeseci u zarobljenistvu islamisticke grupe Al-Farouk u Siriji, vjeruje da islamisti stoje iza napada sarinom koji se dogodio u sirijskom gradu Ghouta 21.08. ove godine.

Piccinin i italijanski novinar Domenico Quirico zeljeli su da "pokrivaju" rat u Siriji iza linije fronta i medju borcima FSA ali su završili u rukama islamističke grupe Al-Farouk.

To se dogodilo dok su bili na putu iz grada Al-Qusair prema Damasku u aprilu ove godine kada je kolona zaustavljena u tri sahata iza ponoci od strane grupe pobunjenika koja se nazivala Abu Omarova brigada.Nakon sto su skinuti sa konvoja, skinuli su ih gole, vezali im ruke i odveli ih sa sobom.

Piccinin je siguran da ih je FSA prodala islamistima i osjeca se izdanim od strane tzv. Slobodarske Sirijske Vojske.

Prva dva mjeseca proveli su zaključani u tamnom podrumu negdje u Al-Qusairu dok su nad gradom odjekivale eksplozije. Skupa sa njuima je bio zatvoren i jedan mladi vojnik Sirijske Armije kojega su redovno mucili strujnim udarima da bi ga jednu vece izveli napolje i hladnokrvno ga strijeljali.

Nakon toga su ih prebacivali sa mjesta na mjesto i tretirali su ih gore nego zivotinje muceci ih cak i gladju.

Piccinin, koji je objavio dvije knjige o Siriji i podržavao pobunu protiv predsjednika Assada od početka 2011, nerado nagađa što je mogao biti motiv otmičarima da sa njima postupaju na tako gnusan nacin.

- Al-Farouk su obicni banditi. Oni žive na onoga što otmu od ljudi koji su pod njihovom kontreolom, istakao je Piccinin.

Pred kraj zatočeništva, oni su držani u Bab al-Hawa, blizu turske granice. U jednom momentu su shvatili da je pocelo sa pregovorima oko njihovog oslobadjanja, ali posto su takvi pregovori prekinuti mnogo puta, bilo im je tesko povjerovati da ce nekada stvarno biti oslobodjeni. Ali ipak 8. septembar i to se dogodilo. Oslobodjeni su i avionom su prebaceni u Ciampino zračnu luku kod Rimu.

Njihove izjave medijima nakon oslobadjanja izazvale su senzaciju kada su Quirico i Piccinin tvrdili da su čuli razgovor između pobunjenika o korištenju otrovnog plina. To se dogodilo 30. August, nešto više od heftu dana nakon napada sarinom na periferiji Damaska.

- Čuli smo dva muškarca, generala FSA i jednog od službenika Al-Farouk-a, koji su se nalazili u susjednoj sobi i razgovorali sa trećim čovjekom preko Skype-a, koji je imao oxford naglasak , tvrdi Piccinin.

- Razgovarali su prvi o situaciji u Libanonu, Tunisu i Egiptu. Onda su počeli pričati o Ghouti. Ja i Domenico u to vrijeme nisamo znali da je uopste došlo do napada sarinom u Ghouti.

FSA-general je bio ljut i rekao da je bilo previše mrtvih, stotine. Skype glas je odgovorio da su koristili plin i da se situacija izmakla kontroli.
Al-Farouk oficir je rekao: "Rekao si da će biti samo pedeset mrtvih." Čovjek sa Skypea je odgovorio: "Bilo je neophodno. To će promijeniti cijeli tok rata. "

Piccinin je uvjeren da su pobunjenici ti koji su stoje iza napada sarinom u Ghouti 21. avgusta.
Quirico je potvrdio u intervjuu za belgijski Le Soir da je čuo isti taj razgovor.

- Jesi li promijenila svoj stav o sukobu?

- Ne. FSA je potpuno marginalizirana, a pobuna je preoteta od strane islamističkih skupina koje primaju upustva od Saudijske Arabije i Katara. Zapad je čekao predugo da podrži umjerene, a sada je prekasno, kaže on.

Izvor: Svjetski mediji

To je samo tvrdnja pojedinica na kojoj se ne može i ne smije donijeti iole ozbiljan zaključak.

Iz čitave storije,meni bar je najsmješnije to da su u jednoj sobi oni vodili tako ozbiljan razgovor oko hemijskog napada koji će uzhebati čitav svijet a za to vrijeme u drugoj sobici ih slušaju zraobljeni i famozni strani novinari !? :-)

Nema smisla nikakvog drug moj.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6165 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Jasko78 wrote:Aha,znači opzicija se treba predati i onda dopustiti da ih režim nahrani ? :lol:

Kao da je netko 92-95 napaćenom Sarajliji predložio da promjeni uniformu za onu RS-a i da ih onda fino srpska vojska nahrani ,jer su avaj gladni,bijedni,napačeni i na poslijetu najbitnije-hudi ne znaju za kakve ideale se bore.
Paralela ti je potpuni promašaj, jer hranu nemaju lojalisti. Oni su, tako reći do juče, bili u potpunom okruženju i odsječeni su od bilo koje logističke trase. Već mjesecima je trajao pokušaj terorista i/ili opozicije da preko hrane prisile lojaliste na predaju. Otud tolike žrtve u proboju blokade.
A da li isto misliš da bi Asad trebao protjerati iz svojih redova ; Hezbolah,irance,ruse,pa i srbe koji se slikaju sa oružjem u režimskoj uniformi a u pozdaini im slike boja na kosovu?

Iskreno mi reci nije li to isto?

U Siriji nema nikakvih "Srba". Rusi su, kao i Iranci prvenstveno savjetnici. Hezbollah, iranska garda i irački dobrovoljci će svakako napustiti Siriju po okončanju rata a vjerujem i ranije.

Nema referenci a i da ima ,šta želiš poentirati sa ovim člankom?
Ima. To je ekskluzivna vijest, a ne privatna poenta.


_______


Ne poznaješ ti dovoljno stvari u Siriji inače se ne bi koristio netačnim informacijama i banalnim aluzijama.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6166 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Jasko78 wrote:
To je samo tvrdnja pojedinica na kojoj se ne može i ne smije donijeti iole ozbiljan zaključak.

Tvrdnja sa više kredibiliteta (dva svjedoka) od (nikada dokazanih) tvrdnji američke administracije.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#6167 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Još nešto trebaš da znaš. Inicijativu za reintegraciju dijela FSA su pokrenuli pripadnici FSA i dijela opozicije iz Alepa, a ne vlada u Damasku. Vlada je, naravno, to objeručke prihvatila. A to se sve skupa zove - saradnja kroz dijalog na putu ka miru.

Bolje se pripremi sljedeći put, ovo što si večeras pokazao na temu Sirija staje u dvije riječi: neznanje i malicioznost.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#6168 Re: Sirija

Post by Avetinho »

Challenger__ wrote:Još nešto trebaš da znaš. Inicijativu za reintegraciju dijela FSA su pokrenuli pripadnici FSA i dijela opozicije iz Alepa, a ne vlada u Damasku. Vlada je, naravno, to objeručke prihvatila. A to se sve skupa zove - saradnja kroz dijalog na putu ka miru.

Bolje se pripremi sljedeći put, ovo što si večeras pokazao na temu Sirija staje u dvije riječi: neznanje i malicioznost.
Zalosno.
Ti u zivotu rata vidio nisi i ne znas o cemu pricas.
Zali boze zauzetig prostora na internetu.
Almaz
Posts: 380
Joined: 30/09/2013 21:32

#6170 Re: Sirija

Post by Almaz »

Jasko78 wrote: To je samo tvrdnja pojedinica na kojoj se ne može i ne smije donijeti iole ozbiljan zaključak.

Iz čitave storije,meni bar je najsmješnije to da su u jednoj sobi oni vodili tako ozbiljan razgovor oko hemijskog napada koji će uzhebati čitav svijet a za to vrijeme u drugoj sobici ih slušaju zraobljeni i famozni strani novinari !? :-)

Nema smisla nikakvog drug moj.
Zasto nebi imalo smisla? I u nasem rat 90ih smo imali X takvih slucajeva. USA je kao jedan od glavnih argumenata za napad na Iraq, koristila izjavu nekog iracanina taxiste u USA, koji je navodno imao povjerljive podatke da Saddam posjeduje WMD. Mozda je bilo u planu da ti novinari nikada zivi ne izadju iz zarobljenistva, pa vele, mrtva usta ne govore.
Almaz
Posts: 380
Joined: 30/09/2013 21:32

#6171 Re: Sirija

Post by Almaz »

Vehabizam odma i hitno strogo zabraniti i svaki pokusaj prakticiranja istoga zestoko kazniti.
Sve vehabijske dzamije odmah zatvoriti a njihov korisni prostor ustupiti na koristenje firmama i preduzecima koja se bave skladistenjima krutih tereta, stocne hrane, gradjevinskog materijala i sl. Izvrsenju odluke pristupiti odmah !
User avatar
basar
Posts: 1055
Joined: 06/05/2013 09:15
Location: Sarajevo

#6172 Re: Sirija

Post by basar »

Almaz wrote:
Vehabizam odma i hitno strogo zabraniti i svaki pokusaj prakticiranja istoga zestoko kazniti.
Sve vehabijske dzamije odmah zatvoriti a njihov korisni prostor ustupiti na koristenje firmama i preduzecima koja se bave skladistenjima krutih tereta, stocne hrane, gradjevinskog materijala i sl. Izvrsenju odluke pristupiti odmah !
Nema se šta dodati, svaka čast, da te Allah nagradi.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#6173 Re: Sirija

Post by Co0l »

Almaz wrote:
Jasko78 wrote: To je samo tvrdnja pojedinica na kojoj se ne može i ne smije donijeti iole ozbiljan zaključak.

Iz čitave storije,meni bar je najsmješnije to da su u jednoj sobi oni vodili tako ozbiljan razgovor oko hemijskog napada koji će uzhebati čitav svijet a za to vrijeme u drugoj sobici ih slušaju zraobljeni i famozni strani novinari !? :-)

Nema smisla nikakvog drug moj.
Zasto nebi imalo smisla? I u nasem rat 90ih smo imali X takvih slucajeva. USA je kao jedan od glavnih argumenata za napad na Iraq, koristila izjavu nekog iracanina taxiste u USA, koji je navodno imao povjerljive podatke da Saddam posjeduje WMD. Mozda je bilo u planu da ti novinari nikada zivi ne izadju iz zarobljenistva, pa vele, mrtva usta ne govore.
Jedno je razlog a drugo je povod i izgovor.I Ameri su ko izgovor koristili pricu Iracanina poznatijeg pod kodnim imenom Curveball kojeg je drzala njemacka tajna sluzba,tog taksistu koji je tvrdio da je nacuo razgovor dva iracka oficira cini mi se da su i Ameri proglasili nepouzdanim.Dakle,to sve spada u sferu izgovora,isto kao i ta prica o ta dva novinara i napadom hemijskim oruzjem u Siriji.I dobro je sto si ih doveo u vezu sa pricom o nepostojecem irackom WMD,tu su negdje po kredibilnosti.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#6174 Re: Sirija

Post by Co0l »

basar wrote:
Almaz wrote:
Vehabizam odma i hitno strogo zabraniti i svaki pokusaj prakticiranja istoga zestoko kazniti.
Sve vehabijske dzamije odmah zatvoriti a njihov korisni prostor ustupiti na koristenje firmama i preduzecima koja se bave skladistenjima krutih tereta, stocne hrane, gradjevinskog materijala i sl. Izvrsenju odluke pristupiti odmah !
Nema se šta dodati, svaka čast, da te Allah nagradi.
Ne bi bilo prvi put da neko dzamije pretvori na primjer u stale.Ili parkinge.Nagledali smo se toga u ovom nasem zadnjem ratu.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#6175 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Homs, staro dio grada 04.10.2013. : Demonstracije građana Homsa

Locked